Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
0.05 je sigurno kroz odnos sa btc, mozda cak i 0.07 tad cu biti vec 90% u btc.
Sumnjam u 0.1 jer dugorocno sve i jedan alt je gubitku prema btc.
Zato ja uzimam samo nove altove, pokupim inicijalni pump u odnosu na eth ili btc.
Trenutno je uni upravo u probijanju u odnosu na eth, yld app ce isto ovih dana da opali😉
Dugorocno gledano, pred kraj ciklusa, ako je BTC stigao target (koji si zacrtao), i altovi su skocili onoliko koliko mislis da ce skociti, onda bi vec trebalo izlaziti direktno u FIAT, zar ne?
Videcemo ko ce koliko biti dosledan do kraja godine. A do tada cemo videti da li ce uopse biti tog 100k+ bitcoina u 2021.
 
Slazem se. Sada kasni, posle ovog pada. Dogurao je do 240$, dogurace opet. Sutra vec moze da bude blizu 200. Bukvalno samo cekam da krene ;)
BTC je vec na pragu 50K opet. Krenuce i altovi da nadoknadjuju izgubljeno sasvim sigurno.
Edit: LTC je vec na 178, to je samo 12$ razlike, nista prakticno.
Ma meni u stvari smeta sto nisam prodao i sad me sve nervira, znao sam da ce bar malo da se odbije od okrugle cifre 200e(240$), ali sam za veci odbitak cekao sledeci target oko 260$. I onda me korekcija iznenadila ko putare snijeg u decembru, jedno 60ltc ili lijep ulazak u nekoliko drugih altova na popustu me kostala ta glupost.

Trejding BTC budzet mi je bio zarobljen 10 dana u ALPHA i ALGO, krenuli su sad i konacno sam nesto u plusu, prati li ko ta 2, da li da begam ili da ipak cekam prvobitne targete?
 
Poslednja izmena:
Dugorocno gledano, pred kraj ciklusa, ako je BTC stigao target (koji si zacrtao), i altovi su skocili onoliko koliko mislis da ce skociti, onda bi vec trebalo izlaziti direktno u FIAT, zar ne?
Videcemo ko ce koliko biti dosledan do kraja godine. A do tada cemo videti da li ce uopse biti tog 100k+ bitcoina u 2021.
Tako nekako, takav je plan. Za vrijeme bulla iz altova presipati btc, i na kraju btc u fiat.
 
Link probio 30$ fala k...

Nervirao me ceo dan... ( za dugorocni hold jedam od najjacih novcica u ovom ciklusu)..
 
W3r0dbsn

Mlogo jak coin🙄
 
W3r0dbsn

Mlogo jak coin🙄

Prikazi isti grafik za period u od 2019 do danas ( ovo je bila zadnja faza proslog balona )..

A da prosle godine u ovo vreme je bio na 33-cem mestu ..

Nadam se da cemo dobiti "return to normal" u nardnim mesecima ..

Tacno je da od nove godine na ovamo ne blista..
 
Prati li neko DOT ovih dana? Još učim stvari, ali nekako mi ovaj coin ide skroz random. Jel ovo sve vreme neku pump ili je realno da ovoliko košta i ima smisla očekivati rast?
 
Prikazi isti grafik za period u od 2019 do danas ( ovo je bila zadnja faza proslog balona )..

A da prosle godine u ovo vreme je bio na 33-cem mestu ..

Nadam se da cemo dobiti "return to normal" u nardnim mesecima ..

Tacno je da od nove godine na ovamo ne blista..
Skocio u jul-aug kad je svaki shit skakao jer je bio alt season. Jedini balon koji je imao do sada. Ja coine uvijek gledam kroz btc i eth odnos, nikad kroz usd.
Kad jedna gromada kao eth ne moze da vrati stari odnos kroz btc, kakve su sanse za neki shit kao sto je link?
Mislim nista nije nemoguce, samo kolika je vjerovatnoca?
 
Chaim Link je lansiram u septembru 2019..

Tri meseca pre ATH BTC-a u proslom ciklusu.

Tako da prakticno nije nin ucestvovao u proslom bull run-u pre tri godine.

Takodje je za godinu dana otisao od 33-eg do top10 na coinmarket cap-u ..
Moras priznati da to nije los rezultat..

Verujem u trocifren Link na leto ( Kazem uvek verujem jel nista nije 100% )..

Iz ovih razloga mislim da je dobar novcic za hodlovanje po sistemu "SAJ" sta radi "kupi i zaboravi".

Ne slazemo se oko toga, ali reko si svoje validne argumente ja sam rekao svoje ajd da ne davimo temu dalje.
 
Ma meni u stvari smeta sto nisam prodao i sad me sve nervira, znao sam da ce bar malo da se odbije od okrugle cifre 200e(240$), ali sam za veci odbitak cekao sledeci target oko 260$. I onda me korekcija iznenadila ko putare snijeg u decembru, jedno 60ltc ili lijep ulazak u nekoliko drugih altova na popustu me kostala ta glupost.

Trejding BTC budzet mi je bio zarobljen 10 dana u ALPHA i ALGO, krenuli su sad i konacno sam nesto u plusu, prati li ko ta 2, da li da begam ili da ipak cekam prvobitne targete?
Kapiram te sta pricas. Ja nekad kontam da kao zdrav razum kaze kako propustam priliku za zaradu tako kad se sprema korekcija ali stoje novcici na wallet-u i miran san nema cenu. Znas kad mi se ne igra uopste da rizikujem ista zarad 20% zarade. Nije naivna cifra uopste ali mi se ne rizikuje uopste. Gledam kako pada i mirno spavam (koliko god to nekome ne zvucalo normalno) ;)
Toliko sam oguglao na skokove i padove da mi desetak hiljada dnevno gore ili dole ne znace apsolutno nista.
 
Kapiram te sta pricas. Ja nekad kontam da kao zdrav razum kaze kako propustam priliku za zaradu tako kad se sprema korekcija ali stoje novcici na wallet-u i miran san nema cenu. Znas kad mi se ne igra uopste da rizikujem ista zarad 20% zarade. Nije naivna cifra uopste ali mi se ne rizikuje uopste. Gledam kako pada i mirno spavam (koliko god to nekome ne zvucalo normalno) ;)
Toliko sam oguglao na skokove i padove da mi desetak hiljada dnevno gore ili dole ne znace apsolutno nista.
Apsolutno, +1.
Jednostavno, svi mi koji smo vec 10ak godina u ovome smo tako reci oguglali - svi su u plusu, a sad da li je to 5-50-500 puta, to je manje bitno :). Ovako, niti razmisljas nesto posebno o trenutnoj cijeni, cekas svoju zacrtanu, prodas i to je to.
 
Nije bas samo 20%, jednom 30% a sad 50% se moglo uzeti
 
Elon Musk je u decembru pre skoka tvitovao "BTC is bs as fiat money" verovatno oboreći mu cenu kako bi Tesla uskočila. Ranije danas je opet tvitovao kako prevaranti i kripto trebaju "uzeti sobu". Za mene je to dobar signal, mada čovek je postao čudan sa tvitovima u zadnje vreme.
 
Kapiram te sta pricas. Ja nekad kontam da kao zdrav razum kaze kako propustam priliku za zaradu tako kad se sprema korekcija ali stoje novcici na wallet-u i miran san nema cenu. Znas kad mi se ne igra uopste da rizikujem ista zarad 20% zarade. Nije naivna cifra uopste ali mi se ne rizikuje uopste. Gledam kako pada i mirno spavam (koliko god to nekome ne zvucalo normalno) ;)
Toliko sam oguglao na skokove i padove da mi desetak hiljada dnevno gore ili dole ne znace apsolutno nista.

Zdrav razum te podseca na 2019u godinu kada si se provozao gore pa dole holdujuci, a ti nemoj da ucis ni na sopstvenim greskama...
 
Zdrav razum te podseca na 2019u godinu kada si se provozao gore pa dole holdujuci, a ti nemoj da ucis ni na sopstvenim greskama...
Zavisi kako gledas na stvari. Ja 2019-te nisam nista izgubio, meni je broj novcica isti. Ovo sto cekam moze doci ove godine, moze i 2023-ce, moglo je i pre 2 godine... Termin je nebitan. Ne moram trgovati, ne moram hvatati svaki damp. Bitno mi je da akumuliram na vreme i sacekam pump. Nema nerviranja, nema stresa, nema zevanja u berze i grafikone nekoliko sati dnevno. Znam da me mozda ne kapiras ali ne znam kako drugacije da ti objasnim.

@CaptainCrash Eura. Obicno su svi oko mene euforicni kad vide da je skocila cena pa ne pitaju... Ja se ne tangiram vise ni na sta, kao monopol da igram. Jedino bi zabolelo da opet izgubim sve, nista drugo me realno ne dotice. Sigurnost je najbitnija stvar, samo to obezbedjuje miran san. Dal cu napraviti 40x ili 80x od ulozenog nije toliko bitno ;)
 
Kapiram te u potpunosti ali nije ni bezbedno a ni optimalno, pogotovo sto 1) holdujes 2) jedan coin 3) koji je LTC. Jedan parametar da je drukciji ne bih ti rekao nista da holdujes 1 coin koji je nesto drugo tipa najbanalniji primer ETH, ili da holdujes vise coina pored LTCa (tipa 3-4-5 po 20/25/33%) skapirao bih. Pritom kazes termin je nebitan, kako druze nebitan ljudska bica smo imamo rok trajanja, ti si jedini na ovoj planeti kome je nebitno kada ce u penziju :).

Sa druge strane ti chartove ocigledno pratis, hvatas svaki pump i dump ali ne assetom nego porukama ovde na forumu ;). Onda bi mogao koji daily/weekly da pogledas ponekad i prespes iz jednog u drugi iz treceg u cetvrti i to je to, ako ti mene razumes.

I to je sve ok kada ovako napises, ultimativno tvoja stvar to svakako stoji, ali kada si "Veteran" koji savetuje ostale sta i kako, onda mi se malo vraca u usta.
 
Čovek voli LTCi nema svrhe ulaziti u priču dalje :)

Ne spori niko da će zaraditi sigurno na njemu, ali nema svako toliko živaca da čeka i gleda ostale novcice koji se pumpaju, dok LTC miruje.
LTC je od kad ga pratim, bio uvek kao mrtav konj, pratio BTC, i na kraju zadnji bude napumpan, tipa u 7-10 dana ode 10x i ćao - kraj. Ko izdrži i proda na vreme, dobro prođe.

Šta znam, ja najviše volim BTC, ali kad se ukaže prilika da se zaradi na čemu god, nije mi problem da uskočim u voz.
Trenutno mi je BNB favorit, jer se može baš lepo i trejdovati i stejkovati u na Binance u launchpool-u, plus ima PancakeSwap koji radi isto što i Uniswap koji je vezan za eth, a pritom je fee skoro pa džabe.

Pored BNB, na drugom mestu mi je ADA.

Ako ETH ne reši uskoro problem sa visokiim fee, mislim da lagano mogu da ga preskoče i ADA i BNB.
 
Ponovo statistika cena, ovoga puta sa malom dopunom...

BTCETHLTCBCHSOL-03-03-2021-0507h.png

AAVEATOMEOSTRXSNX-03-03-2021-0502h.png

ADABNBLINKUNISOL-03-03-2021-0451h.png
 
Elon Musk je u decembru pre skoka tvitovao "BTC is bs as fiat money" verovatno oboreći mu cenu kako bi Tesla uskočila. Ranije danas je opet tvitovao kako prevaranti i kripto trebaju "uzeti sobu". Za mene je to dobar signal, mada čovek je postao čudan sa tvitovima u zadnje vreme.
Ne ubacuju oni milijarde u BTC da bi spekulisali i zaradili vec da bi se zastitili od inflacije i ocuvali vrijednost ,dolar i evro se stampaju u neogranicenim kolicinama ,inflacija je nikad veca ,poverenje u te fiat valute je sve slabije a moze sutra galopirajuca inflacaija ,stariji ljudi u Srbiju znaju sta je hiperinflacija
Ne kazem da ne mogu shortati kako bi uvecali broj BTC ali ovo gore im je primarni cilj,traze instrumente zastite od infalcije a BTC je izgradio narativ digitalnog zlata
 
Kapiram te u potpunosti ali nije ni bezbedno a ni optimalno, pogotovo sto 1) holdujes 2) jedan coin 3) koji je LTC. Jedan parametar da je drukciji ne bih ti rekao nista da holdujes 1 coin koji je nesto drugo tipa najbanalniji primer ETH, ili da holdujes vise coina pored LTCa (tipa 3-4-5 po 20/25/33%) skapirao bih. Pritom kazes termin je nebitan, kako druze nebitan ljudska bica smo imamo rok trajanja, ti si jedini na ovoj planeti kome je nebitno kada ce u penziju :).

Sa druge strane ti chartove ocigledno pratis, hvatas svaki pump i dump ali ne assetom nego porukama ovde na forumu ;). Onda bi mogao koji daily/weekly da pogledas ponekad i prespes iz jednog u drugi iz treceg u cetvrti i to je to, ako ti mene razumes.

I to je sve ok kada ovako napises, ultimativno tvoja stvar to svakako stoji, ali kada si "Veteran" koji savetuje ostale sta i kako, onda mi se malo vraca u usta.
I dalje ne kapiras. Ulazim u ono sto procenim da moze da mi ostvari target (konkretno 40x ovog puta). Ne pratim sve novcice i nemam vremena da pratim 50 novcica na ovom nivou. Mogao sam uci all in i u ETH. Sta je problem uci u jedan novcic?
Ti ulazis u nekoliko jer nisi siguran u jedan. Ja sam siguran u taj jedan i u ono sto radim. Verovao ti ili ne ja dobro znam sta radim. Jeste, pratim, gledam i dalje ali kao sto rekoh, miran san nema cenu. Sve to radim sad apsolutno bez ikakvog pritiska. Ti mozda moras da trgujes i pravis vise novcica, ja ne moram. Ja sam kupio na vreme i mene bas briga cekam opusteno izlaz. Eto toliko je jednostavno :)
 
Joj sto me nervira kad neki koin taman krene i onda BTC potone i povuce sve za sobom.
Ja da se pitam i da sam mjenjacnica, ja bi uveo da svaka trgovina iz koinina x u koin y ide prvo u usdt pa onda u drugi koin.
Tako bi mjenjacnica imala vise zarade a i konacno bi se dobio decouple od btc i erh.

SAJ je LTC kit i vec je u penziji, normalno da ga ribice ne shvataju😉
 
Ljudi ne shvataju da ima ljudi koji se bave ozbiljnim poslovima i nemaju vremena da bleje u chart-ove i da se kockaju.
Udjes u ono za sta si procenio na duzi rok da ce doneti lovu i to je to.
Ne spominji kripto i kocka u istoj recenici. Sada ce weasel da ti prospe pricu o hamburgerima, prelasku ulice i prodavacicama noci.😀

I zasto mislis da kripto nije ozbiljan posao? Ja sam napustio ozbiljan posao da bih se bavio kriptom i to je najbolja odluka koju sam u zivotu doneo. Ako izuzmemo razvod.
 
Naravno, moze od kripta da se zivi, apsolutno. Naravno, ne zivi svako od toga i nije to svima primarna stvar u zivotu, treba imati i neku sigurnost u zivotu i stabilne prihode. U principu svi se mi ovde razumemo samo nam se filozofije razlikuju i to je ok ;)

Edit: BTC je cvrsto resen da probije 50K opet.
 
Ako ne trejdujem onda su ovi sto trejduju kockari i astrolozi i nemaju zivot van toga.

Ako treujdujem onda ovi sto ne trejuduju nemaju pojma i samo se voze gore dole, nece nista da nauce...

Ako neko nije kao ja taj nije ispravan.

Tako odprilike izgleda diskusija...



Trgovina/investiranje nije kocka , zna se sta je kocka. Objasnio sam 200 puta , rizik je potreban a ne dovoljan uslov da bi nesto nazvali kockom.

Nemamo svi iste zelje, ambicije, mogucnosti...
 
Oslobadja mi se nesto novca, pa se razmisljam da li je pametno sada uci u eth? Uskoro se ocekuje Optimism koji bi trebao da resi problem zagusenja mreze i veliko fee-ja, pa ako uspe u tome, moglo bi da pogura cenu.
 
Ne ubacuju oni milijarde u BTC da bi spekulisali i zaradili vec da bi se zastitili od inflacije i ocuvali vrijednost ,dolar i evro se stampaju u neogranicenim kolicinama ,inflacija je nikad veca ,poverenje u te fiat valute je sve slabije a moze sutra galopirajuca inflacaija ,stariji ljudi u Srbiju znaju sta je hiperinflacija
Ne kazem da ne mogu shortati kako bi uvecali broj BTC ali ovo gore im je primarni cilj,traze instrumente zastite od infalcije a BTC je izgradio narativ digitalnog zlata

Mmm, da... I zato kad dođe BTC bear market i cena padne po 80%, to je stoga što su oni prestali da štampaju dolar i evro, već ih spaljuju dole iza šupe. I pošto je BTC digitalno zlato, normalno je što mu se cena kreće suprotno od cene pravog zlata.

Deset godina se ponavljaju iste očigledne gluposti. Nije ni čudo što se stalno isti ciklus ponavlja, ljudi nikad ništa ne nauče.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno