Šta je novo?

Iris TV box mts (nije tema o Iris Go ni Iris Smart aplikaciji)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@zava1974 da li donosite nove stb i za ove korisnike koji zatraže dodatni stb a već imaju q11 ili samo ga novi korisnici dobijaju?
 
Nema više Q11 .... sada idu samo iris novi/stari korisnici. Nemožemo da menjamo stare za nove ... eventualno neka gimnastika da korisnik ode do poslovnice i da ponese stari pa da mu se eventualno odobri na licu mesta zamena .... mada nema potrebe za tim jer svi prethodni rade sasvim dobro sa irisom ... potrebno je malo vremena da to sve "legne" i biće to ok.
 
Ne bih ja menjao ovaj moj beli, ali ako bude neka viša sila. Da spojim na komp i TV karticu. Za to mi treba činč. Za EON van SBB postoji i lepo radi.
 
I kod mene je beli, radi sasvim ok, bilo je problema zadnjih meseci ali to zbog ove same platforme...inače HGTV prebačen u osnovni, tj. start paket.
 
Nema više Q11 .... sada idu samo iris novi/stari korisnici. Nemožemo da menjamo stare za nove ... eventualno neka gimnastika da korisnik ode do poslovnice i da ponese stari pa da mu se eventualno odobri na licu mesta zamena .... mada nema potrebe za tim jer svi prethodni rade sasvim dobro sa irisom ... potrebno je malo vremena da to sve "legne" i biće to ok.
Ne, to nikad nece leci, da se ne lazemo.
Mozda nece kociti (kao kod mene juce dva puta, pa zahteva restartovanje - mada nije cesto) ali to nikada nece biti fluidna aplikacija i laka za koriscenje na starim STB. Iris na Q11 (iz 2015. god.), a mogu tek da zamislim na muzejskim belim STB, radi i deluje kao stari iPhone sa cetvrtom generacijom novog softvera ranije -- poznati iPhone skandal (usporavanje softvera da bi se kupovali novi iPhonei). MTS ovde to ne radi namerno, vec iz cistog diletantizma odgovorih za ovaj segment. Q11 nema tehnickih mogucnosti da goni Iris kako treba. Trom je, kada se stisne taster prodje izvesno vreme da odreaguje. Kada se ide kroz aplikaciju izuzetno je neresponzivna, vracanje unazad nekoliko dana kroz TV vodic, traje i traje i traje. Na ekranu ostaju ponekad artifakti predhodne funkcije... Da ne idem dalje. Iris po lakoci i fuidnosti korsicenja nece nikad biti kao EON, bar ne na Q11 ili na belcu. Koristim i druge aplikacije iHRT, RAI, AppleTV, Orion itd, itd i svuda sve radi kako treba.

Verovatno je to jedan od osnovnih razloga zasto na novom HPH07 nema android TV aplikacije i nema dodatnih aplikacija. Tada bi svi trazili nove uredjaje i izbila bi pobuna. MTS je svoj novi HPHO7 uveo u upotrebu tajno, i da nema ovakvih foruma, pitanje da li bi neko to i znao. HPH07 je u rangu EON STB, po tehnickim karakteristika su potpuno isti. I dok je SBB napravio od toga fantastican marketing, MTS je svoj STB napravio 'glupim'. Sko sve sto stoji ovde na ovoj starni https://sbb.rs/eon-tv/uredjaji/ za EON STB vazi i za HPH07. Ali ne, MTS je od Skywortha napravio Q11! Da li je to normalno? MTS je poskupeo svoje pakete pre nekoliko meseci iz cista mira a da nista nije ponudio! Ko to jos tako radi?! Pa, imali su mogucnost da od toga takodje naprave festu. Da uvedu Iris pakete sa 4K kanalima (kao bugarski Vivacom; i MTS vec ima potpisane ugovore sa SPI International) da podignu brzine interneta, jer vec sada zaostaju za skoro svima) i da tako uvedu Iris STB (HPH07) sa android TV i aplikacijama (cak je sertifikovan i za Netflix, za razliku od EONa). Tako bi novi STB dobijali oni koji se odluce za nove Iris pakete. Na ovaj nacin bi opet bili zaista prvi po necemu.

Po tretmanu korisnika zaostaju za SBBom. Ja sam presao sa SBB (i ne kajem se, generalno) gde sam bio premium korisnik, a to znaci da sam placao najskuplji paket u odredjenom segmentu. Mogao sam da biram da li cu modem ili ruter, za nas nije bilo CGNATa, za Novu Godinu dobijali male pokloncice, reklamacije se resavale u danu - bar je moj slucaj bio takav. Iako kod MTS placam najskuplji paket u svom segmentu, tretman je isti kao i prema onima koji placaju i duplo manje mesecno. Ni to nije normalno. Potvrda za to: podneo sam zahtev pre skroro mesec dana za zamenu sva tri STB Q11 sa HPH07 i od toga nista. Ali zato, ko sada uzme Box 2 za 1900 din dobice HPH07 i koristice Iris u svom nativnom, android, okruzenju, a mi ostali makar placali i 1000 evra mesecno MTSu, "vozicemo" Iris u abartovanom Yugu, da se izrazim figurativno, jer socijalizam iz Telekoma jos nije izasao.
 
Poslednja izmena:
Paaa .... u suštini je recimo tako kao što si napisao . Moje lično mišljenje je da ne postoji nigde tako nešto što bi bilo "savršeno"
U Švajcarskoj sam proveo nešto preko dve godine (2016-2019) i nisam bio oduševljen sa njihovim provajderima. Takođe su bagovali, neki kanali su baš loše izgledali
i internet im nije bio besprekoran. Imao sam prilike da vidim konkretno 4 provajdera na delu (od toga 3 da kažem glavna, najviše zastupljena) .... ništa posebno bolje u odnosu na naše a cena je manje više kao i kod nas u zavisnosti od nekih paketa i ostalog .... ništa posebno.
Kod ženine familije u Nemačkoj manje više ista priča ali nisam uspeo toliko detaljno da proverim, uglavnom svako od njih je imao problem i sa skajpom,viberom i ostalim glupostima preko kojih se čuju manje više svaki dan. Probao sam preko SBB-a, preko MTS-a, Telenora, Vip-a i Supernove (misleći da je do mene) .... kod njenog brata koji je u Minhenu veza je recimo najgora dok je sa svojom najstarijom tetkom koja je u nekom mestašcetu pored Bruxala veza prilično dobra a ona ima nekog Š provajdera i Samsung S4 mini :) preko koga komunicira sa svima.
Nekako sam došao do zaključka da nigde nije savršeno pa ni kod nas. I SBB i MTS imaju svojih prednosti i mana. Da je savršen UI smetalo bi nam što nema i SK i Arene zajedno, da ima i to smetalo bi nam što daljinac nije BT, da ima i to smetalo bi nam što su paketi skupi, da je jeftino bilo bi da možemo samo na 2 TV-a šta ću za treći ... i tako u krug ...
Da ne bude zabune, slažem se ja sa tvojim mišljenjem ali nekako cenim da će to "leći" ne u smislu da će sve biti savršeno nego da će kao i u slučaju SBB-a kad se pojavio EON pa bio bagovit , restartovao se STB redovno više puta dnevno dok nije sve to leglo nakon 8-10 meseci i kako je prolazilo vreme bio je sve bolji i bolji.Doduše dobro je bio u startu zamišljen i prilagođen korisniku što nije baš slučaj sa irisom ali se sve nekako nadam da će u nekom narednom periodu peglati i sve ostalo što budu mogli da urade radi poboljšanja korisničkog iskustva a optika kao optika ipak mislim da je jedan dobar korak unapred za korisnike i sve nas generalno. Pozz svima !

P.S.
Probao sam da namestim iris STB da radi preko wi-fi-a direktno vezan za ONT ali bez uspeha ... ne može da mu dodeli IP adresu ....
 
Da ne bude zabune, slažem se ja sa tvojim mišljenjem ali nekako cenim da će to "leći" ne u smislu da će sve biti savršeno nego da će kao i u slučaju SBB-a kad se pojavio EON pa bio bagovit , restartovao se STB redovno više puta dnevno dok nije sve to leglo nakon 8-10 meseci i kako je prolazilo vreme bio je sve bolji i bolji.Doduše dobro je bio u startu zamišljen i prilagođen korisniku što nije baš slučaj sa irisom ali se sve nekako nadam da će u nekom narednom periodu peglati i sve ostalo što budu mogli da urade radi poboljšanja korisničkog iskustva a optika kao optika ipak mislim da je jedan dobar korak unapred za korisnike i sve nas generalno. Pozz svima !

Ono iznad ne bih da komentarisem jer nema veze sa temom, a i koga briga za njihove provajdere... Ostalo...nema tu nista da "legne". Kakav je to izraz? Nista se tu ne razradjuje pa da mu treba vreme...

I nemoj da pricas neistine o EONu. Cuj "restartovao se redovno vise puta dnevno"..."leglo nakon 8-10 mesecdi"...Nije tacno!!! Ja sam na EONu bio od samog pocetka, i u decembru sam presao na ovaj glupavi Iris. Nebo i zemlja. Bukvalno. Od prvog dana sam se zalio MTSu na Iris. Odgovor je uvek, Da, da, znamo...ispravice se to... Pa kad ce to da se ispravi? Evo za ova dva meseca koliko sam kod njih, nista...ni najmanja moguca ispravka, niti jedno jedino azuriranje... Koliko je dobar Iris i user friendly, kod mene u kuci se 90% vremena tv gleda preko neke iptv liste a ne preko Irisa. Sramota.

Hardver...imam dva Q11, jedan je da kazem "normalan", drugi strasno lose prima komande, mora par puta da se pritisne dugme. .Cudno. Jedino sto je zaista dobro je skoro trenutno menjanje kanala.

Doduse, meni se samo jednom do sada desilo da je morao restart na dugme, tako da nemam tih problema na koje se mnogi korisnici zale. . Mozda i zato sto ih slabo koristimo.
 
@otkaz
Naravno da ima veze sa temom, napravio sam poređenje stranih provajdera u odnosu na ove naše komentarišući post iznad. Ako nisi čuo za Srpski izraz "legnuti na rudu" nema šta da komentarišem i naravno da ima mnogo toga da se "razrađuje" na ovakvim i sličnim platformama, operativnim sistemima itd. Ne znam od kada si ti na EON-u, uglavnom ja sam zamenio 4 uređaja i ovaj koji je trenutno kod mene ne radi kako treba ali ako ti kažeš da radi fantastično evo radi i kod mene. To što si nezadovoljan Telekomovom opremom i uslugama to se njima žali, nemoj da istresaš na forumu.
Niti jedan moj post u zadnjih 16 godina nije imao za cilj da nekoga provocira već da iznesem svoj stav, mišljenje i neke stvari koje sam iskusio ... izvinjavam se za prljanje teme.
 
Trenutni iris softver=krs nad krsevima. Zaliti se mts-u je kao da sam se pozalio pokojnom dedi.
 
@otkaz
Ko je rekao da iris valja, pa i ja mislim da je loše u startu odrađen.Nije user friendly i ima bagova ali kod mene konkretno radi od 5. decembra 2020 bez greške,
da li to znači da ti i ostali pričate neistinu ? :ROFLMAO:
Ružno je da samo zato što kod tebe nešto radi kažeš meni da pišem laži. Forum i jeste da se o svemu priča a ne da neko kaže kod mene radi a ako kod tebe ne radi to je neistina. Svašta
Softver na irisu nije dobro prilagođen korisniku/platformi/onome čemu je prevashodno namenjen ali neistina je da se ne radi na nekim ispravkama i nije u redu da tvrdiš nešto o čemu nemaš pojma i to sa toliko znakova uzvičnika. Softver je sve samo ne "valja ili ne valja" . Na softveru se radi mesecima, godinama i usavršava se kroz uočene greške i korisničko iskustvo najblaže rečeno.
Kada sam rekao razrađuje iskoristio sam izraz koji si ti upotrebio, ne znam čemu se smeješ?
Bilo kako bilo svi znamo da je EON softverski daleko iznad Irisa ali mislim da treba da prođe neko vreme i ostaje da se vidi hoće li ljudi koji rade na ispravkama nešto poboljšati ili će ostati ovako neintuitivan, nelogičan i bagovit ... ili ćemo da svi prihvatimo kako ti kažeš : ovo ne valja, EON radi bez greške i niko ništa ne radi i ostali iznose neistine ako kažu drugačije :ROFLMAO:
 
Desava mi se da zakoci slika i da mora da se resetuje uredjaj. Tako na 2 dana "zaledi" i dok ne restujem ne mogu da gledam tv. Jel se to desava i drugima? Nisam nikad umala problem sa internetom, mini centrala mi je blizu ali iz nekog razloga na 2 dana zakoci iris.
 
Kad su ti uveli optiku?
Kad završim instalaciju u obavezi sam da kažem korisniku da naredna tri radna dana ima pušten tzv "tehnički signal" i da postoji mogućnost da određeni servisi možda neće raditi kako bi inače trebalo.Posle isteka ta tri radna dana trebalo bi sve da funkcioniše normalno ... ako posle toga nešto ne radi kako bi trebalo ne znači obavezno da je do irisa ili do samih uređaja ... treba proveriti signal i još neke stvari kod korisnika i utvrditi o čemu se radi. Konkretno imam urađenih 500+ instalacija od prošlog leta do sada i samo u dva slučaja je bilo do samih uređaja (jedan STB je napravio problem sa serijskim brojem a drugi uređaj je bio ONT koji nije bio za naš klaster jer svaki uređaj aktiviram lično preko svog imena u aplikaciji koju mi je dodelio Telekom)
Ukoliko je potrebno, a nađemo vremena možda možemo da dođemo na adresu da proverimo nivo signala, gubitak itd ali o tome najbolje na PM.
 
Desava mi se da zakoci slika i da mora da se resetuje uredjaj. Tako na 2 dana "zaledi" i dok ne restujem ne mogu da gledam tv. Jel se to desava i drugima? Nisam nikad umala problem sa internetom, mini centrala mi je blizu ali iz nekog razloga na 2 dana zakoci iris.
Isti slučaj i kod mene. Svakog dana potreban restart STB-a, jer se jednostavno zaglupi u toku noći. Optika Box 3 (200/80), oba Q11 STB-a. Pre "upgrade"-a na IRIS ukupno nula reseta STB-a za nešto više od godinu dana.
 
Isti slučaj i kod mene. Svakog dana potreban restart STB-a, jer se jednostavno zaglupi u toku noći. Optika Box 3 (200/80), oba Q11 STB-a. Pre "upgrade"-a na IRIS ukupno nula reseta STB-a za nešto više od godinu dana.
Imam optiku 200/80 od 1.12.'20. Internet mi je možda jednom pukao. Što se tiče televizije ( 2x Q-11) svakih 2-3 dana sam imao crveni ekran i samo reset pomaže. Pre par dana mi je bio novi update i sada se dešava ponekad da neće da odreaguje. Ne prima komande i posle 10 sekundi odradi sve što se stisnulo na daljincu. Kao da zakoči i u par sekundi izmenja sve živo 🤔
 
Mi ovde kao da nemamo istu uslugu, ja imam box 3 paket 100/20 optika i meni iris radi savrseno. U pocetku je bilo malo problema sa blokiranjem, sa trazenjem username i password-a za logovanje ali posle nekog vremena sve se nekako iskristalisalo i sada sve radi savrseno.
 
Očigledno nije stvar u uređaju (osim kad postoji neki izolovani hardverski problem) već je problem u serverima. Da li je do opterećenja ili do loše osmišljenog sistema ne znam. I meni je sa pojavom irisa sve ludovalo, resetovalo se, blokiralo sa crvenim ekranom, usporavalo... Kao što sam već rekao, neko vreme generalno veliki problemi ne postoje ili ih ja ne primećujem.
Iris je relativno stabilan (ili dosta stabilniji nego u početku), malo spor na Q11 i zna da blokira ako se raskucam po daljinskom (ali se povrati sa vremenskom zadrškom). Da li je nešto poboljšano ne znam, nadam se da jeste i da će još. Tu prvenstveno mislim na loš interfejs irisa, a onda na stabilnost i brzinu.
Da je bolje od onoga u početku, bolje je. Da je daleko od odličnog, daleko je.
 
@zaxknez Kada kazes da je bolje nego na pocetku...da li je to bilo neko azuriranje sistema?
 
Na žalost, nisam gledao verziju irisa kad je stigao prvi put na moj Q11, pa ne mogu da kažem koja je razlika u odnosu na sadašnju 1.27.0. Verujem da jeste bilo update-a ali nisam video tako nešto, ni kao proces ni kao info. Ili su samo nešto poradili na serverima, ne znam.
Bolje jeste, pisao sam kako je bilo u početku. Nije bilo dana bez crvenog ekrana i gašenja na dugme. Sada bar toga nema.
 
@zaxknez , otkaz

Na starim Q11 kad ga aktiviram u sistemu prvo ga prebaci na iris izvorni pa povuče automatski 1.27.0 posle desetak minuta. Kod korisnika koji su već imali Q11 pa je stigao iris mislim da su dobili izvorni pa je malo zatim update-ovan na neku verziju pre ove sada 1.27.0 .... znači mislim da je bilo 2 update-a ali nemojte me držati za reč ....
 
Kad su ti uveli optiku?
Kad završim instalaciju u obavezi sam da kažem korisniku da naredna tri radna dana ima pušten tzv "tehnički signal" i da postoji mogućnost da određeni servisi možda neće raditi kako bi inače trebalo.Posle isteka ta tri radna dana trebalo bi sve da funkcioniše normalno ...
Izgleda da jeste tako, nakon 3 dana se stabilizovalo. Radi okej, nego sam juce podnela zahtev za dodatni STB uredjaj pa su resetovali modem i zablokirala je kablovska, i izgubila sam net. Ne znam kakav je to princip, podneses zahtev, oni ti kao resetuju uredjaj i poremete sve.
 
@zaxknez , otkaz

Na starim Q11 kad ga aktiviram u sistemu prvo ga prebaci na iris izvorni pa povuče automatski 1.27.0 posle desetak minuta. Kod korisnika koji su već imali Q11 pa je stigao iris mislim da su dobili izvorni pa je malo zatim update-ovan na neku verziju pre ove sada 1.27.0 .... znači mislim da je bilo 2 update-a ali nemojte me držati za reč ....

Da, dobro, pitam zbog toga jer ja nisam ni imao neka azuriranja ali kao sto sam ranije pisao, ni nemam ta neka zaglupljivanja da bi morao restart. Samo jednom sam to morao da uradim za dva meseca.
 
@Jelena1303
Ugasi ONT iz struje na par minuta i sve STB uređaje .... upali prvo ONT i sačekaj 5 min pa pali jedan po jedan STB i biće sve ok.

@otkaz
Moguće da je on odradio update a da nisi video ... desilo se i meni par puta dok korisnik potpisuje ugovore da STB odradi update a ja sedim i čekam ko budala da prođe update jer ne mogu da odem od korisnika dok svaki servis ne radi kako bi trebalo :)
 
@Jelena1303
Ugasi ONT iz struje na par minuta i sve STB uređaje .... upali prvo ONT i sačekaj 5 min pa pali jedan po jedan STB i biće sve ok.
Danas su mi prikljucili drugi STB uredjaj. Medjutim, ono sto sam primetila jeste da mi HD kanali uopste nisu cisti kako su inace bili dok sam imala jedan STB uredjaj. U cemu je problem?
 
Na oba STB-a ili samo na drugom? Da li si dobila nove iris STB-ove ili slučajno Q11 ?
Razmišljao sam da se javiš na PM da ne gušimo temu ali možda nekome bude korisno nešto od ovoga ....
 
Na oba STB-a ili samo na drugom? Da li si dobila nove iris STB-ove ili slučajno Q11 ?
Razmišljao sam da se javiš na PM da ne gušimo temu ali možda nekome bude korisno nešto od ovoga ...

Na oba STB-a ili samo na drugom? Da li si dobila nove iris STB-ove ili slučajno Q11 ?
Razmišljao sam da se javiš na PM da ne gušimo temu ali možda nekome bude korisno nešto od ovoga ....
Samo na prvom, na kome su HD kanali bili odlicni. Na drugom je okej
Na oba STB-a ili samo na drugom? Da li si dobila nove iris STB-ove ili slučajno Q11 ?
Razmišljao sam da se javiš na PM da ne gušimo temu ali možda nekome bude korisno nešto od ovoga ....
Na oba. Dobila sam nove iris STB-ove ali slika nije uopste cista na HD kanalima. Nema one ostrine kao kad sam imala jedan STB. Resetovala sam oba ali nema promene. Nije nepodnosljivo za gledanje ali s obzirom da su HD kanali, nisu bas cisti. Javila bih se na PM ali ne znam kako finkcionise, nova sam na forumu🙈 ako mozes javi se meni😔
 
Znači li to da je bolja slika na novim iris nego na starim q11?
Lično nisam primetio nikakvu razliku po pitanju kvaliteta slike . Neki put me iznenadi koliko je loš neki HD kanal i onda kad su reklame sve bude kristalno jasno .... hoću reći da poneki put zavisi i do samog kvaliteta sadržaja filma/serije/emisije kada je u pitanju kvalitet prikaza kako na sd tako i na HD kanalima. Primera radi ako je neka emisija snimljena u standard definition kvalitetu i puštena na high definition kanalu biće svakako mutnjikava bez obzira što je to HD kanal, dok će sadržaj snimljen u high definition kvalitetu bez obzira da li je progresiv ili interlaced izgledati daleko jasnije i bolje na tom istom HD kanalu .... da ne davim više ...
 
Poslednja izmena:
Lično nisam primetio nikakvu razliku po pitanju kvaliteta slike . Neki put me iznenadi koliko je loš neki HD kanal i onda kad su reklame sve bude kristalno jasno .... hoću reći da poneki put zavisi i do samog kvaliteta sadržaja filma/serije/emisije kada je u pitanju kvalitet prikaza kako na sd tako i na HD kanalima. Primera radi ako je neka emisija snimljena u standard definition kvalitetu i puštena na high definition kanalu biće svakako mutnjikava bez obzira što je to HD kanal, dok će sadržaj snimljen u high definition kvalitetu bez obzira da li je progresiv ili interlaced izgledati daleko jasnije i bolje na tom istom HD kanalu .... da ne davim više ...
Bice da je ovo. Neki kanali su kristalno cisti, neki nisu. Npr bude neka emisija gde nije cista slika i kad budu reklame onda je kristalno jasna. 😏
 
Neki moji razlozi zbog kojih slika na HD kanalima može da izgleda loše:

1. Ukoliko je sadržaj koji se emituje snimljen u SD kvalitetu (rezolucija 1366x768) prikaz će verovatno biti malo zamućen bez obzira na bitrate (kvalitet,punoću (nemam drugi izraz)) samog snimka i bez obzira što vam je to HD kanal.

2. Ukoliko je sadržaj snimljen u HD kvalitetu (rezolucija 1920x1080) ali je jako mali bitrate ili je snimak 1080i
prikaz verovatno neće biti kristalno jasan već će ivice i sitni detalji biti malko nazubljeni i brze scene neće biti toliko jasne ali će svakako biti bolji od SD snimka, usudiću se da kažem da će najlošiji snimak (bitrate) u HD rezoluciji biti bolji za gledanje od najboljeg snimka u SD rezoluciji.

3. Na televizorima manje dijagonale rezolucija je obično (ne i uvek) 1366x768 pa su razlike između HD i SD kanala manje uočljive ( ne i nevidljive) a desi se da televizor manje dijagonale bude recimo u spavaćoj sobi a tv veće dijagonale bude u dnevnoj (koji ima obično 1920x1080 ili 3840x2160 rezoluciju) pa vam deluje da je slika u dnevnoj sobi lošija u odnosu na onu u spavaćoj.Uslovno rečeno kvalitet slike je isti na oba tv-a ali lepše izgleda na manjem iliti lošija je na većem :giggle:

4. Tamnija slika, promena u koloritetu pa čak i samoj oštrini može da se javi i usled lošijeg napona u utičnici gde je uključen tv.Zadnjih godina je to zaista retkost ali može da bude jedan od razloga loše slike jer sam u zadnjih 8 meseci naleteo na 2 slučaja.

5. Takođe ako je sam STB uređaj priključen preko nekog uređaja indirektno na tv (recimo AV risivera ili nekog snimača, nekog HDMI razdelnika itd) može da utiče na kvalitet onoga što ćete dobiti na ekranu jer postoje gomila podešavanja za sliku posebno na AV risiverima za upscaling (podizanje rezolucije nekim algoritmom recimo), podešavanje boja, oštrine itd. i sve to može često pre da pokvari kvalitet slike nego što će je realno popraviti.

6. Ukoliko imamo dva različita televizora (što je čest slučaj) na jednom će verovatno biti drugačija slika, ne obavezno lošija ali bar drugačija. Čak i ako su oba tv-a od istog proizvođača i iste dijagonale i iz iste serije postoji mogućnost da nistu isto podešeni modovi za gledanje na njima, znači ponovo ne mora da znači da je do STB-a ili do signala u vašem stanu.

- - - Slučaj na koji sam naleteo kroz dugogodišnje opremanje stanova se desio na Nbgd gde je čovek kupio 3 identična Sony tv-a za tri sobe i u 2 sobe slika jasna kao dan a u trećoj nekako mutna, sivkasta kao da je neko spustio osvetljenje za 20% a sva tri podešena identično. Ja zamenio one šugave konektore što su ranije stavljali ovi iz SBB-a sa kompresionim i stavio nove kablove iz zida, sve maksimalno kvalitetno i šta god da sam pokušao ništa nisam promenio. Posle tri nervna sloma kad sam seo i zapalio primetio sam da je samo jedna soba od te tri okrenuta ka severu i da ima vrlo malo sunčeve svetlosti dok su druge dve sobe bile okrenute ka suncu recimo jugozapadno ..... na Sonijevim televizorima te davne 2011 je postojalo automatsko osvetljenje ili zatamljenje ekrana u zavisnosti od količine svetla u prostoriji i nije moglo da se isključi klasično on/off kao ambilight opcija u meniju na nekim televizorima, nego kad isključiš neku opciju čuvar očiju ili tako nešto onda ne radi automatsko osvetljenje/zatamljenje ekrana .... i tako ispade da je lošija slika u trećoj sobi o_O - - -

Sa ovih 5-6 primera gore sam samo hteo da skrenem pažnju koliko u stvari postoji razloga zašto slika može da izgleda loše na HD kanalima bez obzira o kom provajderu se radi. Nadam se da će ovo biti možda korisno članovima i unapred se izvinjavam što sam malo napisao "narodskim jezikom" da mogu da razumeju svi koji prate benchmark od 5-105 godina :)
Ako se još neko seti nečega neka napiše jer tako će se verovatno razbiti određeni mitovi o "lošem" kvalitetu slike na HD kanalima i bićemo svi bolje upućeni šta sve može da utiče na istu ...
 
Ja na onom belom uopšte ne primećujem razliku između SD i HD i EON STB. Dobro, ja imam 32-inč TV i gledam sa udaljenosti od 2,5 m. Ali i kad se približim, meni SD deluje sasvim prihvatljivo. TV mi prima i DVB T2 HEVC i gledam hrvatske kanale u Full HD sa 50 fps. Takođe, nisam impresioniran ni kad je sport u pitanju. Isto mi je kao kad gledam Arenu Sport SD. Dovoljno oštro za moj ukus. Filmove gledam većinom YIFI kvaliteta 720p i oko 1000 kbps. Zadovoljavajuće. Možda zato što sam odrastao još u vreme analogne TV sa puno snega na ekranu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno