Šta je novo?

Banka Intesa

Prošle godine su ukinuli obavezan odlazak u banku.
 
Nije tacno, mozes i prvu aktivaciju odraditi online.
 
Odlicno, hvala

Nije prva aktivacija, samo je na novom uredjaju. Probacu kasnije pa javljam
 
Samo zakukuljeno ti je na sajtu. Ako se ne snadues, zovi call centar pa ce te oni navesti. Radio sam to pre mesec dana ali sam vec zaboravio.
 
Kako pratite listing placanja platnom karticom, supruga je u intezi i kad gledamo aplikaciju po dan dva kasne izvestaji.
Sms servis nema aktiviran.
 
Jedino da odes u rezervisana sredstva pa tamo stoji sve sta se placalo.
 
Ja pratim preko apple pay. Za svaku transakciju pise posebno sa sve lokacijom.

Inace, upravo sam odradio reaktivaciju online preko linka sa prethodne strane, sve radi kako treba. Potrebno je samo skroz izbrisati aplikaciju sa novog uredjaja i ponovo instalirati.
 
Poslednja izmena:
Od jutros (petak od 9) mi ne radi Intesa Mobi. Jel ima još neko problem?
E-bankng radi, ali ovu uplatu moram da sačuvam kao screenshot sa telefona, jer su i sve prethodne bile takve.
 
Meni radi, na Iphonu.
 
Isto, platio vrtić uredno preko ips skeniraj i video stanje posle.
 
Meni radi, ajfon.
 
Meni je malo sporije jutros radila ali sam uspeo preko QR koda da platim racun. P30 PRO je u pitanju. Mada ne znam koliko je relevantan HUawei za brzinu, desava mi se na njemu da mi puca intesa aplikacija ponekad.
 
Meni normalno radi na iphone
 
Nisam nikada radio.. može li se nekako jednostavno (online) prebaciti novac (euri) između dva deviznog računa, konkretno sa onog vezanog za classic debit karticu na onaj vezan za internet karticu? I ima li neke provizije?
Treba da platim nešto paypalom pa ako mogu da izbegnem odlazak u banku a i ide vikend, i da ne uplaćujem bezveze dodatno na internet karticu koja mi je prazna a na classic debit imam novca.
Internet mi je povezana s paypalom a ne znam ni da li mogu da dodam i classic debit sad ću da prčkam po paypal opcijama...
 
Ako su tvoji, naravno. Kroz aplikciju vrlo lako.
 
Meni je malo sporije jutros radila ali sam uspeo preko QR koda da platim racun. P30 PRO je u pitanju. Mada ne znam koliko je relevantan HUawei za brzinu, desava mi se na njemu da mi puca intesa aplikacija ponekad.

Proradilo je kasnije. Isto P30PRO i u petak de se dešavalo da pokrenem app, on izbaci početni ekran na tren, pa se ubije. Sledeće pokretanje bude OK, ali nije hteo da radi.

To sa ubijanjem mi se dešava i sa MiHome aplikacijom, verujem da ima veze sa P30PRO. Identična manifestacija.
 
Juče (oko 8:30) sam i ja primetio sličnu stvar, na OP Nord. Ukucam PIN, ali me ne pusti u aplikaciju. Već pre 9 bilo sve OK.
 
Proradilo je kasnije. Isto P30PRO i u petak de se dešavalo da pokrenem app, on izbaci početni ekran na tren, pa se ubije. Sledeće pokretanje bude OK, ali nije hteo da radi.

To sa ubijanjem mi se dešava i sa MiHome aplikacijom, verujem da ima veze sa P30PRO. Identična manifestacija.
Onda je definitivno do p30 pro, krenulo je dal od pretproslog update-a, ili mozda pre 3. Ili to sto kazes da odmah ubije aplikaciju pri pokretanju ili u toku rada samo pukne. Nije precesto ali nije ni da se ne desava.
 
Meni ne puca u toku rada, već moram dva puta da je pokrenem. Dešava se sa nekoliko aplikacija, ali samo ako pokušam da koristim aplikaciju neposredno nakon što je ista već korišćena.
 
Koji uslovi moraju da se ispune da bi banka odobrila kredit, pored toga da je ugovor na neodredjeno vreme?

Da li se gleda koliko je stara firma i koliko dugo se radi u njoj?
 
Koji kredit?
Za stambeni, da - bitno je da je firma dve godine stara (ili da ima dva izveštaja na apr-u).

A i ti mora da si neko vreme zaposlen u toj firmi (12 meseci za stambeni)

A umeju da gledaju i delatnost i da na osnovu toga procenjuju dalje.

Sve ovo na osnovu sopstvenog iskustva od pre ravno godinu dana.
 
Znaci najveci problem mi je firma jer je ova u kojoj radim skoro otvorena.
 
Koji kredit?
Za stambeni, da - bitno je da je firma dve godine stara (ili da ima dva izveštaja na apr-u).

A i ti mora da si neko vreme zaposlen u toj firmi (12 meseci za stambeni)

A umeju da gledaju i delatnost i da na osnovu toga procenjuju dalje.

Sve ovo na osnovu sopstvenog iskustva od pre ravno godinu dana.

Mislim da je ovo 6 meseci, mada je moguće da su povećali u međuvremenu.
 
Mogu da potvrdim da je ovaj period 12 mjeseci za preduzetnike pausalce, bas ovih dana se raspitujem za stambeni kredit. I meni bi bilo ocekivano da je kraci za regularno zaposlene, ali eto izgleda da nije.
 
Mislim da je ovo 6 meseci, mada je moguće da su povećali u međuvremenu.
Bilo je meni tako, prošle godine u martu sam krenuo u proceduru.
13 meseci sam imao u tadašnjoj firmi, koja je postojala od avgusta 2018., a prvi promet je krenuo u martu 2019.
Wolt je bio firma, tačno kada je krenuo lokdaun sam podneo zahtev - moguće da su odobrili jer je tada dostava hrane bukvalno eksplodirala kao industrija.
Otp banka mi je recimo unapred rekla da ne podnosim ja zahtev, jer firma nije tada imala dva završna računa.
 
Meni ne radi BIB wave2pay

P30pro, izbacuje greška 99 ili greška 101 kad se pokrene app
 
Ako promenite mobilnu mrezu, morate do filijale - inace vam nece stizati sms.

Nece online/preko telefona da to promene u dva klika :(
 
A meni za jednu uplatu stigao, a za drugu nije kad sam promenio mrezu, a zadrzao isti broj. Svakako sam morao do banke da mi promene.
 
Нисам у току са Дина картицом пошто сам је недавно добио када су ми реиздавали Visa Inspire и Visa Classic. Да ли је Дина картица и званично прешла на PIN code? Знам да је раније ишла на потпис, а мама која има Дина картицу у АИК банци, која је раније издата, иде на потпис.
 
Nazad
Vrh Dno