Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pomislio sam da je registrovana posiljka.
Ako je samo SY onda je neregistrovana posiljka i ona
kao i ostale Ux__xx kod nas nemaju pracenje.
Uglavnom za SunYou traze doplatu , mada je potpuno
isti tempo dostave kao i ostale Ux - mogu da stignu za 10
ali i za preko 100 dana , nema pravila.
 
A to što znaš na čemu si vredi ti za šta konkretno? Pitam, jer svakako moraš čekati da istekne delivery deadline pre nego što otvoriš dispute.
Jedino je dobro znati, pa da poručiš odmah isti predmet od drugogo prodavca, ako ti baš treba, ali za povrat para svakako moraš čekati.


U pravu si da mora da se čeka, a kad sam mislio da bar znam na čemu sam to je značilo da se ne zanosim da će ikad stići i da ne tražim produženje roka od prodavca do maksimuma, što inače radiim. A i to što si ti rekao - da mogu odmah da tražim na drugom mestu.
 
Ne mora da se ceka u slucaju gde postoji validno pracenje....

Evo primer gde se jasno vidi da je posiljka posle 15 dana vracena u polaznu tacku

vraceno.jpg

Turci i za neregistrovane posiljke prikazuju ime i adresu primaoca

turskaPTT.jpg



Itekako postoji evidencija za sve posiljke , narocito od 1.1.2021
od kada za svaku postansku posiljku postoji elektronska carinska deklaracija.
Samo je pitanje dana kada ce ta evidencija postati javno dostupna.
 
Šta je fora sa zadržavanjem pošiljki u Feucht (Nemačka)? Naručio sam nešto iz USA, iz ne znam kog razloga su kablove poslali u jednoj, uređaj u drugoj pošiljci. Kablovi su mi stigli ekspresno, bez tranzita u Nemačkoj, dok je uređaj zapeo tamo već 2 nedelje.
 
Izgleda da se LV ubrzao, supruga naručila gomilu sitnica 6. januara skoro svi su joj pristigli u zadnjih nekoliko dana. Oko 15 paketa doneo poštar do sada svi preko UB LV.
 
@a c a

Nije prvi put... procitaj sta sam nedavno pisao.

Problem je sto nisi napisao da li je SYxxx ili SYRMxxx , SYAExxx kod

Pogledaj sta prikazuje nindza
 
@a c a

Iako nije tesko , nisi napisao sta treba da se napise :( :( :(

Pogledaj primere za SunYou od pre mesec dana - ima rasprava na 3 strane
i detaljan opis sta i kako treba da gledas.

bfsy.jpgpptt.jpg
 
Ja imam jedno drugo pitanje. Nisam našao ovde kao temu. Danas mi je u predlozima na Aliju izašao " Turkish shop". I stvarno , slanje iz Turske. Jel' neko viđao do sada neke druge prodavce osim Kineza na Aliju?
 
Stigla mi baterija za fotoaparat iz Turske u decembru, 18 dolara sa preporučenim transportom. Vrlo brzo, za nekih dve nedelje. Poručio sam pre dve nedelje preko Turske i SD karticu, ali je "radnja" u međuvremenu zatvorena pa mi je Ali vratio pare
 
Ja imam jedno drugo pitanje. Nisam našao ovde kao temu. Danas mi je u predlozima na Aliju izašao " Turkish shop". I stvarno , slanje iz Turske. Jel' neko viđao do sada neke druge prodavce osim Kineza na Aliju?
Jeste, pojavile su se neke turske radnje. Na jednoj sam kupio neke gluposti za par centi, misleći da prave promociju, jer su novi.
Međutim, pojavili se i komentari, uglavnom kupaca iz Rusije, da neće ni poslati porudžbinu, već ih redom otkazuju.
Da li će zaživeti turske radnje? Ako zažive, paketi od njih će putovati znatno brže.
 
Da li je neko skoro dobijao neke pošiljke sa Alija preko opcije Cianiao Standard for Special Goods.Da li neko ima iskustvo sa ovim trackingom. Kod koji sam dobio od prodavca je klasican LP XXXXXX kod Na global cianiao trackingu kao i na post ninja dobijam i drugi RF xxx LT kod ali ga naša pošta ne nalazi iako piše da je stiglo u Srbiju.
 
^ Isti slučaj kod mene. Navodno 01.02. stiglo u Srbiji, od tada ni traga ni glasa...
 
Gdje je ova pošiljka? Da li putuje za Frankfurt ili je u Frankfurtu?
Screenshot_20210218_140644.jpg
 
@sasa022 Dakle ako od 01.02. ima status "arrived at destination country airport" za dva meseca je tu. :)
 
Ljudi potrebna je pomoc, porucio sam paket preko EBay-a i poslat je USPS poalednji status ordera je
  • Feb 14, 2021
  • 6:22pm
  • DELIVERED TO POSTAL AGENT
  • Belgrade, RS
Kako mogu da proverim gde se nalazi posiljka
 
@amdpower

Ako pratis vesti , ovo nije nikakvo iznenadjenje.
Kina je potpuno obustavila uvoz otpadnog materijala za reciklazu.
Radi se o milionima tona otpada.

Teretni brodovi iz EU se vracaju prazni u Kinu a taj povratak neko mora da plati...



@rosicky88

Sacekaj par dana da prodje carinu...

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno