Šta je novo?

AMD Navi RX 5700/5700XT

Druze meni nije problem da to probam,ali prosto meni se nista od toga nije desavalo dok nisam uzeo rx 5700xt....Moja sva muka nastala je sa tom grafickom....Prosto imam utisak da osim sirove snage koju su predstavili,ta graficka ne moze nista drugo da pruzi....Stabilnost,pouzdanost....
 
Imam rx5700xt skoro godinu i po. Prvo na R7 1800x od pre 13 meseci na R9 5900x i osim u prva tri meseca kada se povremeno gasio monitor sa kasnijim drajverima nikakav problem. Čak i CyberPunk 2077 radi bez problema.

Sent fra min SM-G975F via Tapatalk
 
Eto ja je imam par meseci i imam 116 njesra i ne znam kako da ih resim...Izgubio sam sve moguce zivce i strpljenje u vezi ove graficke..OD cele zelje gejmerske zbog cega sam je inace i kupio,ne da nisam ostvario 10%,nego sam otisao u - 20% .Sad da mogu da je zamenim za rtx 2070,a mozda cak i za 2060super verovatno bih to uradio odmah...
 
Poslednja izmena:
Jesi li odradio reinstalaciju Windows-a??
 
Covece,sto bre ne prodas tu karticu,dok traje majning ludilo mozes da dobijes ogromnu cenu za nju?....i onda k'o co'ek kupis neku nvidiu i igras za sve pare?
 
Odradio win...Oticice na oglase.
 
Pa, onda tvoj primerak nije u redu. I da ne bi nekome napravio problem probaj je kod nekoga na drugom računaru, jer ako prodaš pokvarenu kartu nekom zeznutom baji... :)

Ako sam šta naučio od Windows 3.1, pa Win 95 pa na ovamo jeste da je kod promene grafike OBAVEZNO reinstalirati Windows. Štaviše, kad sam na poslu stavio GTX1060 umesto GTX650 morala je obavezna reinstalacija (probao sam reda radi dan dva zezanja, ali previše sitnih njasra...) tako da je traženje problema ako se ne reinstalira sistem samo uzaludan posao.

Inače, sastavio sam četiri mašine (jedna je moja) sa 5700XT i ni jedna nije pravila problem. Ali, dešava se.
 
Poslednja izmena:
Odradio sam win i problem se desava u specificnim naslovima....Ne u svim..Bilo koji bench da ukljucim prodje glatko...24h da je drzim...
 
Računaj finu kintu za nju. Dodaj još malo i eto ti 3070

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Ma druze ne bih ja nikog da prevarim...Ja prosto mislim da je to navi....Pa kako kome zapadne...Meni nije u cilju da budem bez grafe,samo nemam zivaca vise za nju..Mogu ja da kontaktiram fantu i da reklamiram,da cekam 2 meseca kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* na resenje i da opet dobijem isto...Sta onda da radim...
 
Kakvo je ovo mjaukanje,ovo nisam ja napisao :D .
 
Ma druze ne bih ja nikog da prevarim...Ja prosto mislim da je to navi....Pa kako kome zapadne...Meni nije u cilju da budem bez grafe,samo nemam zivaca vise za nju..Mogu ja da kontaktiram fantu i da reklamiram,da cekam 2 meseca kao *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* na resenje i da opet dobijem isto...Sta onda da radim...
Nije prevara, to ti je AMD kartica [emoji38]

A mjaukanje je mana ovog foruma [emoji2960]

Sent from my GM1900 using Tapatalk
 
Evo upravo sam resio da kazem sta i kako...Nema druze sta nisam probao...Odradio sam i nov win,sve sveze,sve super...Laru koju sam presao vise puta uzeo opet cisto radi testa da je opet isprobam...Znaci igru znam napamet,svaki kamen..Igrao oko sat vremena i sve bilo ok i posle sat i neki minut,paf komp se ugasi...Znaci nije bilo do wina...Sve je radilo okej do tada.Nikakvi artifekti,fps odlican,temperatura gpu plafon oko 73 stepena sto je i okej za ovaj model grafe,ostale komponente da i ne spominjem,sve su ispravne i lepo hladjene,ali eto ugasi se komp opet..

Pre neki dan poceo da igram rdr2 ponovo...Popijam svremena na vreme neke artifekte da ni sam ne znam odakle se stvaraju.....Ako bilo ko ima pojma i predstavu sta vise da radim,neka se javi...Inace to je jedina igra u kojoj imam artifekte,a lara jedina igra koja se gasi.

Imam jos jedno pitanje jer ne znam kako to da izvedem...Da li moze nakako da se spusti frekvencija memorije na grafickoj jer mi adrenalin to ne dozvoljava...Mogu da je pomaknem ka gore tj da je klokujem,ali da je spustim jok...


Ovakvi artifakti https://streamable.com/grmqs6 ?

Nemam 5700xt, ovo sam imao na rx570. Pomoglo je sto sam smanjio memoriju sa 1750 na 1700.
 
To je to,linije,kvadratici,cuda,ali pomocu koje magije da ja oborim takt memoriji...
 
Neobicno mi je da se komp gasi.
Ako je do graficke tu ili ekran izbaci crnu sliku tj. grafa ne daje vise nikakav signal pa se monitor iskljuci, ili se zamrzne sve, ili imas artefakte, ili blue screen..
Ali komp se ne gasi, jer CPU, ploca, ram i diskovi ostaju da rade..

Ako se stvarno gasi komp, ti onda imas neki drugi problem.

@Sajevac : ja sam obarao klok memoriji preko Sapphire TRIX programa.
Ali trebalo bi i Afterburner da moze
 
Poslednja izmena:
Probao sam sa drugom karticom pre obaranja wina i nije se gasio..Do grafe je 100 posto..Samo sta...Kada je kritični eror u pitanju,moze da ugasi komp..Sto se obaranja taktova tice,sumjam da moze oboriti frekvenciju ovog rx...
 
Reklamiraj onda kartu, nemoj da je prodajes takvu nekome, mucice se isto tako.
Ti si bar utvrdio da je neispravna.
 
Jos samo da utvrdim da li je problem do specificnih naslova.Ma necu da prodam.Nisam ja takav.Palo mi je na pamet i to na momenat jer sam manje vise ubedjen bio da je navi prosto takav,ali da znam da je moja grafa neispravna,nikada ne bi nekom prodao to...Moram videti sa Fantom kakva je situacija,da li moze da je izreklamira zbog korone.
 
Na normalnom ips monitoru,preko hdmi...
 
@SAJEVAC, druze, ajde vise idi zabodi tu karticu kod nekog u drugi komp i razresi sve muke jel ispravna ili ne......
 
Odradio sam win i problem se desava u specificnim naslovima....Ne u svim..Bilo koji bench da ukljucim prodje glatko...24h da je drzim...
Pa, onda ne bih rekao da je to do grafike. Ako rade benchovi i drugi testovi, znači da je na grafici sve u redu, počev od memorije do pregrevanja, što znači da je ispravna. E, sad, koliko sam pratio nisi tačno naveo u kojim naslovima ti pravi problem. Na primer, ako ti u nekoj igri pravi problem, a ona je "narodna", probaj da nađeš noviju verziju ili noviji "lek". Neke igre, jednostavno, imaju različite bagove. Dok je mnogima CP2077 prava noćna mora, ja nisam naišao ni na jedan iole veći bag, mada je nisam mnogo ni igrao. Valhalla mi ponekad izleti u Windows posle pet minuta, nekad posle dva sata, a juče u sesiji od 4 i po sata ni jedan jedini problem.
 
Ovde postoje ljudi koji nisu pratili od pocetka sta sam ja pisao pa cu ponoviti...Probao sam 2 grafe u mom kompu i nije bilo problema..To prvo...Nema dileme da je do graficke moje.Jos jedna stvar...Meni problem prave samo pojedini naslovi,tj 2 naslova...RDR2 me je zezao i Lara...Uglavnom RDR2 sam resio...Smanjio sam zeru taktove gpu i nemam vise artifekte....Taktovi po defu su bili 2090mhz i 1200mv napon...Sad je 1980mhz gpu,a napon je sama kartica spustila...Uglavnom sto RDR2 tice,to smo resili...Ostaje samo misterija zasto se lara gasi...Molio bih samo da ne gubimo vreme na raspravu oko toga da li je sa ostatkom hardvera sve ok jer tu nema dileme...Svi bagovi u mom kompu su dosli sa dolaskom rx 5700xt grafe...Stim da su mi samo 2 igre pravile problem.Dok recimo mnoge druge rade dobro.BF v,bf 1,rise of the tomb raider,naj noviji need four speed,AC odiseja...Sve te igre sam probao i rade bez ikakvih anomalija...Kao i bilo koji bench drugi,ali konkretno najnovija Lara tu i tamo,bez ikakve veze sa mozgom ugasi komp...
 
2090MHz mislim da je samo u teoriji :D Možda i jeste zbog toga problem. Meni moja karta ne prelazi upravo tih 1980 MHz, sa 1200mV naponom. Inače sam ga spustio na 1100mV, a karta bustuje i dalje na 1980.
 
Sve te igre sam probao i rade bez ikakvih anomalija...Kao i bilo koji bench drugi,ali konkretno najnovija Lara tu i tamo,bez ikakve veze sa mozgom ugasi komp...
Pa, ti sam sebi postavljaš pitanja i daješ odgovore. Upotrebom osnovne logike - ako ti sve radi osim SoTR, na koji način možeš makar i da pomisliš da je problem do kartice???!!!! Da li ti je Lara nastala iz "bujice" ili je vodiš iz "pare" :) ?? Ukoliko ti je odgovor ovaj prvi, onda mislim da i sam možeš da shvatiš šta je u pitanju.
 
Kod mene je po defu bila 2090 i 1200mv napon.Pucala je i na oko 2050mhz u piku...Spustio sam frekvenciju i koliko viidm to je pomoglo u slucaju rdr 2....Napon je sad 1110mv...

Sto se lare tice...U pitanju je narodnjak,nema original igru...
 
Hahah pa što ne reče odmah, nego se svi izlomiše oko rešenja 😆
Onda 100% NIJE do kartice. Ne znam što bi se iko čudio da mu igra puca koja je narodnjak...
A što se tiče napona, 1200mv je previše. Moja je radila na 2000Mhz i 1050-1080mv, memorija je prvo bila na 1850 ali je na 1800 najbolje radila
 
Rekao je da je narodnjak, zato i ne znam zašto se cimate sa tim više. Ne znam šta čovek očekuje ovde od nas više, neće da proba kartu na drugoj mašini, jedva ga nagovorili da reinstalira windows, igra krekovanu igru koja mu puca i dalje mu nije jasno ništa... Tako je i na drugom forumu smorio sve i svakoga, pa sad došao ovde. 3 opcije stoje i dalje: prodaj, reklamiraj ili iskuliraj.
 
Nazad
Vrh Dno