Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ma može svašta da bude :D Isprobao sam 30 stvari, i dalje se budi, tako da sam prestao da ga šaljem u sleep :d
 
Pokrene se komanda
Kod:
powercfg -lastwake
u CMD-u i to je, nema tu nikakvih tajni :)
 
Monitor mi na poslednjem buildu ide u sleep mod iako je podeseno da se ne gasi, to nekad bude posle 5 minuta nekad posle sat vremena, kada stavim rucno da se gasi posle odredjenog vremena to radi dobro. Sta moze biti problem?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Stalno mi se uključuje Opera Browser Assistant, iako je u Task manageru pod Startup na Disabled?
 
Opera je prodata kineskoj AD kompaniji, nije više za upotrebu.
Imaš 3 verzije Firefox-a ("običan", Nightly i Developer), IceCat, Chromium, Iridium i slične pretraživače bazirane na Chromium-u (npr Kinza), Brave... Moj savet je da obrišeš Operu sa nekim dobrim uninstaller-om, da pokupi sve te ostatke. :)
 
Predjoh za stalno sa mnoooogogodisnjeg koristenja W7 na W10.
Na W7 kad se pritisne Alt+Tab prebacuje se izmedju otvorenih prozora i desktopa.
Sada na W10 samo vrti otvorene prozore (i foldere) ali ne moze se izaci na desktop.
Znam da se sa Win+D izlazi na desktop ali sto ne moze i Alt+Tab da isprebacuje do desktopa i kako drugacije da izvrtim do desktopa sa W10?
 
Na to se odavno gunđa. Čak su i napravili neke third party programčiće...

Krajnja desna strana taskbara, poslednjih par milimetara odvojeno je crtom. Klikni na taj deo.
Nije adekvatna zamena, ali poslužiće.
 
Poslednja izmena:
Opera je prodata kineskoj AD kompaniji, nije više za upotrebu.
Imaš 3 verzije Firefox-a ("običan", Nightly i Developer), IceCat, Chromium, Iridium i slične pretraživače bazirane na Chromium-u (npr Kinza), Brave... Moj savet je da obrišeš Operu sa nekim dobrim uninstaller-om, da pokupi sve te ostatke. :)

Hvala, will do :)

Uglavnom koristim Chrome, a Opera mi je tu bila zbog VPN-a...
 
Meni je Opera sasvim OK i dalje
Istina, testiram skoro svaki noviji Brozer ... Brave je odličan, jako obećavajući.
 
Добио сам ово опционо ажурирање али пише у називу "preview" па ме мало буни. Зна ли неко о чему се ради?

10fef6840547c0d74561d9ac61e1ba06.jpg



Sent from my iPhone 8 using Tapatalk
 
Ostaviti upaljen ili ugasiti update W10?
Ne zamerajte na pitnajima NOV sam na W10...
 
Добио сам ово опционо ажурирање али пише у називу "preview" па ме мало буни. Зна ли неко о чему се ради?

10fef6840547c0d74561d9ac61e1ba06.jpg



Sent from my iPhone 8 using Tapatalk

Ja sam uradio sinoc i sve radi normalno i bio neki update sa Framework.
Mozes da uradis slobodno.

Sto se tice clana sto hoce update na 20h2. To traje poprilicno dugo i moras da cekas..
 
Sto se tice clana sto hoce update na 20h2. To traje poprilicno dugo i moras da cekas..

Verovatno misliš na mene. Pitam da li taj Windows upgrade assistant skida ceo Windows 10 ili samo upgrade za 20H2 ? Ako je ceo Windows 10, koga reinstalira "in place", hvala im lepo jer znam da kada stigne to je mali update koji se instalira vrlo brzo. Znam, jer sam ga već dobio i instalirao na desktopu. Ovo što čekam je za laptop.
 
Verovatno misliš na mene. Pitam da li taj Windows upgrade assistant skida ceo Windows 10 ili samo upgrade za 20H2 ? Ako je ceo Windows 10, koga reinstalira "in place", hvala im lepo jer znam da kada stigne to je mali update koji se instalira vrlo brzo. Znam, jer sam ga već dobio i instalirao na desktopu. Ovo što čekam je za laptop.
Zavisi od toga od kojeg broja počinješ, sa 1903/1909 treba ceo windows a sa 2004 (20H1) samo Enablement package https://www.urtech.ca/2020/04/solved-what-is-a-windows-10-enablement-package/
 
Zavisi od toga od kojeg broja počinješ, sa 1903/1909 treba ceo windows a sa 2004 (20H1) samo Enablement package https://www.urtech.ca/2020/04/solved-what-is-a-windows-10-enablement-package/

Evo ovo imam:

Version: 2004
OS Build: 19041.610

Znači, trebalo bi da skida samo taj "Enablement package". Kada je pokrenut taj Windows upgrade assistant krenuo je download vrlo sporo 1%...2%... i ja sam pomislio da je krenuo da skida kompletan Windows 10. Kako sam, po iskustvu sa desktopa, znao da je update na 20H2 vrlo mali i kratko traje, prekinuo am posle 5-6 minuta sam jer mi ne treba reinstalacija celog Windowsa od bar sat vremena.

Možda nisam dovoljno dugo čekao ?
 
Poslednja izmena:
Evo ovo imam:

Version: 2004
OS Build: 19041.610

Znači, trebalo bi da skida samo taj "Enablement package". Kada je pokrenut taj Windows upgrade assistant krenuo je download vrlo sporo 1%...2%... i ja sam pomislio da je krenuo da skida kompletan Windows 10. Kako sam, po iskustvu sa desktopa, znao da je update na 20H2 vrlo mali i kratko traje, prekinuo am posle 5-6 minuta sam jer mi ne treba reinstalacija celog Windowsa od bar sat vremena.

Možda nisam dovoljno dugo čekao ?
Možeš i samo vo da skineš KB4579311, posle toga samo nekoliko minuta za update.
 
Ja sam sinoc odradio apdejt sa 2004 (Update Assistant) na 20H2 (OS build 19042.610) i potrajalo je bogami. Sam down je odradio brzo ali instalacija je trajala 30+ minuta.
Danas kad sam upalio komp novi apdejt, ispravka (KB4580364) za ovu novu verziju.
 
Možeš i samo vo da skineš KB4579311, posle toga samo nekoliko minuta za update.

Pa taj mi je instalisan, taj podiže na verziju 19041.572 a ja imam 19041.610 ??? Meni još ne nudi update za 20H2 tj. 19042 ??? Meni to treba.

BTW, na ovom linku: https://www.windowscentral.com/how-get-windows-10-october-2020-update-your-pc-soon-possible
piše u delu za upgrade pomoću windows assistanta, doslovno ovo:

"You should only use the Update Assistant if the device is running version 1909 or an older version. If you have the May 2020 Update, the tool will perform a full reinstallation of Windows 10, which will take more time, and the chances of coming across issues will increase."

To je upravo ono što je krenulo kod mene pa sam prekinuo. Ne ide to tako.
 
Poslednja izmena:
Ja sam sinoć konačno dobio redovnim putem h20...trajalo svega par min da se skine i instalira

Gesendet von meinem SM-G9810 mit Tapatalk
 
Moze li neko da proceni na koju verziju Win10 posle Win7? Laptop se ne koristi za gaming, niti su potrebni najnoviji features.

Specifikacije su: x1 carbon, i5-3427U, RAM 8GB, SSD 128GB.
 
Poslednja izmena:
Windows 10 Pro i posle deinstaliraš Store i već šta ti ne treba. Ili onaj LTSC ili LTSB kak se već zove.....
 
Na toj mašini će bez problema da radi bilo koja edicija... Uz malo standardnih podešavanja ima sve da leti.
A sve što je viška lako je deinstalirati. Bez brige.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
@poolmaker, @sdeki: fala

Stavicu mu LTSC 2019 17763.316.

Da li i za LTSC vazi da se posle instalacije uradi:

1. Debloater sa Githuba, linkovan pre koju stranu.
2. O&O
3. DoNotSpy10
Sve ovo radiš bez internet konekcije, tek kada završiš sa svim "operacijama" puštaš komp na mrežu
 
Nazad
Vrh Dno