Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Preporuka za TV do 600e (maksimalno) ,da je pogodan za nadolazece konzole ...Meni se ponajvise svideo PHILIPS philips-50pus8545..Ako neko zna vise i bolje ,predlozite..Ono nije da sam bas strucnjak za TV,pa tako verujem da ovde ima strucnih ljudi ..Hvala
 
Ja bih dodao jos malo, za hisense u8b, trebalo da ima 50ica za 80tak hiljada. TV ipak ima pravi HDR.

E sad to je 10k vise, tako da ovo malo, mozda i nije tako...
 
77 AG9 ima 5god garancije, ako ti to nesto znaci i ako se interesuje za taj TV i placa u kesu i cena se moze napraviti sto bi se reklo samo da ne uzme CX [emoji4]

Neko kad spomene OLED ja prvo pomislim na LG.

Druga stvar neverovatno je da modeli Sony-a budu skuplji od LG-a.


Treca stvar softver. Meni Tizen i WebOS mnogo bolje rade od Androida.
 
77 AG9 ima 5god garancije, ako ti to nesto znaci i ako se interesuje za taj TV i placa u kesu i cena se moze napraviti sto bi se reklo samo da ne uzme CX [emoji4]

Sto se 49XH85 tice trebalo bi da je IPS, Sony mesa panele generalno, ali VA su ako ne gledamo 9-tu seriju, 55X70, i 75, 85 inca XH80 modeli, ostalo je sve IPS, isto se odnosi i na XG 2019 modele..


Sent from my iPhone using Tapatalk


Jel postoji mogucnost "pravljenja cene" i za neke modele iz dostupnije cenovne kategorije (npr. 500e ) ili vazi samo za te zverke od par hiljada eura ?

Tacno je da bi 49XH85 trebalo da bude sa IPS-om, ali imao sam prilike da vidim da to ne bude uvek tako u praksi. Npr. 55XF koji je kod nas dosao i sa IPS-om i sa VA panelom.
S obzirom da imas pristup televizorima svakog dana, verujem da bi ti mnogi citaoci foruma bili zahvalni ako bi im preneo tu informaciju cim se taj model pojavi kod nas jer je nekima VA panel prioritet pri kupovini.
Vidimo na primeru Tesle i njihove poslednje S905 serije. 50" je bio sa VA panelom i prodao se kao alva :)

Imao sam prilike videti u praksi nekoliko Tesla televizora i mogu ih slobodno preporuciti svakome ko zeli pristojan kvalitet slike uz prihvatljivu cenu.

Jel zna neko hoce li uskoro biti LG Nanocell VA panela ? (sto da ne kad je vec izasao jedan Qled sa IPS panelom - ili da budem precizniji IPS-type panel odnosno ADS panel).
 
Poslednja izmena:
 
Poslednja izmena:
- Budžet: 80-90K (eventualno do 100K)
- WiFi/Bluetooth obavezni
- minimalno 3 HDMI priključka
- dijagonala ekrana: 50-55" (eventualno nešto malo veća ali nikako preko 60")
- ugao vidljivosti: bar 45 stepeni u odnosu na normalu ekrana, gledano sa udaljenosti 2-3 metara
- "smart" tip
- po mogućnosti LG ili Samsung (sa Samsungom imam dosta iskustva, sa LG-em nikakva ali sam voljan da promenim tabor uz dovoljno ubedljivih razloga)
- namena: sporadično gledanje kablovske i poneka PS4 sesija, ništa zahtevnije
- način kupovine: isključivo u našim prodavnicama putem online kupovine

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
- Budžet: 80-90K (eventualno do 100K)
- WiFi/Bluetooth obavezni
- minimalno 3 HDMI priključka
- dijagonala ekrana: 50-55" (eventualno nešto malo veća ali nikako preko 60")
- ugao vidljivosti: bar 45 stepeni u odnosu na normalu ekrana, gledano sa udaljenosti 2-3 metara
- "smart" tip
- po mogućnosti LG ili Samsung (sa Samsungom imam dosta iskustva, sa LG-em nikakva ali sam voljan da promenim tabor uz dovoljno ubedljivih razloga)

Hvala unapred.

Verujem da vise zelis korejce ali razmisli o Sony-u 55XG8596, on je 100k, brzi cip za Android pa samim tim ne baguje kao stariji modeli, 100hz panel, X1 procesor, 4 HDMI, 3 USB prikljucka, 5god garancije, jednostavno nemas nijedan Samsung ili LG sa tim specifikacijama za taj novac naravno pod uslovom da kupujes u domacoj radnji.

A sto se tice OLED-a, AG9 ima brzi cip za Android tj ne radi sporo kao na slabijim modelima i taj cip sto ima on imaju i svi novi 2020 modeli, tako da ce iskustvo koriscenja Androida biti mnogo bolje, a sto se cene tice to stvarno ne bih znao, nekako je pravilo da je Sony uvek skuplji od drugih pa tako i OLED, ali samo je panel LG-ev, sve ostalo je Sony, sto se processing-a slike tice, zvuka i svega ostalog.
Npr ovogodisnji A8H je ustvari AG9 u malo jeftinijem pakovanju i nije kao master serija, ali u sustini ima bolju svetlinu ekrana i vecu preciznost boja, kako su rekli iz rtings i onaj Vijetnamac sto testira TV-e, ako hoces bolji kvalitet slike ides na A8H, ako hoces gaming feature ides na CX.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Marko1996
Hvala za preporuku. Nemam nikakvog (skorašnjeg) iskustva sa Sony uređajima ali ću definitivno uzeti predlog u obzir.

Što se OLED-a tiče, shvatam da je to daleko iznad navedenog cenovnog ranga, plus nisam siguran da je vredno investicije za način na koji će TV biti korišćen (tu i tamo sporadično gledanje kablovske i poneka PS4 sesija, ništa češće ili komplikovanije).
 
Jel postoji mogucnost "pravljenja cene" i za neke modele iz dostupnije cenovne kategorije (npr. 500e ) ili vazi samo za te zverke od par hiljada eura ?

Tacno je da bi 49XH85 trebalo da bude sa IPS-om, ali imao sam prilike da vidim da to ne bude uvek tako u praksi. Npr. 55XF koji je kod nas dosao i sa IPS-om i sa VA panelom.
S obzirom da imas pristup televizorima svakog dana, verujem da bi ti mnogi citaoci foruma bili zahvalni ako bi im preneo tu informaciju cim se taj model pojavi kod nas jer je nekima VA panel prioritet pri kupovini.
Vidimo na primeru Tesle i njihove poslednje S905 serije. 50" je bio sa VA panelom i prodao se kao alva :)

Imao sam prilike videti u praksi nekoliko Tesla televizora i mogu ih slobodno preporuciti svakome ko zeli pristojan kvalitet slike uz prihvatljivu cenu.

Jel zna neko hoce li uskoro biti LG Nanocell VA panela ? (sto da ne kad je vec izasao jedan Qled sa IPS panelom - ili da budem precizniji IPS-type panel odnosno ADS panel).

Kolega koji tačno model Tesla preporučuješ, taj od 50'' sa VA panelom? Hvala
 
Jel postoji mogucnost "pravljenja cene" i za neke modele iz dostupnije cenovne kategorije (npr. 500e ) ili vazi samo za te zverke od par hiljada eura ?

Tacno je da bi 49XH85 trebalo da bude sa IPS-om, ali imao sam prilike da vidim da to ne bude uvek tako u praksi. Npr. 55XF koji je kod nas dosao i sa IPS-om i sa VA panelom.
S obzirom da imas pristup televizorima svakog dana, verujem da bi ti mnogi citaoci foruma bili zahvalni ako bi im preneo tu informaciju cim se taj model pojavi kod nas jer je nekima VA panel prioritet pri kupovini.
Vidimo na primeru Tesle i njihove poslednje S905 serije. 50" je bio sa VA panelom i prodao se kao alva :)

Imao sam prilike videti u praksi nekoliko Tesla televizora i mogu ih slobodno preporuciti svakome ko zeli pristojan kvalitet slike uz prihvatljivu cenu.

Jel zna neko hoce li uskoro biti LG Nanocell VA panela ? (sto da ne kad je vec izasao jedan Qled sa IPS panelom - ili da budem precizniji IPS-type panel odnosno ADS panel).

Sto se pravljenja cene tice samo za premium, jednostavno za jeftinije televizore cekajte akcije, evo sad je 55XG7077 isao za 62k sto je skroz ok cena, a za vikend ide akcija u jednoj radnji 65XG70 ide na 90k, ciscenje lagera, pa kome ne smeta Linux, a hoce dobar kvalitet slike u tom cenovnom rangu skroz ok ponuda i nisu svi modeli izlozeni, samo u mojoj radnji ima dva komada i oba su fabricki upakovana..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Npr ovogodisnji A8H je ustvari AG9 u malo jeftinijem pakovanju i nije kao master serija, ali u sustini ima bolju svetlinu ekrana i vecu preciznost boja, kako su rekli iz rtings i onaj Vijetnamac sto testira TV-e, ako hoces bolji kvalitet slike ides na A8H, ako hoces gaming feature ides na CX.

koliko vidim a8h ima veci opseg boja ali tacnije boje ima lg, svetlina im je tu negde. Koji god da se uzme nije greska :) svodi se na cenu, android vs webos i sony vs lg.
 
Vidljive razlike u kvalitetu slike nema, da bi se to primetilo, moraju da se stave 2 tva 1 pored 2. i da se pauzira svaka scena i uporedjuje sa metar.

Lg ima 4x hdmi 2.1, Sony nema nijedan 2.1 HDMI za 4k 120Hz, sto znaci da ide samo do 60Hz.
S obzirom da je eARC 2.1 HDMI feature, i ako ga Sony podrzava na 2.0, nisam siguran da ce ikada raditi isto.
Pored toga, LG ima G-Sync i VRR i visestruko manji odziv.
Mozda nece nikada prikljuciti Sony ili PC na tv, ali sigurno da nece koristiti tako skup TV 2 godine, te treba biti future proof, sto Sony nije.

Nemojte loziti coveka da kupuje zastareo uredjaj za 5500e.

Svi ti revieweri su preporucili LG, jer se razlika u kvalitetu slike ne moze realno primetiti, a mogu da se kladim da ce zbog jacih highlighta, cak i d aneko nesto primeti, vecina ljudi cak pomisliti da je na LGu bolja i detaljnija slika.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je l se meni čini, ili su LG-jevi televizori skuplji nego prošle godine? UN serija mi se nešto čini skupljom nego što je bila UM prošle godine.

Gledam ulazni 43" UN model preko 50k din. Prošle godine sam najslabiji 43" UM model ja platio oko 40k.
 
Poslednja izmena:
Pa svake godine (ili skoro svake) novi modeli budu malo slabiji i malo skuplji :)

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Prošle godine 49um7100 bio 49.990, sad je toliko UN.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Drugari, da li je 50UM7500PLA ok izbor, ili da gledam nesto drugo, budzet je ~50k, uglavnom PS i yt, velicina 50-55 inca ?

Želim da se zahvalim Djilkosh_Ns i ostalima što su mi preporučili LG 50UM7500.
Televizor je za moje potrebe savršen. Nadmašio je sva moja očekivanja.
Čak i slika sa grozote kopernikusa/supernove deluje lepo i tečno.
Viđao sam Samsunge 41-55" gde je slika muljava i puna duhova.
Na LG je stvarno jako dobra.
Puštao sam preko 20-30 različitih filmova u raznim formatima i svaki je uspeo da pusti i video i audio (npr Samsung UE55RU7022KXXH ne može da pusti zvuk na The Dark Knight verzija ~20GB 4K, Sony 50" u radnji ne vidi .mkv...)
Filmove od 20-40gb koje moj I5 i Rx380x ne mogu da ispljunu on izbaci u 4K preko Smart Share programa i wi fi.
Bez štucanja, doduše wi fi ruter mi je igrom slučaja na 2m od tv-a ne znam da li bi moglo da je dalje. Uglavnom ne treba mi fleš da bi puštao filmove.
Preko HDMI šljaka odlično, brz odziv jedina mana mi je grafa zbog hdmi 1.4 verzije.
Magični daljinski kao što Djilkosh_Ns kaže vredi svaku paru.
Aplikacija ima pregršt i više nego što mi je potrebno. :D
Po meni best buy, a plaćen 53000... :wave:
 
Jel može preporuka za TV.
- 55 inča
- 5 godina garancije
- 100k-120k din. Max
- da podržava EON aplikaciju
- gledanje standardne TV, Netflix, HBO, poneka PC igra, torrent filmovi.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
55NANO813NA
Ili
QE55Q75TATXXH

Oba su na 5 godina garancije.

QLED skuplji malo, ali šta znam tu su negde.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Jel može preporuka za TV.
- 55 inča
- 5 godina garancije
- 100k-120k din. Max
- da podržava EON aplikaciju
- gledanje standardne TV, Netflix, HBO, poneka PC igra, torrent filmovi.


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Sony 55XF9005, 120k, bolji od bilo kog LG-a i Samsunga u tom cenovnom rangu ako gledamo zvanicne prodavnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tražim zamenu za LG 42LA620S iz 2013 godine.

Uslovi:
- minimum 49" - maximum 55"
- WiFi + BT
- bilo bi dobro da je IPS
- 4K rezolucija, ali da slika sa kablovske (i SD i HD) bude bar jednako dobra kao što trenutno stari LG ima
- budžet do 500EUR (malo više ako je baš dobra ponuda)

Vidim da se za LG UM seriju pominje da od UM7450 modela kreću OK televizori, kakva je situacija sa UN serijom?

Da li npr. Hisense, TCL, Tesla rade dobar upscaling kao LG? Bitno mi je, jer je kablovska (Supernova + EON) osnovno što se gleda, uz HBO GO.

Ima li nekih predloga?
 
Sony 55XF9005, 120k, bolji od bilo kog LG-a i Samsunga u tom cenovnom rangu ako gledamo zvanicne prodavnice.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pitanje: sta je bolje za iste pare taj ]Sony 55XF9005, ili OLED LG OLED55B9SLA ?
 
@Dark Angel daj nemoj me sprdati, naravno da je B9 bolji, ali rekli smo zvanicne prodavnice, koliko ja znam najjeftiniji B9SLA je 170k u radnji na G, znaci da je covek rekao da su opcija madjari tj KP naravno B9, ali ako gleda domace maloprodaje reci mi jedan Samsung ili LG za do 120k koji je bolji od XF90?

Za drugog clana za do 500eur tj malo vise imas Sony 55XG70 ako ti ne smeta sto je Linux, ali ima Triluminos display tehnologiju koja pravi razliku u odnosu na korejce u tom cenovnom rangu, a ako ti smeta smart onda Samsung TU80, TU70 je smesan, samo 2 HDMI prikljucka npr, a i gori je od RU70 koji je proslogodisnji model, a LG ima samo UM70 koji je najlosiji od dva koja sam naveo, ali ima najbolji smart..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel ima nesto sem tog Sonija i ubogog androida na njemu? :d
 
Haha pazi nije vise toliko bagovit kada se update-uje na 9.0, bas sam ga testirao kroz menije, mnogo bolje radi nego 8.0, cak mi ni demo mod vise ne zabada, sad bas radi kako treba, a cenim da i clanovi koji imaju XF90 mogu potvrditi da im radi bolje nego sa proslim Androidom, a sto se tice 2020 tj XH serije tu Android leti, bas dobro i brzo radi jer su im ubacili brze cipove tj Sony ih zvanicno zove High performance chip, i stvarno dosta bolje radi, bas cu sutra da snimim kretanje kroz meni na novom modelu, a i na XF90 [emoji16]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako može mala pomoć i savet bio bih zahvalan.
Do sada sam imao panasonic-ovu plazmu 43 inča i bio prezadovoljan njome. Već joj je 12 godina i radi kao prvog dana ali bih ipak malo da se ponovim sa nekim smart tv-om, malo većim.
Na žalost, zid na koji kačim tv ne može da primi više od 50 inča. Mislio sam da kupim Philips 50PUS7354/12 ali sam se razočarao kad sam video da je taj tv sa VA panelom. Naime, raspored sedenja je takav da bi se gledao pod uglovima sa 2-3 metra i, koliko sam razumeo, VA paneli nisu baš dobri za gledanje pod nekim uglom (kod mene bi konkreno bilo 30-ak stepeni u odnosu na idealno).
Deca su zapela da bude philips zbog ambilajta, a moram priznati da se to i meni sviđa. Znam da je Philips 55PUS7354/12 sa IPS panelom i da bi to bilo pravo rešenje, ali bi mi onda tv išao baš do ivice zida pored kojega dosta prolazimo pa bi ga non-stop kačili.
Moje pitanje za vas je da li je VA panel toliko loš u odnosu na IPS kad se gleda pod uglom, tj. da li da ga u mojoj konfiguraciji sedenja uopšte ne uzimam u obzir? Napominjem da nismo neki zahtevni korisnici tv-a i da bi ga koristili prvensveno za Kablovsku (mts optika i sbb eon), youtube i neke naše snimke koje napravimo kućnom kamerom ili kamerom sa telefona (uglavnom 4K).
Drugo pitanje je da li bi kvalitet slike u odnosu na plazmu bio mnogo lošiji? Ako bi bio značajno lošiji da batalim ovo razmišljanje i da gledam ovu plazmu dok ne ispusti dušu.
Hvala unapred
 
Taman sam počeo da tražim taj sony ,i sad ste mi ubacili crva sa tim LG b9 koji košta 1030e na kp. Sad mi ostaje samo dilema 2 god ili 5 godina garancije. Prethodni TV mi je bio lg49 koji je crkao malo posle isteka garancije od 2 godine. Najjeftiniji Sony xf5590 je 108k dinara.
Jel bolji ugao gledanja na Sony ili lg-u, pošto se u dnevnoj sobi samo iz fotelje gleda pravo, a sa troseda dvoseda pod uglom od 10-20 stepeni. Jel zna neko jel može preko nekog prodavca na kp- da se dobije neka produžena garancija može i uz doplatu.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sa OLEDom se ne upoređuje ništa sem OLED-a.

Sent from my JNY-LX1 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno