Šta je novo?

bluetooth zvucnici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Taj jbl go 2 imam varijantu u mediamarktu u austriji za 25 evra nov. Samo da sacekam drugara da dodje, sto bi trebalo uskoro. Onda sam mozda ore za tu varijantu

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Zvuk je dobar, vodootporan je, plus se može prodati po potrebi, za razliku od ovog krša od kopija.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Planiram da uzmem BT zvučnik i od onoga što se trenutno nudi izdvajaju se Anker Soundcore Select i JBL Flip 5. Ovaj prvi je nešto ispod 40€, a JBL Flip je malo manje od 100€. Interesuje me da li je razlika u ceni podjednaka razlici u kvalitetu (izrade i zvuka) ova dva zvučnika? Po komentarima kupaca JBL ima bolji zvuk, ali slabiju bateriju.
Kakav je Sony po pitanju BT zvučnika? Ima li neki model vredan pažnje?
Do sada nisam imao potrebu za BT zvučnicima. I ovo sad što kupujem je da nosim na izlet (splavarenje), a posle ko zna kad ću ga opet koristiti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Na kraju posle toliko mozganja uzeh Sony SRS-XB12. Po onome sto sam cuo na youtube review-ovima, najvise su mi se svideli Tribit StormBox i Sony SRS-XB23. Za Tribit nisam imao vremena da cekam, a XB23 mi je bio preskup. Kod Anker Soundcore Select mi se zvuk nije svideo uopste (nekako kao kineski tranzistor). I na kraju izbor padne na XB12 koji je nesto skuplji od Ankera, ali je vodootporan i zvuci mi skroz OK. Sad se razmisljam izmedju pomenutog Tribit-a i jos jednog XB12 pa da ih povezem u stereo rezim :D.
 
ako sam zvučnik nema parivanje (kao npr kod jbl-a) em ćeš imati samo dual mono,em ćeš najverovatnije dobiti eho efekt jer nema povratne sinhronizacije sa izvorom.
 
ako sam zvučnik nema parivanje (kao npr kod jbl-a) em ćeš imati samo dual mono,em ćeš najverovatnije dobiti eho efekt jer nema povratne sinhronizacije sa izvorom.

Gorepomenuti Sony XB12 ima opciju za dodavanje levog ili desnog zvucnika, tako da kapiram da je pravi stereo, a ne dual mono.
Inace, i nisam bas zadovoljan sa zvucnikom. Za ono za sta sam ga planirao nije ispunio ocekivanja. Nisam ocekivao ne znam kakvu snagu iz necega velicine 0,33L limenke koka kole. Na maksimumu se cuje sasvim lepo, ali da maksimalno pojacan ne moze da svira duze od sat i po, to nisam ocekivao. Nisam ni ocekivao tih famoznih 16h reprodukcije na 27% snage (po specifikacijama na sajtu), ali sat i po (pitanje je da li i toliko) na maksimumu je stvarno fail. Kome treba zvucnik za izlet u miru i tisini da tiho svira, verovatno ce izvuci nekoliko sati reprodukcije. Za svako drugo glasnije okruzenje ne preporucujem.
 
To mi je čudno, ne djeluje mi normalno.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Meni je stigao juče Anker Soundcore Motion+ nakon 4 i po meseca. Fenomenalan zvučnik, po mom mišljenju je bolji od Flip 4 koga takođe imam, ali možda i nisu ista klasa.


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Sad iz puke radoznalosti pogledah na KP taj anker kad ono 15.000 rsd!

Sent from my Redmi 8 using Tapatalk
 
Meni je stigao juče Anker Soundcore Motion+ nakon 4 i po meseca. Fenomenalan zvučnik, po mom mišljenju je bolji od Flip 4 koga takođe imam, ali možda i nisu ista klasa.


Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Imam isto motion plus. Svakim danom se sve vise izcudjujem kakav zvuk ima.
Moras mu odraditi custom podesavanje ekvilajzera kroz souncore aplikaciju
Evo ovako kao ovaj sto je namestio.
60%jacina je dovoljna za potpun uzitak.


https://m.youtube.com/watch?v=JFIy262unkg

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nekad pre u ovoj temi sam video podešavanja ekvilajzera, mislim da su to Alanova i podesio sam tako odmah po kupovini.
Ali proveriću i na snimku.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Veruj mi ovako je najbolje. I ovaj iz videa je tako podesio a i onaj poznati youtuber oluv's gadgets.

Svaki zvuk, se cuje koliko dobro zvuci.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Ajde stavi skrinsot ekvilajzera ovde ako ti nije problem, nemam trenutno vremena da pogledam video podugačak je.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ajde stavi skrinsot ekvilajzera ovde ako ti nije problem, nemam trenutno vremena da pogledam video podugačak je.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Evo ovako je kod mene
U aplikaciji

23acf609bff40d47525d7d78dd67fcc6.jpg


Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Našao sam na kraju i videu, odgledao ga i podesio. Kakva razlika au, meni su bila drugačija podešavanja ipak.
Nego primetih jedan problem, kad povežem telefon na zvučnik radi sve odlično, međutim kad se povežem preko tableta zvuk na max volume je kao na 40 posto kad povežem telefon. Da li je to do bluetootha?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Našao sam na kraju i videu, odgledao ga i podesio. Kakva razlika au, meni su bila drugačija podešavanja ipak.
Nego primetih jedan problem, kad povežem telefon na zvučnik radi sve odlično, međutim kad se povežem preko tableta zvuk na max volume je kao na 40 posto kad povežem telefon. Da li je to do bluetootha?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Moze da bude i do bluetootha, ne znam koji tablet imas. Ali Pocophone ipak ima hi-res sertifikat pa daje sigurno bolji zvuk
 
Tablet je Huawei Mediapad T3, nista posebno. Isti zvuk daje JBL Flip 4 kad prikacim i na telefon i na tablet. Ne znam da nije ovde do aptX, možda ga ne podržava ovaj tablet.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Moguce da je do aptx . Mozda ga ni jbl ne podrzava, pa zato.

Sent from my IN2013 using Tapatalk
 
Kupio i ja soundcore motion+. Ubija zvučnik sa ovim custom podešavanjima. Jedino bi ga menjao ako stvarno ima JBL xtreme 2 na KP za 170 e
 
Kako za 170 e? Na koji fazon?
 
Našao sam na kraju i videu, odgledao ga i podesio. Kakva razlika au, meni su bila drugačija podešavanja ipak.
Nego primetih jedan problem, kad povežem telefon na zvučnik radi sve odlično, međutim kad se povežem preko tableta zvuk na max volume je kao na 40 posto kad povežem telefon. Da li je to do bluetootha?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Jesi probao da spojiš kablom?
 
Nisam, probaću da vidim ima li razlike.

Послато са POCO F2 Pro помоћу Тапатока
 
Da,moći ćeš da se uveriš da li je bluetooth.
 
Slabo stojim sa materijom pa mi trebaju predlozi za neki pouzdaniji kineski bluetooth zvučnik.

Voleo bih da nadjem nešto sa:
1. snaga preko 10W zbirno (preferirao bih mono zbog glasnoće)
2. trajanje baterije preko 4 sata
3. compact dizajn je uvek plus - ne bih da na kraju nosim "kasetofon" :D

Postoji opcija da poručim da stigne u EU/UK tako da cena za shipping nije problem.

Naleteo sam na ovo recimo, ali verujem da ima i bolje za one koji znaju šta da traže:
https://www.ebay.com/itm/5200mAh-Ja...eaker-MultiFunction-Sport-Stereo/254696840918
 
Remax RB-M12
Imas ga kod nas za 5500 din, uglavnom je oko 7000 din..
 
Kineski Extreme. Imas ga na pijacama za 4 crvene. Baterija izgura ceo radni dan ako ne gruvas bas do kraja. Na 2/3 lagano 8 sati.
 
Slabo stojim sa materijom pa mi trebaju predlozi za neki pouzdaniji kineski bluetooth zvučnik.

Voleo bih da nadjem nešto sa:
1. snaga preko 10W zbirno (preferirao bih mono zbog glasnoće)
2. trajanje baterije preko 4 sata
3. compact dizajn je uvek plus - ne bih da na kraju nosim "kasetofon" :D

Postoji opcija da poručim da stigne u EU/UK tako da cena za shipping nije problem.

Naleteo sam na ovo recimo, ali verujem da ima i bolje za one koji znaju šta da traže:
https://www.ebay.com/itm/5200mAh-Ja...eaker-MultiFunction-Sport-Stereo/254696840918

evo jedan https://www.myearfun.com/speakers/earfun-go-portable-waterproof-bluetooth-speakers-black bolji je ot tribit xsound Go kojeg imam. Ima ga na amzaonu isto.
 
Kineski Extreme. Imas ga na pijacama za 4 crvene. Baterija izgura ceo radni dan ako ne gruvas bas do kraja. Na 2/3 lagano 8 sati.
Iskustvo iz prve ruke? Komšija hoće da pazari repliku JBL Extreme, idu već od 1700 din pa ga razumljivo zanima vrede li ičem.
Da na 2/3 može 8 sati da izgura i da potraje do proleća (svakodnevnog korišćenja), je li to isuviše za očekivati'
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno