Šta je novo?

Aplikacije za Android OS - DISKUSIJA, PITANJA I ODGOVORI

Moze li preporuka za call recorder ? Koristim callX, ali ne radi kako bi trebalo. Vise se ne ukljucuje nego sto se ukljucuje. Andrkoid 9, miui 11.
Imas u opcijama da ti sam snima mob u miui 11 na mom mi 9 radi bez problema ne treba ti nikakva dodatna apk.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Evo na miui, plus za sistemske app mi piše preko 12 gb potrošnja.....
aceca6df7a8da2c2735a06c219185dc6.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Varovatno je bilo 100 puta, ali ne nalazim...

Koja aplikacija za povezivanje telefona i pc-ja preko wifi-ja, kako bih kopirao fajlove sa i na telefon. Jos bolje ako telofon moze da bude vidljiv u total commanderu, kao drive ili preko mreze
Pozeljno je da je free i da ne smara previse sa reklamama
 
Koja aplikacija za povezivanje telefona i pc-ja preko wifi-ja, kako bih kopirao fajlove sa i na telefon. Jos bolje ako telofon moze da bude vidljiv u total commanderu, kao drive ili preko mreze
Pozeljno je da je free i da ne smara previse sa reklamama

Total Commander za Windows već ima ugrađen FTP klijent. Total Commander za Android nema, ali nije nikakav problem instalirati FTP Plugin.

... Pa ako već koristiš Total Commander-a kao fajl menadžera, onda ti je još samo potreban FTP server svuda.

Za Android ti mogu preporučiti ovaj FTP Server - mali, dobar, sve radi, jednostavan i pregledan interfejs, vidi Hiden fajlove, ne vidi se u Task Manager-u kada radi samo server (bez startovane aplikacije)... Može da ugradi svoju ikonicu u Androidovu "roletnu", pa da se iz "roletne" pali i gasi server (interfejs aplikacije nema potrebe otvarati, nakon što se jednom sve namesti), a može valjda to isto i klikom na Widget, a ima i foru da se server sam uključi kada se telefon prikači na određeni Wi-Fi... Mada ga, u suštini, nema nikakve potrebe nikada ni isključivati - to što on čuči i sluša u 10-ak megabajta RAM-a, ničemu ne smeta. Narodnu verziju imaš gde hoćeš.

Za Windows postoji gomila FTP servera. Šta znam... ja sam pre 15-ak godina instalirao ovaj TYPSoft FTP Server - mali (300 i kusur kilobajta), portable FTP server za LAN, bez ikakvih čudesa. Startuje se sa Windows-om, minimiziran u SysTray... i to je sve.

I to ti je to - sa Total Commander-om iz bilo čega, pristupaš čemu god hoćeš.

U Androidu se FTP Plugin ugradi na TC-ov Home panel. U Windows-u možeš šta hoćeš... npr. napraviš dugme u Button Bar-u:


                    
1LtSWJG.png



U TC-u za Windows možeš, u njegova 2 panela, da otvoriš 2 FTP konekcije - npr. na 2 Androida, ili šta god - i da npr. kopiraš fajlove tamo-vamo direktno (zapravo, TC verovatno prvo prekopira fajl negde "temp" u Win, pa onda odatle na drugu stranu, ali to tebe ne zanima).

U kombinaciji - TC kao FTP klijent u Win-u + ovaj gore FTP server na Androidu - lepo radi i opcija "Preserve file datas", kada želiš da na Android prekopirani fajl zadrži svoj "date/time".

I tako... eto... FTP je standard.
 
Varovatno je bilo 100 puta, ali ne nalazim...

Koja aplikacija za povezivanje telefona i pc-ja preko wifi-ja, kako bih kopirao fajlove sa i na telefon. Jos bolje ako telofon moze da bude vidljiv u total commanderu, kao drive ili preko mreze
Pozeljno je da je free i da ne smara previse sa reklamama
Solid explorer nikad lakše.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Total Commander za Windows već ima ugrađen FTP klijent. Total Commander za Android nema, ali nije nikakav problem instalirati FTP Plugin.

... Pa ako već koristiš Total Commander-a kao fajl menadžera, onda ti je još samo potreban FTP server svuda.

Za Android ti mogu preporučiti ovaj FTP Server - mali, dobar, sve radi, jednostavan i pregledan interfejs, vidi Hiden fajlove, ne vidi se u Task Manager-u kada radi samo server (bez startovane aplikacije)... Može da ugradi svoju ikonicu u Androidovu "roletnu", pa da se iz "roletne" pali i gasi server (interfejs aplikacije nema potrebe otvarati, nakon što se jednom sve namesti), a može valjda to isto i klikom na Widget, a ima i foru da se server sam uključi kada se telefon prikači na određeni Wi-Fi... Mada ga, u suštini, nema nikakve potrebe nikada ni isključivati - to što on čuči i sluša u 10-ak megabajta RAM-a, ničemu ne smeta. Narodnu verziju imaš gde hoćeš.

Za Windows postoji gomila FTP servera. Šta znam... ja sam pre 15-ak godina instalirao ovaj TYPSoft FTP Server - mali (300 i kusur kilobajta), portable FTP server za LAN, bez ikakvih čudesa. Startuje se sa Windows-om, minimiziran u SysTray... i to je sve.

I to ti je to - sa Total Commander-om iz bilo čega, pristupaš čemu god hoćeš.

U Androidu se FTP Plugin ugradi na TC-ov Home panel. U Windows-u možeš šta hoćeš... npr. napraviš dugme u Button Bar-u:


                    
1LtSWJG.png



U TC-u za Windows možeš, u njegova 2 panela, da otvoriš 2 FTP konekcije - npr. na 2 Androida, ili šta god - i da npr. kopiraš fajlove tamo-vamo direktno (zapravo, TC verovatno prvo prekopira fajl negde "temp" u Win, pa onda odatle na drugu stranu, ali to tebe ne zanima).

U kombinaciji - TC kao FTP klijent u Win-u + ovaj gore FTP server na Androidu - lepo radi i opcija "Preserve file datas", kada želiš da na Android prekopirani fajl zadrži svoj "date/time".

I tako... eto... FTP je standard.
Malo mnogo cimanja, ružna aplikacija, pa još "narodna" verzija, za nešto što svaki drugi dobar fajl eksplorer iz 21. veka ima ugrađeno kroz Samba protokol.
 
ES fajl eksplorer

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
ES je odavno izbačen sa Play Store jer je gurao malware u free verziju aplikacije. Navodno, nenamerno, ali to nije opravdanje.

Bilo je teško, jer sam navikao, ali na kraju zamenih ES preporučenim Solid Explorerom.
 
Total Commander na Androidu izgleda zastarelo i komplikovano, ali ima zaista svašta od mogućnosti.
Iako ga koristim odavno (licenca 15 godina), neke sam tek noćas otkrivao zaintrigiran ovom diskusijom.
Treba malo pogledati help i plug-ins, podesiti opcije, custom dugmiće u pretposlednjem redu... itd.
 
Ja sam TC na androidu koristio pre nekoliko godina i prešao na Solid Explorer. Prešao zbog modernijeg sučelja, sa performansama i mogućnostima sam uvek bio zadovoljan.

Djole preferira da iz windowsa pristupa telefonu preko wifi, za njega je rešenje napisao @mrle .
Jos bolje ako telofon moze da bude vidljiv u total commanderu, kao drive ili preko mreze
 
Meni nista ne smeta kod TC-a, koristim ga i na androidu bas za transferisanje fajlova, sa lan pluginonom, nista mi bolje ne treba.
 
Meni je ružan. Solid mnogo lepši i jednostavniji za korišćenje

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Hvala svima, pazljivo cu da procitam pa da odlucim sta cu. Probao sam pre par dana AirDroid, nekako mi je brze i lakse bilo da povezem kablom i precim sta mi treba :/
 
Isteklo je vreme za edit, ako moze neko da spoji sa gornjom porukom.

FTP pristup je upravo ono sto mi treba, nemam potrebu da sa telefona pristupam racunaru, dovoljno je da sa racunara iz Total Commandera mogu da pristupim fajlovima na telefonu.

Koristio sam ovu aplikaciju https://play.google.com/store/apps/details?id=net.xnano.android.ftpserver

Ima mogucnost da se istovremeno pristupi i telefonu i sd kartici, kao i da se doda vise korisnika sa razlicitim pravima pristupa. Ovo je free verzija, vidim da ima i neka koja se placa, nisam gledao koje su razlike.
 
Probao sam prvo nju, ali nisam uspeo da nadjem kako da pristupim i sd kartici u isto vreme, mozda treba placenja verzija.
 
Jel koristi neko Pinterest? Izadje mi notifikacija o zanimljivostima i kad kliknem na nju udje u aplikaciju i izbaci "You are not permitted access this resource". Kako da resim ovo?
Ne znam da li tripujem, ali ranije...na proslom telefonu mi se to nije desavalo.
 
Da li neko zna koja aplikacija, download manager ili nesto slicno moze da ucita url za download iz nekog fajla ili direktorijuma i da automatski krene download bez pristupanja uredjaju i pokretanja. nesto slicno kao sto rade torrent agenti, ceka torrent fajl u direktorijumu i kad prebacis tu fajl on krece da skida, samo u ovom slucaju se ne radi o torrent fajlu vec o bilo cemu sto se nalazi na nekom url
 
Nazad
Vrh Dno