Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jakša@ Pogrešno ti mišljenje

Ako pogledaš kao se rasplamtalo u Italiji,pa u Španiji

I ako pogledaš ovaj sajt,di iz dana u dan pišu kolko je novih zaraženih i umrlih,videčeš da će se ovo vući do kraj maja

Samo danas je u Španiji 1800+ novih zaraženih,1500+ u USA,2000+ u Dojčland itd itd....a to su oni razvijeniji,al prc milojka mislili su ko većina nas,,Nije to ništa,,

https://www.worldometers.info/coronavirus/
 
Mene krenulo da davi malo vise, obicno bude zbog alergije pa uzeo Pressing, malo bilo bolje al opet ne dovoljno pa sam uzeo Spalmotil (Salbutamol kao Ventolin) a inace koristim Berodual pumpicu za astmu svaki dan. Valjda ce da bude ok.
Cuo se sa drugarom koji je u FR, tamo vec uveden policijski cas, neka zabrana pa dok sam mu nesto namestao preko Team Viewer-a mu javili da moze malo u setnju. Puste jednu zgradu pa posle drugu, ne znam kako se to organizovali. Inace uzeo 10Gbit internet optika, Free box.
 
Jakša@ Pogrešno ti mišljenje

Ako pogledaš kao se rasplamtalo u Italiji,pa u Španiji

I ako pogledaš ovaj sajt,di iz dana u dan pišu kolko je novih zaraženih i umrlih,videčeš da će se ovo vući do kraj maja

Samo danas je u Španiji 1800+ novih zaraženih,1500+ u USA,2000+ u Dojčland itd itd....a to su oni razvijeniji,al prc milojka mislili su ko većina nas,,Nije to ništa,,

https://www.worldometers.info/coronavirus/

O hebemu, pogrešno mišljenje... lepo sam napisao da ne morate i da ne preporučujem da se slažete s njim.
Svi zvanični podaci su bazirani na broju testiranih. Nemam dalji komentar.
 
I hoćemo. U pivo da je ovo za 2 nedelje gotovo. Po meni, a u to ne morate i nemojte da verujete, virus je već prošao preko većine populacije.
Nadam se da će biti tako. Plaćam i viski pride :)

Najlakše je sve zatvoriti i zaustaviti, ali šta će biti ako (kad) ljudi počnu masovno da dobijaju otkaze i/ili idu na neplaćene odmore. Postaće nebitno ima li čega u prodavnicama... Na kraju će i svi odloženi računi ipak doći na naplatu, a sa time i neke loše stvari.
Javni sektor je zaštićen od svega, tamo je sav novac, ali mnogo ljudi živi od malih firmi koje neće moći da plaćaju plate.
Treba imati zdrav razum, disciplinu i postupati oprezno, bez odlaska u totalnu krajnost (u koju nažalost polako idemo).
 
Poslednja izmena:
Mene krenulo da davi malo vise, obicno bude zbog alergije pa uzeo Pressing, malo bilo bolje al opet ne dovoljno pa sam uzeo Spalmotil (Salbutamol kao Ventolin) a inace koristim Berodual pumpicu za astmu svaki dan. Valjda ce da bude ok.
Cuo se sa drugarom koji je u FR, tamo vec uveden policijski cas, neka zabrana pa dok sam mu nesto namestao preko Team Viewer-a mu javili da moze malo u setnju. Puste jednu zgradu pa posle drugu, ne znam kako se to organizovali. Inace uzeo 10Gbit internet optika, Free box.

Pressing je izuzetno slab i los, mozda druge generacije ... ako si alergican, ti moras da krenes sa lekovima vec u februaru i mozda symbicort, nadji dobrog doktora, mozes da sredis astmu prilicno
 
Koristio i probao svasta, koristio i Symbicort, nista to meni ne pomaze. Berodual stalno, a Pressing ako krenem da kijam i curi voda iz nosa. Nemam velike alergije, ranije sam imao vise. Isao na vise mesta, generalno, svi imaju stav, ako ti Berodual pomaze, koristi njega, da ne koristim dzabe kortikostereoide jer nemaju efekta u mom slucaju. Sorry za off

Na temu, misljenja sam da je najbolje da se sve zatvori na dve nedelje pa da vidimo gde smo. Sve ostalo nam donosi pogorsanje i to je cinjenica. Ove mere sto su uveli su odlicne i treba jos da pojacaju jer smo nedisciplinovan narod i samo batina moze da nas natera da slusamo, bar vazi za vecinu nacije. Ovi gasteri su najgori, njima bi zabranio da ulaze u drzavu ili da idu u karantin kao zatvor pa sedi. Oni mislili da tamo kao u Italiji i sad FR ne mogu da izlaze i da rade pa mislili da dodju ovde na ferije da nam prenose lepru jer im je ovde jeftinije, sta li. Uzas kakvo je to neodgovorno ponasanje.

Ovo sa sanducima, zar se tela ne spaljuju zbog virusa? Negde sam procitao.
 
Poslednja izmena:
Verovatno ni preko nisu svi koji imaju koronu testirani, pogotovo ako se prelezi kao da je obicna prehlada ili grip.

Iz okruzenja znam nekoliko slucajeva upale pluca u januaru, troje ljudi koji su prelezali "nikad gori grip" tipa bolele su ih koske temp 40. E sad bog sveti zna sta je to bilo...

Ono sto je sigurno čitulje ne lažu tako da videćemo vremenom, odnosno nadam se da nećemo.

P.S. drugi pasus je apropo price da je korona mnogo ranije krenula, tipa pocetak oktobra 2019.
 
Poslednja izmena:
Jel slusao ko profesora Belojevica danas. Ocekuje da ce u Americi u narednom periodu biti uvedeno ratno stanje zbog virusa, zbog bioloske opasnosti.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Jakša@ Pogrešno ti mišljenje

Ako pogledaš kao se rasplamtalo u Italiji,pa u Španiji

I ako pogledaš ovaj sajt,di iz dana u dan pišu kolko je novih zaraženih i umrlih,videčeš da će se ovo vući do kraj maja

Samo danas je u Španiji 1800+ novih zaraženih,1500+ u USA,2000+ u Dojčland itd itd....a to su oni razvijeniji,al prc milojka mislili su ko većina nas,,Nije to ništa,,

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Što se tiče USA,kod njih će tek biti haosa.Prodaja oružja je naglo skočila a cela zemlja se priprema polako za uvod u ratno stanje.O tome je pričao i doktor Goran Belojević ( inače prvi doktor koji je predvideo ovakvu situaciju).Potrajaće ovo bogami..
 
Kod njih je najveći problem što dominira privatno zdravstvo , ko ima pare leči se ko ne ništa .. njih će verovatno i najjače udariti ovaj virus

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nikad se nece znati zasigurno je li bilo bezazleno ili ne zbog karantina i izolacije ili zbog prenaduvanosti opasnosti tako da dzabe svako sabiranje.
 
Verovatno ni preko nisu svi koji imaju koronu testirani, pogotovo ako se prelezi kao da je obicna prehlada ili grip.

Iz okruzenja znam nekoliko slucajeva upale pluca u januaru, troje ljudi koji su prelezali "nikad gori grip" tipa bolele su ih koske temp 40. E sad bog sveti zna sta je to bilo...

Ono sto je sigurno čitulje ne lažu tako da videćemo vremenom, odnosno nadam se da nećemo.

P.S. drugi pasus je apropo price da je korona mnogo ranije krenula, tipa pocetak oktobra 2019.
U Decembru sam preležao grip (valjda). Simptomi identični ili jako slični onima koje pominju sada; stalna temperatura, suvi kašalj, gubitak daha (nisam mogao ni telefonski razgovor da obavim bez pauziranja). Na početku mi stalno cureo nos. Trajalo ukupno 3 nedelje. Pio sam prvo cefaleksin, a onda kada je došlo do pluća, dali mi pancef.
Na netu se mogu naći brojke ljudi koji su ove sezone umrli od gripa i taj broj je ogroman.
 
Poslednja izmena:
Bilo juce u Cirilici.
 
Колико маске помажу? Чуо сам разна мишљења, купио бих али не знам каква је ситуација са маскама, да ли их има...

Такође треба да одем до бга да покупим ствари из стана, не бих да безвезе ризикујем, али опет како ми се чини ово ће да потраје па би било пожељно да имам шта да обучем.

Послато са LM-G710 помоћу Тапатока
 
2018.jpg
 
Šta sa ovom slikom ?
Jasno nam je da je to najstarija regija u Italiji.. isto tako nam je jasno da ljudi moraju da umiru u toku godine.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I hoćemo. U pivo da je ovo za 2 nedelje gotovo. Po meni, a u to ne morate i nemojte da verujete, virus je već prošao preko većine populacije.

Prosao je kroz dosta njih, ali ne sme se zaboraviti da se tek ocekuje udar na starije pogotovo zbog navale svih da kupe zalihe, znaci od 13-15 pocinje odbrojavanje, jedno 5 dana dok se aktivira i onda posledice dok se ne dodje do stanja za koje je potrebna nega.
+ raspustanje studenata iz domova koje krece danas, i virus krece da se siri ubrzanim tokom ka unutrasnjosti, kad stignu pocinje da se siri, posto je vecina studenata akumulirala virus, a verujem da njih 90% ni ne zna da ga ima niti ga osecaju, omladinci u punoj snazi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno