Šta je novo?

COVID-19 / Koronavirus (SARS-CoV-2)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
COVID-19 / Koronavirus

Kad firma ostane bez novca, dakle nema nista, nula, kako tacno to da izvede?

Pa niko ne otpusta zato sto zeli.
 
Kad firma ostane bez novca, dakle nema nista, nula, kako tacno to da izvede?

Pa niko ne otpusta zato sto zeli.
Katanac u bravu.
Nakon vanrednog stanja drzava resava sa poslodavcima sta i kako. Ali ne bi smelo da bude otpustanja u toku vanrednog stanja.
 
Ali Pressing za koji kazete da ne valja je isto loratadin. I on je poslednja generacija.

Loratadin i desloratadin imaju identican efekat.
Kad loratadin orodje kroz jetru postane desloratadin. Navodno su (Roche valjda) poceli da prave desloratadin kad je patent na loratadin istekao, medjutim smatra se da nema prednosti.

Upravo tako. Desloratadin (Aerius i sl.) nemaju nikakvu prednost u odnosu (sem kraćeg metaboličkog puta za taj jedan korak) na loratadin i u uređenim zemljama kao što je npr. Kanada preparati na bazi desloratadina i loratadina oduvek spadaju u istu cenovnu kategoriju jer imaju istu učinkovitost. Kod nas je pre 15-ak godina bila pomama za Aeriusom pod uticajem farmako lobija, dr-i su ga preporucivali jer su imali lični interes (kongresi, sponzorstva, itd...). Inače ne postoji studija koja dokazuje neku značajnu prednost desloratadina u odnosu na loratadin.
 
Katanac u bravu.
Nakon vanrednog stanja drzava resava sa poslodavcima sta i kako. Ali ne bi smelo da bude otpustanja u toku vanrednog stanja.

Ti pretpostavljam nemas svoju firmu?

Kad firma stavi katanac u bravu kako ce da nastavi da isplacuje plate i kako to pomaze zaposlenima koji nisu otpusteni?

Ako firma ostane ziva, cim prodje frka mogla bi da ponovo zaposli ljude i nastavi, ako stavi katanac u bravu onda nema ko da ih zaposli.
 
Niti je moguce sprovesti je, ako firma jednostavno ne radi i nema odakle da isplacuje plate. Kod nas je nemoguce sprovesti novac iz helikoptera model, drzavne subvencije kao u danskoj....

Zabrana se odnosi na javni sektor, ali mi nje jasno i to, iz kojih izvora ce da isplacuju u slucaju redukovanog obima, kada se ceo javi sektor izdrzava na osnovu poreza iz privatnog sektora.

Moratorijum na kredite, opet, strasno opasna mera, sta sad Intesa da radi. Italijanska banka, oni sigurno imaju strasne rezerve, ali je logicno da stave katanac kod nas i sva sredstva preusmere na ozivljavanje ekonomije u Italiji, koja je najvise pogodjena.

Mozda da uzmemo neke kredite MMF-a, koje ce otplacivati 10 sledecih generacija?
 
Niti je moguce sprovesti je, ako firma jednostavno ne radi i nema odakle da isplacuje plate. Kod nas je nemoguce sprovesti novac iz helikoptera model, drzavne subvencije kao u danskoj....

Zabrana se odnosi na javni sektor, ali mi nje jasno i to, iz kojih izvora ce da isplacuju u slucaju redukovanog obima, kada se ceo javi sektor izdrzava na osnovu poreza iz privatnog sektora.

Moratorijum na kredite, opet, strasno opasna mera, sta sad Intesa da radi. Italijanska banka, oni sigurno imaju strasne rezerve, ali je logicno da stave katanac kod nas i sva sredstva preusmere na ozivljavanje ekonomije u Italiji, koja je najvise pogodjena.

Mozda da uzmemo neke kredite MMF-a, koje ce otplacivati 10 sledecih generacija?

Bice jednostavno inflacije.
Uzece se novi krediti, stari ce izgubiti na vrednosti.
Bolje to nego da se izazove lancana reakcija bankrota i propasti.
 
Niti je moguce sprovesti je, ako firma jednostavno ne radi i nema odakle da isplacuje plate. Kod nas je nemoguce sprovesti novac iz helikoptera model, drzavne subvencije kao u danskoj....

Zabrana se odnosi na javni sektor, ali mi nje jasno i to, iz kojih izvora ce da isplacuju u slucaju redukovanog obima, kada se ceo javi sektor izdrzava na osnovu poreza iz privatnog sektora.

Moratorijum na kredite, opet, strasno opasna mera, sta sad Intesa da radi. Italijanska banka, oni sigurno imaju strasne rezerve, ali je logicno da stave katanac kod nas i sva sredstva preusmere na ozivljavanje ekonomije u Italiji, koja je najvise pogodjena.

Mozda da uzmemo neke kredite MMF-a, koje ce otplacivati 10 sledecih generacija?
Pričamo o dva, tri meseca a ne o godinama. Banke me najmanje brinu. Preživeće i bolje podneti celu situaciju nego stanovništvo uopšteno. Još uvek rade firme, ispalćuju se plate itd.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ova situacija ce uticati na svaku privatnu firmu u Srbiji, prosto je nemoguce da se to ne dogodi. Gubitke ce kompenzovati pre svega smanjenja plata i otkazi, narocito ukoliko sve potraje. Svaka druga populisticka izjava koju mozete cuti je smesna, drzava dugotrajno ne moze da garantuje ni za poslove i plate u javnom sektoru.
 
Ozbiljno će pogoditi i EU ekonomiju a kamoli srpsku koja zavisi od mrvica koje padnu sa EU stola. Biće brdo bankrota i otpuštanja. Avio kompanije su prve na udaru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Od jutros javljeno da su 4 NBA igraca Brooklin Netsa zarazena (ukljucujuci Durenta) i 6 igraca Espanjola.
Kritikovali ih sto se zahebavaju i testiraju zdrave igrace dok za ozbiljne slucajeve nema testova.

Samo pokazuje koliko je infekcija vec prodrla duboko.
 
Pre pola sata otišao do banke da raspitam u vezi glasno objavljenog Moratorijuma i kažu mi da će korisnici biti obavešteni naknadno pa da vidim i to čudo.

A jutros dok sam išao na posao po vrlo neravnom putu lete neki nepoznati automobili punom brzinom uzbrdo i nizbrdo kao dileje, samo gledam koja *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* će da me pokupi sa puta.
 
Koje lekove imate u steku ako vas zakaci korona?

Ja imam standardno neki prasak kao Fervex jer mi to uglavnom pomogne kod gripa ali ne znam da li da nabavim jos nesto da imam?
 
@DukeLander
Ne znam da li si svestan koliko si bio blizu smrti sa 30% kapaciteta pluca. Mene su iz vojske skinuli dozivotno zbog 57%, mislim da sve ispod 50% je zivotno opasno mada zavisi od vise faktora sta je dovelo do toga.
@Stock
Ja imam alergije ali nista drasticno. LGe test pokazuje da sam skroz zdrav, nema alergija i nema depo bakterija. Skroz sam specifiican, kad ustanem Berodual jedna doza oko 9, druga oko 15h, treca oko 19h i jos jedna pre nego sto legnem. Tako je vec vise od 10 godina. Probao dosta terapija i bude bolje prvih mesec do mesec i po i onda se vracam opet na 4-5 doza Beroduala tako da nema smisla nastaviti sa terapijom. Secam se kad sam vadio zub 2012-te, pio sam antibiotik Clindamicin od 600mg i posle 5 dana smanjio pumpicu na dve doze. Zubar mi rekao da batalim sto pre a pulmolog bio zbunjen zasto je taj antibiotik imao takav uticaj na mene. Zato je radjen Lge test jer se sumnjalo na depo bakterija negde, ali nista.

Na temu, javila mi sestra da je red ispred poste i da se pustaju kontrolisano samo koliko saltera radi. Malopre bili iz SUP-a i rekli da ne primaju nikog iznad 65 god. Kako rece, neki vec privodjeni jer je ispred bila gerijatrija, ljudi su bre nedokazani, pa nema gde vise.

@blastoise
Ne treba nista uzimati na svoju ruku, rizicno je. Ne treba ni obarati temperaturu ispod 38 ako je imas, to ubija virus.
 
Poslednja izmena:
Drugar živi u Parizu i radi kod privatnika. Država isplaćuje polovinu plate, imaju benificiju za plaćanje računa, nisam zapamtio sve detalje. Dobio je papir, kao dozvola, za izlazak iz kuće po osnovne namirnice. Policija rigorozno kontroliše.


Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka
 
Objavljena je Naredba

...
о ограничењу и забрани кретања лица на територији Републике Србије

"Службени гласник РС", број 34 од 18. марта 2020.

1. Ради сузбијања и спречавања ширења заразне болести Covid-19 и заштите становништва од те болести, забрањује се кретање на јавним местима, односно ван станова, просторија и објеката за становање у стамбеним зградама и изван домаћинства (окућница), и то:

1) лицима са навршених 65 и више година живота – у насељеним местима преко 5000 становника;

2) лицима са навршених 70 и више година живота – у насељеним местима до 5000 становника.

2. Забрањује се свим лицима излазак ван станова, просторија и објеката за становање у стамбеним зградама и изван домаћинства (окућница), у времену од 20 до 05 часова.

3. Забрана из тач. 1. и 2. ове наредбе не односи се на:

1) здравствене раднике – са лиценцом;

2) припаднике Министарства унутрашњих послова, Министарства одбране, служби безбедности и Војске Србије, који су на задатку;

3) лица којима Министарство унутрашњих послова изда дозволу за кретање.

4. Забрана из тач. 1. и 2. ове наредбе не односи се ни на физичка лица којима је неодложно потребна здравствена помоћ и највише два лица у пратњи тог лица.

5. Непоштовање забране из тач. 1. и 2. ове наредбе казниће се у складу са Кривичним закоником.

6. Ова наредба ступа на снагу даном објављивања у „Службеном гласнику Републике Србијеˮ.
...
 
A ja na terapiji za oboje, računam na zdraviji vazduh i na to da sam nepušač da imam bolje šanse ako me uhvati.
 
Tek sam danas shvatio koliko su dobro nazvali virus:

China Originated Virus Disease.
 
Ja sam mislio corona virus dis...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Zubari zatvaraju ordinacije, ja imao zakazano za danas, nece da me primi... i sta sad? A boli me, mozda imam i gangrenu..

Sa privatnikom kako se dogovoris/nagovoris.
Uglavnom primice hitan slucaj i neizostavne intervencije. Frka je i njima, ne smeju da koriste neke instrumente. Ja bio juce kod moje da me "zatvori", pa cekamo bolja vremena za dalje radove. Za to vreme odbila je nekoliko ljudi telefonom...
 
sta je se desava u vezi alkohola?kontam alkoholicari-umereni bi bili idealni kao volonteri,ako se na njima nemoze da zapati bolest ili da je prenose.
nigde se nespominje alkohol kao sredstvo borbe sem za pranje ruku,dal ima negde podataka dal alkosi oboljevaju,kolko znam nisam video alkosa da je bolestan sem u slucaju nedostatka istog,moguce da se boje da to preporucuju da nebi svet potonuo u neko drugo zlo
 
Upravo tako. Desloratadin (Aerius i sl.) nemaju nikakvu prednost u odnosu (sem kraćeg metaboličkog puta za taj jedan korak) na loratadin i u uređenim zemljama kao što je npr. Kanada preparati na bazi desloratadina i loratadina oduvek spadaju u istu cenovnu kategoriju jer imaju istu učinkovitost. Kod nas je pre 15-ak godina bila pomama za Aeriusom pod uticajem farmako lobija, dr-i su ga preporucivali jer su imali lični interes (kongresi, sponzorstva, itd...). Inače ne postoji studija koja dokazuje neku značajnu prednost desloratadina u odnosu na loratadin.
Čisto da dodam i svoja iskustva sa alergijama, možda nekom pomogne.
Alergičan sam na polen trave, i već od marta ili aprila kreću muke. Ako ne popijem terapiju, a izađem u prirodu, kreću simptomi kao kod gripa. Jak bol u grlu, suv kašalj, bol u mišićima, čak i blaga temperatura.
Pio sam standardno nixar, xyzal, pressing itd.
Od prošle godine,ORL lekarka mi je dala sprej za nos Dymista, i rekla da samo njega koristim, ujutru i uveče. Bez ikakvih dodatnih tableta. Pregurao odlično celu sezonu. Nekako mi je lakše sa sprejom, nego tabletama. Nikakve nuspojave nisam primetio.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
@Marko, i jeste tako (Corona Virus Disease). ovo od LazaNS je (dobra) fora.
 
sta je se desava u vezi alkohola?kontam alkoholicari-umereni bi bili idealni kao volonteri,ako se na njima nemoze da zapati bolest ili da je prenose.
nigde se nespominje alkohol kao sredstvo borbe sem za pranje ruku,dal ima negde podataka dal alkosi oboljevaju,kolko znam nisam video alkosa da je bolestan sem u slucaju nedostatka istog,moguce da se boje da to preporucuju da nebi svet potonuo u neko drugo zlo
Da l' stvarno misliš da su alkosi imuni na virus zbog toga što su alkosi [emoji23]

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno