Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U sustini, meni je nedostatak local dimminga prednost.
Isti mi jenok samo u q8,9 serijama, gde ima fazon 150 dimming zona, a na nizim serijama, meni to ocajno izgleda, nikada ne radi kako treba.
Q60r ima preko 6000 nativni kontrast, dok ips ekrani sa i bez local dimminga imaju jedva preko 1000.

Ne znam zasto se svi prze na peak brightness, meni je to cak i na oledu prejako, ne znam ko zeli da mu bljesne na 1000+ nita nesto odjednom u oko...
Kontrast je bitan, a ja ne volim previsok brightness, prosto me izbaci iz elementa kada moram da ckiljim u tv u odredjenim trenutcima.

Opet, 100 ljudi, 100 cudi, ovo je misljenje po mom ukusu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Jeste kontrast bitan to niko ne spori ali za pravi HDR je potreban i peak brightness, jer onda bi bilo potrebno samo imati TV sa wide color gamut i dobrim kontrastom uz local dimming, i zato su tek ja mislim od 2016god OLED modeli poceli da daju solidne HDR performanse jer su poceli da im ugradjuju jaci peak brightness koji nije u ravni sa boljim LED panelima, ALI savrsen kontrast i uglovi gledanja uz naravno savrsen dimming peglaju manji peak brightness.
Dok na boljim LED televizorima ako je los peak brightness (Q70) nece dati taj vau efekat, mislim sam opis HDR je prikaz najsvetlijih scena sa najmracnijim scenama, ali ovo sto
si rekao svakako stoji, ali kada jednom naviknes na TV koji ima dobro osvetljenje sve ostalo deluje inferiorno (ne racunam ovde OLED, iskljucivo LED tv)..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Istraživanje koji 65 inčni budzetski TV da kupim me je dovelo do interesantnog saznanja:
Hisence je vlasnik Toshibe (proizvode se u Turskoj) i Sharp, a odnedavno i Gorenje brendova.

Otuda dileme:
Stoga je više je nego logično da se Hisence TV tehnologija prodaje pod Toshibinim brendom.

A TOSHIBA TELEVIZOR 65VL5A63DG se nudi za 74,000 dinara!
http://www.toshibashop.rs/rs/Toshib...5A63DG-Ultra-HD-SMART-p934c135.html?filter=72

Pitanje je KOJA Hisense TV tehnologija je u njemu? Ovde je jedina detaljna specifikacija koju sam našao :
https://toshiba-tv.com/pdf/71763ad3f965242628ec162ab00e3f87/2/65u5863dg.pdf

Sigurno bi nam pomogo neki test ovog ili drugog Toshiba 65" TVa!

Nameće se i predpostavka da je u ovoj ceni uračunata i cena 2. - 3. klase kineskih (Turskih) elektronskih komponenti, na
šta ukazuje i garancija.

Ako bi ove dileme neko mogao da rasčivija, ovo bi možda mogao da bude BEST-BUY TV u 65" klasi, po ceni 55"-og TVa?
 
Poslednja izmena:
Vestel radi Tošibu. A da li postoji transfer tehnologije ko zna. Verovatno se radi samo o kupovini imena, a ne i tehnologije. Hajsens je još jako daleko od pozicije lidera, kao što je Huavei, ali se vidi da ulažu velike novce...
 
Poslednja izmena:
Ništa koliko znam(Ovi Fox, Adler.. Ne treba ni gledati) . Običan tv + android box ti je rešenje, jer je neuporedivo upotrebljiviji android nego na nekom tom jeftinijem tv.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Brat cilja da uzme Samsung 50RU7102 ili 55RU7102, za njega ce biti dovoljna SDR slika.

Ima li ista bolje u tom cenovnom rangu od izmedju 400-500e? Kad se ocekuju decembarski popusti kod nas i u regionu?
 
Molim za savet

Zbog oslabljenog vida, treba mi što veći TV (65 ili 55 inča) za gledanje programa na kablovskoj TV.
Smart mi nije neophodan. Bitno mi je da je slika što bolja i da se kablovski program, a naročito filmovi,
što bolje vidi, a ekstra plus je mogućnost uveličavanja subtitlova.

Imam Sony KDL-48WD650 i sa njime sam vrlo zadovoljan.
U sušitini tražim TV sa takvom slikom samo od 65 ili 55 bar inča.
 
Gledaj neki Samsung, LG ili Sony na akciji.
ne vidim da je budžet definisan pa bi bilo dobro da se i to pomene. Inače 65 apsolutno pre 55, možda čak i 70-75" :)
 
Budzet je definisam mojom potrebom - program kablovske televizije, tj. filmovi na njoj.

To je klasika i uglavnom donja klasa TV-ova zadovpljava te kriterijume.

Treba mi savet koji model/li to najbolje rade. Ja nisam klinac da se ložim na najsavremenija dostignuća.
Meni treba Toyota Corolla među TV-ovima.
 
maraco:

obratno,pre ce narocito na 65" i vecem kvalitetniji vise da izvuce iz kablovske,sem ako kacis na boks,onda ti je svejedno,nece ti ni 100" pomoci.inace se slazem,cak i 75" gledaj,takodje osobi takodje sa solidno losim vidom sam pomagao oko odabira TV-a prosle godine,i dosli smo do zakljucka da IPS vise odgovara.

nego,zna neko kako da nadjem prvi najjeftiniji 43" (ili cak i 40") 4k sa VA panelom?na foksovima i voksovima ni ne pise kontrast da se tako provali sta je.koristice se iskljucivo kao PC monitor,nista drugo nije bitno.takodje,koliko vidim ti najjeftiniji imaju samo HDMI i iz nekog razloga VGA,DP-u da se ne nadam?
 
Poslednja izmena:
Budzet je definisam mojom potrebom - program kablovske televizije, tj. filmovi na njoj.

To je klasika i uglavnom donja klasa TV-ova zadovpljava te kriterijume.

Treba mi savet koji model/li to najbolje rade. Ja nisam klinac da se ložim na najsavremenija dostignuća.
Meni treba Toyota Corolla među TV-ovima.

Onda kupi najjefitniji ili najskuplji, jednako će raditi.
 
Q60r od nu8000 nije bolji sigurno posto je q6fn za nijansu bolji od nu8000,a q60r je losiji od q6fn.Ako je nu jeftiniji onda je bolja kupovina.Za 1100e je najbolje kupiti lg b8 ili sony xf9000,moze i panasonic fz800.

Uskacem malo kasno na odgovor, ali u trenutku kada sam ja kupovao pre nekih 6+ meseci, Q6FN je bio 300 eura jeftiniji od Q60R (preko severnih kanala :) ). U najgoru ruku su isti, ako nije vec Q6FN bolji, a cini mi se da jeste. Bar po izradi, Q60R mi je delovao jeftinije. Po ceni po kojoj je Q60R bio tada, nije se nikako isplatio, rekao bih. Sa druge strane, prilicno sam zadovoljan sa Q6FN, mada sam ja sve samo ne zahtevan po pitanju TV-a. Najbitniji su mi bili uglovi, i mislim da su dobri, tako da mi je malo nejasno sta znaci "losi uglovi" kada citam review-e. Treba da odem u neku nenormalnu poziciju da bi doslo do nekog primetnog color shifta.

Samo imam jedan problem sa daljinskim (sporo se uparuje nakon paljenja), sto je do felericnog bluetooth modula u samom televizoru. Uspeo sam da dijagnostifikujem kvar i lako se popravlja, tako da mi se ne poteze garancija. Kada nadjem taj polovni modul, mogu i sam da ga zamenim. Tako da sam presao na obican IR daljinski koji je nemerljivo pouzdaniji.
 
Stigao mi je danas 55RU7172, montirao sam ga na brzinu i malo pročačkao. Na HBO Go iznenađujuće dobra slika, posle par sitnih podesavanja slika skroz prihvatljiva, kad se detaljno našteluje bice to sasvim OK. Uglovi meni sasvim pristojni, gleda se iz centra i sa do 30-ak stepeni sa jedne i druge strane, nema drastičnih promena slike. Tizen očekivano intuitivan i lagan za korišćenje. Sve u svemu, za 58k koliko me izašao mislim da je dobra kupovina.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigao mi je danas 55RU7172, montirao sam ga na brzinu i malo pročačkao. Na HBO Go iznenađujuće dobra slika, posle par sitnih podesavanja slika skroz prihvatljiva, kad se detaljno našteluje bice to sasvim OK. Uglovi meni sasvim pristojni, gleda se iz centra i sa do 30-ak stepeni sa jedne i druge strane, nema drastičnih promena slike. Tizen očekivano intuitivan i lagan za korišćenje. Sve u svemu, za 58k koliko me izašao mislim da je dobra kupovina.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
I ja ga uzeh juce, cekam vikend pa cu da ga probam.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Bilo prošle nedelje u Emmiju.
 
Kako prosle, kaze covek juce?! Video sam jedan u maniji za 55k ali to je verovatno neki izlozeni primerak. Nema veze, onda cekam sl. popust. Ili da vijam neki od 120Hz, npr. U7A za 600e, RU8002 za 760e?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno