Šta je novo?

Banka Intesa

Neko je dao pogrešan mob broj Intesi? A verovatno mu/joj izgasili račun jer nije potvrdio/la ili ne, da je funkcioner i one gluposti što šalju sada.
 
Poslednja izmena:
ako ti nemaš ništa u banci onda je moguće da je prethodi korisnik tvog broja mobilnog nekad imao račune u banci a kako nije odjavi broj oni i dalje šalju obaveštenja [emoji23]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Imam obicni prepaid broj kupljen na trafici, da li je uopste moguce da ga je neko koristio pre mene?
Da fora bude veca banka Intesa nema poslovnicu u mom mestu, vec u Nisu koji je 30km udaljen.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da li neko zna ili ima proverenu informaciju kako funkcionišu one kreditne kartice? Dakle, ako je limit primera radi 500€, a ja želim da kupim nešto od 1000€, da li razliku plaćam u kešu a 500€ ide kroz kredit ili se taj limit nekako pomera (u prodavnici/banci) pa da sve ide na rate? Nisam nikada ovo koristio, a nisam ni upućen u tematiku.
Rate tog kredita mi je logično da skida nekog određenog datuma, da li ja tu mogu da utičem na datum ili ne?
Da li su rate jednake po veličini ili ih ja/prodavac/banka moze drugacije odrediti?
Unapred zahvalan na odgovoru/odgovorima :)
 
ako ti je limit 500€ onda karticom može biti maximalno 500€ ostatak na drugi način. rate zavise od vrste kartice ali su obično jednake 12/18/24/.... rata i rata se skida tačno određenog datum. na većini kartica možeš i ranije da vraćaš ali rata opet dolazi tog datuma [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Kako to misliš da rate zavise od vrste kartica? Koja je najbolja opcija?
Kod datuma rata dospeva na naplatu? I da li mogu ja da ga biram?
Imam Hit račun, ali nisam nikada koristio ovu vrstu plaćanja pa nemam predstavu ni koliki mi je limit, na koji način se određuje i da li ja tu mogu da utičem na neki način na samu visinu.
 
American uvek 15tog u mesecu a Master uvek 10tog u mesecu. Ako ti ne prebacis novac sa racuna na karticu, banka prebaci ratu sa glavnog racuna na karticu. Kad sam uzimao kartice pre 7, 8 godina receno mi je da ako banka prebaci da se placa neka provizija ako ti sam prebacis iznos rate pre tog datuma onda se ne placa provizije.
Ne znam sada da li su nesto menjali uvek sam gledao da prebacim novac rate pre tog datuma i nikad mi nije naplacena provizija.
Licno koristim American za kupovinu na rate jer mi uplata bude 10.11.12. u mesecu pa imam fore do 15. u mesecu da prebacim.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nema provizije ako banka sama prebacuje, ali moze doci do kamate, jer po defaultu banka ne prebacuje ceo iznos, vec samo onaj obavezan deo (5% od onoga sto je dospelo, a nije na rate + rate).

Ajde razmisli sam o pitanju: imas limit od 500e, zelis da kupis nesto od 1000e - ako moze da se povece limit, cemu on sluzi? Ne zezam te, nego ne zelim da direktno odgovorim na pitanje, bolje da ljudi razmisle sami i nauce :)

Limit ti je do 2500e, i iznosi valjda 3 tvoje plate po defaultu. Mozes da vidis u eBankingu/mBankingu kooliki je limit po kartici (odes na kartice i izaberes karticu za koju zelis videti).
Mozes da utices, ali trazi odlazak u banku i dalje, verovatno. Mozes da smanjis do 500e uvek, a mozes i da povecas ne znam do koliko u odnosu na platu, to se menja dovoljno cesto da ne mogu da ispratim.
 
Ovo iz poslednje rečenice je sve što mi je trebalo. Hvala svima koji su pomogli :)
 
Ako ti je limit 500e (a nemaš ništa dugovanja), možeš na karticu uplatiti dodatnih 500e i onda možeš kupiti nešto od 1000e.


Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Da, ali za potrosnju u zemlji treba dinare da uplati.
 
Da li može neko da mi odgovori kolika je naknada za online plaćanje, preko Intesinog portala?
 
Da, ali za potrosnju u zemlji treba dinare da uplati.

Za povećanje limita je svejedno šta uplaćuje. Ali ako limit poveća uplatom evra, a potrošnja bude u dinarima, na sledećem preseku dugovanja mora da pokrije dinarima, a evro ostaje dok ne bude imao potrošnju u evru ili da se juri sa njima za povlačenje sa kartice (nisam nikada probao, neko je pomenuo da može u poslovnici).

Nedavno sam povećao na takav način svoj limit, da bih nešto platio na rate. S obzirom da sam odmah uplatio sav novac, a platio na rate, ispadne da su rate besmislene, ali prednost je bila sto dugovanje po kartici za prethodni mesec nisam morao da izmirim desetog, jer je bilo pokriveno novcem za naredne rate koje još nisu dospele za naplatu.
 
^tako je. Stvar je u tome da dinare moze da uplati iz bilo koje banke kao obicno placanje na karticu (ne znam da li daju za Amex, za Visu i MC daju, mora da se pozove call centar ili ode kod savetnika, dobija se racun kod NBS, 908-xxx-yy, i poziv na broj specifican za tu karticu).
Ja tako vec 7-8 godina placam.
 
  • Like
Reagovanja: M J
To je odlična info, jer na taj način može neko drugi da ti poveća limit ako nema drugog načina da ti dostavi sredstva.
 
Yep.
Ali imajte na umu da devize mogu samo sa vaseg racuna da se uplate, i to NE MOZE neko drugi, cak i da ima ovlascenje na vas racun (moze znaci neko da vam uplati na devizni, ako ima ovlascenje, ali VI morate sami da prebacite, eBankingom npr., na karticu).
 
Naručujem preko ru.nkon.nl punjač za baterija i sada mi, po prvi put za sve ove godine Visa traži potvrdu plaćanja "CAP čitač" i "SMS OTP". Kada odem na prvu traži mi neki kod koji ne znam gde da nađem?
Kada odem na SMS OTP opet traži neku lozinku koje nigde nema.

Gde se nalaze ove dve stvari?
 
Za prvu ti treba CAP uredjaj od Intese.
SMS OTP ti dolazi na SMS, to je valjda jasno?:)
 
Ako hoces SMS OTP onda ne moze intesa mobi app. mozes da biras samo jednu od te dve, uzeo sam SMS OTP jos pre 4 god. bas zbog takvog placanja.
Najaci fazon je tada bio sto sam morao da odjavim Intesa mobi, odem u banku, kao odjavljeno i prebacen na SMS OTP ja da aktiviram nece, zovi call centar oni su vas odjavili pa ponovo prijavili na Intesa mobi ajd nazad u banci, odem opet, odjave i kaze doce vam sada aktivacija, koja aktivacija grom te spalio opet me prijavljujes na Intesa mobi. jaoooo vidi stvarno, pa ja ne znam kako nece, i odem do poslovnice na NBG i tamo mi zavrse za par minuta.
Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nesto si pomesao.
Ja imam IB i koristim SMS OTP za placanje karticama.
 
Imam aplikaciju, ali gde se nalaze u njoj lozinke?
Uspeo sam preko SMS-a iz drugog puta, ali bih da znam za naredni put.
 
Koliko znam, ne moze u IB uopste da se generise lozinka za 3D Secure, vec samo za placanja u zemlji (obicne uplatnice preko IB)?

Ovo CAP sto ti nudi je za CAP uredjaj. Nemas uopste opciju za mobilni potpis/token.
 
^Tako je alfa. Nema tu nikakve generacije lozinki u IB. Mislim, kako bi uopšte i moglo da bude?!

Ni meni nije jasno na koje lozinke unutar aplikacije on misli?! [emoji848] Ima jedino taj SMS OTP, ali to je potpuno odvojena stvar. Nešto je on ovde pobrkao.
 
Poslednja izmena:
Hvala obojici.
Mislio sam da aplikacija generiše broj. Prvi put čujem za poseban uređaj za to.
 
Nesto si pomesao.
Ja imam IB i koristim SMS OTP za placanje karticama.
Onda su dozvolili obe, moguce da su unapredili sistem od tada, iskreno nisam ni proveravao, kada sam trazio SMS otp pre 4 god rekli su mi u banci da ne moze i intesa mobi i sms otp, samo jedno, "ugasili" mi aplikaciju i aktivirali sms otp. Cak je pisalo i na sajtu da mozes samo jedno.

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Ti onda pricas verovatno o proveri placanja unutar Srbije, preko e/mBankinga.
Ovo je za placanje karticom na netu, kada trazi 3D Secure.
 
Nazad
Vrh Dno