Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam pratio temu, pa ne znam koliko je aktuelna vest, danas su me zvali iz SBB.
Stari IKOM korisnik, nikada ništa sem osnovnog TV paketa koji sada 1395 dinara.
Nude bio koji EON 12 meseci stara cena, a onda redovna cena.
Čekao sam oko 1 minut na vezi da sa nekim proveri u vezi sa IP adresom i uz EON i EON DUO pakete su javne IP adrese, ali ništa "u vezi sa opremom" ne pišu u ugovor.

Da li su stvarno sada javne IP adrese?
Trenutno koristim Telenor Home i jedina stvar koja mi neodgovara jeste NAT. Stabilnost, brzina, količina, cena, sve mi je OK.
 
Лопови не могу већ више од месец дана да обезбеде стабилан вајрлес. Нема дана да не пукне и да не останем по 15-20 мин без нета. То се дешава на 2,4 GHz. За то време на 5GHz и на каблу ради нормално. Када рестартујем рутер, све поново буде уреду неколико сати.
Звао их најмање 5 пута, сваки пут друго оправдање. На крају напредни стручљак каже да ме зеза то што има много мрежа у окружењу и да се преклапају ( има их десетак). Мењали и они и ја канале и ништа се не дешава. Буде пар сати нормално, па опет све по старом. Тражио сам да ми замене рутер (ubee 327n) али тврде да би проблем остао на крају ми предложили да купим други рутер. Послао сам га у три, али пошто се проблем и даље дешавао, узех tp-link tp WR840N. Сад све нормално функционише.

Иначе, проблем није само код мене. Још корисника из места одакле сам ја се жали на исте проблеме и добијају исте одговоре.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje kolege,ako obnovim ugovor sa Sbb za ovaj srednji EON paket od 4000 i recimo dobijem neku promociju,sta mi se desava sa drugim risiverom koji imam za tv u drugoj sobi,jel se on placa mesecno dodatno ili i dalje vazi ono do 3 uredjaja se ne placaju,kao sto mi je sad uz stario trio gold paket?
 
Лопови не могу већ више од месец дана да обезбеде стабилан вајрлес. Нема дана да не пукне и да не останем по 15-20 мин без нета. То се дешава на 2,4 GHz. За то време на 5GHz и на каблу ради нормално. Када рестартујем рутер, све поново буде уреду неколико сати.
Звао их најмање 5 пута, сваки пут друго оправдање. На крају напредни стручљак каже да ме зеза то што има много мрежа у окружењу и да се преклапају ( има их десетак). Мењали и они и ја канале и ништа се не дешава. Буде пар сати нормално, па опет све по старом. Тражио сам да ми замене рутер (ubee 327n) али тврде да би проблем остао на крају ми предложили да купим други рутер. Послао сам га у три, али пошто се проблем и даље дешавао, узех tp-link tp WR840N. Сад све нормално функционише.

Иначе, проблем није само код мене. Још корисника из места одакле сам ја се жали на исте проблеме и добијају исте одговоре.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
+1

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Лопови не могу већ више од месец дана да обезбеде стабилан вајрлес. Нема дана да не пукне и да не останем по 15-20 мин без нета. То се дешава на 2,4 GHz. За то време на 5GHz и на каблу ради нормално. Када рестартујем рутер, све поново буде уреду неколико сати.
Звао их најмање 5 пута, сваки пут друго оправдање. На крају напредни стручљак каже да ме зеза то што има много мрежа у окружењу и да се преклапају ( има их десетак). Мењали и они и ја канале и ништа се не дешава. Буде пар сати нормално, па опет све по старом. Тражио сам да ми замене рутер (ubee 327n) али тврде да би проблем остао на крају ми предложили да купим други рутер. Послао сам га у три, али пошто се проблем и даље дешавао, узех tp-link tp WR840N. Сад све нормално функционише.

Иначе, проблем није само код мене. Још корисника из места одакле сам ја се жали на исте проблеме и добијају исте одговоре.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Znači sad će i za prekide opravdanje biti da ima previše mreža u okruženju.
A kake su ti brzine na vajrlesu sa tim tp-link tp WR840N je li se i to poboljšalo.
Sad si me podsetio da pitam,pre jednom kad sam se u jednoj radnji baš za ovaj ruter raspitivo radnik me je ubeđivo da ovih 100Mbps su ograničenja po lan portovima, a da preko vajrlesa može da gura do ovih 300Mbps je li lupeto ili je to tačno.
 
Лопови не могу већ више од месец дана да обезбеде стабилан вајрлес. Нема дана да не пукне и да не останем по 15-20 мин без нета. То се дешава на 2,4 GHz. За то време на 5GHz и на каблу ради нормално. Када рестартујем рутер, све поново буде уреду неколико сати.
Звао их најмање 5 пута, сваки пут друго оправдање. На крају напредни стручљак каже да ме зеза то што има много мрежа у окружењу и да се преклапају ( има их десетак). Мењали и они и ја канале и ништа се не дешава. Буде пар сати нормално, па опет све по старом. Тражио сам да ми замене рутер (ubee 327n) али тврде да би проблем остао на крају ми предложили да купим други рутер. Послао сам га у три, али пошто се проблем и даље дешавао, узех tp-link tp WR840N. Сад све нормално функционише.

Иначе, проблем није само код мене. Још корисника из места одакле сам ја се жали на исте проблеме и добијају исте одговоре.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока

Isti problem pre 2 godine na lokaciji blizu centra grada. Na kraju su doneli dodatni TP Link ruter (iako su sugerisali da ja kupim bolji).
 
Jedno pitanje kolege,ako obnovim ugovor sa Sbb za ovaj srednji EON paket od 4000 i recimo dobijem neku promociju,sta mi se desava sa drugim risiverom koji imam za tv u drugoj sobi,jel se on placa mesecno dodatno ili i dalje vazi ono do 3 uredjaja se ne placaju,kao sto mi je sad uz stario trio gold paket?

I dalje ostaju, d3 ili d3 cam, zavisndo sta odaberes. U ponudi je 1eon box + 2 dodatna uređaja
 
Znači sad će i za prekide opravdanje biti da ima previše mreža u okruženju.
A kake su ti brzine na vajrlesu sa tim tp-link tp WR840N je li se i to poboljšalo.
Sad si me podsetio da pitam,pre jednom kad sam se u jednoj radnji baš za ovaj ruter raspitivo radnik me je ubeđivo da ovih 100Mbps su ograničenja po lan portovima, a da preko vajrlesa može da gura do ovih 300Mbps je li lupeto ili je to tačno.
Ја сам на 100/6, тако да вероватно и не могу да потврдим да ли може веће брзине. Тестирао сам и макс што сам успео је 65/6, али претпостављам да брже и не може због тога што је 2,4 GHz. Сад, ако неко зна да се у подешавањима нешто промени за бољу брзину, нека каже.
У сваком случају, много бољи сигнал по стану.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
  • Like
Reagovanja: jok
Ja kod sebe u stanu na WR840N nisam uspevao da izvucem preko 40-45 mbps, tako da je tih 65 mbps odlicno :)
 
Ja kod sebe u stanu na WR840N nisam uspevao da izvucem preko 40-45 mbps, tako da je tih 65 mbps odlicno :)

Jel si pokusao da stavis neku drugu zemlju sa liste ,trebalo bi da ima ta opcija.Ako ni to ne pomaze onda imas puno publike u blizini :D
 
Nema sta nisam probavao, ali je problem ipak bio u previse drugih uredjaja u blizini :)
Mislim, izvlacio je on 70-80 mbps kada pridjem na pola metra od rutera, ali cim se udaljim 5 metara nije htelo preko 40-45 mbps.
 
Jedno pitanje, hoću da zamenim sadašnji PDS2100 na PDS3121, da li moram da uzmem direktno od SBB-a i platim 5000, ili mogu polovan da uzmem sa oglasa. Hoće li to raditi?
 
Imam EON box ali nemam SBB kablovsku nego samo NET. Live stream ne radi ako nemam koaksijalni kabl prikljucen na Eon box. Gledanje 7 dana u nazad radi jer vuce preko neta. Sad posto su pustili da rade svi kanali Van SBB mreze, zna li neko da li se mogu gledaju svi kanali Live ako nemam prikljucen koaksijalni kabl?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pisao sam na ovu temu. Možeš da skineš EON aplikaciju za Tv, modifikuješ joj ime i instaliraš je. Preko nje onda gledaš sve kanale i uživo i unazad iako ti nije bocnut kolaksijalni.
 
Zdravo drugari, imam problem...
Naime, prilikom renoviranja stana sam napravio grešku.

Imam mali rack iznad ulaznih vrata u kojem mi stoji SBB-ov Home gateway (stari Cisco EPC3928).
Takođe u racku mi je i gigabitni switch od koga sam provukao u svaku sobu po 1 ethernet kabl.

Računao sam da mi više od toga neće trebati, kojim tempom wireless napreduje, a i lakše je postaviti još koji switch nego da se štemuje betonski zid .

Međutim prevideo sam da će mi tu gde mi je TV i D3 uređaj u dnevnoj sobi, taj port biti neupotrebljiv (zbog premotavanja je
potreban ethernet kabl između modema i D3) jer je to izgleda drugačiji signal pa ne mogu da ga razgranam switch-em.

E sad meni taj ethernet port tu treba po svaku cenu. Da li pomoću nečeg od ove nove SBB opreme mogu da ga oslobodim, ne mogu da se snađem?
Nemam pare trenutno za neko ulaganje (npr. wireless - ono što radi dobro koštalo bi dosta). Zahvaljujem unapred

Ukoliko ti ne treba gigabitna mreža već samo 100Mbit, možeš od jednog kabla da napraviš 2 konektora, po 4 žica u svakom i radiće ti normalno samo sa ograničenjem od 100Mbit.
 
Imam Trio Gold extra sa dodatnim prijemnikom 2100, a imam i 4xxx kao glavni sa UBEE...

E sad aktiviran mi je superset, a vidim da se ni ne pominje u novim EON paketima i nisam pametan da li mi se uopste isplati da ista menjam jer mi ugovor istice u Petak? Nemam HBO ako uzmem FULL Eon, nemam 5 eon uredjaja vec samo 1 od 3...stvarno su ga ukakili sa novom ponudom.

Sta preporucujete od opreme da trazim? Koji modem ili da zadrzim UBEE?

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Pozdrav, evo da javim da su me zvali iz SBB-a danas i odmah mi je ponudjeno 10 meseci besplatno EON Full paket (inace sam imao Trio Gold, otprilike ista cena) i jos sam dobio HBO tokom cele ugovorne obaveze od 24 meseci. 15 godina kod njih, pa je najverovatnije zbog toga tako glatko proslo :D
 
Zdravo drugari, imam problem...
Naime, prilikom renoviranja stana sam napravio grešku.

Imam mali rack iznad ulaznih vrata u kojem mi stoji SBB-ov Home gateway (stari Cisco EPC3928).
Takođe u racku mi je i gigabitni switch od koga sam provukao u svaku sobu po 1 ethernet kabl.

Računao sam da mi više od toga neće trebati, kojim tempom wireless napreduje, a i lakše je postaviti još koji switch nego da se štemuje betonski zid .

Međutim prevideo sam da će mi tu gde mi je TV i D3 uređaj u dnevnoj sobi, taj port biti neupotrebljiv (zbog premotavanja je
potreban ethernet kabl između modema i D3) jer je to izgleda drugačiji signal pa ne mogu da ga razgranam switch-em.

E sad meni taj ethernet port tu treba po svaku cenu. Da li pomoću nečeg od ove nove SBB opreme mogu da ga oslobodim, ne mogu da se snađem?
Nemam pare trenutno za neko ulaganje (npr. wireless - ono što radi dobro koštalo bi dosta). Zahvaljujem unapred

Moze ako predjes na novi EON paket, gde se dobija EON Smart Box umesto D3 uredjaja. EON Smart Box koristi internet za premotavanje i njega mozes da povezes na bilo koji ethernet port koji koristis za internet. Inace postoje i modeli D3 uredjaja sa ugradjenim docsis modemom kojima nije potreban namenski ethernet port za premotavanje (dovoljan je samo coax), ali ne znam da li sbb jos uvek ima taj model uredjaja na ponudi.
 
A jel može da se premotavanje obavi kontinuirano (tj. da se gleda ubrzano slika kao na starom d3), a ne da se pomera na preskok recimo sa prvog minuta na 5...probao sam da pritisnem dugme za ff više puta brzo, pa onda sporo pa onda jednom ali sam uspeo samo da izazaovem efekat da se slika pomeri na odgovarajući time stamp ali ne i da ide ubrzano...2, 4 ili već koliko puta brže...
 
Malo sam bio van tokova desavanja i nisam ni skontao da li je bilo poskupljenja. Jel kasno sada da raskidam UO?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Malo sam bio van tokova desavanja i nisam ni skontao da li je bilo poskupljenja. Jel kasno sada da raskidam UO?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeste, od 1. do 31. decembra je bilo moguće raskinuti bez penala. Koji paket koristiš?
 
Poslednja izmena:
Silver trio (uselio sam se u oktobru u stan, paket potpisan koji mesec ranije).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam pratio temu, pa ne znam koliko je aktuelna vest, danas su me zvali iz SBB.
Stari IKOM korisnik, nikada ništa sem osnovnog TV paketa koji sada 1395 dinara.
Nude bio koji EON 12 meseci stara cena, a onda redovna cena.
Čekao sam oko 1 minut na vezi da sa nekim proveri u vezi sa IP adresom i uz EON i EON DUO pakete su javne IP adrese, ali ništa "u vezi sa opremom" ne pišu u ugovor.

Da li su stvarno sada javne IP adrese?
Trenutno koristim Telenor Home i jedina stvar koja mi neodgovara jeste NAT. Stabilnost, brzina, količina, cena, sve mi je OK.

I mene pozvali. Isto sam Ikom korisnik, isto samo osnovni tv paket od 1395 red, ali ponudili 12 meseci besplatno net 75/5, eon na do 5 uredjaja, wifi, nešto unifi nalog trt-mrt, fiksni uz zadržavanje broja. Devojka nije baš u materiji osim onoga što čita ili su je naučili da ispriča.

Naravno da su pozvali u toku radnog vremena u radnom danu i naravno da su hteli odgovor odmah samo na osnovu nekoliko nabacanih, brzo izrečenih informacija. Jeptese
 
Silver trio (uselio sam se u oktobru u stan, paket potpisan koji mesec ranije).


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je ako se ne varam, osnovni tri paket, oko 3000? predjes na EON light, 3499 i dace ti neki preiod da placas po sadasnjoj ceni. Nece ti dozvoliti da ugasis fixni, ako bi neki paket bez fixnog. Evo paketa, pa vidi: https://sbb.rs/eon-paketi/eon-paketi
 
I mene pozvali. Isto sam Ikom korisnik, isto samo osnovni tv paket od 1395 red, ali ponudili 12 meseci besplatno net 75/5, eon na do 5 uredjaja, wifi, nešto unifi nalog trt-mrt, fiksni uz zadržavanje broja. Devojka nije baš u materiji osim onoga što čita ili su je naučili da ispriča.

Naravno da su pozvali u toku radnog vremena u radnom danu i naravno da su hteli odgovor odmah samo na osnovu nekoliko nabacanih, brzo izrečenih informacija. Jeptese

Sumnajm da je to konacno. Zar je moguce da iako si na poslu, ne uspes da saslusas ponudu i trazis vreme da razmislis? Zvace oni tebe opet, sigurno.
 
I mene pozvali. Isto sam Ikom korisnik, isto samo osnovni tv paket od 1395 red, ali ponudili 12 meseci besplatno net 75/5, eon na do 5 uredjaja, wifi, nešto unifi nalog trt-mrt, fiksni uz zadržavanje broja. Devojka nije baš u materiji osim onoga što čita ili su je naučili da ispriča.

Naravno da su pozvali u toku radnog vremena u radnom danu i naravno da su hteli odgovor odmah samo na osnovu nekoliko nabacanih, brzo izrečenih informacija. Jeptese
Nene su isto tako zvali, nešto ranije, rekao sam im da moram da razmislim nekoliko dana. Zvali posle 3 dana i dogovorili smo se.
 
Pozdrav, evo da javim da su me zvali iz SBB-a danas i odmah mi je ponudjeno 10 meseci besplatno EON Full paket (inace sam imao Trio Gold, otprilike ista cena) i jos sam dobio HBO tokom cele ugovorne obaveze od 24 meseci. 15 godina kod njih, pa je najverovatnije zbog toga tako glatko proslo :D

Na koju foru si ovo dobio leba ti? Pa ovvo mi deluje nerealno...cuj 10 meseci free?
Ovo kad bi mi ponudili potpisao bi i na 3 god :D
Aaaa sad videh da si iz Nisa,to je vec nesto drugo ;)
 
Jesu li ovi EON paketi jedina opcija sada? Potpisao sam ugovor pre 2 godine za duo silver, ali na godinu dana i nakon isteka ugovora nastavio da placam oko 3k din. Posto se uskoro selim u drugi grad, hteo sam da potpisem ugovor na godinu dana, ali vidim da EON paketi moraju da se potpisu na 2 godine da bi bila cena najjeftinijeg ista kao mog trenutno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno