Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne radi mi internet i telefoni vec 3 dana i devojka iz kol centra kaze "do 26tog nece raditi " na moje pitanje hoce li biti refund za to uracunato vreme , hladno je rekla "pisite zalbu na dobijen racun", da li ja mogu sutra da uzmem nekog drugog provajdera za sve da sve promene od uredjaja i sto dolazi uz to ? Koji je preporuka , najjaci net i hd kanali bez prekida , radova na mrezi itd ?
 
Ja ne razumem da traze 3450 din za priključenje, pa sta onda vredi popust, kada platite "priključnu taksu".
Pa svi mogu da daju 6 meseci po 1,ali samo da platite prikljucnu taksu 12000. Marketing 0.
 
I mene pozvali. Isto sam Ikom korisnik, isto samo osnovni tv paket od 1395 red, ali ponudili 12 meseci besplatno net 75/5, eon na do 5 uredjaja, wifi, nešto unifi nalog trt-mrt, fiksni uz zadržavanje broja. Devojka nije baš u materiji osim onoga što čita ili su je naučili da ispriča.

Naravno da su pozvali u toku radnog vremena u radnom danu i naravno da su hteli odgovor odmah samo na osnovu nekoliko nabacanih, brzo izrečenih informacija. Jeptese

I meni je prvo rekla BESPLATNO, ali smo kroz razgovor došli do toga da prvu godinu imam besplatan upgrade, dakle placam staru cenu. A od trinaestog meseca punu cenu tog paketa. Važi za sve EON i EON Duo.

S obzirom da trenutno nemam njihov net, to zaista dodje kao da je prvu godinu internet besplatan. Ali osnovni paket ne mož' da ne platim.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam novi ugovor od Sbb-a na kucnu adresu, da li treba da se potpise i vrati nazad preko Pošte ili neki drugi nacin?
 
Ja kad sam tako potpisivao kurir je čekao da potpišem pa vraćao papire. Nikad mi nisu ostavljali i odlazili, čak sam se poslednji put posvađao sa vozačem jer se pravio pametan nije hteo da mi izađe u susret nego je bio u fazonu ako nisam kući odma i sad vidimo se juče.
 
Ja ne razumem da traze 3450 din za priključenje, pa sta onda vredi popust, kada platite "priključnu taksu".
Pa svi mogu da daju 6 meseci po 1,ali samo da platite prikljucnu taksu 12000. Marketing 0.

To je samo za eon box uz SBB van mreze, Ako uzmes paket na mrezi, nema doplate.
 
Da podelim moje iskustvo sa SBB-om.Koristio sam njihove usluge 10 godina,zadnji paket Silver duo.Istekao pre 2 nedelje,nazovem da vidim sta nude u novim paketima i trazio jos jedan uredjaj za drugi tv.Trazili mi 1900din za instalaciju,plus 300din mesecna renta.Ako potpisem novi ugovor na 24 meseca,dobicu da placam prvih 4 ili 6 meseci,ne secam se tacno koliko po staroj ceni (3050din) a posle ako hocu Eon duo,3100din.Popust.Pri tom,internet od 18.30h do nekih 22h je ocajan,kad god sam zvao da se zalim,traze sumove na mrezi.Nazovem i kazem da hocu da vratim opremu.Cekao sam 4 dana da oni mene pozovu,tek onda mogu da vratim opremu.Nudili su mi 140 kanala,60/4 mb/s internet i do tri besplatna uredjaja za tv.Ja u medju vremenu predjem na Box 4.Zvali su me jos jednom posle toga,eto da raskinem ugovor kod Telekoma i da se vratim,ja sam im odgovorio da imam jos jedan ugovor kod njih ,i da cu i njega raskinuti cim istekne ugovorena obaveza,jer su veoma neprofesionalni i nekorektni prema korisicima.Da,u poslovnici su mi nuduli i 6 meseci za 1 din,kao starom koisniku,kada sam otisao da potpisem raskid ugovora.
 
Da podelim moje iskustvo sa SBB-om.Koristio sam njihove usluge 10 godina,zadnji paket Silver duo.Istekao pre 2 nedelje,nazovem da vidim sta nude u novim paketima i trazio jos jedan uredjaj za drugi tv.Trazili mi 1900din za instalaciju,plus 300din mesecna renta.Ako potpisem novi ugovor na 24 meseca,dobicu da placam prvih 4 ili 6 meseci,ne secam se tacno koliko po staroj ceni (3050din) a posle ako hocu Eon duo,3100din.Popust.Pri tom,internet od 18.30h do nekih 22h je ocajan,kad god sam zvao da se zalim,traze sumove na mrezi.Nazovem i kazem da hocu da vratim opremu.Cekao sam 4 dana da oni mene pozovu,tek onda mogu da vratim opremu.Nudili su mi 140 kanala,60/4 mb/s internet i do tri besplatna uredjaja za tv.Ja u medju vremenu predjem na Box 4.Zvali su me jos jednom posle toga,eto da raskinem ugovor kod Telekoma i da se vratim,ja sam im odgovorio da imam jos jedan ugovor kod njih ,i da cu i njega raskinuti cim istekne ugovorena obaveza,jer su veoma neprofesionalni i nekorektni prema korisicima.Da,u poslovnici su mi nuduli i 6 meseci za 1 din,kao starom koisniku,kada sam otisao da potpisem raskid ugovora.

A otkazni rok od mesec dana? Prijatelju su pred kraj proše godine, napakovali mesec dana otkaznog roka. Drugu, nedavno zbog selidbe u drugi grad, na adresu gde nemaju infrastrukturu, isto napakovali mesec dana otkaznog roka a prethodno cekao 10 dana proceduru da odobre raskid ugovora. Kako si zadovoljan sa BOX4 paketom?
 
Mislim da je BOX4 ok, ali nema Sport Klub kanala, sto mi se ne svidja jer uglavnom Sport Klub najvise i gledam zbog Premijer lige
e sad, nekom to nije bitno a nekom jeste

inace prebacili su me sa duo silver na trio gold za istu cenu zbog prenosa fiksnog broja u njihovu mrezu.
dobio hbo kanale, cinestar kanale a i sa brzinom neta sam zadovoljan,trebalo bi da 100/6 za taj paket :)
https://ibb.co/1fRXXqD
 
Poslednja izmena:
Drugari,
Koliko moze uredjaja na jedan ugovor da imas kod sbb. Moji imaju onaj stari trio gold ali su na kraju i njima povecali cenu.. doduse mesec kasnije na racunu za februar. Tako da ce preci na eon. Pa bi im uzeo za tri tv plus da imaju tu eon aplikaciju ako im uzmem smart tv u buducnosti.
 
Drugari,
Koliko moze uredjaja na jedan ugovor da imas kod sbb. Moji imaju onaj stari trio gold ali su na kraju i njima povecali cenu.. doduse mesec kasnije na racunu za februar. Tako da ce preci na eon. Pa bi im uzeo za tri tv plus da imaju tu eon aplikaciju ako im uzmem smart tv u buducnosti.

Moze max 3 uredjaja na jedan ugovor.

Moze da se uzme kombinacija EON box i plus 2 D3 minija ili D3 cam. U ovoj kombinaciji imas jos 1 slot za smart TV aplikaciju.

Ako se ne uzme EON box nego se zadrzi stari primarni D3 box moze isto da se uzme jos 2 D3 minija ili D3 cam. U ovoj kombinaciji imas 2 slota za smart TV aplikaciju.
 
Hvala, to me je interesovalo. Obe varijante sa uredjajima. Pozdrav
 
Hvala, to me je interesovalo. Obe varijante sa uredjajima. Pozdrav

Nista, ako je istekla ugovorna obeveza obevezno da ides u poslovnicu i podneses zahtev za raskid ugovora da bi dobio povoljnosti kao novi korisnik.

Pisano je vec o tome na nekoliko strana unazad koja je procedura da se ne ponavljamo.
 
na novom tv-u imam sifrovane sve kanane, kako mogu da dobijem onaj ci+ modul?
 
Da li postoji mogućnost da od SBBa dobijemo još jedan modem ?
Mreža u kancelariji je takva da postoje samo koaxijalni izlazi umesto klasičnih utičnica za internet ... :trust:

(U pitanju je neki Biz paket)
 
Prebacen sam na EON Full, ali preko starog rutera TL-WR740N preko LAN-a ide samo do 100Mbps, jedino direktno preko Cisco3208 imam 1gbps mrezu ali onda nemam wireless. Zanima me sta da trazim Ubee ili technicolor ? Da li neko ima iskustva sa njima ?
 
A otkazni rok od mesec dana? Prijatelju su pred kraj proše godine, napakovali mesec dana otkaznog roka. Drugu, nedavno zbog selidbe u drugi grad, na adresu gde nemaju infrastrukturu, isto napakovali mesec dana otkaznog roka a prethodno cekao 10 dana proceduru da odobre raskid ugovora. Kako si zadovoljan sa BOX4 paketom?

Naravno i otkazni rok od mesec dana koji ne tece od datuma kada sam zatrazio raskid ugovora,vec od datuma kada te oni kontaktiraju.Zato cu i da odjavim i drugi ugovor kada mi istekne.Box ok funkcionise,internet radi bolje nego na sbb,iako je manji protok,nema fox kanala i N1 ali to nije problem,Kodi, malo vpn i sve se iskopa.
 
Prebacen sam na EON Full, ali preko starog rutera TL-WR740N preko LAN-a ide samo do 100Mbps, jedino direktno preko Cisco3208 imam 1gbps mrezu ali onda nemam wireless. Zanima me sta da trazim Ubee ili technicolor ? Da li neko ima iskustva sa njima ?

Kupi nov ruter. Koristiš paket od 5000dinara. Ovo njihovo je ništa u poređenju sa 3208 i dobrim ruterom.
 
Da li je bolje da uzmem novi ruter umesto njihovog ili da na postojeci dodam neki kucni mesh sistem?

Imam kucu od 170m2 u dva nivoa, dnevni boravak u prizemlju je otvoren i sve je ok, ali po decijim sobama na spratu zeza signal?

Sent from my H8266 using Tapatalk
 
Kupi nov ruter. Koristiš paket od 5000dinara. Ovo njihovo je ništa u poređenju sa 3208 i dobrim ruterom.

Videcu ako mogu da mi daju ovaj Technicolor da ne uzimam ruter, cini mi se okej.
Inace cuo sam da se ljudi zale na Ubee, za ovaj technicolor nisam cuo nista lose
 
Da li je bolje da uzmem novi ruter umesto njihovog ili da na postojeci dodam neki kucni mesh sistem?

Imam kucu od 170m2 u dva nivoa, dnevni boravak u prizemlju je otvoren i sve je ok, ali po decijim sobama na spratu zeza signal?

Sent from my H8266 using Tapatalk
Ako lova nije problem uzmi mesh. Imaš sad po Njemačkoj D-LINK COVR-C1203 oko 170 eura, tri čvora. Imam ga, sa njim riješio problem wifi u kući na dvije etaže
 
Da li SBB ima i dalje u ponudi NET kao prepaid/postpaid i TV, bez UO, za potrebu od par meseci?
 
Da li ovaj eon van Sbb mreže funkcioniše isto kao i mts -ov iptv. Mislim ja imam mts-ov adsl i ako uzmem eon da li taj set top box ima prioritet interneta? Odnosno da li može da se namesti da on stalno "vuče" koliko mu treba, a ne da ja ako skidam nešto na kompu ometam normalan rad televizije?
 
Не знам да ли се исплати плаћати прикључну таксу због пар месеци.
 
Da li moguće pri obnovi ugovora promeniti vlasnika istog? Konkretno sa ćala da pređe na mene?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno