Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Poslednja izmena:
Zile, kako ti se cini PE od rusa? U odnosu na Omni 8.1 weekly official ili ostale 8.1 romove

Ja furam ovaj omni neke dve tri nedelje i sta znam ok je ali imam osecaj da sve posle cardinala nije dovoljno dobro optimizovano, da moze dosta bolje, fluidnije :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
PE od onog prvog Adesh developera je bio najbolji. A Alexey dosta toga izmeni, ne sviđa mi se i nisam ga probao, ali pratim njegov rad na GitHub-u.

Poslednji omni weekly mi se ne sviđa, ne radi kamera na njemu (samsung senzor) i UI može biti bolje odrađen, ima treble kernel i nije fluidan kao pre.

Cardinal je dobar, ne znam samo zašto su prestali sa razvojem roma.
 
Cek cek, kako na omniju ne radi kamera, ja sam danas odradio ota update i sve ok, doduse gcam, onu default app ni nemam tj ne koristim. Cak sam i instalirao cstarkov zadnji build kamere i radi. Takodje Sljamsung senzor.

Inace, slazem se da je od adesha pe bio odlican, takodje sam ga koristio duze vreme bez problema.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li je jos neko imao problem sa zutom flekom na ekranu? Telefon koji sam dao bratu dobio istu fleku kao npr g2 nekada. Kupljeno kod V, sutra treba da odnese na reklamaciju.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Levo fleka gps , desno cpu...pregrevanje istih...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@djordjesl http://forum.benchmark.rs/showthread.php?p=5297375

Cek cek, kako na omniju ne radi kamera, ja sam danas odradio ota update i sve ok, doduse gcam, onu default app ni nemam tj ne koristim. Cak sam i instalirao cstarkov zadnji build kamere i radi. Takodje Sljamsung senzor.

Inace, slazem se da je od adesha pe bio odlican, takodje sam ga koristio duze vreme bez problema.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Meni one app nisu radile, ne znam zašto. :( Ne sviđa mi se kako je uklopljen rom, odmah sam se vratio na 14.1
 
Radi gcam final mod na omniju..trenutno jurim omni

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Levo fleka gps , desno cpu...pregrevanje istih...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Posle koliko ti se javiila fleka kidence?
Ako je iko zadnjih mesec dva grejao proc to sam bio ja po 5 do 6 sati dnevno je non stop na 47 50 °C i osim ovih pixela nikakva zuta fleka nema zato i pitam posle koliko se pojavila fleka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jos jedno pitanje kada se zakljucava bootloader jel samo onom komandom
"bootloader oem lock" ili ima jos neka fora?
Treba da ga posaljem u servis pa reki da skinem root i zakljucan bootloader.
A sada nesto razmisljam da li samo da flesnem ceo rom ponovo preko postojeceg i izaberem lock opciju u fleseru da li bi to ujedno bilo najbrze bez zezanja???

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posle koliko ti se javiila fleka kidence?
Ako je iko zadnjih mesec dva grejao proc to sam bio ja po 5 do 6 sati dnevno je non stop na 47 50 °C i osim ovih pixela nikakva zuta fleka nema zato i pitam posle koliko se pojavila fleka.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ja nemam, niti sam imao nekada taj problem..Ali sam napisao razlog zbog koga se desava...Obicno posle par meseci kostantnog zagrevanja gps-a i cpu-a, pojave se fleke..
A mozes iz fastboot-a tom komandom da zakljucas BL, to je najlaksa varijanta.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Levo fleka gps , desno cpu...pregrevanje istih...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Da li je jos neko imao problem sa zutom flekom na ekranu? Telefon koji sam dao bratu dobio istu fleku kao npr g2 nekada. Kupljeno kod V, sutra treba da odnese na reklamaciju.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Meni se pojavila i na Note 3 i sad na Note 4, otprilike u isto vreme - posle 2 meseca. S leve strane, kod sim slota. Ne verujem da je gps jer ga uopšte ne koristim, kamoli toliko da se pregreje... Ja pre mislim da je CPU, znam da je kod većine gore levo on. Yebem li ga...
 
Ja nemam, niti sam imao nekada taj problem..Ali sam napisao razlog zbog koga se desava...Obicno posle par meseci kostantnog zagrevanja gps-a i cpu-a, pojave se fleke..
A mozes iz fastboot-a tom komandom da zakljucas BL, to je najlaksa varijanta.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ok hvala ipak cu da flesnem ceo rom i odmah zakljucam bootloader posaljem na servis i kad se vrati onda cu da ga updejtujem na zadnji rom pa ispocetka otkljucavanje rutovanje itd itd mora malo igranja navika....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Izgleda da mi je otisao zvucnik, zvuk puca kad se pojaca na max, cuje se pucketanje i zvuk je neprijatan skroz ,sta da mu radim, uzet na kp, sve stock, jel to spada pod garanciju?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Proradio je sam od sebe, nista mi nije jasno, jedino mozda sto sam celo jutro bio napolju na hladnom i kad sam usao u kucu pocelo je to pucketanje, tek posle 2-3 sata u toplom radi normalno...ma da mozda i nije do toga..

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Najverovatnije je voda 'ušla' u njega,tj. kondenzacija.Kad se zvučnik osuši radi normalno.

Sent from my LEX720 using Tapatalk
 
Stegla se membrana na hladnoci... Zato jabuka radi samo do 0 stepeni :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Stegla se membrana na hladnoci... Zato jabuka radi samo do 0 stepeni :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Prvi problemi do sad evo i kod mene su poceli... Ima recimo 3-4 dana od kako je vibrator motor poceo da mi otkazuje. Dakle, kada vibracije prestanu da mi rade tj. otkazu, moram malo da prodrmam ili lupnem telefon kako bi mi ponovo proradile vibracije i posle toga radi normalno neodredjeno vreme...

Sent from my Redmi Note 4x
 
Sve ima svoj vek trajanja, pa i taj vibro-motor. Ko koristi kod kucanja vibraciju, pre nastrada, pocne da glavi...ali lako se to zameni, 10 min posla...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ima li neko problema sa zumiranjem na gcam fotkama, "double tap" ne reaguje?
 
Prvi problemi do sad evo i kod mene su poceli... Ima recimo 3-4 dana od kako je vibrator motor poceo da mi otkazuje. Dakle, kada vibracije prestanu da mi rade tj. otkazu, moram malo da prodrmam ili lupnem telefon kako bi mi ponovo proradile vibracije i posle toga radi normalno neodredjeno vreme...

Sent from my Redmi Note 4x
Tako je i kod mene,ja sam mislio da je zabagovao prilikom flesha roma,cak sam i odradio faktori reset dok mi Kidence nije objasnio sta je. Sad cas radi cas ne radi,sto me malo iritira jer sam navikao na vibraciju. Videcu sta cu,malo me strah da ga sam otvaram... [emoji16] [emoji16] [emoji16]

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
Sve ima svoj vek trajanja, pa i taj vibro-motor. Ko koristi kod kucanja vibraciju, pre nastrada, pocne da glavi...ali lako se to zameni, 10 min posla...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ima li mozda neki kvalitetniji vibrator motor da se uzme negde online (ae i sl.)? Nije los ni ovaj default u RN4, ali da vidis kakav je bio na Iuni u3, mnogo bolji i lepse su vibracije bile... ;) Da li bi mogao da se "uglavi" neki skuplji (bolji) motor?

Sent from my Redmi Note 4x
 
Ako ces da budzis kontakte moze, ali neces da se igras, a hteo bi da zamenis... onda kupis odgovarajuci..

High Quality Tested Vibrator Buzzer With Flex Cable Replacement Parts For Xiaomi Redmi Note 4 4X Note4 Note4X
http://s.aliexpress.com/zyIZR3yU?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Danas I ja sam uzeo ovaj telefon prodao Sam note 4 I uzeo ovaj za sada she je u redu mada note 4 mi je za nijansu bio brzi,dajte neku tutorial za root

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako ces da budzis kontakte moze, ali neces da se igras, a hteo bi da zamenis... onda kupis odgovarajuci..

High Quality Tested Vibrator Buzzer With Flex Cable Replacement Parts For Xiaomi Redmi Note 4 4X Note4 Note4X
http://s.aliexpress.com/zyIZR3yU?fromSns=Copy to Clipboard
(from AliExpress Android)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Imam moj stari mi2s u delovima, pa cu probati sutra kada budem bio kuci da vidim kakav je vibro motor u njemu i da li se moze tu nesto budziti ili ne. Nema vise ni na ae mi2s tih motora... Ovako nesto:
d5433b08a5d314b162e1a116ffb1e781.jpg
6d93e7f4e0d0a359376a2936d0323211.jpg


Sent from my Redmi Note 4x
 
Mozes sve ako si dobar majstor i znas da koristis lemilicu ;)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kako da popravim viper4? Flešnuo sam iz twrp-a,zatim preimenovao config fajl i instalirao drajver..i fail
cc84df905f22c2fc05d4a4fd79578b26.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno