Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Imam problem sa kamerom na oreo romovima. Prvo omni a sada atomic.

Izleti mi fatal error pri pokretanju i jedino resenje je clean install rom-a. Brisanje kesa i podataka ne pomaze, dirty re-install takodje ne pomaze.

Senzor je ov. Koristim franco kernel i imam instaliran gcam. Default kamera radi pre instalacije gcam-a. Cak je i gcam neko vreme radio normalno. Restore radim preko titaniuma. Tesko je izolovati stvar...

Da li je neko imao slican problem?
beec8c2a2ac6a44a361425b806d05a39.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I dalje isti problem "cannot recive hallo package" :/

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Hmmm, kako si ga samo ubio da mi je znati...Probaj QFIL ili drugu verziju Mi flash tool-a.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Hmmm, kako si ga samo ubio da mi je znati...Probaj QFIL ili drugu verziju Mi flash tool-a.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Flasnuo rwrp 3.1.1 koji nije bio za mene izgleda... I slucajno pritisnuo reboot to system.. I samo se iskljucio

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Ima li neko da je od pocetka ove godine otkljucao bootloader?
 
Promenio PC.. Sad dobijam gresku can not read from port... Mi flash tool beta

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Prvi problemi do sad evo i kod mene su poceli... Ima recimo 3-4 dana od kako je vibrator motor poceo da mi otkazuje. Dakle, kada vibracije prestanu da mi rade tj. otkazu, moram malo da prodrmam ili lupnem telefon kako bi mi ponovo proradile vibracije i posle toga radi normalno neodredjeno vreme...

Sent from my Redmi Note 4x
Znaci jos od onda ni jednom ga nisam prodrmao tj. lupio.... Vibracije rade odlicno da kucnem u drvo! Mora da se jadan vibro motorcic smrzao tih dana, posto sam cesto boravio napolju a koristio fon...

Sent from my Redmi Note 4x
 
Kada sam instalirao los 15.1 sa treble, stavio sam onaj modifikovani twrp. Medjutim sada sta god da probam da flesujem daje mi error 7. Flesovao ponovo 3.2.1.0/3.1.1.0, preko telefona adba i uvek error 7. Kao kad probas oreo na 3.1.1.0. Da mi nije poremetio particije?

Ps Probao sam preko 10 romova i samo uspevam da flesujem los 14.1 unofficial 29012018. Ni jedan drugi nece.... Neka ideja?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
MicroSD kartica je corrupted. Trebalo mi je nedelju dana da skontam :).

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja sam flesovao twrp i rutovao,ali sam zadovoljan sa ovim mui radi odlicno i fluidno mislim da mi ne treba neki vanila rom za sada :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jeste li probali neke novije verzije Gcam u odnosu na MGC_5.1.018_FinalMOD_All_Inc.apk (oko koje smo postigli konsenzus da je najbolja :D ) ?

Konkretno sam probao (stabilnost,nisam poredio kvalitet slika) ove dve Arnova-ine:

- GoogleCamera-Pixel2Mod-Arnova8G2-V6-Final-test3
- Pixel2Mod-Arnova8G2-V6-Beta15

Deluje mi nesto stabilnija ova test3. Ako zeli jos neko da proba pa da sumiramo utiske. Inace za tu test3 verziju je receno da je poslednja test verzija pred finalnu, tako da i treba da bude jako dobra.
 
iskreno mene više mrzi da se mlatim. ona verzija i podešavanja su dobra, boje su dobre i čisto sumnjam da može nešto bolje iz ovog senzora da se izvuče. ako neko testira nešto novo neka javi
 
A ovaj portrait mod je rezervisan iskljucivo za slike ljudi? Da li moze vise osoba da "obradi" na jednoj slici? Predmete, zivotinje i sl. koliko sam video ne radi portraid mod. Izbaci samo jednu sliku, HDR obradjenu, nema blur-a i toga.
 
Uzeo Redmi Note 4 sa Xelio procesorom. Trenutno ok uredjaj. Ono sto mi je bilo bizarno jeste sto je onaj drugi punjac za zapadne zemlje sa dodatkom, ali van toga sve ok.
 
Poslednja izmena:
v2 donosi dodatno podesavanje hdr: nesto imzedju slow shutter i obicnog.
 
joooooj majku im :D aj kome nije mrsko nek baci neke primere
 
Samo je ovo dodato:

Screenshot_20180223-200350.png
 
Prava sitnica :p
Nego nemam vremena da istestiram. Neki mod lika (al_ro) od kojeg je Urikill uzeo to, imao je problema sa onim tackama na samsung senzoru skoro svud (ne kao obicno samo na zutoj boji), pa zbog toga i treba proveriti kako je kod Urikill sa tim.
p.s. Testirao skoro arnova mod: sve nesto u zeleno idu slike, nisu mi se dopale boje.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko iskustva sa telefonom zakljucanim na izbrisan nalog? Naime izbrisao sam Mi account ali se nisam izlogovao na telefonu i sad naravno telefon je ostao na nalogu koji vise ne postoji?

Sent from my Lenovo TB-8704F using Tapatalk
 
Bice super ako razviju Treble tek tako da ce biti i vise ROM-ova za MTK procesore. Sve u svemu telefon je zver. Steta sto nije bilo Snapdragon ali sta da se radi.
 
Jel ima neko iskustva sa telefonom zakljucanim na izbrisan nalog? Naime izbrisao sam Mi account ali se nisam izlogovao na telefonu i sad naravno telefon je ostao na nalogu koji vise ne postoji?

Sent from my Lenovo TB-8704F using Tapatalk
Ja sam imao isti slucaj i na kraju sam nasao fajl koji pokrenes kad udjes u recoveri znaci power i volume + i kad udjes u taj recoveri tj bilo koji je instaliran pobezes telefon sa kompom i pokrenes taj bat fajl i on obrise particiju na kojoj se nalaze podaci o prethodnom vlasniku tj nalogu. Sad nemoj puno da me pitas morao bih da trazim i ja ponovo i da da te upozorim da je to sve odradjeno na redmi 1s a fajl je bio cini mi se sa xda foruma i napravljen za mtk procesore mada je najavljeno da mouda radi i na snapdragon. Kod mene je odradilo posao i posle roga sam ponovo napravio novi nalog na starom telefonu i sve bilo ok.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
izvolte poredjenje: default, fast, middle, slow . konfig onaj moj omiljeni: 5x, 2016, medium

 
Vratio kinesku verziju. Nadam se samo da je 625 Snapdragon kakva god da je kutija globalna verzija.
 
Nazad
Vrh Dno