Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4

Mislim da se vibra menja bez lemilice ali je sitan u pm [emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Aj malo pomos :D
Na kutii pise na je 4x a ovamo da je note 4 ? Neznam jel su isti romovi ili nisu ?
6481d7293ebdaa7e2210fd2365c43424.jpg


e52dd2d7a70f489a3483c0112140b5d1.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa menja se bez, ali on hoce da pravi custom verson... ;)

@krale

Procitaj prvi post u temi.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Danas I ja sam uzeo ovaj telefon prodao Sam note 4 I uzeo ovaj za sada she je u redu mada note 4 mi je za nijansu bio brzi,dajte neku tutorial za root

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
- Moraš prvo da otključaš bootloader. U prvom postu imaš link.

- Kad ga otključaš, ubaciš TWRP preko fastboot moda. Ovaj TWRP skini https://dl.twrp.me/mido/twrp-3.2.1-0-mido.img
Otvoriš cmd i kucaš: fastboot flash recovery "putanja do twrp-3.2.1-0-mido.img ili prevuci ovaj .img fajl u cmd prozor"

Naravno bez navodnika...

- Drži vol+ i power par sekundi. Kad uđe u TWRP flešuješ Magisk-v15.3 ili SuperSU-v2.82
- Reboot.
 
Poslednja izmena:
- Moraš prvo da otključaš bootloader. U prvom postu imaš link.

- Kad ga otključaš, ubaciš TWRP preko fastboot moda. Ovaj TWRP skini https://dl.twrp.me/mido/twrp-3.2.1-0-mido.img
Otvoriš cmd i kucaš" fastboot flash recovery "putanja do twrp-3.2.1-0-mido.img ili prevuci ovaj .img fajl u cmd prozor"

Naravno bez navodnika...

- Drži vol+ i power par sekundi. Kad uđe u TWRP flešuješ Magisk ili SuperSU.

- Reboot.
Odklucan je bootloader to Sam vec proverio e sad me buni ovo Dali mi je telefon 4x ili je samo 4 ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moze li (opet) preporuka za solidno staklo a da ne kosta kao pola novog ekrana?

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Odklucan je bootloader to Sam vec proverio e sad me buni ovo Dali mi je telefon 4x ili je samo 4 ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Redmi Note 4X Snapdragon verzija.

U prvom postu imaš link: Razlike između modela, pročitaj :)
 
Poslednja izmena:
Znaci nema veze koji globar room flesujem Dali je za 4 ili 4x?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Smeš da flešuješ samo Qualcomm Global Recovery i fastboot romove.

Device codename je mido.

Recovery ROM (možeš iz TWRP-a ili MIUI updater aplikacije da ga instaliraš) : http://en.miui.com/download-309.html#468

Fastboot: http://en.miui.com/a-234.html

Odatle samo Redmi Note 4 Qualcomm fasboot skidaj, kao sa slike:

Screenshot_Chrome_20180220-215204~2.png

Ima li neko problema sa zumiranjem na gcam fotkama, "double tap" ne reaguje?

Imao, ali sa određenim configom, ne sećam se tačno kojim.
 
Poslednja izmena:
Kako da popravim viper4? Flešnuo sam iz twrp-a,zatim preimenovao config fajl i instalirao drajver..i fail
cc84df905f22c2fc05d4a4fd79578b26.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Obrisi ga, probaj ponovo. Menjas audioeffects.conf. Dodajes bak na kraju.

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Najverovatnije

Sent from my Mi Max using Tapatalk
 
Moze li se kako na ovaj los 14.1 instalirati noviji dialer tj ova phone aplikacija,probavao sam najnoviji apk i ne radi,kad te neko zove samo zvoni ne mozes se javiti..
 
Verovatno da imas neku aplikaciju koja ti je "iznad svih ostalih" i onda dok nju ne deaktiviras, ne mozes se javiti.Obicno su to app koje podesavaju osvetljenje, zaobljuju coskove i slicne... Ako imas neku takvu, deaktiviraj je.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ljudi jel ima sanse da se probudi fon.... Ne moze u fastboot, ni u recovery.. Mi flas tool ga ne vidi..

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Morao si da ga pokvaris, nisi se smirio dok ga nisi ubio ;) ...Sve zavisi kako si ga ubio, mozda i moze... Mora test point tacke da spajas...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Morao si da ga pokvaris, nisi se smirio dok ga nisi ubio ;) ...Sve zavisi kako si ga ubio, mozda i moze... Mora test point tacke da spajas...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Nasao neki video pa probao(odkacio bat i spojio 1. I 4. Pin) .. Stigao do crvene lampice da blinka.. Opet isto ne vidi ga flas tool... Windovs vidi drajver

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Kako ga vidi device manager ? Kao 9008E?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Kide uspeo da ga prijavim na windows.. Sad je 9008 nego flas tool mi daje error

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Kako ga vidi u device manager-u ? Okaci mi ss ovde...
Takodje mi okaci i gresku iz Mi flash-a.
Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skini drugi fastboot rom., deluje da on zeza...Komp vidi telefon kako treba, drajver je ok.Takodje probaj da ROM stavis u root C particije....znaci da raspakovan ROM kopiras "direkt" na C particiju, bez drugih foldera i podfoldera...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Skini drugi fastboot rom., deluje da on zeza...Komp vidi telefon kako treba, drajver je ok.Takodje probaj da ROM stavis u root C particije....znaci da raspakovan ROM kopiras "direkt" na C particiju, bez drugih foldera i podfoldera...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Ok.. Trenutno extraktujem rom... Javim sta sam uradio... Hvala kide

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Ne svetli led crveno.. Jel treba da bude u edl? Dali opet da prespajam kontakte? (malo sam dosadan)

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno