Šta je novo?

Menjačnice

Vezano za ecd na te provizije dodajte i pdv (to je još 1%). To im nigde ne piše na sajtu...
Kako ne piše kad na sajtu lepo piše da je provizija za registrovane korisnike 6%. Jedino ako bi ti nešto značilo da piše 5% plus PDV, što opet izadje na 6 % koliko si i platio po ovom obračunu koji si okačio.

U pravu je weasel ne znam zašto se buniš.
 
i ne mogu da priznaju posle 72h kada su "ga dobili". lepo pise posle dve potvrdjene transkacije. ako neko ima drugacije iskustvo neka kaze. provizije nisu male ali nisu ni velike zavisi kako ko gleda. da se sad zavrne slavina kao kinezima i 10% bi bilo malo.
 
Au dečaci izgleda da mi pričamo o drugačijim provizijama, ja pričam o proviziji kada prodam btc, za registrovane korisnike je 5% i piše toliko na sajtu a nigde ne piše da se na proviziju dodaje i pdv od 20% od te provizije (pdv na njihovu zaradu) tj. još 1% tako da registrovan korisnik dobija 6% manju sumu a neregistrovan 7.2% (6%+20% od 6%) al aj neka bude da se ja bunim... Ok, razumem da verovatno neko ima interes da reklamira ecd al barem neka se tačno predoči ljudima kako obračunavaju i gde im ide novac.
 
Kako verifikujete nalog na cex-io?
Sta posaljete za "proof of residency" kad su nasi racuni (infostan, struja) na cirilici?
 
Kako verifikujete nalog na cex-io?
Sta posaljete za "proof of residency" kad su nasi racuni (infostan, struja) na cirilici?

ja sam skenirao racun za telefon [emoji16] i obavezno da imas neke novce na racunu [emoji123] nekad se na cex.io cekalo dugo na verifikacije. prvo verifikuj nalog pa onda karticu [emoji3]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prolazi struja ili infostan
 
Hvala, i ja sam razmisljao o racunu za telefon al sam se razmisljao dal ce ga priznati...
 
Po meni je coinmama daleko bolje resenje od ECD. Provizija je 4% za registrovane korisnike. A btc, eth je na menjacnici za najvise sat vremena. Za razliku od ECD koji prebacuje obicno sutradan. A ukoliko uplatu obavis u petak transakcija ce biti realizovana u ponedeljak. Plus, ne mozes imati vise transakcija. Prvo mora da se realizije prva da bih mogao da uradis narednu...

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam negde pročitao da na Coinmama provizija ide i do 10% !!!???
Šta se podrazumeva pod registrovanim korisnicima?
Apsolutno nije tacno. Uostalom proveris i sam. Registrujes se na sajt i to je to. Vrlo je jednostavno.

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
Šta se dobija (sem većeg limita) verifikacijom naloga na cex.io ?

Registrovao se, prebacio nešto malo BTC i verifikovao visa karticu. Sad čekam da malo skoči nešto da bih prodao i povukao na račun.
 
Danas me zove devojka iz call centra banke Intesa da me obavesti da ne mogu da proknjize devizni priliv i da moram da odem do neke poslovnice sa nekakvom potvrdom ugovora o tom prilivu novca. Preko Bitstampa sam vrsio povlacenje novca jos od 2013-te bez ikakvih problema pa mi nije jasno sta je sad problem. Jel imao neko slicno iskustvo i kako je to resio sa bankom?
 
Danas me zove devojka iz call centra banke Intesa da me obavesti da ne mogu da proknjize devizni priliv i da moram da odem do neke poslovnice sa nekakvom potvrdom ugovora o tom prilivu novca. Preko Bitstampa sam vrsio povlacenje novca jos od 2013-te bez ikakvih problema pa mi nije jasno sta je sad problem. Jel imao neko slicno iskustvo i kako je to resio sa bankom?

Ja sam imao takodje problema sa intesom.Dva-tri puta sam potpisivao neki dokument o prilivu novca i do pre nedelju dana nisam imao nikakav problem!Odjednom ne mogu da proknjize jer traze ugovor sa uplatiocem!Nije do banke intese vec to trazi NBS!Posto nisam imao ugovor novcana sredstva su vracena pre neki dan ali jos uvek nisu na mom racunu u Bitstamp-u
 
Da li je to Kraken pao? Prvo mi je juče prikazivao charts stranu bez grafikona i liste ordera, sad gateway time-out (error 504).
 
Poslao sam im kopiju izvoda sa samog sajta posto naravno nemam nikakav oblik pisanog ugovora i dobio negativan odgovor opet od call-centra sa obrazlozenjem da se to tretira kao trgovina valutama. Smesno, osim ako oni nisu postali prva banka u svetu koja je priznala Bitcoin kao valutu :)
 
Ja sam imao takodje problema sa intesom.Dva-tri puta sam potpisivao neki dokument o prilivu novca i do pre nedelju dana nisam imao nikakav problem!Odjednom ne mogu da proknjize jer traze ugovor sa uplatiocem!Nije do banke intese vec to trazi NBS!Posto nisam imao ugovor novcana sredstva su vracena pre neki dan ali jos uvek nisu na mom racunu u Bitstamp-u
Koliko vidim nece izgleda moci da se salje direktno na racun. Obicno daju papir da se zaokruzi osnov priliva,tipa za racunarske usluge je 302 sifra,kad se to zaokruzi onda ide na odobrenje i onda se proknjizi uplata i legne na racun,ugovor netraze,moguce da su sad poceli da traze ugovor za sumljive firme koje vrse isplatu.
 
porez na dobit preko 50% cinimi se ...:smack:
 
I zasto ne racunaju to isto kad dinarima kupis evre pa onda vratis u dinare? Tu ne naplate nikakav porez ili sam neupucen?
 
Nije u pitanju dobit (samo firme mogu da imaju dobit, ne i fizička lica) nego porezi i doprinosi na prihod. Da pojednostavim: ako radiš posao za neku firmu u srbiji kao fizičko lice (npr. ugovor o delu) ta firma je u obavezi da obračuna i plati poreze i doprinose.
Ako pak radiš isti taj posao za ino firmu onda moraš sam da se "samooporezuješ"(dažbine se kreću od 45% do 55%), jer naša Poreska uprava nema ingerencije za firme koje ne posluju na teritoriji Srbije.
 
hoce da uzmu oko 50% mogu da ga zovu kako hoce :mad:
 
U principu to znaci da nasa poreska uprava tretira trgovanje valutama kao rad za stranu firmu.
 
Bilo kakav priliv novca se oporezuje bez obzira odakle je osim ako licno uplatis na racun ili ti fizicko lice uplati rodjak itd.. Do 2 miliona dinara u toku kalendarske godine se neoporezuje porez na dohodak gradjana,odprilike se menja svake godine cifra ali tu je negde,preko 2 miliona se oporezuje sve sto predje preko i to moras sam da odes i da prijavis i da se sam oporezujes. A mozes i da cutis pa sta bude,kao sto pojedini rade.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno