Šta je novo?

Menjačnice

Za eure probaj ovde na forumu ako uspes... Inace na menjacnicama moras iz BTC a to se ne isplati sada. Kada BTC padne a altovi jos ne krenu gore onda uleci...
Mislis da kupim od nekog rudara? Pa gledam kad malo krenu altovi da uzmem malo pa gledam na koju menjacnicu da se registrujem i kako da ubacim novac na nju. Da li postoji neki drugi nacin da dodjem do neke valute za eure? Sta je sa ovima https://ecd.rs/
 
Ne mora da je rudar, biko ko ko ima i sprema je da proda.
Postoji taj nacin samo su provizije prevelike.
 
Ne mora da je rudar, biko ko ko ima i sprema je da proda.
Postoji taj nacin samo su provizije prevelike.
Vidim da je na https://ecd.rs/ 6 posto a vip korisnici 4. Nasao sam i LocalBitcoins.com ali od skoro se interesujem za ovo pa mi je najsigurnije preko visa kartice izvrsim deposit ili bilo kako da povucem sa mog deviznog racuna.

Coinbase - tu ne mogu iz Srbije da izvrse depozit ako dobro sam video.

cex.io - kakva su iskustva ovde 3.5% + € 0.24 sa visa karticom ako je indetitet verifikovan.

Kraken - Additional Fees

Processing fee for paper copies of communications: $60/page sta mu ovo znaci?


Ima li neka preporuka gde je najmanja provizija da probam negde.

Zahvaljujem
 
Pozz ljudi,
I ja sam nov u ovome i zanima me kako da napravim neki Deposit (Exodus, Poloniex). Provizija na ECD je velika.
Moze li se instalirati neka IP aplikacija - tipa da prepozna da sam kao u US-a i onda lepo napravim depozit.
E sada, da li je i dalje na snazi zakon o zabrani online placanja za ovakve stvari i ostalo.

Hvala.
 
provizija ECD NIJE velika cak sta vise jedna je od manjih, a jos ako si vip onda je samo 4%
 
Manjih od cega ?

5% da ti kupis btc ako si vip, a posto vecina nije onda je 6%.

Na cemu je provizija 7,8,9 % pa da je 5% jedna od manjih ?
 
Poslednja izmena:
Baš ti je adekvatan odgovor. Mora da si suvlasnik te menjačnice pa zato stalno tamo upućuješ ljude. A i to što je bila 2%, a sad nije, šta on ima od toga?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za vip je 4%, a za tvoju informaciju bila je i 2%

Ne treba meni informacija kolko je bilo. Na sajtu pise da je 5% za kupovinu BTC-a za vip.
Aj da kazemo da je 4% od cega je to jedna od manjih ? koje su to toliko vece ?

Nisu lopovske cene na ecdu, daleko od toga, ali kako su te provizije jedne od manjih ? Nikako.
 
Poslednja izmena:
Ja koliko sam video za evropljane je najmanja provizija na cex.io 3.5 posto ukljucujuci uplatu iz Srbije.


What Payment Methods Can You Use on Coinbase? What About Fees?
Coinbase supports 30+ countries. The payment methods available depend on your country.

Payment Method Countries Funds Available Currency Fees*
Bank Transfer USA 5-7 days** USD 1.49%
Credit / Debit Card USA instant EUR 3.99%
Credit / Debit Card Canada instant CAD 3.99%
SEPA Transfer Europe 1-3 days EUR 1.49%
Credit / Debit Card Europe instant EUR 3.99%
Credit / Debit Card UK instant GBP 3.99%
Xfers Transfer Singapore instant SGD 1.49%
Credit / Debit Card Australia instant AUD 3.99%
*Actual deposit of currencies into your Coinbase account is free. Coinbase then charges a 1.49% fee per purchase.

Da li je neko uplacivao na coinbase?
 
Posle trazenja verifikacije odradio sta je trazeno i nije bi jednom odobrena,sta dalje ima li neko da zna kako ovo resiti

http://prntscr.com/h6jx4x


Piše ti. Kontaktiraj ih na supportu.
Ja se pre 4-5 dana isto pokušao reg. na bittrex ali nakon dva tri puta izašao mi problem “Name mismatch” zbog ć najverovatnije u imenu. Poslao sam im dodatna dokumenta na ticketu na support sajtu ali još uvek nisu pregledali tiket...
 
Vezano za ecd na te provizije dodajte i pdv (to je još 1%). To im nigde ne piše na sajtu...
 
Odakle ti to za pdv ?
 
Nakon kupovine kad vidiš obračun primetićeš da je na njihovu proviziju obračunato 20% PDV-a.
Nije meni problem porezi provizija, nego što je predložena (obračunata) cena uvek lošija od uplaćene (3 puta sam kupovao preko njih)
 
Hmm. Ne. U proviziju je ukljucen pdv. Ne ide pdv na proviziju vec je provizija vec sa pdvom
 
Količina bitkoina: 0.08203345
Jedinična cena bitkoina: 572,937.01 RSD
Ukupna cena: 47,000.00 RSD

Provizija:

PDV osnovica: 2,500.00 RSD
PDV (20%): 500.00 RSD
Iznos naknade: 3,000.00 RSD


Ukupno uplaćeno: 50,000.00 RSD

S poštovanjem,
Služba prodaje
www.ecd.rs
[email protected]
 
Da li ima neko problem sa logovanjem na CEX ?
2 dana ne mogu da se uloguje nikako :)
 
Količina bitkoina: 0.08203345
Jedinična cena bitkoina: 572,937.01 RSD
Ukupna cena: 47,000.00 RSD

Provizija:

PDV osnovica: 2,500.00 RSD
PDV (20%): 500.00 RSD
Iznos naknade: 3,000.00 RSD


Ukupno uplaćeno: 50,000.00 RSD

S poštovanjem,
Služba prodaje
www.ecd.rs
[email protected]

hmm, pa ako naplacuju i pdv znaci da pare uplacuju kao firma i placaju pdv drzavi?
 
Pa kako da imaju takav sajt ako nisu firma? Imas na sajtu kako se zove firma: MCM 965 d.o.o.
 
Znaci placamo drzavi PDV odmah plus porez preko cifre od 2 milke? Imam bre da otvorim svoju drzavu i da mlatim pare bez cimanja.

Sent from my XT910 using Tapatalk
 
Praktično oni plaćaju pdv na svoju zaradu, al naravno da će to da uzmu od tebe...
 
Praktično oni plaćaju pdv na svoju zaradu, al naravno da će to da uzmu od tebe...

Kako inace svi rade? Pa uzimaju PDV od krajnjeg korisnika/potrosaca. Odes kupis smoki, ti placas PDV a ne trgovac.

U lancu niko ne placa PDV, samo krajni korisnik.
 
O bože al mlatimo praznu slamu, naravno da će da uzmu od nas al kad se doda 20% pdv od 5% provizije dobijamo 6% za registrovane korisnike, plus što špekulišu sa cenom (ne priznaju ti cenu btc u trenutku kada si prodao nego kada su ga oni 'dobili' što može da bude i u roku od 72h po njima...) Trenutno je najlošija kombinacija za prodaju btc-a al najsigurnija.
 
Provizija pise da je 6 posto. Ja sam kupio eth luam, provizija je 6 posto a ne 6 posto plus pdv. Ja sam napisao da je u proviziju uracunat pdv. Nigde ne gresim
 
Ae admin obriši ove gluposti i od mene i od ostalih nema potrebe dalje raspravljati na ovu temu kad nekima matematika ne ide od ruke, verovatno meni...
 
Nece admin brisati nista. Ja sam tu da obrisem sts treba nisu gluposti diskutovali smo o proviziji i ti si uleteo sa gresis decko gresis.
 
Provizija pise da je 6 posto. Ja sam kupio eth luam, provizija je 6 posto a ne 6 posto plus pdv. Ja sam napisao da je u proviziju uracunat pdv. Nigde ne gresim

Mislim da si upravu, ali nemam iskustva sa njima, koliko sam i ja skontao tako je kao sto si napisao, e sad tu ovisi o kursu tu se moze isto nesto izgubit.
 
Nazad
Vrh Dno