Šta je novo?

MoneyBookers - informacije / iskustva

Zabole njih za NBS, oni ne bi postojali da je zbog toga :)
Nego verovatno su imali previse troskova od Srbije.
 
Mislim da ima neke veze sa novim odlukama i pravilima NBS, ali nemoj da me držiš za reč.

Sent from mTalk

NBS nema veze s ovim cirkusom, apsolutno nikakve.
Jedino mi ovaj mejl nije jasan, ostalo jeste, iako nisu obavestili korisnike kao kršten svet.
Izem ti servis...
 
Još transakcija nije obrađena ali mislim da razlike nema u odnosu na ranije, ili ako je ima neprimetna je.
Vodi računa čiji bankomat koristiš jer to može više da te košta.
Npr, Credite Agricole ima ubedljivo najnepovoljniji kurs.

Sent from mTalk
A koji ima suprotno? :D
Nijedna nasa banka ne nudi razuman kurs. Jedino pitanje je da li ce bankomat da ti predlozi kurs svoje maticne banke, ili ce prosto da ti promeni pare po svom kursu, ne pitajuci te za saglasnost. Ja imam iskustvo samo sa dve banke - Rajfajzen i Vojvodjanska.
Rajfajzen ti ponudi svoj kurs (koji je, naravno, bezobrazno nepovoljan za tebe); ti ga odbijes, i onda ti Skrill promeni po veoma dobrom kursu. Vojvodjanska te nista ne pita, nego ti promeni po svom (naravno, bezobrazno nepovoljnom) kursu.
Dakle, preporucujem Rajfajzen. A ako ima neka banka koja ti vise odgovara (osim Vojvodjanske koja provereno krade) prosto stisni zube i probaj. Ako prodjes dobro, nastavi da je koristis; ako prodjes lose, nemoj...


Jel još neko dobio mejl o gašenju kartice? Pretpostavljam da se misli na staru (pre slanja poslednje ture)?
Dobio si poruku da ce ti kartica biti deaktivirana 15. novembra? I ja sam, i jos neki ljudi su. Pretpostavljam da su identicnu poruku primili svi cija stara kartica nije vec deaktivirana.
Ja sam se plasio da aktiviram novu karticu (sta ako mi nova ne proradi, a stara se deaktivira?). Medjutim, sad kad je ostalo samo nekoliko dana, prosto sam aktivirao novu karticu. Sve je proslo potpuno glatko. Cak sam i pinom prilicno zadovoljan :)...
Dakle, ako imas novu karticu koja ceka aktivaciju, slobodno klikni dugme :D
Ako imas pending zahtev koji nije pozitivno resen, nagazi ih. Bori se rukama, nogama, zubima, noktima... Ili nek' ti posalju novu, ili nek' ti staru izuzmu od deaktivacije.
I javi kako si prosao, ne bilo ti tesko (treba mi informacija, zbog ljudi koji su trenutno u nebranom grozdju)...
 
Dobio si poruku da ce ti kartica biti deaktivirana 15. novembra? I ja sam, i jos neki ljudi su. Pretpostavljam da su identicnu poruku primili svi cija stara kartica nije vec deaktivirana.
Ja sam se plasio da aktiviram novu karticu (sta ako mi nova ne proradi, a stara se deaktivira?). Medjutim, sad kad je ostalo samo nekoliko dana, prosto sam aktivirao novu karticu. Sve je proslo potpuno glatko. Cak sam i pinom prilicno zadovoljan :)...
Dakle, ako imas novu karticu koja ceka aktivaciju, slobodno klikni dugme :D
Ako imas pending zahtev koji nije pozitivno resen, nagazi ih. Bori se rukama, nogama, zubima, noktima... Ili nek' ti posalju novu, ili nek' ti staru izuzmu od deaktivacije.
I javi kako si prosao, ne bilo ti tesko (treba mi informacija, zbog ljudi koji su trenutno u nebranom grozdju)...

Biće da je to slučaj, nova kartica aktivirana bez problema, funkcioniše bez problema. Jedino nisam probao da li je bezkontaktna ili ne..?
 
Izgleda da smo završili definitivno sa Skrillom u Srbiji.

Dobio sam novu crnu karticu, koristio je bez problema, imao solidan broj transakcija na mesečnom nivou... Upravo mi je stigao email od Skrilla da od 25.novembra moja kartica neće više raditi.
 
I ja sam danas dobio taj mail:

We regret to inform you that as of 25 November 2016, we will no longer offer the Skrill Prepaid MasterCard® in your country. You will not be able to use your card but your Skrill Account remains fully functional and your balance is unaffected. You can withdraw funds from your Skrill Account to your bank account or send money to any other Skrill user or online business accepting Skrill.
 
Same here - dobio sam novu karticu pre nekog vremena i koristio je u međuvremenu bez problema - od 25. nema više. Payoneer, here we come (što mu dođe nekih $20 više za godišnje održavanje, kao i provizija pri svakom plaćanju, ako se ne varam).
 
Sad sam I ja dobio isti mail od Netellera, koji je btw vlasnik skrilla. Ne mogu da verujem da nam gase kartice!?
 
O cemu se radi zbog cega nam gase kartice???

Dobio sam mejl i imam novu karticu koju sam kupio ne ide mi u glavu zasto posle tako kratko vremena nam gase karticu

Da li to vazi samo za koriscenje u zemilji ili i u inostranstvu????

Mogu samo da kazem teska katastrofa :(
 
Ne bi trebalo da gase postojece, vec da ne izdaju nove?
 
Gase postojece, tako bar pise u mailu, Vlada ga je gore citirao. Od 25 novembra ne moze vise da se koristi ni skrill ni Neteller kartica!
 
I kako cemo sada da povlacimo novac sa skrilla ili netellera? Pise u mailu da ce moci da se povlaci bankovnim transferom, jel radio neko to? I sta se desava tada, hoce drzava da nam lupa porez na taj novac koji nam legne u banku?
 
Čak dva dana unapred obavestili, stvarno uviđavno... jbt, drka nas ko stigne.
 
I kako cemo sada da povlacimo novac sa skrilla ili netellera? Pise u mailu da ce moci da se povlaci bankovnim transferom, jel radio neko to? I sta se desava tada, hoce drzava da nam lupa porez na taj novac koji nam legne u banku?

Tvoje je da prijaviš svaki prihod jel'te. :party:
 
Ja uzeo i Payoneer karticu kada i Skrill, evo ispada dobar potez. Jesu skuplji - sa UpWork-a je $2 withdrawal, nešto oko $3 ATM withdrawal, i ima provizije i za plaćanje karticom, čega na Skrill-u nije bilo - sa druge strane, ljudi kažu da su mnogo "ozbiljniji" od Skrill-a u smislu podrške i prisutnosti. "Naručivanje" kartice je free, ali skidaju $30 kao annual fee od prve uplate na istu, be warned. :)

A što se tiče zaobilaženja žbira, na istom si kao sa Skrill-om :p
 
Poslednja izmena:
Ima affiliate program, može da se dobije kartica praktično za 5$.


Meni je ovo sa Skrillom solidan problem, pošto mi je Skrill kartica služila za povlačenje sa Upworka, i odgovaralo mi je što je samo 1$ withdrawal fee i što su sredstva odmah dostupna.


U principu me izuzetno smara ono kada povučem pare na Payoneer karticu, pa moram da čekam dodatna tri dana da mi budu dostupna sredstva.
 
Nisam znao za affiliate program, prijavio sam se za karticu pre par meseci kada i za Skrill, i od tada stoji u fijoci, pa mi ne gine globa od $30 :smash:

I meni je Skrill bitan zbog UpWorka, ali mi je sada Payoneer jedino rešenje osim povlačenja sa Skrill-a na Visa karticu, što nisam probao do sada. Ima li neko iskustva sa time, i da li uopšte funkcioniše od nas? Kada sam skidao novac sa PayPal-a na Visu, prolazilo je i po nedelju dana dok novac ne legne na karticu.
 
Ne radi vise povlacenje na Visa kartice, ali trebali bi da radi za vec verifikovane.
 
Stvarno su bre smarači... I šta sada ostaje kao najpovoljnija solucija za povlačenje novca?
 
Zašto nam ovi ukinuše kartice u našoj prelepoj zemlji, da nije NBS nešto petljao, čim je rok 2 dana?

07. novembar 2016. >
Your Skrill Prepaid MasterCard® will expire on 15th November 2016 - after this date, you will not be able to make any transactions with your card. We apologise for any inconvenience caused.
Napišem im mail, kažu a to vam je za staru karticu, nova vam je aktivirana, sve je u redu.

23. novembar 2016. >
We regret to inform you that as of 25 November 2016, we will no longer offer the Skrill Prepaid MasterCard® in your country. You will not be able to use your card but your Skrill Account remains fully functional and your balance is unaffected. You can withdraw funds from your Skrill Account to your bank account or send money to any other Skrill user or online business accepting Skrill.

Stvarno je ovo glupost neviđena, Skrill je baš koristio i imao svoju svrhu, sad mi ne treba ni account kod njih ...
 
I šta je sad najbolje raditi? Podići pare na bankomatu dok je još aktivna kartica ili prebaciti pare na račun? Meni dolarski račun, vidim da sad konvretuju u evre pa tek onda prebace na bankovni račun, tako da i tu treba očekivati neku proviziju... F**k...
 
Da li je neko imao skoro devizni priliv na racun . Drugar mi kaze da kada stignu evri ne moze da ih podigne u evrima nego u dinarima po njihovom kursu(Intesa je u pitanju).
Ovo sa ukidanjem skrill kartica ce bas napraviti veliki problem...
 
Nesto je neko raos tu ;)
 
Ali komentar dana je: "Ništa, gomilaćemo pare dok ne uđemo u EU..." :D :D :D

Послато са SM-G928F уз помоћ Тапатока
 
Da li znate na kojim sajtovima moze da se kupuje direktno preko Skrilla i Netellera, bez njihovih kartica koje su nam zabranjene?

Znam da su drugari na Steamu koristili Skrill, nevezano za njihovu karticu, da li postoji jos neki takav sajt? Vidim da sportsdirect recimo ne podrzava ni Skrill ni Neteller.
 
Da li znate na kojim sajtovima moze da se kupuje direktno preko Skrilla i Netellera, bez njihovih kartica koje su nam zabranjene?

Znam da su drugari na Steamu koristili Skrill, nevezano za njihovu karticu, da li postoji jos neki takav sajt? Vidim da sportsdirect recimo ne podrzava ni Skrill ni Neteller.

pandawill i namesilo primaju skrill
 
Nazad
Vrh Dno