Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 3

Uzet danas N9002. Džaba što je model star 2 godine, telefon je aždaja... došao je sa android 5.0. Sad jedno pitanje, vremenska prognoza, ime grada piše na (valjda) kineskom, da li može da se izmeni? Ne nađoh u opcijama, pa ili ne znam gde da gledam, ili se to tiče one priče da je telefon za azijsko tržište? Inače okruglo 265e.

Dobrodošao u klub...Što se vremenske prognoze tiče, ja sam nalazio Beograd, na srpskom ili engleskom, ali je sam izbor gradova prilično siromašan, te sam brzo prešao na yahoo servis...
S kojom verzijom SW je došao, ZNUGOH4?
 
Jeste, baš taj. Nađem ja Beograd, nije to problem, ali mi ime grada u widget-u piše na kineskom (sad piše Cloudy, i iznad njega na kineskom ime grada). Da li to može da se promeni? Mada, može i varijanta sa drugom aplikacijom :)
Nisam nešto gubio vreme na to, ionako mi nije nalazio grad u kome živim, te sam brzo zamenio fabrički widget...
 
Uff, verovatno je glupost, ali ne uspevam da rešim sledeću stvar: neki kontakti su memorisani u formatu: 064/1234567. Kad mu pošaljem SMS, piše Pera Perić; kad mi Pera odgovori, SMS stigne sa +38164/1234567. Telefon to NE prepoznaje kao isti kontakt, i te poruke stoje razdvojene. Da li imamo neko rešenje sem da prekucam ceo imenik u +381 format? :)
 
Ni ja nisam nasao resenje :(
 
To nisam racunao u resenje :D Mada je meni skoro ceo imenim u +381.
 
Sa Stock ROMom, koliko se secam SVA nije pravio taj problem.

Stock je radjen za kinesko trziste (iako odlicno radi i ovde), i prepoznaje brojeve sa kineskim medjunarodnim prefixnom ako nisu upisani sa medjunarodnim prefixnom.

Mi pricamo o N9002, dual SIM varijanti, pratite malo temu, na istoj strani ^^
 
Mislim da mi je umrla baterija, dosao sam do prijatelja i nece da se napuni uopste, nemam moj original punjac da probam sa njim, ali ovde ima 3 punjaca koja sam probao i nista... Da nema neko viska polarcell bateriju, jer sad dok docekam da mi stigne...?
 
Pitanje za vlasnike dual sim verzije (N9002): koji dialer koristite, da li ima smart dial, i da li je moguće za favorites kontakte (brojeve) namestiti različit broj koji koristim da pozivam, ili moram svaki put kontakt tražiti u imeniku?
 
Ni ja nisam nasao resenje :(

Uff, verovatno je glupost, ali ne uspevam da rešim sledeću stvar: neki kontakti su memorisani u formatu: 064/1234567. Kad mu pošaljem SMS, piše Pera Perić; kad mi Pera odgovori, SMS stigne sa +38164/1234567. Telefon to NE prepoznaje kao isti kontakt, i te poruke stoje razdvojene. Da li imamo neko rešenje sem da prekucam ceo imenik u +381 format? :)
Izvolite ;)



 
Pitanje za vlasnike dual sim verzije (N9002): koji dialer koristite, da li ima smart dial, i da li je moguće za favorites kontakte (brojeve) namestiti različit broj koji koristim da pozivam, ili moram svaki put kontakt tražiti u imeniku?
Problem rešen instalacijom eksternog dialera...
 
Ovo te nisam razumeo sta si hteo reci? (mislim sta si zeleo da uradis)
Otprilike pretpostavljam da za kontakte koji imaju vise brojeva hoces da se zove uvek jedan isti (a drugi su samo za identifikaciju), ali ne vidim sta externi dialer pomaze?
 
Ovo te nisam razumeo sta si hteo reci? (mislim sta si zeleo da uradis)
Otprilike pretpostavljam da za kontakte koji imaju vise brojeva hoces da se zove uvek jedan isti (a drugi su samo za identifikaciju), ali ne vidim sta externi dialer pomaze?
Da objasnim na ovaj način: ako mi je sim1 recimo primarni broj, a ja izaberem neki kontakt iz imenika (pošto preko smart dialera ne mogu), i pozovem pomoću sim2, taj poziv ostaje u call logu. Kada taj isti broj pozovem iz call loga, sw sam bira primarni sim1, iako sam ga prethodno pozvao pomoću sim2 broja. Da napomenem da mi je u sim card manageru uključena opcija "always ask" za preferred sim...
Instalacija true phone dialer & contacts je rešila problem, jer sada mogu za svaki kontakt (broj) da postavim preffered sim, što mi je i bio cilj...

I, još jedno pitanje, koristim Swype, ali mi opet fabrička predikcija"gazi" Swype podešavanja, i imam situaciju da su mi srpske reci obeležene kao nepoznate i kada kliknem na datu reč stalno nudi opciju da doda reč u eng rečnik. Sve odgovarajuće opcije su isključene...

A, i baterija nastavlja da se ponaša bez nekog pravila, današnja potrošnja:
f54aa14625f00b6d1010b4930f67e8b3.jpg

8e7d231d1120ea66d3223683f1b99461.jpg


I to nije bio ni pun do vrha...
 
Poslednja izmena:
Ja ne koristim poziv iz loga, ali u KK uospte nije bila mogucnost da se bira kojim SIMom da zove, pa je bilo nelogicnosti (jedan SIM podesen u scroll down meniju, a drugi se koristi jer je njega dialer zapamtio). U LP je ovo sredjeno, pa je dialer nezavistan.
Pretpostavljam da ti koristis swipe to call, sto ja ne radim, i da ti tu pravi problem, jer ne vidim gde drugde je ovo problem.


Ja sam juce imao situaciju >5h SoT, 49% ostalo. Od toga je medjutim jedno 2h bio samo ukljucen ekran u pauziranom MXPlayeru. U prevodu, ekran kao da uopste nije potrosac. Inace bi jedva 3h izvukao za 51% baterije.
 
Na kraju je izašao na 5h 55 min od 91% dok se nije ugasio...Samo je problem što vas ide do 4h, čas je na 6h, nikako da se ustali...Koliko sam video, duže traje nekoliko dana posle restarta.
Ništa, moraću da ga rootujem i pogledam sa BBS šta se dešava...

Nego, šta mislite da otvorimo novu temu samo o N9002, da s jedne strane ne smetamo ostalima, a s druge mislim da će se baza korisnika povećati u narednih par meseci?
 
Pozdrav svim N9002 kolegama :D

Mozda stvarno nije losa ideja da pokrenemo posebnu temu o N9002, definitivno ce biti lakse i nama i ostalima :)
 
+1, dosta ljudi se zbuni ovde.

Da li menjas punjac BTW ili nacin punjenja? (jednom sa 50%, jednom od 0%?)
 
Spominjalo se trajanje baterije pre par postova.

Trenutno stanje, Note 3 9005 aosp rom:uploadfromtaptalk1455554192774.jpguploadfromtaptalk1455554196832.jpg
 
Ja sam jedno vreme sve ne-MTS vratio na lokalni format, a MTS drzao u medjunarodnom zbog mTel kartice :) (da se ne predjem i pozovem non-MTS broj, mTel kartica nece da zove lokalne :D)
Sada taman mogu da vratim!
 
Pozdrav drugari, opet sam se igrao i uzeo Note 3 :)
Rutovao sam ga najnormalnije ali nikako da mu instaliram TWRP, kako to da uradim-pokusavam vec dva dana ali nikako da udjem u recovery. Instalirao sam mu onaj goomenager u njemu i prijavljuje da je TWRP instaliran ali kad odradim kombinaciju tastera pise gore recovery i restartuje se pa butuje se u Android. Prekjuce sam instalirao program da mi restartuje fon u TWRP i loopovao mi je non-stop dok ga nisam zakacio na ODIN i cepnuo mu S.U. da odradi...neko resenje ili ja radim nesto krivo?
 
Nmg da pronadjem nikako onaj TWRP fajl, jel ima neke vaznosti koji mi je baseband (N9005XXUGPOK2)?
Znaci samo ubacim u AP na odin-u i to je to?
 
Nazad
Vrh Dno