Šta je novo?

Produzenje postpaid ugovora - nagrada za vernost???

Pa kod MTS-a sestra placa 990RSD za 600/1500/1.5GB... ti vidi da li je onda ovo dobra ponuda :) Ili da mozes da dobijes toliko kod Telenora za 2000 (600/1500/1.5GB) RSD, onda shvati da 1000RSD mesecno placas nemogucnost probijanja net protoka.
Kod VIP-a to mozes za, cini mi se, 50RSD mesecno da dobijes (ogranicenje racuna).

Kako mislis da 1000 din ne mogu probiti net pa 1,5 gb se potrosi to i nije problem a mislis li da je ova ponuda Telenora nekorektna
 
Meni jeste. Da je u pitanju neki manji paket, racunica bi bila da "neogranicen net" kosta mnogo manje. Ovako vec je velika razlika.
Ti ako lako probijes 1.5GB, nemas kontrolu realno ili mrzis da koristis WiFi kada moze. Imam ja 60GB mesecne potrosnje na mobilnom, ali je od toga svega 200MB na 3G, ostalo na WiFi.
 
@nino42
Ako ti je dovoljno sadržaja koji taj paket nudi, to je onda po mojem mišljenju odlična ponuda od Telenora.
Nije najjeftinija opcija na tržištu, što kod Telenora nikada i neće biti.
 
Poslednja izmena:
Ponuda je za "telenor" pojmove korektna.

Medjutim, na trzistu postoje bolje ponude po kriterujumu kolicine saobracaja za dati novac. Postovi u vezi toga su premesteni na odgovarajucu temu.
 
Ja dobio to pisamce samo u jednom računu i to na slabijem paketu od600 dinara na kome pravim račune 1500-3000 dinara jer ga koristim za zvanje inostranstva.
Na ovom od 1000 dinara paketu nisam dobio nikakvo pisamce.
Zvao sam komšinicu koja je važna faca :) u telenoru i interna informacija je da će u decembru biti promocija identična onoj od prošle godine, dakle neki vaučeri ili duple minute ali ništa od popusta na telefon.
Obzirom da napuštam smartphone vode i da se vraćam na damije nešto tipa nokia 515, vip mi je najisplativiji, smart 700,taman toliko mi i treba minuta za razgovor a hvala Bogu imaću i bateriju.
Inače samo opaska, rjetko kad mi je taj smart nešto pomogao, suviše mali je da zamjeni ozbiljne sprave.
Za word je mali, za mail može al neobavezni odgovori, šta mu ostaje, da čitam blic i da pričam al čekaj onda nemam baterije :D
A notifikaciju maila mogu i na damiju da podesim.
 
Bio u uscu u poslovnici vipa i telenora. Ja sam tek sad provalo u kojoj mjeri je mocna vipova promocija, umanjene pretplate sa duplim sadrzajem. MTS jeste bolji ali ako vidim da ne mogu da izadjem na kraj sa kontrolom potrosnje neta u standard paketu, predjem na smart ii rijesim problem. a i ne znam sta bi sa onolikim porukama kod mts. VIP ipak daje vise minuta. :nogo sam branio telenor al sad vidim bez osnova. Jedan broj selim sutra a jedan u decembru. I tata. brat ce da predju, selimo ko rode :)
 
Bio u uscu u poslovnici vipa i telenora. Ja sam tek sad provalo u kojoj mjeri je mocna vipova promocija, umanjene pretplate sa duplim sadrzajem. MTS jeste bolji ali ako vidim da ne mogu da izadjem na kraj sa kontrolom potrosnje neta u standard paketu, predjem na smart ii rijesim problem. a i ne znam sta bi sa onolikim porukama kod mts. VIP ipak daje vise minuta. :nogo sam branio telenor al sad vidim bez osnova. Jedan broj selim sutra a jedan u decembru. I tata. brat ce da predju, selimo ko rode :)

Od 1.decembra ti kod mt:s kreće da se paket ne može prekoračiti, već se ograničava brzina.
 
Bio u uscu u poslovnici vipa i telenora. Ja sam tek sad provalo u kojoj mjeri je mocna vipova promocija, umanjene pretplate sa duplim sadrzajem. MTS jeste bolji ali ako vidim da ne mogu da izadjem na kraj sa kontrolom potrosnje neta
MTS od decembra uvodi neogranicen net na MixNet/MegaNet paketima, tako da vise nemate pravo da smarate oko neta kod MTS-a :)

u standard paketu, predjem na smart ii rijesim problem. a i ne znam sta bi sa onolikim porukama kod mts.
Treba prevagati specificnu potrosnju, nekad je bolje kod VIP-a, nekad kod MTS-a. Ako je u pitanju sa telefonom, onda je VIP def. bolji izbor :)
BTW, kod VIP-a trenutno, ko ne uzima telefon, moze da iskoristi PonuduZlataVrednu+SIM i efektivno ima 50% popusta (~43% u stvari). Cini mi se da je uvek bolja opcija od Duplo sadrzaja.

:nogo sam branio telenor al sad vidim bez osnova. Jedan broj selim sutra a jedan u decembru. I tata. brat ce da predju, selimo ko rode :)
:D :D :D
 
Samo da se zna. Telenorova ponuda je očajna u trenutku kad je meni stekao ugovor i kad mi drugi ističe.
Ali da sad imaju popust 10k dinara koji je bio ljetos, ne bih tako razmišljao.

Vidjećmo, kažu obično da zovu kad se pokrene prenos :)
 
Mogu i 30.000 da ti daju popust za s4 opet je vip bolji izbor. Pisao sam bas za skuplje i mid modele racunicu.
 
Meni je dosta ljudi reklo da ne prelazim u vip da im nije kvalitetna usluga tj da ima problema sa kvalitetom mreže... Najradije bi ostao u Telenoru ali da daju neki popust jer ovako kako je sad ima da izgube sve ljude kojima ističe ugovor...
 
Ja imam službeni vip i u Beogradu mreži ništa ne nedostaje. Barem što se tiče poziva. Net mi se čini ali samo kažem čini jer mi je iskustvo par minuta samo. Koristim ga za priču, za tu namjenu i prelazim jer više neću koristiti smartphone tako da zaista kad oduzmeš i sabereš VIP daje mnogo mnogo više.
 
Na to i ja pucam. Poslao sam im mail i pitao da li mogu da računam na neke ustupke kao stalni klijent, msm više od 10 godina. Čekam da mi jave odgovor...

Vidim da je LG G2 36k, tako nešto, uzeo bih njega sa prenesi i surfuj 1000, i da mi daju 50% na pretplatu i bio bih zadovoljan.
 
Čekaj, ti bi i telefon i popust ?
Mislim da će to teško ići.
Pa meni su na dva broja računi od 2-4k dinara pa me niko nije ni zvao iako mi je jedan od brojeva slobodan.
 
Ja sam na Telenorovom paketu Prenesi i surfuj 150, ugovorna obaveza mi ističe u decembru, pre neki dan me zvali iz Telenora i nudili mi uz jednogodišnji ugovor još 25 minuta prema svim mrežama i 1000 minuta u Telenor mreži, s tim da u prvih šest meseci ne bih mogao da uzmem novi telefon. Naravno, odbio sam, jer planiram u decembru da uzmem novi telefon. A mom prijatelju, koji je na paketu Prenesi i surfuj 500, i ugovorna obaveza mu takođe ističe u decembru, nudili su popust od 200 dinara na pretplatu.
 
Meni istekao pis500 u oktobru...Nit' ko zvao, nit' ko sta nudio :D Kazes ponudili drugu 200 din popusta? Wow! :D Mozda bi pomoglo da ih ja nazovem i za isti paket ponudim da placam 200din vise! ;) Zato sto sam u mogucnosti! ;) A i da se malo izdvojim od svih vas sto trazite raznorazne popuste i dz telefone ;) ,)
 
Meni istice pis500 za mesec dana i zvali me iz telenora da pitaju da li cu promeniti mrezu i da li sam zadovoljan uslugom. Ako potpisem novi ugovor dobicu umesto 150 min 225 min u svim mrezema i umesto 500 mb neta dobicu 1500 mb, ali sve to ukoliko ne uzimam novi telefon u prvih 6 meseci. Ponuda nije losa ali odbio sam, zelim drugi telefon. Pitao sam hoce li biti neke promocije ili popusta oko nove godine, odgovorila je da hoce samo neznaju sta ce konkretno biti.
 
a da li si taj pis500 imao do sada sa 50% popusta?
 
Na to i ja pucam. Poslao sam im mail i pitao da li mogu da računam na neke ustupke kao stalni klijent, msm više od 10 godina. Čekam da mi jave odgovor...

Vidim da je LG G2 36k, tako nešto, uzeo bih njega sa prenesi i surfuj 1000, i da mi daju 50% na pretplatu i bio bih zadovoljan.

Nijedan operater ne daje 50% i telefon, tako da to otpisi. Ono sto sam ti pisao, najvise se isplati u VIP-u. Doduse ja sam tamo stari korisnik, pa ce mi dati i popust na pretplatu 25%.
 
Nijedan operater ne daje 50% i telefon, tako da to otpisi. Ono sto sam ti pisao, najvise se isplati u VIP-u. Doduse ja sam tamo stari korisnik, pa ce mi dati i popust na pretplatu 25%.

Da odgovorim tebi i još nekome ko me je isto pitao - ja sam mislio da telefon platim, a dobijem "samo" popust na pretplatu, ali kontam sada dok ovo pišem da ste vi baš na to mislili da ako uzmeš telefon - koliko god da ga platio i kako - nema popusta...?

U tom slučaju ću DOBRO da razmislim šta ću dalje. Mada sam i ja sigurno više stari korisnik kod telenora nego ti kod VIP-a tako da možda se i ovi otvore nešto.

p.s. nisam ti najbolje razuemo ovu računicu?

Smart 700 + 1gb i jos - 5000din 1898 pretplata.

Uz smart 700 je fon 42000 ako dobro vidim?
 
Poslednja izmena:
:nogo sam branio telenor al sad vidim bez osnova

Još jedan ovde, priznajem :S:

U septembru, pre 2 godine sam dobio popust od 50% na pretplatu pošto me nije zanimao telefon (ni pre, ni tad, a ni sad) a na fin i kulturan način sam im ukazao da je VIP imao bolju ponudu tada.
Ta pogodnost je bila ugovorna obaveza na 12 meseci, s'tim da je ponuda važila 24 meseca. Pogodnost je istekla krajem septembra a mene ni na koji način nisu obavestili o tome, niti mi ponudili nešto novo. Korisnik sam od 1998., sa računima oko 2.000 RSD zadnjih par godina, nešto sam valjda zaslužio...

Danas proverim koliki je račun i provalim da nemam više popust nego da su mi zaračunali celu pretplatu na paket PiS 2000 (oko 3000 RSD) za oktobar. Zovem Call centar da vidim da li mogu da dobijem istu ponudu kad meni lik nudi 20% popusta ili dodatnih 300 minuta u nacionalnom saobraćaju, uz istu akciju 12/24 meseca :S:

Probaću ponovo da kontaktiram mailom Telenor, samo da stavim na papir šta dobijam za iste pare kod konkurencije, pa ako oni neće moje pare, ima ko hoće.
 
p.s. nisam ti najbolje razuemo ovu računicu?
Uz smart 700 je fon 42000 ako dobro vidim?

Lepo si citirao, ali spusti malo dole i videces. Smart 700 + 1GB i odbijes 5000 na ekomotivaciju (mada sad cujem da je zavrsena, ali proveri za svaki slucaj, ja sam je dobio mada stari sam korisnik i malo jaci) telefon izadje 29500 (mozes i to na 6 mesecnih rata cini mi se da isplatis, ne znam da li mogu novi korisnici, to ces isto morati da pitas)
 
Da odgovorim tebi i još nekome ko me je isto pitao - ja sam mislio da telefon platim, a dobijem "samo" popust na pretplatu, ali kontam sada dok ovo pišem da ste vi baš na to mislili da ako uzmeš telefon - koliko god da ga platio i kako - nema popusta...?
Kako da ga platis? Telenor ga ne prodaje kao MTS "po maloprodajnoj ceni", ako si na to mislio, tj. koliko znam prodaje ga samo uz pakete.

Sto se tice racunica, posto si novi korisnik stavi na papir koliko ti treba kod Telenora pa poredi kod VIP-a tarifu (ili tarifu+GB dodatak) sa slicnom cenom, + cene telefona i popust kod VIP-a (ili ekomotivacija ako i dalje traje ili ponuda zlata vredna koja moze za nove korisnike uz telefon). Sve sto smo poredili ispada u ukupnoj vrednosti jeftinije kod VIP-a uz mnogo vise saobracaja.
Mozda ima primera gde to nije tako, ne znam kako je za najnize pakete recimo, ali uz njih su telefoni skupi uvek kod svih.

Sta te zanima od telefona, i koliko trosis? Pa cemo da uradimo svezu racunicu :)
 
Juče sam uz račune dobio da biram ,,pogodnost'' za novi dvogodišnji ugovor:
- 20% popusta na pretplatu
- 1 GB dodatnog prenosa podataka
- 1000 SMS

Kako sam shvatio, mogu da se opredelim za 1 od ove 3 opcije. Da li su svi ovo dobili ili su napravili neku selekciju?
Zna li neko da li to podrazumeva telefon uz ugovor ili ne pošto se aparat ne pominje) ?

Zvali me danas i to 2 puta.

Prvo da mi procitaju ono sto su mi poslali + nesto malo minuta (valjda 25) i 300 dinara za Prenesi i dopuni pakete (imam ih 3). Iskoristio sam argumente koje sam vec naveo: cenom nisu konkurentni, mesec dana cekam kod za otkljucavanje, imaju rupe u mrezi - losa pokrivenost u mom kraju. Momak koji me zvao je malo bio malo napadan - u fazonu kako mogu da kazem da su nekonkurentni pored navedene ponude. Rekao sam mu da se konsultuje sa nekim jer ako insistira da dobije odgovor odmah on ce biti negativan. Napomenuo sam mu da razmisljam o promeni operatera.
Izgleda da ovi operateri Telenora nemaju prezime, morao sam 3 puta da ga pitam sa kim razgovaram !
Dobra stvar u celoj prici je ponovni poziv, ovaj put neko iz tehnickog servisa, gde su nagovestili da krajem ove godine a najkasnije pocetkom sledece planiraju postavljanje bazne stanice koja bi pokrila navedene rupe u pokrivenosti. To mi je dokazalo da su za problem znali ali da jako sporo reaguju ! Stvar se svodi na usmeno obecanje - realno u momentu donosenja odluke nece biti promene kvaliteta.

E, sad,
da li treba da im navodim ponude (npr MTS-a) ili su dovoljno inteligentni da vide da za isti novac mogu da dobijem vise?

Ovo pitam zbog ljudi koji planiraju da ostanu u Telenoru, ja sam svoju odluku (90% sigurnosti) vec prakticno doneo (jos da vidim sta ce biti za posao ;) ).
 
Zaboravih i mozda najjaci argument - ono uskladjivanje paketa (ili kako su ga nazvali - optimizacija?) kada su nam povecali cene osnovne pretplate.........:mad:
 
Da odgovorim tebi i još nekome ko me je isto pitao - ja sam mislio da telefon platim, a dobijem "samo" popust na pretplatu, ali kontam sada dok ovo pišem da ste vi baš na to mislili da ako uzmeš telefon - koliko god da ga platio i kako - nema popusta...?
U Telenoru su telefoni i u slobodnoj prodaji:
Note3: Cena uređaja bez ugovorne obaveze: 95.000 ***



Probaću ponovo da kontaktiram mailom Telenor, samo da stavim na papir šta dobijam za iste pare kod konkurencije, pa ako oni neće moje pare, ima ko hoće.
Od njihovih operatera ne mozes da dobijes nista sto neko drugi prethodno nije odobrio. Posalji email korisnickom servisu, oni ce to proslediti na odlucivanje onome ko se za to pita. Navedi da si "zaboravio" da obnovis ugovor, da ocekujes i dalje odlicnu saradnju, bla bla.
I naravno, javi sta si uradio :)



i odbijes 5000 na ekomotivaciju (mada sad cujem da je zavrsena, ali proveri za svaki slucaj)
Jos uvek stoji na sajtu:
Iznos naknade za aktivaciju može biti snižen do maksimalno 1 dinar. Promocija važi do 1.12.2013. godine ili dok traju zalihe, uz određene postpaid tarife i korišćenje uređaja uz ugovornu obavezu od 24 meseca. Za korisnike koji obnavljaju ugovor promocija važi od tarifa Smart 700, Standard 350 i Sigurica 2500 pa na više.
 
Poslednja izmena:
@MarcusS:
Da ponovim:
Cena G2 u Telenoru u slobodnoj prodaji je 59.000rsd. Ako hoces popust 50%, onda telefon ide po ovoj ceni. Nigde ne moze &jare&pare. :)
 
Poslednja izmena:
Sad me zvala gospođa iz telenora. Kaže, za vaš broj može duplo više minuta u svim pravcima. Ali ako uzimam telefon, to otpada kao i bilo koja druga varijanta za popust, i bilo šta slično.
 
Nazad
Vrh Dno