Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Koji lcd tv veličine 40" ili približno trenutno predstavlja najbolju kupovinu bilo kod nas ili iz mađarske ?
 
Poslednja izmena:
LG 42CS460
 
Zahvaljujem, samo, zaboravio sam da napomenem da u obzir dolaze i LED televizori ako razlika u kvalitetu prikaza odgovara onoj u ceni. Sa tim na umu jel i dalje pomenuti LG 42CS460 predstavlja najbolje rešenje ?
 
Moraš nam reći sa kojim budžetom raspolažeš, jer ako gledaš LED televizore tu je izbor malo veći :)
 
Led tesko ispod 60k , u ovaj cenovni budzet se moze jedino uklopiti neki lcd LG 42cs460 ili recimo philips 42PFL4606H
 
Šta uzeti za kancelariju od 47" incha? Na njemu će ici samo prezentacije, AutoCad crteži i po neki reklami video. Trebalo bi da je LED, da ima VESA mount, makar 2 HDMI i DLNA. Sve ostale stvari, tipa da li čita subtitlove sa mkv preko usb, 3D i ostale stvari, totalno ne bitne....
Unapred hvala
 
47LS5600 ili proslogodisnji 47LV5590 koji je po specifikacijama malo bolji vidim da ga jos ima na legeru nekih radnji.
 
Samo da se pohvalim da sam pre par sati postao vlasnik le32d550, i da se zahvalim svima koji su mi svojim komentarima pomogli u odabiru. Nisam morao nista da pitam sve ste mi ovde rekli heheheh. Hocu samo da kazem da ako nekog interesuje i sad je u fazi potraznje buduceg tv-a da sam ovaj model na akciji u Samsungu platio 35990 rsd, akcija traje jos sutra, pa ko voli nek izvoli.

Takodje bih zamolio nekog ko zna gde vec ima ispisano ili moze da preporuci neka best podesavanja za ovaj model da me uputi na link ili pusti poruku na pp da ne bih off-ovali ovde :)

Pozdrav,

BM

Jel to neka akcija, vikend popust.., šta?
 
Malopre sam slucajno nasao na netu ponudu za Philips 40 5507 kod nas za 75 000 dinara.Zaista fenomenalna ponuda, to je oko 650 eura.. Da nisam uzeo kod madjara LG LM620 zaista bih razmislio o ovoj ponudi, a jos je moguce placanje na rate. Vidim da su se ipak nasi trgovci malo dozvali pameti :D
 
Malopre sam slucajno nasao na netu ponudu za Philips 40 5507 kod nas za 75 000 dinara.Zaista fenomenalna ponuda, to je oko 650 eura.. Da nisam uzeo kod madjara LG LM620 zaista bih razmislio o ovoj ponudi, a jos je moguce placanje na rate. Vidim da su se ipak nasi trgovci malo dozvali pameti :D
U kojoj radnji ?
 
Nisi pogrešio veruj mi, ovogodišnji modeli su im katastrofalni.. Inače odavno su ih kupili kinezi i počeli su da koriste kinske panele doduše ne u svim serijama u ovim boljem imaju LG i Sharp. Ja sam lično razočaran Philipsom iako ih poštujem kao brend ali od kad su ih preuzeli Kinezi odnosno TPW spustili su cene a naravno i nivo kvaliteta.
 
Poslednja izmena:
Krenuo danas da uzmem neki Samsung od 40 i vratio se praznih ruku.
Pogledao sam sledece modele:
-40EH5000
-40EH5300
-40EH6030

40EH5000 - Samsung panel, solidna slika, ali ocajan motion blur
40EH5300 - Sharp panel, nesto manje blura, ali tamnija slika(ovo je mozda i do podesavanja) i primetno losiji horizontalni uglovi
40EH6030 - Samsung panel, 100hz, 3d(koji mi nista ne znaci na ovoj velicini), odlicna slika i bez motion blura, ali input lag od oko 100ms. Tv cu makar 50% koristiti za igranje. Ne znam da li je moguce da se smanji gasenjem nekih opcija ili ulaskom u game mod.

Zaista ne znam sta da uzmem.
Iskreno, ST50 mi je bio prvi izbor, ali sam imao prilike da vidim i horizontalne linije i IR kod drugara koji je tv uzeo pre par meseci.
 
Pod "horizontalnim linijama" mislis na "senku" koja se prostire po horizontali, recimo od slova?

Sto se IR-a tice, za gledanje video materijala to apsolutno ne smeta, a za igranje i desktop plazma nije...
 
Jutros mi je stigao Samsung 32EH5300 i sve u svemu tv je OK..samo nisam bas najsrecniji sa resenjem za navigaciju po web-u.
Zanima me,da li bi moglo nesto tu da se promeni..neki mis,tastatura?
Tacnije..kucati tekst,makar i kratak,preko daljinaca je prava muka..
 
Poslednja izmena:
Jutros mi je stigao Samsung 32EH5300 i sve u svemu tv je OK..samo nisam bas najsrecniji sa resenjem za navigaciju po web-u.
Zanima me,da li bi moglo nesto tu da se promeni..neki mis,tastatura?
Tacnije..kucati tekst,makar i kratak,preko daljinaca je prava muka..
Ima da se kupi poseban dodatak,iskljucivo za surfovanje,neznam gde si kupio tv,ali ovi sto uvoze iz Madjarske ,skoro svaki od njih to ima i moze da ti proda.
 
nije bash da sam prochitao celu temu, ali trudim se da "pokrijem" bar ovu godinu i malo pre, pa izvinjavajte ako je bilo..
moj zahtev ( mog tasta) je LCD TV 32-40", Full HD, do ~600€, a ostale karakteristike bi zavisile od vrste upotrebe..
to je veccinom SD kablovska, i to sport ( fudbal, tenis..) pa kontam da bi neko osvezzavanje slike od 100Hz navishe bilo potrebno, a eventualno bi pogledao pokoji film sa USB flash-a ali to je u mnogo manjoj meri bitno ( dakle, pricha o codec-ima je "zadnja rupa na svirali")
ostali "poskupljujucci dodaci" tipa mrezza, 3D i sl. su potpuno nebitni

ogranichenje u ceni ne vazzi na nizze, pa ako ima modela manje dijagonale koji odgovaraju nameni a jeftiniji su - prichajte ,)
s druge strane, ako od ovih veccih ima neki koji malo 'probija' limit ali zadovoljava - to takodje igra..

dakle, "l'TV pour l'TV", ako ima takvog.. :smoke:
 
znam i ja to, ali to je "preveliko, nikako tako velik TV.." ... njegove rechi ... chak bi i 40" proshao uz tezzak nagovor, tako da.. ;p

ne trazzim savrsheno reshenje, nego najmanje loshe..
mozzda i neki 'obichan' brand LCD da uzme, da sad ima da mu posluzzi pa kad prodje ovaj "prelazni period" videccemo..
 
Pozdrav ljudi!
Juce sam stari lg crt zamenio za samsung 40d5500 i imam problem sa mkv filmovima i zvukom.... povezao sam preko lan-a tv sa ruterom i kada preko kompa pustim mkv na tv-u imam samo sliku bez tona.... znam da sam negde procitao da mora jos neki kabl da se pazari pa rekohoh da proverim :)
e da, ovaj tv nema samsungom panel vec auo....
Hvala unapred
 
Proveri pomoću mediainfo o kom audio se tu radi ako je reč o DTS na LG ga ne možeš pustiti i neophodno je prethodno da na račuanru odradiš konverziju. Iritirajuće ali je tako
 
Nisam do sada gledao mkv filmove tako da nisam bas upucen u materiju.... provericu u kom formatu je audio kada zavrsim sa poslom (jos sat vremena ;-) )....
One default windows snimke sam pusto na tv bez problema (ima i slika i zvuk )...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno