Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zanima me sta mislite o LCD LG 42cs460 cena mu je oko 60k kupio bih televizor u tom cenovnom rangu ali nisam siguran sta bih
trebao da kupim najvaznije mi je da je full HD da je od 40" pa nagore i da cita MKV formate. I naravno da ga ima u prodaji na
mesecne rate. (nazalost moj favorit je bio samsung D550, ali ga vise nema).
 
pozdrav,
Zanima me koja je sustinska razlika izmedju ova dva modela
Samsung UE32EH5300
SAMSUNG UE32EH5450

vidim da je kod svih 5450 skuplji od 5300
Da li neko zna da li ovi modeli pustaju divx i titl preko usb-a ?
Nesto trece od tv-a u tom rangu cena i LED fullHD sa mrezom ?
 
pozdrav,
Zanima me koja je sustinska razlika izmedju ova dva modela
Samsung UE32EH5300
SAMSUNG UE32EH5450

vidim da je kod svih 5450 skuplji od 5300
Da li neko zna da li ovi modeli pustaju divx i titl preko usb-a ?
Nesto trece od tv-a u tom rangu cena i LED fullHD sa mrezom ?

LG 32LS570S full HD 200Hz, pušta sve formate uključujući i mkv (ac3 i DTS ) takođe podrška za prevode, otvorena je mogućnost za podešavanje code page'a, veličine fonta čak i boje fonta. Poseduje smart platformu i ima full web browser. Ima podršku za dlna i mrežni priključak , neam ugrađen wifi ali može preko usb dongla .
 
Drugari, moze pomoc posto se ne uzima TV bas cesto, treba roditeljima za dnevnu neka 32-ojka, do 40.000 recimo. Jel mogu previse da se zaebem pri kupovini, da uzmem bilo sta ili imate neki savet? Najvise me brine sto sam primetio kod par drugara, a to je da strani filmovi i serije deluju kao da su snimani kod nas :D Nekako se izgube oni fensi filteri na kameri i kao da gledam Bolji Zivot, ne znam da li znate na sta mislim, kao da nije Vsync upaljen pa divljaju frejmovi ponekad i izgleda 'precisto'. Voleo bih to da izbegnem ako je to uopste problem do televizora ili do samog kabla ili sta vec.. Takodje da ima USB i da pusta filmove sa titlovima bi bilo pozeljno. Fala unapred.
 
Nemoj da te to brine, to procesiranje slike (movie plus, motion plus, true motion itd.) se na svu sreću lako isključuje i gubi se taj efekat "amaterske kamere". Sa druge strane ta opcija nije toliko loša kod gledanja sportskih dešavanja jer svi brzi pokreti su fluidniji i lakše vidljivi.
 
Poslednja izmena:
Znaci to se gasi, cool.
 
Meni je to super opcija, koristim je uvek i svuda ali naravno moze da se iskljuci. Ne gubi se nista od filtera samo izgleda kao da ima vise frejmova.
 
mislim da u ovom trenutku najbolji odnos cene i valiteta, vidi i 32ls570s moze da bude mala razlika u ceni a za nijansu je bolji , odnosno ima smart platformu i na 200hz'a je .
 
Batali bre to, uzmi LG ili Samsung.
 
edit: uzeo sam na kraju samsung eh5500, sad sam ga povezao, pa se zezam malo sa smartom, elem hteo sam da pitam da li mogu da se nakacim na kucnu mrezu i da gledam filmove koje sam sherovao na kompu?
 
Da li moze neko da mi kaze koja je konkretna razlika izmedju modela samsung ue32eh5300, samsung ue32eh5500 i samsung ue32es5700?Samsung ue32eh5300 je jeftiniji nekih 70-80 eura od druga dva modela pa me interesuje da li vredi uzeti neki od ova dva skuplja modela.I u cemu je razlika?Da li su isti ekrani ili ima razlike u kvalitetu prikaza slike,kako sa kablovske tako i sa usb-a prilikom gledanja mkv filmova?U pitanju je sbb analogna kablovska.Sta je najbolje uzeti od ova tri navedena modela i zasto?Ako moze neko objasnjenje.Narucio bih od ljudi koji donose tv iz madjarske.Pa mi treba pomoc za sta da se odlucim.
 
edit: uzeo sam na kraju samsung eh5500, sad sam ga povezao, pa se zezam malo sa smartom, elem hteo sam da pitam da li mogu da se nakacim na kucnu mrezu i da gledam filmove koje sam sherovao na kompu?

Moraš da podigneš neki media server na svom računaru i u njemu označiš foldere sa AV materijalima koje želiš da gledaš na TV-u. Bilo je već tema koji media serveri dobro rade, potraži.
 
Pa sad, sve zavisi od konkretnih situacija. Dok ja prebacim par epizoda neke HD serije ili malo veći HD film na flesh prođe me volja za gledanjem, uz media server ih imam dostupne odmah.
 
Poslednja izmena:
Moze li neko predloziti najbolju kupovinu LED LCD-a od 46" a do maksmium 120k din.?

Sta mislite o: Sony i LG i Samsung


Uzgred, koji digitalni tjuner da gledam da imaju a koji bi sluzio i ubuduce?

ps 3D nije potreban. Ako ima neka opcija za takav sto da ne ali u sustini ne znaci mnogo.
 
U slicnoj sam potrazi, samo malo vece dijagonale. Dvoumim se izmedju sony 55hx755 il samsung 55es6900. Gledao i jedan i drugi i ne mogu nikako da prelomim jer nemam nacina da ih pogledam van izlozbenog prostora koji su presvetli i nikako ne mogu da testiram crnu. Po opisima sa neta sony ispada bolje resenje al nikad nesto nisam verovao opisima koji su cesto naruceni.. Ako neko ima neki savet i iskustvo iz prve ruke, cenio bih misljenje.
 
Takav tv je kod "Mađara 650€ + mob iz oglasa ~300, to je otprilike to.
 
LG CinemaScreen i 5 god. garancije

Da li neko može da mi sa sigurnošću kaže kako se ostvaruje 5 god. garancije na LG CinemaScreen modele?
Zvao sam nekoliko prodavnica, što velikih, što malih i u glavnom ili nisu sigurni ili me ubedjuju da mi oni daju 2 god, a da se ja posle registrujem na LG sajtu i dobijem još 3.
Zvao sam i LG Srbija, a tamo mi je neki smoreni lik (nakon što ni on nije bio siguran) rekao da odmah u radnji treba da mi daju 5 god.
Ima li neko iskustva sa ovim ili neki pouzdan info?
 
5 godina provereno, pošto mene zanima 42LM620S. ;)
 
Meni je to potvrđeno u Big Bang prodavnici, gde na tom modelu stoji 5 god. i trgovac mi tvrdi da su taj materijal lepili ljudi iz LG Srbija, *ebi ga.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno