Šta je novo?

Samsung Galaxy Note N7000

Ljudi, imam jedan LA6 (2.3.6) Note, a totalno sam van priče...

Kako ga najbrže root-ovati, da bih ga kasnije sim-unlock-ovao preko market app-a?
 
Ljudi, imam jedan LA6 (2.3.6) Note, a totalno sam van priče...

Kako ga najbrže root-ovati, da bih ga kasnije sim-unlock-ovao preko market app-a?

Pošto me cool-irate, pitao sam Saleta, i uputio me je na Dr.Ketan-ov guide koji ubacuje KX1, neki najstariji GB rom, ali i CWM.
Plan je da vratim na KX1, odradim GS unlock, i zatim flash nelkog ICS-a preko PC odin-a...Sale mi je objasnio da se time ne gubi sim unlock (iako se gubi root)...

Jel to ok? I dajte predlog ICS-a, treba mi što stabilnija varijanta (da se taj lik ne javlja kasnije sa problemima :D)
 
Radio sam i ja tako. Preko pc odina ubacio rootovan rom, prelepio posle cm9 i gapps poslednje stable - kapiram da je to najbrže i najmanje cimanja.
Nema problema nikakvih.. uradio sam i update na cm9.1. Samo mu zameni rom manager app, dolazi sa builtin free verziom sakatom - stavi tom nekom premium verziju i sve ce moci sam. :))
 
Poslednja izmena:
Radio sam i ja tako. Preko pc odina ubacio rootovan rom, prelepio posle cm9 i gapps poslednje stable - kapiram da je to najbrže i najmanje cimanja.
Nema problema nikakvih.. uradio sam i update na cm9.1. Samo mu zameni rom manager app, dolazi sa builtin free verziom sakatom - stavi tom nekom premium verziju i sve ce moci sam. :))

Hvala...ali, planiram samo kao krajnji stock rom, nikakav custom kernel ili rom...
Znači, poslednji , neki ICS recimo...ako je ko stavljao i zadovoljan je, dajte samo link koji tačno...
 
Nisam posmatrao potrošnju baterije nešto detaljnije, imam utisak da je nešto niža potrošnja u odnosu na stock - al' ništa spektakularno, u "on demand" cpu režimu.

Sad kao pogledah, na kraju dana/baterije, exchange services 2% (battery stats). Deluje mi da se exchange "ponaša" :)
 
Izasao offical 4.0.4 za srbiju(telenor)
 
Official OTA, jutros ustao za posao i imao notifikaciju za SW update, dosta je optimizovaniji sistem, slobodno je duplo vise rama pri istom setupu u odnosu na GB a koliko vidim i baterija je bolja, to ej ono sto sam primetio za ovih 3 sata koriscenja.
 
ja sam sa LA6 vratio na KI1, da bih ga otključao, ali šta sada, moram opet na Telenor LA6 sa CF kernelom da bih povukao OTA?
 
Jel si promenio product code?
Sad sa chckfus-a skini stock rom telenor (MSR), flesuj odinom, proveri product code da li je msr i ako bas zelis uradi update preko kies-a. Ti si meni rekao da samo hoces otkljucavanje, bez root-a?
A vidim sada i da je izašao XXLRL i za VIP i za Telenor. Direktno njega i gotovo
 
Poslednja izmena:
Moze li mala pomoc, drugar mi kupio Note pre par meseci, naravno otkljucan i za kes, medjutim danas kada je odradio zvanican update na ICS preko OTA on mu se zakljucao, pa me interesuje da li moram da mu vratim na neku raniju verziju GB pa unlock app sa play-a ili moze Root na ICS pa unlock sa istom aplikacijom?
 
Jel si promenio product code?
Sad sa chckfus-a skini stock rom telenor (MSR), flesuj odinom, proveri product code da li je msr i ako bas zelis uradi update preko kies-a. Ti si meni rekao da samo hoces otkljucavanje, bez root-a?
A vidim sada i da je izašao XXLRL i za VIP i za Telenor. Direktno njega i gotovo

Narode, vodite računa, ko ne želi da izgubi sim unlock, ja sam uspeo...dakle skinuo sam sa checkfus-a najnoviji LRL i uspeo da zaključam note ponovo...

SAd proveravam da li mogu celu operaciju da ponovim (vraćanje na KJ1, pa sim unlock, pa flashovanje LA6, i tu da ostanem, nix ICS :D)
 
Moze li mala pomoc, drugar mi kupio Note pre par meseci, naravno otkljucan i za kes, medjutim danas kada je odradio zvanican update na ICS preko OTA on mu se zakljucao, pa me interesuje da li moram da mu vratim na neku raniju verziju GB pa unlock app sa play-a ili moze Root na ICS pa unlock sa istom aplikacijom?

hahahaha...nisam jedini :D
 
Pa izgleda da nisi, decko kupio u radnji za kes, dao 600 evrica i on mu se zakljucao, sada mora da ga nosi za BG, a nije u mogucnosti tako brzo, pa ja da mu pomognem, a posto sam koristio S2 pa sam sada na S3 nije mi problem da mu odradim unlock, ali opet bolje da pitam pre nego nesto odradim, jer vidim da su iskustva razna, a i naravno da ne zabrljam nesto... :smash:
 
Sad ću vam dam rešenje za simlock na ICS-u. Ja sam stavio rešenje i otkljucao sa redovnim simunlock softwerom....
 
Pa izgleda da nisi, decko kupio u radnji za kes, dao 600 evrica i on mu se zakljucao, sada mora da ga nosi za BG, a nije u mogucnosti tako brzo, pa ja da mu pomognem, a posto sam koristio S2 pa sam sada na S3 nije mi problem da mu odradim unlock, ali opet bolje da pitam pre nego nesto odradim, jer vidim da su iskustva razna, a i naravno da ne zabrljam nesto... :smash:

600 evra ?? Evo ti na oglasima za 400 novi neotvarani sa mreze sa 2 godisnjom pisanom garancijom...
 
600 evra ?? Evo ti na oglasima za 400 novi neotvarani sa mreze sa 2 godisnjom pisanom garancijom...

Covek je imao kesh, otisao u radnju i kupio da ne razmislja dal ce neko nesto da mu uvali na oglasima, jer uvek postoji rizik (iako sam ja do sada sve uzeo preko oglasa). A retko koji ima racun. To sto pise pisana garancija misle na knjizicu gde sami upisuju datum kad ti posalju/kada preuzmes mob. Ja bez racuna novo vise ne uzimam, a ni polovno ako navodi da ima garanciju.
 
Ajde, vas dvojica, dajte nešto korisno, recimo link za najbrže ubacivanje cwm-a...
 
Poslednja izmena:
Ajde, vas dvojica, dajte nešto korisno, recimo link za najbrže ubacivanje com-a...

Najbrze ti je ako imas cwm, ako nemas.. Moraces malo da citas. A kad kazem malo, mislim nnogo :d

Ako te nesto buni, pitaj. Ja sam ovako radio: preko pc odina flashujem directly rootable GB rom, mislim KJ4, odradim root (pokrene se neki fajl na kompu i pratis on-screen uputstva, tipa sad stisni enter :D ), skines abyss kernel, svaki moguci wipe uradis, stavis rom na karticu, odes u cwm, install zip from sd/internal, choose, sve potvrdis i onda cekas da se magija zavrsi ;)
 
Ma, mogao je da napravi potpisanu verziju tool-a, a ne da me maltretira sa ovim glupostima...elem, mora da može cwm bez vraćanja, pošto imam root, ili kernel i cwm samo...da li je neko uspeo ovako nešto?
 
@shatro... ne treba ti fiskalni... odes u BGelectronics i das telefon i to je to i knjizicu... eno Sale iz prve ruke ja mislim zna posto je on nosio..
 
Ja nisam mogao da čekam sutra, odradio upravo, dakle, ne mora ispočetka, već sam na naravno uz "J sasinu" pomoć, upotrebio SpeedMod kernel, koji ima zaštitu od brick-ovanja, a uz to i CWM. Zatim sam flashovao prvi link iz mog posta #2149, i ponovo uradio Unlock putem Helroz-ovog apk-a...

I...dvodnevna odiseja je gotova :D

Hvala svima, a posebno J Sasi....
 
Nazad
Vrh Dno