Šta je novo?

LG Optimus G

Sa trenutnim arsenalom nece, ali ziv bio pa video, sony jednostavno ima bolji marketing i cak iako ima za nijansu slabiji hardver od LG-a uspe da napravi kompletniji telefon (sony nikada nece imati krs kameru i zvuk), podrska je bolja, dizajn takodje a znas i sam koliko se Xperia Arc S prodalo a direktan konkurent tom modelu je bio Optimus 3D i 2X pa su i pored mnogo jaceg hardvera ljudi isli na Arc S.

Ovaj novi Sony talas stvarno obecava, posebno kada masovno predju na S4 krait i jace cpu i gpu.

Jako kvalitetnim telefonima. Sony nikako ne treba potcenjivati, pogotovu sada. Po meni, oni imaju najoptimizovaniji softver. A i u vrhu su po azurnosti i update-ovima. Takodje, dizajn telefona im je odlican.

Evo i Gavra razmislja realno :)
 
Poslednja izmena:
"Najoptimizovaniji softver" NOPE

Itekako jeste. Ok, ko po tebi ima najoptimizovaniji softver tj android? (A da nije Google telefon. ;)) Mada su i njemu jako blizu po optimizaciji.

Hardverski zestoko kasne za konkurencijom, softverski ja licno nisam imao pozitivna iskustva sa njihovim android telefonima...

Hardverski kasne jednu generaciju. Ali optimizacijom softvera delimicno to nadoknadjuju. Mislim na post- X10 eru. Moje iskustvo kaze drugacije. Jako pozitivno su me iznenadili njihovi telefoni, jer su jedni od retkih koje mogu zahtevniji korisnici da koriste takve kakvi jesu. Bez stock ROM-ova, Kernela, OC-a, izbacivanja bloatware-a, itd.
 
Poslednja izmena:
Corvus, pogledaj šta se desilo sa iCs-om... Umesto da bolja bude optimizacija ono sje.bu sve... Koliko se ljudi žali i dan danas nisu to sredili dialer lag itd. Pričam za Arc S...
 
Koliko znam, to je vezano samo za Arc S. Na drugim telefonima iz te generacije ICS radi odlicno. Neki kazu da rade cak i bolje nego sa GB. Sigurno ce to popraviti kada sve planirane modele update-uju na ICS.

P.S. Odosmo u daleki offtopic. Izvinjavam se zbog toga. :)
 
Poslednja izmena:
Moram samo da kazem za Sony ovo - Ray radi ocajno sa stock ICS, sa GB je mnogo bolje radio.
 
^ Nisi jedini, skoro svi se zale. Da ne pricam koliko ljudi se zali da im nakon instalacije nekih aplikacija na Xperia S telefon bukvalno poludi, ili se restartuje ili koci...
 
@Corvus Corax
Neki kazu da radi cak i bolje nego sa GB - da li mislis da ovo zaista treba ovako da zvuci? Realno...
 
Sony je samo imao problem pa ujedno i kasnjenje sa izbacivanjem trenutnih modela, zbog poplava itd. Ja velike nade ulazem u Sony, ne fali njima mnogo verujte, ionako imaju bolje gadget-e nego svi ostali zajedno :D
 
@mironiko: Ne razumem tvoje pitanje. ICS treba bolje da radi od GB-a. Te telefone sam koristio sa GB-om i bio sam odusevljen.
 
Poslednja izmena:
ICS treba da radi bolje, ali u slučaju Sony-a to nije slučaj... Svi do jednog imaju dialer lag, a za ostale bug-ove je individualno od modela do modela...
 
A tebi bas treba speed up? Zasto mislis da ce to da ubrza bilo sta? Hard disk je brzi od flasha, tako da je koriscenje hard diska kao dopune za RAM mnogo bolje od koriscenja flasha.

Pa o tome ti pricam - kazes: radi CAK bolje od GB. To bi po defaultu trebalo da je bolje, a ne da se nadas da se upgrade doneti boljitak.

Meni je Sony vrlo drag u sustini, kao brend, ali telefonima me ne odusevljavaju, s tim da imam osecaj da ce biti bolji.
 
Uradio si pogresan quote. :D

Rekao sam:
Neki kazu da rade cak i bolje nego sa GB.

Znaci, nigde nisam napisao da se nadam i slicno. Nego sam napisao da NEKI KAZU da radi cak bolje i od GB-a. A sa GB-om na SE Xperia telefonima iz 2011. imam velikog iskustva i znam da radi fantasticno. I znam da je Sony izbacivao update-ove (za GB) i ispravljao neke sitnice. Tako da mogu samo da kazem reci hvale za Sony telefone kada je optimizacija u pitanju. A to sto je malo zabrljao oko ICS-a i nije strasno jer je bitno sto su driveri napisani, a zajednica ce srediti sve nepravilnosti. Ali sigurno ce i sam Sony resiti te sitne probleme. Pricali smo vec i tome u drugoj temi i sam znas koliko je bitno da proizvodjac izbaci kakav-takav upgrade na visu verziju.

Meni je Sony vrlo drag u sustini, kao brend, ali telefonima me ne odusevljavaju, s tim da imam osecaj da ce biti bolji.

I meni je Sony drag, iako vec neko vreme nemam nijedan njihov telefon. I ja mislim da ce biti bolji, zato sam i pisao u ovoj temi i od toga je i krenula rasprava. (Zapravo, rasprava je krenula od neubedljivog LG-a, ali... oh well. :D)
 
Poslednja izmena:
Pa raspravu je kao i po obicaju zapoceo @hsv i otisao u totalni off izjavom kako ce: sony da pregazi lg?? Kakve to veze ima sa temom meni i dalje nije jasno...
 
A kao po obicaju nervozni emix mora da skace kao pogodjen gumenim metkom na ono sto ja napisem :) U sustini si ti pokrenuo celu raspravu :d

A da ce Sony pregaziti LG- uverices se i to vrlo brzo ;)

I kao sto rekoh, i oko onog nesrecnog 4X LG-a je vladao veliki hajp pa se opet hox i sgs III prodaju u mnogo vecim kolicinama, jednostavno LG za sada ne moze da bude najveci igrac i mesto mu je iza Samsunga, HTC-a a bogami i Sony-a.
 
Ma neka gazi i pregazi bre ko koga hoce! Zabole me bulja i za lg i za sony i za sljamsung i za craple!! OK?
LG nije moj, znaci pljuj ga, gazi, tuzi radi sta hoces boli me bulja, kupicu ono sto mi u momentu odgovara bio to lg ili craple ili sljamsung ili nokia... jos vise me zabole ko ce cega koliko da proda.
Otvaram temu, trazim vesti, postavljam linkove dodje hsv i napise kako ce sony da pregazi lg... i posle je Emix kriv... pfff
 
Poslednja izmena:
Bas nesto ne bih rekao da te zabole :) Skaces po svim temama gde iznosim svoje misljenje kao da sam ti ne daj boze sestru opsovao :) Drmni jedan bendzos ;)
 
Sto se tice Sony-a uradili su krupne promene... Prvi korak im je bio da su rspustili celokupno sw odeljenje pa to reorganizovali, tako da je Sony sa 2011 Xperia linijom imao stvarno najbolji GB medju svim proizvodjacima. A da su uspeli da zeznu sa ICS-om jesu, ali moje misljenje je da je to bilo zbog toga sto su hteli sto brze da izbace isti, sa veoma ogranicenim resursima... Ono sto mi se svidja jeste da Sony uveo dobru praksu kod update-a, a to je da se ne insistira na zadnjoj verziji android-a vec se azurno pegla i postojeca. Sam GB je doneo nekoliko update-a iako im je vec inicijalna verzija bila bolja od svih telefona koji su imali stock GB i napravili su odlican posao ovde... Takodje upravo pre neki dan je izasao novi update (ne znam da li je nekome dostupan) ICS roma koji resava opisane probleme sa inicijalnom ICS verzijom. Mislim da Sony ipak krece pravim stopama i da su i oni sigurni da mogu pronaci mesto pod suncem na Android trzistu
 
Pa Apple napada samo krupne igrace :)
 
Da samsung ce da plati 1 milijardu odstete. Nisu oni ludi znaju sta im je u interesu u daljem poslovanju. A posto su ih ucepili lepo bogami, da sam ja u samsungu lepo bi ih zavrnuo prilikom sledece generacije israpla pa kad bi im najvise trebalo ljuljnuo cenu da ih zaboli glava...
Koja glupost, da neko polaze pravo na pravougaonik sa zaobljenim ivicama. Pa ove sudije su toliki *****i da se najezis....
 
Da samsung ce da plati 1 milijardu odstete. Nisu oni ludi znaju sta im je u interesu u daljem poslovanju. A posto su ih ucepili lepo bogami, da sam ja u samsungu lepo bi ih zavrnuo prilikom sledece generacije israpla pa kad bi im najvise trebalo ljuljnuo cenu da ih zaboli glava...
Koja glupost, da neko polaze pravo na pravougaonik sa zaobljenim ivicama. Pa ove sudije su toliki *****i da se najezis....

Nisu sudije *****i, već "domaći plaćenici" ;)
 
Drugi video na sajtu, izgleda da je amoledu odzvonilo, jedva cekam da vidim ovo.



I ako moze bez off-a imate par tema o crapple vs. sljamsung.
 
Poslednja izmena:
marketing je marketing... kako bi bilo super kad bi se ti marketing grafikoni preneli u stvarnost, a nikada nece, to je cinjenicno stanje stvari jer kad momci iz R&D naprave nesto oni to posalju marketing odeljenju a tamo se uvek koristi samo superlativ i nista drugo...
 
Bas me zanima da li ce ih tuziti jabuka.

http://www.gsmarena.com/lg_optimus_g_becomes_official_arriving_in_korea_next_month-news-4707.php

gsmarena_001.jpg
 
^ Za sta da ih tuzi "jabuka"?

BTW. Telefon je prelep, steta sto Evropska verzija izlazi kasnije sto u prevodu znaci ko zna kad. Steta sto nakon G III izlazi toliko mocnijih telefona, samo dokaz da velike kompanije prodaju maglu tj. update-uju svoje uredjaje na kasicicu.
 
Poslednja izmena:
^uporedi. pre svega sliku sa leve strane :

gsmarena_001.jpg

716px-Iphone_4G-3_black_screen.png

250px-IPhone_4S_No_shadow.png

Po Apple standardima za tuzakanje ovo je mnogo ociglednije kopiranje dizajna nego SGS II koji ima onu malu grbu pozadi u donjem delu i lici na ajfon samo zato sto ima onaj centralni taster koji je cak i primetno drugaciji od Appleovog :)
 
Nazad
Vrh Dno