Šta je novo?

[HTC Magic] Custom romovi iskustva

A jel moze bez instaliranja tog Handcent SMS-a? Znam da mnogo trazim, ali ja bih da mi posalje celu poruku ako moze. Ionako me nervira kad moram da pisem poruke na ovom sranju, jos kad napisem on je ne posalje celu.

Pa nece da radi kad je iskljucio opciju split sms, a treba da je ukljuci :D A i ne moze nikako da posalje vise poruka u jednoj vec MORA da deli poruke....opste poznati bag novog radia za nase mreze i neke poljske na zalost. Svasta sam pokusao, mozda sam i na tragu necega, ali mi trebaju tacni podaci, a to nisam bas siguran kako da nabavim, tako da se tim problemom moram baviti jos, al za sad ostaje ovako kako i jeste...

Znači ne može, zbog novog radia. Za sad :).
 
au jbt pa NE MOZE bre.... lepo ti covek objasnio sta i kako... i btw HANDCENT SMS ako nisi probao pa ti i ne znas onda sta ti telefon sve moze...
 
Ko kaze da nisam probao? Jesam, ali mi se ne svidja ono sranye sa onim oblacima ili sta su vec. Svidja mi se ovako kako jeste, nemam 13 godina.
 
Ko kaze da nisam probao? Jesam, ali mi se ne svidja ono sranye sa onim oblacima ili sta su vec. Svidja mi se ovako kako jeste, nemam 13 godina.

U podešavanjima za Handcent, u delu Conversatio style izaberi Android.
U Skin delu možeš da staviš Hero umesto iPhone.
U Bubble settings podešavaš boju pozadine, slova, datuma itd. Stvarno se može prilagoditi da izgleda kako hoćeš. Probaj.
 
upravo tako, program je i vise nego podlozan promenama, preko izgleda konverzacije, liste sa porukama, notifikacija i raznih gluposti, moze da se menja i font za dolazne i odlazne poruke... bas je bruka program, ne znam kako nekome posle ovog programa moze da se svidi default program, no ukusi su razliciti...

BTW

izasao 0.6.12 Smoki rom, 576 MHz woohooooo OC!!!
 
Ajde neka neko proba taj novi Smoki pa neka kaze rezultate i da li je sve stabilno :D
 
Evo bas dok ste vi pisali samo ga ponovo instalirao, jer sam se setio da sam ga probao samo na brzinu i da mi se nije svideo, ali da ga nisam probao bas detaljno. Sad cu da ga podesim.
 
Jel treba da se uradi wipe? pokusao sam samo da update-ujem 0.6.12 preko 0.6.8 i nije htelo... ali posle u software information pise da je instaliran 0.6.12 samo ne znam kako :)
 
Poslednja izmena:
U podešavanjima za Handcent, u delu Conversatio style izaberi Android.
U Skin delu možeš da staviš Hero umesto iPhone.
U Bubble settings podešavaš boju pozadine, slova, datuma itd. Stvarno se može prilagoditi da izgleda kako hoćeš. Probaj.

Jel moguce koristiti phone keyboard umesto qwerty tastature u Handcent SMS-u? i kako ako je moguce? Sve sam pretrazio ali ne mogu da nadjem, a ubedjen sam da sam prvu poruku tako napisao, a sada mi je qwerty.
 
Znam da ne treba, ne znam kako mi je prosao update kad mi je izbacio gresku ali dobro, primetio sam da mi radi mnogo brze fon :)
 
Jel moguce koristiti phone keyboard umesto qwerty tastature u Handcent SMS-u? i kako ako je moguce? Sve sam pretrazio ali ne mogu da nadjem, a ubedjen sam da sam prvu poruku tako napisao, a sada mi je qwerty.

pa ako ti je u podesavanjima stavljeno phone keyboard onda ce i u handcent-u biti phone keyboard...
 
Jel moguce koristiti phone keyboard umesto qwerty tastature u Handcent SMS-u? i kako ako je moguce? Sve sam pretrazio ali ne mogu da nadjem, a ubedjen sam da sam prvu poruku tako napisao, a sada mi je qwerty.

Možda ti se promena tipa tastature menja swype pokretom levo ili desno, zavisi kako ti je podešeno. Proveri. Ja koristim Thick Buttons i ništa više mi ne treba, odlična tastatura, bez nepotrebnih gluposti, sa potpunim iskorišćenjem ekrana (drugi red tastera ide od ivice do ivice ekrana, a ne kao na default Android, gde su bezpotrebno suženi).
 
probaj i Better Keyboard recimo, meni je ona super, imas vise tipova tastature da biras pa i onu klasicnu T9 koju ti hoces, mozes da menjas skinove za tastaturu itd.
 
Ako je meni upućeno: probao sam i nju, ali mislim da na njoj ima taster mikrofona, koji ne može da se isključi, bez veze se gura na ekranu :).
 
Ne svidja mi se ovaj 0.6.12 rom, mnogo baguje, posle nekog vremena pocne sam da se koci, ukoci sve aplikacije ne mozes da pokrenes ni jednu i tako to. Ne znam da li se ostalima to desava?
 
A da nije do verzije hero-a mozda imam RA-hero-v1.5.2 jel mozda bolje da ubacim neki noviji?
 
Nije do toga....ne znam sta radis, pa ti baguje, al moze cak da se desi da ti je lose prosao update, al svakako imas 0.6.13 koji ti je wipe kumulativni update (jedan od razloga zasto sam ga napravio je zbog ljudi sa problemima pri updateovanju na .12) (flesaj i 0.6.13.1 posle obavezno) i sad testiram jedan update sa kojim ce ovo biti najbrzi smoki do sad ;)
 
Rešio sam problem koji mu je bio. Nije bio lepo prošo update na .12 pa sam sve otpočetka uradio, ubacio prvo 0.6.5 pa 0.6.8 pa na kraju 0.6.12 i prošlo je sve super. Sad, da li je 0.6.13.1 poboljšan dosta u odnosu na .12 i jel može direktno da se update-uje na .12? Thx!
 
Rešio sam problem koji mu je bio. Nije bio lepo prošo update na .12 pa sam sve otpočetka uradio, ubacio prvo 0.6.5 pa 0.6.8 pa na kraju 0.6.12 i prošlo je sve super. Sad, da li je 0.6.13.1 poboljšan dosta u odnosu na .12 i jel može direktno da se update-uje na .12? Thx!

Gledaj....ako se na temi ne nalazi nijedan drugi link osim 0.6.13 i 0.6.13.1, a za 0.6.13 pise da je wipe update, onda verovatno to znaci da si trebao da flesas to umesto 0.6.5, pa na dalje.....al ajd sad je gotovo :D I ne, nije nesto mnogo bolji, a i svakako cu da uzmem uskoro da radim na ovom oficijalnom WWE 2.1 hero romu, samo pitanje je kada cu to da skprim, jer mora se uci za prijemni za fax...polazem ove nedelje :D
 
DA! :D
 
Poydrav svima molim vas za kratak odgovor. U principu nisam se bavio nesto ovim stvarima vezanim za mobilne telefone pa me zanima moze li neko ko je recimo laik da instalira lako neki ROM na Magic. Koliko je realno komplikovano? Ako moze neka preporuka za sam ROM i link ka uputstvu bilo bi super.
 
Poydrav svima molim vas za kratak odgovor. U principu nisam se bavio nesto ovim stvarima vezanim za mobilne telefone pa me zanima moze li neko ko je recimo laik da instalira lako neki ROM na Magic. Koliko je realno komplikovano? Ako moze neka preporuka za sam ROM i link ka uputstvu bilo bi super.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=493
Evo pa citaj,ovde imas sva uputstva. Pazi,nije komplikovano ali ako nisi siguran nemoj da se upustas u to jer mozes da sj.... telefon. Procitaj i vidi pa za dalje nedoumice ti pitaj. :type:
 
Poydrav svima molim vas za kratak odgovor. U principu nisam se bavio nesto ovim stvarima vezanim za mobilne telefone pa me zanima moze li neko ko je recimo laik da instalira lako neki ROM na Magic. Koliko je realno komplikovano? Ako moze neka preporuka za sam ROM i link ka uputstvu bilo bi super.

Realno, uopšte nije teško :).
Kaži koji ROM sada imaš? Fabrički?
Ukratko:

1. Root-ovanje telefona kako bi "otključao" telefon da možeš da se igraš sa njim i menjaš ROMove :). Ovo se jednom radi. Ja to nisam morao da radim, kupio sam već root-ovan tel, pa ti ne mogu pojasniti.

2. Priprema za flešovanje, koja podrazumeva ubacivanje nekoliko fajlova u telefon. Tu su SPL, Radio, recovery i na kraju sam ROM. Za ubacivanje svega osim ROMa, treba na komp prvo instalirati AndroidSDK, alat preko koga ćeš vršiti ove radnje, dok je tel povezan sa kompom putem USBa.

3. Flešovanje ROMa koje se vrši u par koraka, veoma jednostavno.

Bitno je pratiti proceduru za flešovanje koja je data u okviru svake teme za ROM koji si skinuo. Ako nešto ne odradiš kako treba, može se desiti da delimično ili potpuno onesposobiš telefon (tzv. brick telefona). Ovo se obično desi ako se ne stavi odgovarajući radio i sl. Znači bitno je pažljivo pratiti uoutstva i ne žuriti.
 
@Klothius hvala, još sam nov u ovome pa dok se uhodam ;) Inače ubacio sam 0.7 i super radi. Interesuje me samo jel ima neki dobar program za backup da mogu da backup-ujem programe koje sam instalirao i one stvarčice i podesavanja na home screen-u? Bez da backup-ujem ROM i te stvari. Znam da ih ima gomila na marketu, samo me interesuje koji je najbolji...
 
Nazad
Vrh Dno