Šta je novo?

iPhone - FAQ

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
adje ovde da pitam
imam ipod i nece da se puni(nije do punjaca)...
ako zna neko u chemu je problem i gde ga mogu popraviti nek mi napishe na pm...
sorry za off
 
Ako nije do punjacha, onda je valjda baterija ;)
 
Dajte neki predlog za program za kameru. Ovaj standardni je bas... prost. Npr.. hteo bih da organizujem slike na telefonu direktno, a ne pomocu iTunesa. U principu iTunes mi treba samo za transfer kontakta i backup.. za sve ostalo je extra smor.
 
Izasao je konačno iGo za iPhone. za sada samo u Appstore-u. Ima verzija sa Srbijom i okolnim zemljama, od 140MB i Full EU od 1.4 GB. Linkove ne smem da dajem, ali radi savršeno... baš ću da uporedim sa MIO navigacijom.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma da li se placa, ja sam ga skinuo preko cydie, a poceo sam da koristim installous, bolji mi je.

Ne znam o cemu pricas trazio sam juce a i sad upravo i tog programa nema u Cydiji.Ima ga samo u Appstore i to se placa.

Ok nasao sam preko installousa. Hvala.
 
Poslednja izmena:
A kako to da uradim, u teoriji?

[How to] Custom SMS tones in 2.0.x
i haven't found a tutorial on how to do this on 2.0.x so after tinkering a little i found out how (no thanks to customize) heres what you gotta do:

1. make sure you have your sound in .aif (.aiff) format or .caf if you have .caf proceed to step 2 if you have .aiff proceed to step 1b. IF you have a different format go to step 1a.
1a. Open iTunes and go to preferences, advanced, importing, and select "Import using AIFF" import the song, right click it and click convert, boom you have a .aiff format sound clip.
1b. Change the format (.aiff) to .caf no conversion needed.

2. Turn on your iPhone, make sure SSH is enabled and SSH into your phone and go to your root directory.

3. Navigate to System/Library/Audio/UISounds

4. select your custom tone and rename it "ReceivedMessage.caf" and place it there (i suggest you back up the old one.

5. select the same custom tone you used, and rename it again, this time as "sms-received#.caf"

*** IMPORTANT NOTE *** THE # REPRESENTS A NUMBER FOR THE SMS TONE, THEY AREN'T LABELED BY NAME, THEY ARE LABELED BY NUMBER, IF YOU ARE UNSURE WHICH ONE YOU WANT TO REPLACE, GO TO YOUR SETTINGS AND TEST THEM OUT AND PICK, THE FIRST ONE WOULD BE NAMED "sms-received1.caf" THE SECOND ONE WOULD BE NAMED "sms-received2.caf" ETC.

After you do that, re-spring or reboot (whatever you want) and then go to settings and set your SMS tone to the custom tone you made, ENJOY!

I found this out myself, this was tested on an iPhone 3G, i am not responsible for any mistakes (which might cause damage) you do to your iPhone. if you follow all the above instructions you will NOT damage your iPhone.
 
Dajte neki predlog za program za kameru. Ovaj standardni je bas... prost. Npr.. hteo bih da organizujem slike na telefonu direktno, a ne pomocu iTunesa. U principu iTunes mi treba samo za transfer kontakta i backup.. za sve ostalo je extra smor.

Snapture definitivno, imas "full" verziju na cydia na xsellize repo, pre toga ga instaliras u osnovnoj verziji pa onda iz xsellize dodatak za full ;)

[YOUTUBE]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/x_SOrawB2qM&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/x_SOrawB2qM&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Snapture definitivno, imas "full" verziju na cydia na xsellize repo, pre toga ga instaliras u osnovnoj verziji pa onda iz xsellize dodatak za full ;)

A gde je taj prog uopste, nema ga na Apple Storeu?


EDIT: nasao, Cydia... Btw izasao je iGo, ima ga na Appulous-u, upravo skidam :)
 
Poslednja izmena:
iTunes upravo prijavio da postoji 3.0.1 za iPhone :)
 
Postoji vec par dana. Koliko sam shvatio jedini upgrade je u sustini ispravak nekog sigurnosnog propusta vezanog za sms aplikaciju.
 
Hahaha, evo ovi svi, Stevs, guru, yooyo, što su pljuvali po iPhoneu i nosili tamo neke Kršokie - svi redom koriste iPhone :D

Dopiši i mene na tu listu, pošto se razmišljam o iPhonetu... Samo ja nikad nisam pljuvao Apple uređaje. Ali vlasnike Apple uređaja, uvek! :D Najgori su :).
 
Poslednja izmena:
pitanjce od nas koji nemaju iPhone, da li 2G verzija ima GPS ili ne? brat ima neki iPhone, mislim da je 2G, pa reko da ga iznenadim sa iGO :D
 
Dopiši i mene na tu listu, pošto se razmišljam o iPhonetu... Samo ja nikad nisam pljuvao Apple uređaje. Ali vlasnike Apple uređaja, uvek! :D Najgori su :).
... and counting!

Skini Monkey Island Special Edition, izgleda kao na PC-ju. A grafika je skroz ok, recimo, boks - Touch KO je dobro urađen. Real Racing, pa Real Tennis, Real Soccer. Sve imaju odličnu grafiku. Preporuke i za iFighter, Assassin's Creed, Lost Empires (RTS), Pinball RC, Wild West Pinball, Stone Loops, Magnificent Gizmos and Gadgets, Doom Resurrection, Resident Evil Degeneration, Terminator Salvation i Worms! Sve igre sa vrhunskom grafikom za ovaj format, samo što ti neke legnu a neke te smore :D
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, necu bash bez doplate, ali da dam josh toliko da bi uzeo 3GS je suludo. Ne treba mi brzi fon zbog igara, iako su one bolje nego na PSPu (LOL :d), treba mi najvishe zbog IGOa i zbog vishe rama da mogu lagano da drzim nekoliko aplikacija stalno u backgroundu.

Btw, ovi za biteSMS rade na tome da proradi sa IGO-om u isto vreme, ovako je bash bedak. Taman dok mi stigne nosach za auto :)

Ma bre, ne radi ti toliko loše iGo, preterao si ga. Mislim nikome ne radi sa pravih 30 fps, ali radi sigurno brže od ovog na videu. Kad se vidimo pokazaću ti... Uostalom, ovo je tek 1.0 verzija, polako :)
 
Pa znachi ako ga kupi ima da pljuje i sebe :d

Ja sam samo protiv onih koji Apple (ili bilo shta drugo) kupuju zbog izgleda i fenseraja a ne zbog mogucnosti, upotrebljivosti i kvaliteta, a ovih prvih je garant vishe, pogotovo u USA :)

Zato Apple ne osudjujem jer oni prvo naprave kvalitetu stvar a onda joj stave fancy dizajn i fazone pa tako uspevaju da proguraju kvalitetnu stvar na trzishte koje je inache glupo i kupuje na osnovu izgleda, upravo na slichan nachin i Sony posluje.
 
Poslednja izmena:
Pa fora je shto mi IGO na pravom GPSu radi 3x brze, a josh plus vi prichate kako vam leti, shto nema shanse :)

Ne, upravo je stvar u tome što rade isto kad nema 3D objekata (mio vs. iphone), ali kad uđeš u centar grada gde ima 15 3D modela zgrada, mio se prilično uguši, ima jedan frejm po sekundi, a na iphoneu je koliko toliko tečan prikaz...
 
jeli Bane, jel Apple moze da se uporedi sa Sonyjem?

Što se mene tiče, ne. Štaviše, prilično su različiti. Ali nema razloga porediti ih. Apple je marketing orijentisana kompanija, a Sony i dalje fura tehnologiju.

Apple pročešća celu ameriku kakav tačno uređaj hoće, ako nema te tehnologije, otkupi ih, stavi ih. 200x dobro premeri pre nego što izbaci uređaj, ali kad ga konačno izbace, onda je taj uređaj odličan "out of box", dodaj na to dizajn i blagi hajp i eto radosti :)...

Sony sa druge strane izbaci 30 tehnologija (od kojih jedno 25 do Evrope ni ne stigne), od kojih se prime 2-3. Za te tehnologije treba puno razumevanja i možda čak i privikavanja, ali te stvari su ono što ćemo jednog dana koristiti.

Apple jedva da ima promašaj u svojoj istoriji, Sony ih ima desetine.

Apple "živi" od prodaja čarapa za iPod, a Sony od tehnologija koje eksploatišu koreanci i kinezi.

Apple nam servira tehnologiju današnjice, a Sony pravi tehnologiju za sutra.


Svako ima svoj posao. I potpuno je nepotrebno birati ko je bolji :).
 
Nakon što sam uradio restore na OS 3.0.1, iTunes neće da mi reinstalira krekovane aplikacije sa Installousa. Kako da ih povratim na Ajfon, pošto Installous trenutno ne radi. Kako da ih instaliram iz iTunes-a kad on neće ovako da ih sinhronizuje sam od sebe?
 
Ne vidim potrebu da se radi update na 3.0.1. Druga stvar, zašto instalirate programe preko Installousa?
 
Što se mene tiče, ne. Štaviše, prilično su različiti. Ali nema razloga porediti ih. Apple je marketing orijentisana kompanija, a Sony i dalje fura tehnologiju.

jesus f.c. - Mac OS X je za dva koplja ispred ostalih linuxa i, naravno, windowsa.
i ti kazes da je apple marketing kompanija... c c c

Sony sa druge strane izbaci 30 tehnologija (od kojih jedno 25 do Evrope ni ne stigne), od kojih se prime 2-3. Za te tehnologije treba puno razumevanja i možda čak i privikavanja, ali te stvari su ono što ćemo jednog dana koristiti.

isto kao i Apple ;) (vidis da i sam razmisljas o iPhoneu, sutra ces i o Mac OS X-u :p)
i stoji ono sto si i sam rekao:

Apple jedva da ima promašaj u svojoj istoriji, Sony ih ima desetine.
tu bih se ograničio na Steve Jobs take 2 istoriju, pre toga su isto imali dobre tehnologije ali nije imao ko da ih zaokruzi i progura...

Apple nam servira tehnologiju današnjice, a Sony pravi tehnologiju za sutra.

nisi u pravu - Apple je milion puta dokazano bio ispred PrC sveta: NuBus slotovi, SIMD (odmah upotrebljen za:), kompozitni desktop, USB, FireWire, 64bita, QuickTime...

i činjenica je da sada masu tehnologija kupe od Suna (hvala mipko! ;)) i serviraju masama ali i dalje su daleko bolji od konkurencije (čitaj: M$-a)
 
jesus f.c. - Mac OS X je za dva koplja ispred ostalih linuxa i, naravno, windowsa.
i ti kazes da je apple marketing kompanija... c c c
Ne znam šta si po struci i kako se razumeš u ekonomsku terminologiju. Marketing orijentacija kompanija je normalna stvar još od osamdesetih. 95% kompanija ovog sveta se karakterišu kao marketing orijentisane. Marketing se kod nas koristi u pogrešnom kontekstu.

Što se ostalog tiče, samo nastavi tako i neću da kupim iPhone:D:D:d
 
Apple pročešća celu ameriku kakav tačno uređaj hoće, ako nema te tehnologije, otkupi ih, stavi ih. 200x dobro premeri pre nego što izbaci uređaj, ali kad ga konačno izbace, onda je taj uređaj odličan "out of box", dodaj na to dizajn i blagi hajp i eto radosti :)...

Sjajan ;) "operating temperature": 35 stepeni "gospodina celzijusa" :d

Ocigledno nisu dobro cesljali usa ;)

Ajd' da se ne uvrede botovi ;) macos jeste keva ali im hw polako postaje "potrosna roba" :smash: i surovo pocinje da lici na "pc fazone" (nova grafa/proc svakih 6 meseci/godinu)

Ranije im se to nije desavalo krastavac bili su sinonim za "lifespan" ;)

P.s. Tesko da iko "ceslja ameriku" (ili bilo koju drugu zemlju :)) 95% "raje" ce ionako gutati sve sto se servira ;) samo je reklama (da ne kazem "hype" :D) bitna
:wave:
 
Ne znam šta si po struci i kako se razumeš u ekonomsku terminologiju. Marketing orijentacija kompanija je normalna stvar još od osamdesetih. 95% kompanija ovog sveta se karakterišu kao marketing orijentisane. Marketing se kod nas koristi u pogrešnom kontekstu.

Što se ostalog tiče, samo nastavi tako i neću da kupim iPhone:D:D:d

kad mi kaze "marketing kompanija" meni to zvuci kao da prodaju mu*a za bu*rege :d (- nesto kao sto M$ sada radi sa "Windows 7" aka Vista...)

btw i ne treba da kupis iPhone ! :p :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno