Šta je novo?

Yettel Hipernet

Televizija im se potpuno raspada.
Na većini kanala piše Program not found.
Tako već 3 dana.
 

Prilozi

  • IMG_20240106_005537.jpg
    IMG_20240106_005537.jpg
    211.5 KB · Pregleda: 131
To samo tebe zezaju, izgleda.
 
Izgleda..
Ovo je 4. dan, sve je upside down
 

Prilozi

  • IMG_20240106_234200.jpg
    IMG_20240106_234200.jpg
    183.3 KB · Pregleda: 92
Hipernet optički internet sa njihovim modemom/ruterom radi perfektno.
Podrška odlična.
Može da se dokupi fiksna ip adresa, kao i da se otkaže, po potrebi, na mesečnom nivou.

Android box koji daju za televiziju je odličan. Ako nekome treba, može da instalira neki launcher iz play prodavnice, i onda radi kao bilo koji drugi box, mogu da se instaliraju dodatne aplikacije.

Televizija im nije savršena, sporo se menjaju kanali, i dešava se da koči ponekad, a ponekad se zaglupi box, pa mora restart.
a torrenti? Rade li nesmetano preko hiperneta, sa standardnom IP adresom koja se dobije od njih?
 
Retko ih skidam, reda veličine jedan torent nedeljno sa gusarskog zaliva, ali sve radi odlično. Bio na SBB, sad na Yettel-u, što se tiče interneta nema razlike (tj. ima, Yettel daje osnovni paket sa većim brzinama naspram SBB).
 
Da li još neko na Voždovcu nema internet od juče (predveče)?
 
@Der Schnitter Jos nisam video da internet opadne ispod 100% brzine hipernet paketa, a osim racunara preko etherneta i 5GHz WiFi ide puna brzina na iPhone. Ako na toj kartici tj. Racunaru nisi nikad dosad imao vece brzine ja bi probao drugi racunar, mislim cisto da ne gubis vreme sa podrskom.
Nešto tu debelo nije uredu. Evo kod mene Speedtest na telefonu, paket 500/250
el to neki krsh racunar ? toliko malo CPU-a ima da browser ne moze da uradi speedtest punom brzinom ?
probaj sa konzolnom aplikacijom https://www.speedtest.net/apps/cli "Download for Windows"
takodje speedtest aplikacija na bilo kom novijem telefonu koji ima wifi5+ prikacen na 5GHz mrezu ce ti izmeriti svih 300
Nemoj moju konzervu da vređaš. Jeste da nije nova ali se bolje drži i od mene.:)
Trebala mi je povratna informacija. Pošto nisam dobio od Yettela dobro ste mi došli da mi ukažete na problem.
Da, na telefonu brzina je išla do 300, na PC-u jedva do 200.
Dodao sam još jedan disk da rasteretim postojeći, bio prebukiran. Odradio defragmentaciju koju nisam skoro deceniju.
Dodao još memorije i prešao na 64-bit sistem. Nije bilo lako naći delove kompatibilne za ploču.
Nabavio klješta za krimpovanje i preradio kabal koji sam terminisao šrafcigerom ranije. Tu sam dobio 10-15Mbps.
I još kojekakva programska podešavanja...
U svakom slučaju, ovo je sadašnje stanje stvari. Valjda je sad OK ili približno tome?
Speed test.jpg
 
Ja bih rekao da ti to i jeste cpu/sistemsko rasterećenje. Nisam našao originalni post, ali to krimpovanje lan kabla mi jako sumnjivo.
To je digitalni kabal, nije kao antenski, ili bi imao ili ne bi imao net. Eventualno imao bi prekide i vraćanja, ali ne bi dobio na brzini, tj. bar sumnjam. Neka me ispravi neko ako grešim :)
 
Dešavalo se da neki put računar ne detektuje kabl, kao da nije prikopčan.
Kabl mi izlazi ispod lajsne, na podu iza stola i računara. I deblji je od ostalih a najnepristupačniji. Nabosti kontakte odvijačem u polumraku ležeći na podu...
Od tog krimpovanja klještima merenje je bilo dosta glatko bez silnih trzavica, bolji krajnji rezultati iako još dosta slabiji od očekivanih. To je bio tek prvi korak.
 
Nemoj moju konzervu da vređaš. Jeste da nije nova ali se bolje drži i od mene.:)
Trebala mi je povratna informacija. Pošto nisam dobio od Yettela dobro ste mi došli da mi ukažete na problem.
Da, na telefonu brzina je išla do 300, na PC-u jedva do 200.
Dodao sam još jedan disk da rasteretim postojeći, bio prebukiran. Odradio defragmentaciju koju nisam skoro deceniju.
Dodao još memorije i prešao na 64-bit sistem. Nije bilo lako naći delove kompatibilne za ploču.
Nabavio klješta za krimpovanje i preradio kabal koji sam terminisao šrafcigerom ranije. Tu sam dobio 10-15Mbps.
I još kojekakva programska podešavanja...
U svakom slučaju, ovo je sadašnje stanje stvari. Valjda je sad OK ili približno tome?


Mislim da od toga ne moze bolj da bude.
 
Pozdrav! Može li se na ovom Yettel boxu napraviti raspored aplikacija kako meni odgovara? I da li je moguće prilikom uključivanja da se ne uključuje Hipernet TV već stranica sa instaliranim aplikacijama?
 
Morao bi zamenis ceo launcher, da ga instaliras, i da izaberes da bude podrazumevani za startup. Ja sam jednom prilikom probao stock ATV launcher, instaliran sa Play store, medjutim kresuje cim se startuje, verovatno ima neki dependency za servis kojeg nema na ovom boksu. Rade neki drugi launcheri za ATV, ali su uglavnom svi bezveze sto se tice funkcionalnosti i dizajna.
 
Hvala! I mislio sam da se zezam sa launcherima ali sada neću. Jedino ako je neko instalirao neki koji pouzdano radi i jednostavno mogu da napravim redosled aplikacija.
 
Zdravo, da li putem hipernet neta rade Sport klub kanali preko eona? Koristim orion net i imam onaj geoblock nazalost
 
Jel mogu da se gledaju kanali u nazad? Jel radi bar to od tako očajne televizije?
 
Jel mogu da se gledaju kanali u nazad? Jel radi bar to od tako očajne televizije?
Radi, samo ne znam kakva su ti očekivanja.
Kod Supernove je bolje premotavanje bilo, možeš da motaš po aktuelnoj vremenskoj liniji i da prelaziš bez problema na prethodne (prethodne emisije).
Ovde motaš do početka aktuelne vremenske linije. Ako hoćeš da vidiš sam kraj prethodne emisije, treba da motaš prethodnu emisiju unapred do samog kraja.
 
Očekivanja su manje više da može RTS da se mota i da se gledaju kvizovi ovi popularni... Ostalo nije tako bitno
 
Zdravo, da li putem hipernet neta rade Sport klub kanali preko eona? Koristim orion net i imam onaj geoblock nazalost
Meni se taj geoblok nekad pojavi, nekad ne, a i kad se pojavi samo se promeni kanal napred-nazad i nestane. Kapiram da ne bi trebalo tako da radi, ali eto, na neki čudan način taj geoblok se zaobilazi bez problema (za sada). To se dešava i na EON smart TV aplikaciji i na EON-u preko računara. Inače sam od skoro na hipernetu (optika 300/150), a ove EON naloge sam uzeo od keve koja je na SBB-u.
 
  • Like
Reagovanja: Ira
Meni preko yetela radi na mobilnom, tu mi nije blokirano. Ali trosi mi puno podataka kad castujem.. Meni na orion netu sve od UM blokirano i preko tv-a i preko fona. Nije mi to toliko bitno jer i inace samo tenis pratim na SK, ali smara bas
 
Zdravo, da li putem hipernet neta rade Sport klub kanali preko eona? Koristim orion net i imam onaj geoblock nazalost
Zdravo,
Rade UM kanali Sport Klub, Nova i N1 preko Hiperneta.
Ukoliko se pojavi Geoblok ekran, potrebno je vratiti par frejmova unazad i ucitace lepo. Ako nece, promeni kanal, napred, nazad i radice.
Gledam Evroligu preko hiperneta, provereno radi.
 
Pa ovi carevi iz jetela uvaljuju reklame i.na Discovery i ostalim dokumentarnim kanalima, a kojih ima svega 6.
Koja je ovo krš televizija.
Dabogda im pare na oči izašle.
 
Какве рекламе?
 
Nazad
Vrh Dno