Šta je novo?

Yettel Hipernet

Sve ti je pisalo u drugoj temi oko yettel televizije i iskustva drugih korisnika i ako si citao temu... tacno si znao na cemu si. Sve to o cemu pises je napisano vise puta i komentarisalo se oko kvaliteta kanala. Tako da ne znam cemu sada cudjenje a jos gledas na tv-u od 77 inca koji jednostavno nije za televiziske kanale nego ta rezolucija se uzima za ljude koji igraju igre ili gledaju (citaj skidaju) 4k remuxe, gde onda tv pokaze svoju pravu sliku, ali ocekivati da na televiziskim kanalima dobijes vrhunski 4k sadrzaj je nemoguca misija, mozda i moguce kod sbb i to na jednom ili dva kanala.
 
Nisam čitao celu temu, sem poslednjih nekoliko strana. Nisam pročitao nigde vezano za kvalitet. Da sam pročitao, definitivno bih uzeo SBB televiziju. Bolje i ta 2 HD kanala nego ova gomila DivX, SD.. kompresija. Neki kanali su potpuno neupotrebljivi, kao što je Pink Western. Palma .. da ne nabrajam. Sportski kanali takođe izgledaju jadno.
Ja ovaj format mogu da gledam sa starih DivX/DVD plajera, imam još negde filmove i dokumentarce narezane na CD/DVD diskovima.

VIASAT kanali nemaju automatski srpski subtitle, već za svaku emisiju moraš da izabereš subtitle ručno.
Ovo je smejurija od televizije.
 
Pitaj da li možeš da ostaneš na ugovoru, a da se odrekneš TV? Ako može, uzmi EON light ili IPTV.
 
Nisam on line. Pozvao sam ih telefonom, pa su me prebacili kod žene koja je obavila dug razgovor sa mnom, ubeđujući me da ću biti prezadovoljan uslugom. Zatim je tražila podatke, kreirala predugovor, koji je poslala na email. Nakon tog procesa smo dogovorili datum kada će doći ekipa da sprovede sve u delo. To je bilo danas.

Pored toga, ja sam pitao tu ženu u Yettelu da li postoji neki period da mogu da probam kako sve to radi, ona nijednom nije pomenula da je to moguće ako on-line podnesem zahtev, već me ubeđivali da ću biti prezadovoljan i da nema potrebe za tim.
 
Pa mislim da i to ulazi u ono da si od kuce narucio
Posavetuj se u ponedeljak sa Efektivom
 
To ti je definitivno do yetela. Pusti te priče da 77 inča nije za tv uslugu. Probaj sbb ili mts i videćeš da je razlika velika. Sigurno možes negde naći slot za sbb makar u mreži pa da isprobaš kako to izgleda. Nema veze što možda nećeš moći gledati UM kanale, videćeš na ostalim kanalima ogromnu razliku između yetela i sbb-a ili mts-a.
Pokušaj da raskineš taj ugovor dok je na početku, dao si velike pare za tv, greota da se sad patiš sa yetelom
 
Neko mi je ovde bio predložio da uzmem Yettel Hipernet, a za televiziju da uzmem SBB NEO.
To sam, u razgovoru sa tom ženom, bio predložio, ali me ubeđivala da ona ima isti Yettel paket, a da je pre toga imala SBB i da to ne može da se poredi koliko je Yettel televizija bolja od SBB, i da nema potrebe i da je to van svake pameti uzimati televiziju od drugog provajdera, kad Yettel već ima svoju, koja radi savršeno na njihovom internetu. . Logično.

Komšija hoće da dođe da pogleda kako sve to izgleda na 77'', sramota me, jer nema šta da vidi.
Da mu pustim Youtube 8k ili neki Remux, a njega zanima televizija.
Kad pustim 4K na YouTube, umrem od sreće.
Televizija im je krš krševa.

To ti je definitivno do yetela. Pusti te priče da 77 inča nije za tv uslugu. Probaj sbb ili mts i videćeš da je razlika velika. Sigurno možes negde naći slot za sbb makar u mreži pa da isprobaš kako to izgleda. Nema veze što možda nećeš moći gledati UM kanale, videćeš na ostalim kanalima ogromnu razliku između yetela i sbb-a ili mts-a.
Pokušaj da raskineš taj ugovor dok je na početku, dao si velike pare za tv, greota da se sad patiš sa yetelom
Zadržao bih Hipernet, ali bih televiziju otkazao.
 
Poslednja izmena:
Bas me čudi da si toliko nezadovoljan, box i televizija jesu bagoviti i nekad spori ali sa kvalitetom (rezolucijom) samih kanala nisam primetio nikakav problem. Ranije sam SBB imao i mogu reci da HD kanali izgledaju isto, ja gledam na 55’’ oledu
 
Koji danak neiskustva, nikada ne veruj radniku u prodavnici i robi koja se previse reklamira.

Radniku ili agentu je u cilju da te ubede da uzmes cak i ono sto ti ne treba, a roba koja se previse reklamira uglavnom je skart ili nema ono sto se reklamira.

Usluge i roba koje valjaju za njih ide najbolja reklama a to je od usta do uveta. Ne kaze se zabadava dobar glas se daleko cuje, a los jos dalje.
 
Bas me čudi da si toliko nezadovoljan, box i televizija jesu bagoviti i nekad spori ali sa kvalitetom (rezolucijom) samih kanala nisam primetio nikakav problem. Ranije sam SBB imao i mogu reci da HD kanali izgledaju isto, ja gledam na 55’’ oledu
Svaki kanal koji nosi sufix HD nema veze sa HD rezolucijom. Svaki HD kanal na LG C3 77'' izgleda kao SD rezolucija, dok 3/4 non HD kanala su im apsolutni krš. Ja to ne mogu da gledam.
Pre par godina sam imao Box na mts-u, na TVu manje dijagonale i dokumentarni kanali, koje inače jedino i gledam (Discovery, NG, Animal Planet..) su mi izgledali sjajno.
Isti kanali, na Yettel Duo M, na 77'' izgledaju kao film DVD rezolucije.
 
Poslednja izmena:
Sto je veća dijagonala, HD rezolucija izgleda losije. Ako nisi probao druge provajdere na istom tv-u probaj da nadjes od nekoga da pogledaš eon. Iskreno mislim da ces da stekneš isti utisak. Daleko od toga da hvalim Hipernet, pljujem ih kad god to zasluže, ali za rezoluciju ne mogu da kažem ništa loše
 
S obzirom da na postavljena pitanja podršci javno i putem PM-a ne dobijam odgovore jer mi se javlja svaki put druga "osoba" sa predlogom da kucnem nešto treće u PM-u (idući put ću radije sebe kucnuti čekićem po glavi), moram pitati ovde.
Sad me kopka, između ostalog, brzina koju ostvarujem preko kabla. Meni stoji 300/150 u ugovoru i da neće ići ispod 70% kao minimuma. Evo šta sam izmerio:
Ratel_1.jpgSpeed_1.jpg
A kad pokrenem računar u Safe mode with networking dobijem sledeće:
Ratel_2.jpgSpeed_2.jpg
Prvo sam mislio da kabl koji ide s kraja na kraj stana pravi problem pa sam stavio računar pored rutera i ONT-a i rezultat je približan merenju sa prvih slika. Pomislio sam da kartica ne može preko 100 pa sam uspeo da merim do 200 a u Safe modu ide i preko. Nikakvi torrenti ne rade u pozadini ili nešto slično.
Šta mislite o ovome? Je li to otprilike to ili treba nešto da probam da uradim ili reklamiram provajderu?
 
Svaki kanal koji nosi sufix HD nema veze sa HD rezolucijom. Svaki HD kanal na LG C3 77'' izgleda kao SD rezolucija, dok 3/4 non HD kanala su im apsolutni krš. Ja to ne mogu da gledam.
Pre par godina sam imao Box na mts-u, na TVu manje dijagonale i dokumentarni kanali, koje inače jedino i gledam (Discovery, NG, Animal Planet..) su mi izgledali sjajno.
Isti kanali, na Yettel Duo M, na 77'' izgledaju kao film DVD rezolucije.
Nisam nikad video mts kako izgleda ali čisto sumnjam da su izvorni Discovery, NG, Animal Planet mnogo bolji od sbb ili hiperneta koje i sam koristim na 65" oledu.
 
@Der Schnitter Jos nisam video da internet opadne ispod 100% brzine hipernet paketa, a osim racunara preko etherneta i 5GHz WiFi ide puna brzina na iPhone. Ako na toj kartici tj. Racunaru nisi nikad dosad imao vece brzine ja bi probao drugi racunar, mislim cisto da ne gubis vreme sa podrskom.
 
Poslednja izmena:
el to neki krsh racunar ? toliko malo CPU-a ima da browser ne moze da uradi speedtest punom brzinom ?
probaj sa konzolnom aplikacijom https://www.speedtest.net/apps/cli "Download for Windows"
takodje speedtest aplikacija na bilo kom novijem telefonu koji ima wifi5+ prikacen na 5GHz mrezu ce ti izmeriti svih 300
 
Nešto tu debelo nije uredu. Evo kod mene Speedtest na telefonu, paket 500/250
 

Prilozi

  • IMG_7611.jpeg
    IMG_7611.jpeg
    163.4 KB · Pregleda: 57
Nešto tu debelo nije uredu. Evo kod mene Speedtest na telefonu, paket 500/250
Koji vam je to speed test? Tu istu aplikaciju sam koristio na PCu, davno, ali ne pronalazim sada tu istu aplikaciju za Android, a kada ukucam 'speed test' u search na PlayStote, izbaci masu aplikacija, a nijedna nije ta koju tražim..

Druga stvar, kada se konektujem telefonom na Hipernet Wifi mrežu, neće YouTube da otvori na telefonu. Otvori se aplikacija, ali ništa ne učitava.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-24-07-14-28-902_com.google.android.youtube.jpg
    Screenshot_2023-12-24-07-14-28-902_com.google.android.youtube.jpg
    33.9 KB · Pregleda: 56
Radi sve normalno, probaj drugi telefon. Da nisi konfigurisao neki privatni DNS ili blokiranje reklama?
 
Radi sve normalno, probaj drugi telefon. Da nisi konfigurisao neki privatni DNS ili blokiranje reklama?
Kotostim VPN Google One.
Di se ne setih toga.
Zašto Yettel zabranjuje pristup, a kada se konektujem na šerovan A1 data, onda radi sve normalno. Yettel je iza NAT-a, pa zato?
 
Koji vam je to speed test? Tu istu aplikaciju sam koristio na PCu, davno, ali ne pronalazim sada tu istu aplikaciju za Android, a kada ukucam 'speed test' u search na PlayStote, izbaci masu aplikacija, a nijedna nije ta koju tražim..

Druga stvar, kada se konektujem telefonom na Hipernet Wifi mrežu, neće YouTube da otvori na telefonu. Otvori se aplikacija, ali ništa ne učitava.
To nije problem do interneta nego do update, probaj da skines noviju verziju ako nisi ili ako je zadnja obrisi tu pa je ponovo instaliraj.
 
Pozdrav svima,

Da li neko od vas korsti Hipernet aplikaciju za WebOS? Konkretno me interesuje navigacija i da li je isti kvalitet slike preko aplikacije i preko Yettel boxa?

Koristio sam "Mov N Go" (Supernova) preko WebOS-a, radila je odlično, kvalitet, navigacija, sve, jako dobro optimizovana.

Treba uskoro da obnovim ugovor i uzeo bih Hipernet. U slučaju da je isti kvalitet onda mi box ne treba na tom televizoru sa aplikacijom vec mogu da ga prebacim na drugi a i manje je kablova.
 
Koristim ja otkad je objavljena, strim je identican na boxu i webOS aplikaciji (i svim ostalim smart aplikacijama), stim da ces sa webOS aplikacijom imati bolju i ostriju sliku jer se dekodiranje i upscale vrsi direktno na tv-u, a bez posredstva box-a. Navigacija i uopste dizajn aplikacije je prakticno isti kao na Android TV verziji (Hipernet box).
 
Poslednja izmena:
ne verujem da funkcionise tako. u tom "pppoe_bridge" modu zte ruter i dalje radi pppoe, samo ne radi vise NAT.
takodje mozda nece da ima beskoristan ruter da mu zauzima prostor i trosi struju kada ne mora, niti da se cima sa tehnickom podrskom da bi se smilovali da mu daju podatke

WAN Mode: PPPoE
PPPoE user/pass: kao iz configa
VLAN Enable: stiklirano
VLAN VID: 710
i u wan port se ubaci kabl iz ONT-a
mozda ti je VLAN opcija sakrivena ovde: https://dougrathbone.com/asset/blogimages/f5d28fe6-0560-4acb-a0b8-709f4ca1eebe_image_2.png

ako ne mozes da nadjes ova podesavanja, daj skrinshote wan configuracije tvog asusa
Hvala puno za ovo! Namestio sam Asus svoj umesto njihovog, inace imam staticku ip zbog NAS i nekih programa, sad VPN radi preko rutera i dva uredjaja manje!

PS. nista se ne dobija od njih, nikakv mejl kad se uzme staticka. Takodje ni na poziv ne daju nikakve informacije vezano za pppoe.
 
Kad je izasla tv app? Ja malopre slucajno video... Meni na android tv ovo izgleda fino... Cackao sma je max 5min, ali deluje ok i kvalitet slike i odziv
 
Mogu se zatražiti informacije za pppoe od [email protected] ali već si sam izvukao to, što može biti brže nego čekati njihov odgovor
Pre par meseci sam zvao korisnički servis, pitao jel postoji opcija da umesto njihovog stavim svoj, rekli mi da to kod njih ne može.

U svakom slučaju, konačno rešeno.
 
Kad je izasla tv app? Ja malopre slucajno video... Meni na android tv ovo izgleda fino... Cackao sma je max 5min, ali deluje ok i kvalitet slike i odziv
Pre oko 2 meseca za Android TV i mesec dana za LG i Samsung TV.
Pre par meseci sam zvao korisnički servis, pitao jel postoji opcija da umesto njihovog stavim svoj, rekli mi da to kod njih ne može.

U svakom slučaju, konačno rešeno.
Podrska preko telefona slabo zna tehnikalije u vezi rutera, preko mejla moze da se uradi ponesto.
 
Vrh Dno