Šta je novo?

Xiaomi Pad 6

Sad je 37k na KP sa 1 god. garancije. Preorder je bio najbolja opcija sa tastaturom za 39k.
Probao sam par aosp romova, rade bolje od miui/hyperos, al' nema hdr/dolby na streaming servisima pa sam se vratio na hyperos.
 

Prilozi

  • IMG_1429.jpeg
    IMG_1429.jpeg
    87.8 KB · Pregleda: 80
Poslednja izmena:
Ako se ne planira tablet za nekakav rad vec iskljucivo za konzumaciju medijskog sadrzaja (YT, Netflix) i surfovanje (planiram tastaturu i misa bt) jel pad 6 bolja opcija od iPad-a 10th gen (2022)?
Nije mi bitan memorijski prostor, olovka, ali s druge strane ne planiram da se zezam ni sa custom romovima, samo da radi kako treba u par aplikacija. Tj. ne ja, posto ne kupujem za sebe, ali nije ni vazno, uglavnom osoba nije vicna tim stvarima.
Slicna im je cena posto imam neke kupone preko amazona, iPad 10 bi me izasao oko 350€ a pad 6 8/128 ravno 300€.
Jedino sto me odvraca od Pad 6 je sto je vec zagazio u drugu godinu’ i vec stariji sd 870 koji je pitanje koliko ce moci jos da gura sve bez ‘seckanja’
 
Koju drugu godinu, nema pola godine kako je izasao? :)
Radice ti sve bez problema na njemu. Nikad nisam koristio jabuku, tako da ne znam kakav je, ali ako je model iz 2022, onda je to uredjaj star 2 god.
 
Porucicu onda Pad 6.
Jel imate neki predlog za bt misa i tastaturu za ovaj tablet?
Mislio sam logitech k480 jer ima postolje da se stavi tablet. Znam da kazu da je k380 bolji i laksi ali ne igra mi velicina neku ulogu, bice stanu uglavnom. A opet ne bih case sa integrisanom tastaturom
A misa sam mislio opet Logitech m350.
Ili nesto drugo, ne bih vise od 100€ dao sveukupno 😊
 
Da se upisem i ja. Uzeh ga juce,trenutno je u zvanicnoj radnji na popustu pa koga zanima neka iskoristi priliku... Prezadovoljan sam radom,nisam kopmetentan da dam neki veci utisak koristim ga iskljucivo za surf,youtube i TV za moje potrebe sasvim solidan.
 
Koliko si ga platio, vidim sad je na akciji za 39 999 din. Lomim se da li da ga uzmem a meni vise za citanje i neke gluposti da gledam.
 
To je prejaka cena, koji je model u pitanju 8/256?
Cak i za taj
 
Nije, ovaj sa manje, 6/128 gb.
 
To je prejaka cena, koji je model u pitanju 8/256?
Cak i za taj
Sa kojim cenama to uporedjujes? Ne možeš da ujednacavas cene sa kp i porudžbinama iz mađarske i gde već ,sa cenama u domaćim firmama ,normalnim računima i garancijama ... Uz to u većini tih oglasa ,sa niskim cenama ,piše da mora da se poruči i čeka ,plus da cene mogu da variraju ,tako da ...
 
Ja sam mi
Sa kojim cenama to uporedjujes? Ne možeš da ujednacavas cene sa kp i porudžbinama iz mađarske i gde već ,sa cenama u domaćim firmama ,normalnim računima i garancijama ... Uz to u većini tih oglasa ,sa niskim cenama ,piše da mora da se poruči i čeka ,plus da cene mogu da variraju ,tako da ...
Pa generalno, mislim ovde je cena ovakva u radnji sa garancijom i to i nije na popustu, vidjao sam i za manje para. A svako ima nekog preko ko bi mogao da mu donese uredjaj da ne placa derikozama iz ovlascenih radnji i nakupcima sa kp
 

Prilozi

  • IMG_3198.jpeg
    IMG_3198.jpeg
    70.5 KB · Pregleda: 47
Kupio bih tablet ili neki manji laptop za mamu, da ima za citanje tekstova i surfovanje.
Trenutno koristi telefon Samsung Galaxy ne znam koji model, ali ekran joj je suvise mali i sitna slova, pa napreze oci.
Posto se ne razumem oko tableta, zanima me da li su dobra kupovina za obican surf i tako slicne stvari ili je bolje gledati neki mini laptop?
Neko mi je napomenuo jednom kad crkne baterija u tabletu da ga mozes baciti, to mi nema smisla, zar se ne moze u ovlascenom servisu zameniti nova baterija?
I kakvi su sto se tice softverske podrske, da li su podrzani narednih 4-5 godina ili podrska prestane cim izadje naredni model, Xiaomi Pad 7?
Treba joj nesto da ne razmislja naredne 3 godine i onda kad zastari, prodamo i uzmemo naredni model.
Za ovaj Xiaomi Pad 6 sam procitao dobre recenzije i vidim da su ljudi generalno zadovoljni.
 
Xiaomi Pad 6 je, po meni, overkill za to što njoj treba.
Prilično težak uređaj i nije baš zgodan za držanje (i sa i bez tastare).
 
Zavrsice joj posao i pad 5.
 
Zna li neko u čemu je razlika između Gboad i Gmail tastatura?
Ovo je podešavanje za fizičku tastaturu.


1712063225546.png
 
Nazad
Vrh Dno