Šta je novo?

Tablet Tablet ili mini laptop do 30k dinara za osnovnu upotrebu

bojanh

Slavan
Učlanjen(a)
26.08.2008
Poruke
633
Poena
330
Koje modele preporucujete za osnovnu upotrebu, surfovanje i gledanje youtube, do nekih 30k dinara +/- ?
Da li je bolje uzeti tablet ili mini laptop manjih dimenzija radi lakseg prenosa?
Sta se pokazalo kao bolje i dugotrajnije resenje?
Najveci razlog za kupovinu je bolja preglednost i veci ekran.
 
Radije bih nov kupio, izbegavam polovne zbog mogucih skrivenih mana i loseg iskustva.
Ako moze i neka preporuka sta valja od tableta za ove pare, mozda neki Realme Pad 1 ili 2, vidim da su se ranije preporucivali na forumu, ima li jos nekih dobrih modela za te pare od drugih proizvodjaca ?
 
Tablet ti je bolje rešenje ako ne kucaš i slično.
Ja sam imao neke android tablete pa su skoro svi neslavno završili. Jedan alcatel je ostao čitav ali đubre nije ni za šta više.
Sestričini sam rešio da uzmem apple ipad 9, uplatim AC+ne razmišljam više o tabletu. On je nekih 330 evra preko oglasa, pa ide malo preko te cifre. Meni iphone star 4 godine radi kao da sam ga juče upalio, a da sam bio pametan i uplatio AC+, bila bi besplatna zamena baterije.
Gledao sam i Xiaomi Mipad 6 (ako se na varam da se tako zove) ali nije me nešto privuklo u odnosu na ipad 9. Sve je to na papiru lepo ali opet... Veruj mi da sam i sam izbegavao apple jako dugo :)
 
Onaj lenovo sto sam postavio link ima ima i sa 8gb rama po skoro istoj ceni samo treba pogledati na eponudi. 300 evra nije nista danas , ovako da kupis za 30.000 krsinu da ti koci cim pokrenes youtube nije ti isplativo , gore i3 ima 8 jezgra.
 
Koje modele preporucujete za osnovnu upotrebu, surfovanje i gledanje youtube, do nekih 30k dinara +/- ?
Da li je bolje uzeti tablet ili mini laptop manjih dimenzija radi lakseg prenosa?
Sta se pokazalo kao bolje i dugotrajnije resenje?
Najveci razlog za kupovinu je bolja preglednost i veci ekran.
Не препоручујем ништа ново.
Чињенице - можеш да узмеш солидан таблет, међутим зависиш од батерије и софтверске подршке. Тј. да ли је све оптимизовано, колико багује и слично. И кад батерија престане да ради можеш све да бациш.
Лаптоп за 30 хиљада је нешто што је за избегавање барем када је нов лаптоп у питању.
Да повећаш буџет или да купиш половно ако ти је буџет 30.000 динара.
Можеш да купиш половно са годину дана гаранције у радњи, дакле половно није синоним за лоше.
На поједине нове моделе дају годину дана гаранције, тако да је испала иста гаранција за ново и половно. Не увек али за неке моделе јесте.
 
Neko je preporucio gore Xiaomi Pad 6, cena mu je oko 40k dinara, sto je malo vise van budzeta, ali deluje solidan izbor na osnovu recenzija koje sam video.
Sad me zabrinjava to vezano za crkavanje baterija i kraj softverske podrske...zar baterija ne moze lepo da se zameni u servisu kad crkne, a sto se tice podrske, pa nece valjda za 1-2 godine da prestanu da azuriraju softver?
Generalno nisam upucen oko tableta, pa ne znam kako stvari funkcionisu, ali mi deluju zgodni za prenos i putovanja jer su nesto veci od telefona.
Ako je laptop bolje i dugotrajnije resenje u tom novcanom rangu oko 30-40k dinara, onda da gledam njih ?
U sustini, nije da sam gadljiv na polovno, vec na ljude koji precutkuju skrivene mane, ali ako se kupuje od pouzdanog i normalnog coveka, sto da ne, onda i polovno dolazi u obzir, ali ipak je novo=novo.
 
Ako ideš na 40000 tu je bolje da pazariš laptop. Za te pare imaš ok laptopove za osnovno. Biraj neki sa i3 procesorom, još bolje ako eventualno bude neki od takvih sa produženom garancijom.
 
Ako je ovo pitanje za majku (link iz Xiaomi Pad 6 teme) onda isključivo tablet.
Moja (76 godina) je u početku koristila (pre 15ak godina) neki laptop i to nije baš bilo neko iskustvo. Uvek se nešto pomeri. Mora miš sa strane, pošto ne mogu da savladaju tačped. Sad već ima 10ak godina koristi isključivo tablet (nema TV) za sve potrebe. YT, EON, chat, surf, neke igrice.

Prvo je imala neki Samsung od 7" koji je dobijen uz neki Box paket, a posle smo joj uzeli 10" iz Samsung A serije. Ne znam model, a verovatno se više i ne proizvodi.

Vidim da je sad aktuelan neki A9 (9") i A9+ (11"), pa pogledaj šta ti se bolje uklapa.
 
Da ja kupujem za sebe, 100% bih kupio laptop zbog brzine kucanja na tastaturi i lakseg pretrazivanja.
Pokazao sam joj kako izgleda Xiaomi Pad 6 i neki noviji laptopovi od 15.6" i izgleda da vise naginje ka tabletu zbog lakseg prenosa, manjih gabarita, kao i to sto ne mora da se otvara na preklop kao laptop.
Tako da ce izgleda biti tablet na kraju zbog specificnih zahteva i navike na mobilni telefon i touch screen.
Sad samo ostaje da vidimo koji tablet kupiti, da li recimo taj Xiaomi Pad 6 koji je oko 40k nov (a vidim da ima i polovan 2 meseca star ovde na oglasima) ili mozda neki Samsung Galaxy, mada sam citao da imaju lose ekrane.
 
Klincu gledam neki tablet, Samsung Tab S2 8" iako radi, stavili bateriju sa AliE pre 2 meseca, ali toliko puta je trčao sa njim i toliko puta mu je ispao, ali najviše ga smara što se sporo puni. S obzirom da se pun gas koristi od 2017te, čudoviše koliko je kvalitetno napravljen. Strašan uređaj.

Da li koristi neko taj A9 sa 8,7" ekranom? Baš je mršav izbor manjih tableta, a taj deluje da bi bio pristojan upgrade.
 
Uzmi lepo Apple Ipad 9 ako si toliko zabrinut.
Apple care plus te košta 3 dolara mesečno ako se ne varam. Možda može i jeftinije za odjednom godišnje, što ne bi znao da kažem.
Šta god da se desi, i ispadne joj i razbije se, crkne baterija... sve ti je besplatno za zamenu.
Cena je veća ali status mozga na ispaši je neprocenjiv. Nema skoro ništa što kada podesiš može da zezne :)
Inače na papiru je sve na strani tog Xiaomi pada. Čisto moje razmišljanje šta uzeti deci i starijima, mada sam i sam među njima lagano :)
 
Koje modele preporucujete za osnovnu upotrebu, surfovanje i gledanje youtube, do nekih 30k dinara +/- ?
Da li je bolje uzeti tablet ili mini laptop manjih dimenzija radi lakseg prenosa?
Sta se pokazalo kao bolje i dugotrajnije resenje?
Najveci razlog za kupovinu je bolja preglednost i veci ekran.
Imas npr za nekih 300€ nov Samsung Galaxy Tab S6 lite, moje misljenje je da je dobra kupovina za ono sto nudi.
Baterije mogu da se menjaju na tabletima i to nemoj da te brine, a pogotovo je pristupacno odraditi na poznatijim markama, ima dosta servisa koje to rade.
Sta ti vise odgovara moras sam da odlucis.
 
Neko je preporucio gore Xiaomi Pad 6, cena mu je oko 40k dinara, sto je malo vise van budzeta, ali deluje solidan izbor na osnovu recenzija koje sam video.
Sad me zabrinjava to vezano za crkavanje baterija i kraj softverske podrske...zar baterija ne moze lepo da se zameni u servisu kad crkne, a sto se tice podrske, pa nece valjda za 1-2 godine da prestanu da azuriraju softver?
Generalno nisam upucen oko tableta, pa ne znam kako stvari funkcionisu, ali mi deluju zgodni za prenos i putovanja jer su nesto veci od telefona.
Ako je laptop bolje i dugotrajnije resenje u tom novcanom rangu oko 30-40k dinara, onda da gledam njih ?
U sustini, nije da sam gadljiv na polovno, vec na ljude koji precutkuju skrivene mane, ali ako se kupuje od pouzdanog i normalnog coveka, sto da ne, onda i polovno dolazi u obzir, ali ipak je novo=novo.
Заменске батерије ако их нађеш нису нешто.
Оригиналне су обично скупе као пола новог таблета. Или твој таблет постане застарео модел па се батерија не увози па једино онда да поручиш из иностранства.
Поједини таблети немају редован апдејт, па ако ти багови не сметају, онда је у реду. Просто се навикнеш на поједине багове.
Лаптоп ти може увек радити на пуњачу и можеш да бираш шта ћеш инсталирати.
 
Ipad 9 je penal za opštu upotrebu i kao zamena za laptop. Ja sam ga uzeo da čitam novine, na kraju završio sa M1 Pro, tastatura, miš, 10" monitor spojen na njega. :D
 
Ja se lomim da uzmem ovaj Samsung A9+ 8gb/128 gb vidim da ga ima za 30 000 din. Jel ima neko, kakav je za te pare ?
 
Kupujes za mamu. Veruj mi nece ona primetiti ako je malo losiji ekran. I ja savetujem neki iPad . Moj prijatelj 72god, ima iPad air 2020, i prezadovoljan je sa njime, koristi ga za sve, youtube i google earth pogotovo, posto voli da istrazuje neka neistrazena mesta po Grckoj.
 
Još na balkan apple pro youtube kanalu ima uputstvo kako podesiti iPhone za starije osobe, koje je vrlo primenljivo na tablet.
Ja sa kevom imam problem da joj sve koči na androidu, neki TCL, ne mogu mu ništa. Neki Alcatel kod sestrinih klinaca ne može ni kao ram za slike da posluži.
Nismo bezveze preporučili neke stvari ako želiš da malo potraju.
 
Nazad
Vrh Dno