Šta je novo?

Xbox Series X / S

Njima je bitno samo tržište i broj igrača. Verujem da više onih "they/them" igra golf nego nas sa Balkana zajedno.
 
Ma nije to, nek se izjasanjva ko kako hoce, nego nisu u stanju da prepisu listu drzava....
Na slovo S ima i South Georgia and the South Sandwich Islands gde inace niko ne zivi ( bar ne stalno ). Nema stanovnika, a na listi je nacionalnosti...
Sta reci....
 
Vidi pod Y da nema Yugoslavia :)
Ja baš planiram da instaliram to, nadam se da je noob friendly kao PGA Tour 2K23 za nas koji nemamo pojma o golfu već bi samo da udaramo loptice po livadi.
 
Pop Tv Alexis Rose GIF by Schitt's Creek
 
Ne znam zašto ljudi očekuju bolje performanse na konzoli od 400-450 evra, imajući u vidu kakva je grafika u pitanju, UE5 i šta već sve. Ovo je linearnije iskustvo i od Alan Wake 2, što će reći šetaš se, mlatneš mačem triput, i to je to. Ne vređam igru, štaviše izgleda kao remek delo, nego očekivanja su mi skroz nerealna.

Ovo je više film nego bilo šta drugo. Bolje da radi na stabilnih 30 nego da skače i pada.

Starfield, on the other hand...
 
Kao njihova 1st party igra i znajuci da Xbox ima podrsku za 120fps i VRR LFC na sistemskom nivou, bezvezno je ako ova igra nema 40fps i unlocked fps opcije. Ovo bukvalno osigurava i da na potencijalno jacem hardveru nema potrebe za patchovanjem u buducnosti, a da na trenutnom ko ima podrzan displej (a sve je vise i vise korisnika) ima i iskustvo sa brzim odzivom i generalno jos fluidnijim prikazom.
Zapravo, ovo je vec odavno trebalo da bude target mnogima ali se poprilicno stagnira na svim poljima inovacije, sve se vise traze gotova resenja za integracije i odustaje od mnogih, primera radi cak i HDR koji je jos pre koliko godina bio standard i svojevremeno implementiran u gomili tadasnjih naslova, u poslednje vreme dosta novih igara ni nema podrsku za njega i tek se mozda implementira u nekoj iteraciji patcha, ako cak i uopste.
 
da li neko zna razlike izmedju bg3 i bg3 deluxe na ms store? vidim da su na 10% popustu...
 
našao razlike...
 
Ja držim PC/Sony igraonicu još od 2007. godine. Navike igrača su se znatno promenile. Danas mi retko ko sedne za Sony/PC da odigra neku igru u single play kampanji. Nekad se igrala svaki Call Of Duty, Medal Of Honor, Tomb Raider... Na Soniju God Of War, Uncharted, Metal Gear Solid... Sad toga nema - najpopularnije igre su mi trenutno: Fortnite (ubedljivo prvi), GTA V, League Of Legends, CS2, Minecraft, Roblox, Rocket League, World Of Tanks, DotA2... Znači sve online. Čak kad klinci i pazare kod mene Playstation/Xbox traže da imaju Fortnite i par igara sa spiska.

Zato će sve manje i biti ekskluziva i AAA naslova kalibra TLOU2, Starfield i sl. Milenijumci nisu navikli da igraju takve igre niti im drže pažnju. Casual gaming je prevladao.

Gamepass je u svakom slučaju povoljniji izbor nego Playstation Plus u jačim tierovima. Tipa extra ili premium - sa kojima se i takmiči.
Sa ovim se apsolutno slazem, mislim da je sve brza internet konekcija dovela do ekspanzija online aspekta igara a na racun single player kampanje, plus milenijalci zaista ne umeju da drze paznju, pa 90% njih ima nedijagnostikovan ADHD poremecaj, a gejming industrija debelo koristi to. Uzevši sve to u obzir imamo sve vise igara sa vrlo šturim offline delom, pa i to je pretvoreno u online servis, posle nekoliko godina se ugase serveri i ćao. Ubisoft prednjaci u tome, division igre, ghost recon, the crew. Nadam se da Sonijevi studiji jos uvek imaju u rukavu nešto, bar jos par naslova za nas starije igrace 😅
 
Primetio sam na turskom storu da su u martu u odnosu na februar mnoge indie igre poskupele 300%. Ako nekom znači podatak, Minecraft Realms pretplata je 22 lire, jako jeftino.
 
^^
Ne kapiram, o čemu se radi?
Da li i dalje postoji ona EA konverzija da se uzme GP ultimate za 15€ - 10 meseci ili kako to već ide?
 
^^
Ne kapiram, o čemu se radi?
Da li i dalje postoji ona EA konverzija da se uzme GP ultimate za 15€ - 10 meseci ili kako to već ide?
Postoji ali neće moći da se nastakuje onoliko meseci koliko ranije. Sad je izgleda maksimum 13 meseci EA Play što mu dođe malo jače od 4 meseca GPU ako se ne varam. (3:1 konverzija)
 
Znači da se ne isplati više konverzija preko EA Play-a. Ispada skuplje nego da se uzme direktno GPU. Ostaje samo još samo konverzija sa Core-a, dok i to ne povećaju.
 
Kakve su šanse da slično Argentini kupovina van Turske na njihovom store bude zabranjena?
 
Ja mislim da su šanse za to male, ali ako se pogleda ovaj trend skraćivanja perioda za slaganje GPU pretplata i poskupljenja EA Play pretplate, verujem da je mnogo verovatniji scenario da će jednostavno početi da izjednačavaju cene na turskoj prodavnici sa SAD i UK prodavnicama. Ja već neko vreme pratim pomalo cene i već sada su novije igre sve ređe dostupne po bagatelnim cenama. Cene su i dalje dosta niže nego na SAD i UK prodavnicama, ali mi se čini da su u jednom periodu ipak bile niže i od toga.

Sa druge strane, imam utisak da su se baš posvetili GPU pretplati u poslednje vreme, neprestano dodaju odlične igre.
 
Šansa je ogromna, da ne kažem da je samo pitanje vremena. Očigledno znaju sve, prate sve, i reaguju u onim trenucima kada misle da treba. Da nisu svesni svega ne bi ni napravili ove poslednje izmene za EA Play, konverziju, i slično.

Ili, što je verovatnije, neće zabraniti kupovinu već će svi živi dići cene, što se masovno već i dogodilo poslednjih par meseci, i pitanje je samo vremena dok cene ne budu izravnate.
 
Cene zavise i od izdavaca, kada je ARS u decembru duplo izgubio vrednost mnogi izdavaci su vec posle dan, dva videli problem i korigovali cene ali ne i svi. I dalje dosta toga starog a i ponesto novo moze da se nadje za jako male pare. Najverovatnije je da izdavaci ili ne prate trendove ili im to zahteva neke dodatne resurse pa se ne opterecuju ali kada postane vidljivo svuda to se brze bolje koriguje i resava.

Inace, od jutros mi je opet regularno skinut novac za Ubi+ pretplatu sa ARG regiona, sa tom bitnom razlikom da je ovaj put skinut sa Visa a ne sa MC kartice. Vrlo verovatno i sami izdavaci ove stvari ne naplacuju u istom regionu ali iz nekog razloga je zadrzana ista cena od 1999ARS-a. Bitna razlika je da je Visa kartica dodata na US store a MC je ostala na ARG store i verovatno su generalno pokupili sa naloga sa kartice koja je bila dostupna, naravno bez turistickog kursa i ARG regiona.
 
Cene zavise i od izdavaca, kada je ARS u decembru duplo izgubio vrednost mnogi izdavaci su vec posle dan, dva videli problem i korigovali cene ali ne i svi. I dalje dosta toga starog a i ponesto novo moze da se nadje za jako male pare. Najverovatnije je da izdavaci ili ne prate trendove ili im to zahteva neke dodatne resurse pa se ne opterecuju ali kada postane vidljivo svuda to se brze bolje koriguje i resava.

Inace, od jutros mi je opet regularno skinut novac za Ubi+ pretplatu sa ARG regiona, sa tom bitnom razlikom da je ovaj put skinut sa Visa a ne sa MC kartice. Vrlo verovatno i sami izdavaci ove stvari ne naplacuju u istom regionu ali iz nekog razloga je zadrzana ista cena od 1999ARS-a. Bitna razlika je da je Visa kartica dodata na US store a MC je ostala na ARG store i verovatno su generalno pokupili sa naloga sa kartice koja je bila dostupna, naravno bez turistickog kursa i ARG regiona.
Jel ti prolazi kupovina preko Arg store-a ili samo ta pretplata?
 
Ne, pretplata je u pitanju i Visa uopste ni ne posstoji u opcijama na ARG store, samo na US. Doduse, koriscena je davno dok su placanja radila ali od tad je uklonjena i ne moze vise ni da se doda.
Ubi+ naplata izgleda ide po principu da sa celog naloga trazi kartice cak i sa drugih regiona, zato i nema onog drugog kursa jer ocigledno nije naplacena kao transakcija iz ARG, iako ta cena stoji u naplati. Da li je ovo trenutni bug ili nesto novo sto su uveli videcemo kad dodje iduci mesec (ako ne iskljucim pretplatu).
 
Ја будала узео гамепасс до 25. јуна незнајући (мада нико није знао) да ће ЕА подићи абнормално цене и сада је Богами доста скупље него раније. Елем, гамепасс испада сад 750дин месечно што није мало, ал као опет се ту и тамо исплати ако се прелазе редовно игре. Обзиром да се не исплати више ЕА конверзија на гп ултимате, да ли можда може преко гп коре да се конвертује у ултимате, јел је исплативо уопште?
Ја имам још пар игара које желим прећи са гп-а, и ако не додају нешто ново, а занимљиво, у јуну, не знам да ли ми се исплати уопште да га продужим.
 
Jedna od mogućnosti je da uplatiš jedan mesec GP console preko Turske, 159 lira, oko 540 dinara. Ja sam u decembru 2022 pre poskupljenja igara napravio kolekciju. Ističe mi GPU za 3 meseca. Imam jedan Xbox live (GP Core) kod od godinu dana, njega ću aktivirati. Ne planiram da u budućnosti dajem 1000 mesečno za pretplatu, može se igrati oflajn.
 
Jedna od mogućnosti je da uplatiš jedan mesec GP console preko Turske, 159 lira, oko 540 dinara. Ja sam u decembru 2022 pre poskupljenja igara napravio kolekciju. Ističe mi GPU za 3 meseca. Imam jedan Xbox live (GP Core) kod od godinu dana, njega ću aktivirati. Ne planiram da u budućnosti dajem 1000 mesečno za pretplatu, može se igrati oflajn.
Па реално гледано, кад будем прешао то што хоћу са гп-а, мени би ултимате једино служио за мп (форза, нба ливе, фифа...), овако ми се више исплати да купујем игрице тачно које желим него да дајем на то. Е сад, да ли је исплативо конвертовати коре у ултимате или ми дође на исто ако узмем директно ултимате?
 
Zavisi koliko košta sada Core. Ja sam bio uzeo 4x core (live gold) od po 12 meseci. Koštalo me 3200 din. za jedan kod od 12 meseci. Konverzija se vrši u odnosu 3:2. Za godinu dana se dobije 8 meseci + taj jedan mesec GPU sa kojim se vrši konverzija. Za oko 4000 sad dobijam 9 meseci GPU-a, što ispadne oko 440 din. mesečno.
Ne znam koliko je sada taj Core (live gold), da li je isplativo, treba iskalkulisati pre kupovine.
 
1 mesec 159, 3 meseca 399 lira
 
Nazad
Vrh Dno