Šta je novo?

Xbox Series X / S

Jel sigurna kupovina polovne konzole x/s sa kupujem prodajem ili je bolje uzeti novu? Da li na korišćenoj može da se napravi nalog i pretplati na game pass?
Osim ako konzola nije banovana od strane Microsofta. Mala verovatnoća, obično takav ban dobiju konzole oko kojih je nesto čačkano.
 
Jel sigurna kupovina polovne konzole x/s sa kupujem prodajem ili je bolje uzeti novu? Da li na korišćenoj može da se napravi nalog i pretplati na game pass?
Ne znam koliko se isplate polovne konzole sa istog sajta. Serija S retko ispod 200e ide, X tu i tamo se nadje nekada za 350 ali je uglavnom oko 400 manje/vise. Za 70-80e vise ima u NS Games-u nova konzola jedne i druge serije sa domacom garancijom.
 
Ne znam koliko se isplate polovne konzole sa istog sajta. Serija S retko ispod 200e ide, X tu i tamo se nadje nekada za 350 ali je uglavnom oko 400 manje/vise. Za 70-80e vise ima u NS Games-u nova konzola jedne i druge serije sa domacom garancijom.
80e je skoro 50% polovnog Series S. Za 200 evra je ludilo dil, a za 270-280 već nešto manje.
 
Kome je samo cena bitna onda je 200e odlicno za tu konzolu. Ko gleda to sto dobija domacu garanciju, novu konzolu i joypad, njemu tih 70-80e vise nece mnogo znaciti.
 
Užasne vesti:

 
Ima li još neko osećaj da je i gaming "just a good business"... :(
Ovo posle kovida i pojavom AI-a sve otišlo u klinac.
Biće gore...
 
Ne znam koliko se isplate polovne konzole sa istog sajta. Serija S retko ispod 200e ide, X tu i tamo se nadje nekada za 350 ali je uglavnom oko 400 manje/vise. Za 70-80e vise ima u NS Games-u nova konzola jedne i druge serije sa domacom garancijom.
Ја сам у јануару гледао огласе и игром случаја је продавао лик из мог града, за 190е сам купио половну у буквално новом стању. Мени гаранција не игра улогу јер знам(о) какви су наши продавци и да од те гаранције нема ништа, више ти се исплати да купиш нову конзолу. У фебруару сам виђао Х за 340е, тако да му је то нека реална цена сад, као и S-у око 200, нова се ни не исплати куповати по мом мишљењу.
 
Evo danas mi je izašlo na kp za 330e x. Mada ima nov sa garancijom za 399e. Samo što ja obicno kad zovem prodavce, njihov kurs eura ide 50e više nego što jeste. Cena na oglasu i stvarna cena se razlikuju. Trebalo bi da pazarim za nekih mesec dana konzolu.
 
Evo danas mi je izašlo na kp za 330e x. Mada ima nov sa garancijom za 399e. Samo što ja obicno kad zovem prodavce, njihov kurs eura ide 50e više nego što jeste. Cena na oglasu i stvarna cena se razlikuju. Trebalo bi da pazarim za nekih mesec dana konzolu.
Мој савет је да не узимаш беспотребно нову ако наиђеш на половну која је у топ стању, те паре дај на годину дана гаме пасс-а што си уштедео или на други џојстик и миран си
 
Ја сам у јануару гледао огласе и игром случаја је продавао лик из мог града, за 190е сам купио половну у буквално новом стању. Мени гаранција не игра улогу јер знам(о) какви су наши продавци и да од те гаранције нема ништа, више ти се исплати да купиш нову конзолу. У фебруару сам виђао Х за 340е, тако да му је то нека реална цена сад, као и S-у око 200, нова се ни не исплати куповати по мом мишљењу.
Ti pricas o konzolama iz Madjarske i prodavcima na K/P, a ja pricam o coveku koji drzi svoju fizicku prodavnicu i servisira konzole dvadesetak godina.
Naravno da mi takva garancija znaci i da ukoliko se nesto desi u garanciji ili van nje znam gde je nosim na servis, a ne one varijante hoce li se javiti na telefon ili nece. Nose nazad za Madjarsku, pa dok se ne vrati nazad..
Nije da se te konzole toliko cesto kvare ali barem ja gledam za vecinu tehnike ako mogu da doplatim jos malo radije cu kupiti novo nego polovno.
 

Neverovatno, bukvalno nastavljaju po starom. Kupe gomilu studija i onda ne znaju šta će s njima pa ih rasture kad ono što su sami forsirali flopne. Takav je slučaj sa Arkane Austin, kreatorima čuvenog Prey-a. Arkane nije hteo da pravi GAAS, priča se da je 70% developera koji su radili na Prey napustilo kompaniju zbog promene fokusa na multiplejer. Tango Gameworks... vrhunski Hi Fi Rush su napravili a pre toga Ghostwire Tokio i Evil Within. Bukvalno nemaju lošu igru, studio izuzetnog potencijala
 
Neverovatno, bukvalno nastavljaju po starom. Kupe gomilu studija i onda ne znaju šta će s njima pa ih rasture kad ono što su sami forsirali flopne. Takav je slučaj sa Arkane Austin, kreatorima čuvenog Prey-a. Arkane nije hteo da pravi GAAS, priča se da je 70% developera koji su radili na Prey napustilo kompaniju zbog promene fokusa na multiplejer. Tango Gameworks... vrhunski Hi Fi Rush su napravili a pre toga Ghostwire Tokio i Evil Within. Bukvalno nemaju lošu igru, studio izuzetnog potencijala
Aposlutno se slažem sa tobom. Ne znam sta je problem sa njima. Mozda nevezano za ovo, ali pada mi na pamet i kako su nokiu unistili sa svojom kupovinom i jos desetine takvih projekata koje kupe i zatvore
 

E sad ako nam "ukinu" Turski store i nateraju nas da kupujemo po evropskim cenama, ima da se slikamo, LOL... Pominje se Slovenija prvenstveno, ali i Balkan...
Mogu da se složim da je tekst zabrinjavajući...Ako ima neka indie igra snižena kupite je preko Turske u sledeća 3 meseca, pitanje je hoće li moći kasnije...
 
Mislim da mi ne možemo mnogo da se žalimo kad u ovoj temi verovatno nema čoveka koji je platio punu cenu Game Passa, ili da je nije zakinuo Microsoft/koga-već preko Turske ili Argentine.

Meni čudno da uopšte ovoliko dugo i traje. Game Pass i duplo više da košta bio bi fantastičan dil, ne znam kako im se isplati.
 
Пре 9. јуна има да покупујем пар кодова и да се обезбедим за наредних годину дана сигурно
 
Samo jos jedan primer kako M$ funkcionise, nevezano za igre. Ne znam zasto to bilo koga cudi mada ni Sony nije nista bolji.

Moja firma (Austrija, 7000+ zaposlenih) je razmatrala da li da ostane na Lotus Notes ili da predje na Outlook. Posle svih analiza, doslo se do zakljucka da razliku u ceni zapravo cini cena storage-a tu je Microsoft sa O365 bio dosta povoljniji. Takodje, dosta su pomogli oko migracije. Svi su bili srecni, migracija je bila gotova i cena je bila niza.

Nakon nekih 18 meseci sledi otreznjenje - M$ je jednostavno povecao cene storage za 30% tako da je sada sistem zapravo skuplji nego pre. Naravno, povratak nazad je skoro nemoguc...

Mislim da je to njima bila ideja sa GamePass od pocetka - da vezu poznate fransize samo za svoj sistem i time privuku sto vise pretplatnika, i kada konkurencija bude dovoljno oslabila, onda da napumpaju cene...
 
Samo jos jedan primer kako M$ funkcionise, nevezano za igre. Ne znam zasto to bilo koga cudi mada ni Sony nije nista bolji.

Moja firma (Austrija, 7000+ zaposlenih) je razmatrala da li da ostane na Lotus Notes ili da predje na Outlook. Posle svih analiza, doslo se do zakljucka da razliku u ceni zapravo cini cena storage-a tu je Microsoft sa O365 bio dosta povoljniji. Takodje, dosta su pomogli oko migracije. Svi su bili srecni, migracija je bila gotova i cena je bila niza.

Nakon nekih 18 meseci sledi otreznjenje - M$ je jednostavno povecao cene storage za 30% tako da je sada sistem zapravo skuplji nego pre. Naravno, povratak nazad je skoro nemoguc...

Mislim da je to njima bila ideja sa GamePass od pocetka - da vezu poznate fransize samo za svoj sistem i time privuku sto vise pretplatnika, i kada konkurencija bude dovoljno oslabila, onda da napumpaju cene...
To je u ekonomiji odavno poznato kao dumping i nelojalna konkurencija. Uđeš na tržište sa cenom ispod proizvodne, sačekaš da konkurencija propadne i onda ostvariš monopol. Jeste nemoralno ali nije zabranjeno. Poređenje sa svakodnevnim životom bi bilo zakažeš tuču sa nekim i povedeš 10 ortaka iz kraja. Jesi jajara ali protivnika ćeš otkinuti od batina :D
 
Jedno pitanje u vezi produženja pretplate - do nedavno sam GPU plaćao redovno preko kartice mesečno, dok sam zadnjih 5 meseca bio siguran uz konverziju EA Play-a od 12 meseci u GPU.

Sada kada je opet vreme da se pretplata obnovi, zanima me ako probam 12 meseci Xbox Live Gold-a (GP Core) na turskom regionu - https://www.cdkeys.com/xbox-live/12-month-xbox-live-gold-membership-turkey (ne znam da li je dozvoljeno postavljati linkove, ne zamerite 😁) konvertovati u Ultimate, to će ispasti 9 meseci ukoliko je tačna konverzija 3:2.

I koji je najlakši način za reedem ovoga, inkognito sa VPN-om na telefonu pretpostavljam?
 
VPN-om preko telefona ubaci kod, a konverziju probaj preko konzole i kartice. Ako neće preko kartice onda kupi 1 mesec GPU kod i isto preko telefona
 
Da li se zna da li će krajem godine da izađe novi Xbox ?
 
Ako misliš na novu generaciju Xbox-a, toga nema još ni u najavama.

Bilo je relativno skoro ono neko curenje informacija iz MS gde je bila najava osveženja XBX konzole (ona neka cilindrična varijanta). Mislim da je za to bila najava kraj ove godine, ali ko zna da li su se ti planovi promenili.
 
Ako misliš na novu generaciju Xbox-a, toga nema još ni u najavama.

Bilo je relativno skoro ono neko curenje informacija iz MS gde je bila najava osveženja XBX konzole (ona neka cilindrična varijanta). Mislim da je za to bila najava kraj ove godine, ali ko zna da li su se ti planovi promenili.
Da da, na tu osveženu varijantu mislim.
 
Vrh Dno