Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ovaj treci ostavljam samo za kupovinu igrica, ispraticu da li ce ga zakljucati, a necu sa njim da se logujem ni na ea ni na druge servere, a tek u junu ce mi isteci game pass na jedan od zakljucanih naloga pa cu da vidim da li ce da mi automatski produzi jedan mesec.
 
Urađeno tako. Bez VPN-a i sl. Tri naloga. Čim ubacim karticu - lock. Treći nalog mi napravio kolega sa bancha, sa svojom karticom. Dao mi podatke za nalog, ubacio u konzolu (novu) i čim sam ubacio svoju karticu - lock.
 
Sad kad ti rece menjaj karticu, ja sam sad odmah obrisao sa treceg naloga karticu sa kojom kupujem, sad cu da napravim Intesinu jednokratnu virtuelnu pa ako mi nisu i treci nalog zakljucali sa tom virtualnom cu da kupujem.
 
Pozdrav ,nov sam u ovoj temi i nikad nisam imao dodira sa Xbox konzolama ,oduvek sam bio sony ps igrač .Hteo bih da obrnem sve Halo i GoW naslove pa ne zanimaju nekoliko stvari .Da li sve te naslove imam na Gamepass ?Da li sve te naslove mogu da igram i na S seriju ili mora nova X serija da se uzme ?Da li ima svih Halo i GoW naslova i na diskovima neke remaster verzije ili samo digitalno i na Gamepass ?
Znači zanima me samo da obrnem te 2 exklusive.Koje je najbolje rešenje po vama ?
🍺
 
Pretplati se na GPU i pikaj, sve igre su tamo (što stare, što "novije" verzije istih u vidu rezidanja/remastera). Dovoljan ti je i Series S (koji nema disk čitač btw) za te naslove.
 
Ima li kakvih naznaka za Series S ultra i Series X ultra budući da se uveliko šuška da konkurencija sprema pro verziju?
 
Ne, nema. Izaći će u nekom trenutku revizija Series X-a od 2TB (bez disc drive-a)
 
Bolje da se i jedni i drugi malo fokusiraju na softver stranu priče. Lako ćemo za hardever.
Teško, moraju da privuku masu Pro revizijama jer softver košta boli glava. Kad je Spajdermen 2 koštao preko 300 miliona, sve je jasno. Sony seče i reže i otpušta gde može, Microsoft gubi pare ali ih nije briga (za sada), tako da će ova godina biti ekstremno bedna što se velikih naslova tiče (u poređenju sa nekim prethodnim).

Sama činjenica da Game Pass postoji i da je tako jeftin je meni i dan danas zapanjujuća. Bukvalno vredi uzeti Xbox samo zbog toga. Da imam neku poveću kutiju na kojoj ću igrati tri (neverovatne) ekskluzive godišnje mi nije nešto primamljivo.
 
Ne, nema. Izaći će u nekom trenutku revizija Series X-a od 2TB (bez disc drive-a)
Ja stvarno teško mogu da poverujem u ovo.
Znači ako hoćemo best graphics and performance (ako na primer govorimo o multiplatform naslovu) onda moramo kupiti PS5 pro, a ekvivalent Xbox ko 'ebe.
Baš čudno...
Sama činjenica da Game Pass postoji i da je tako jeftin je meni i dan danas zapanjujuća. Bukvalno vredi uzeti Xbox samo zbog toga. Da imam neku poveću kutiju na kojoj ću igrati tri (neverovatne) ekskluzive godišnje mi nije nešto primamljivo.
Upravo to. Bojim se samo da ne bude nekih velikih dizanja cena istog, no imamo family pack pa ćemo se krpit' nekako ;)
 
Teško, moraju da privuku masu Pro revizijama jer softver košta boli glava. Kad je Spajdermen 2 koštao preko 300 miliona, sve je jasno. Sony seče i reže i otpušta gde može, Microsoft gubi pare ali ih nije briga (za sada), tako da će ova godina biti ekstremno bedna što se velikih naslova tiče (u poređenju sa nekim prethodnim).

Sama činjenica da Game Pass postoji i da je tako jeftin je meni i dan danas zapanjujuća. Bukvalno vredi uzeti Xbox samo zbog toga. Da imam neku poveću kutiju na kojoj ću igrati tri (neverovatne) ekskluzive godišnje mi nije nešto primamljivo.

Ako ce neko da kupi neku Pro verziju bilo koje konzole a nema igara koje zavrednjuju istu, koja je poenta? Pa valjda sadrzaj treba da prodaje konzole a ne da li je ovaj ili onaj procesor, grafika ili sta vec u njoj. Eksluziva vrednih pomena nema odavno. PS je imao TLOU2 pre 4 godine. Xbox je trebao da ima Starfield, ali je prosao kako je prosao.
Prodaja konzola pada i pada iz generacije u generaciju. A sve su jace i jace. A kvalitenih igara je sve manje i manje.
Zakljucak se sam namece.

Inace Game Pass nije uopste jeftin. Kosta koliko i drugi streanig servisi.
 
Poslednja izmena:
Ako ce neko da kupi neku Pro verziju bilo koje konzole a nema igara koje zavrednjuju istu, koja je poenta? Pa valjda sadrzaj treba da prodaje konzole a ne da li je ovaj ili onaj procesor, grafika ili sta vec u njoj.

Inace Game Pass nije uopste jeftin. Kosta koliko i drugi streanig servisi.
Pa nema poente da neko kupi, slažem se skroz samo nemaju šta drugo. Ovo će makar na neko vreme podići prodaju.

Jeftin je naspram onoga što daju, a o day one ekskluzivama da ne pričam. Što bi neko dao $60 na Starfield kad može da za te pare dobije šest meseci Game Passa? Prepakovano igrama, po nešto za svakog.
 
Ja stvarno teško mogu da poverujem u ovo.
Znači ako hoćemo best graphics and performance (ako na primer govorimo o multiplatform naslovu) onda moramo kupiti PS5 pro, a ekvivalent Xbox ko 'ebe.
Baš čudno...

Upravo to. Bojim se samo da ne bude nekih velikih dizanja cena istog, no imamo family pack pa ćemo se krpit' nekako ;)
Ovo bi trebalo da izađe ove godine:
xbox_series_x_brooklin.jpg
 
Ne brinem ja za PlayStation što se prodaje konzola tiče... Microsoft on the other hand.

Ako su oni podaci tačni ( ne kažem da nisu ), onda ni ne čudi što je sve kako jeste.
Nek izbacuju nove konzole samo, čemu cimanje oko kvalitetnih ( ili bilo kakvih ) igara.
 
Šta mislite, kako će GTA 6 raditi na Series S ako uzmemo u obzir da se najavljuje tako veliko čudo a i da će PS5 pro van?
Da li možemo očekivati bar 1080p u stabilnih 30 fps-a? Svakako ova mala konzola ne prestaje da iznenađuje, i biće smešno da jedan mali uređaj ovog tipa uopšte može i pokrenuti toliku igru.
 
Da li bi neko bio voljan da mi pomogne oko Xbox konzole, potrebno je da proverim nalog, kod mene ne prikazuje lepo listu igara koje mogu da skinem
 
 
Da li neko od kolega ima nalog sa forza horizon 2 na njemu a prodao bi ga ili iznajmio na neko vreme. Skoro sam otkrio fransizu i potpuno me opcinila. Odigrao sam trojku i cetvorku, a kako nemam seriju x sa diskom, ostaje mi samo opcija digitalne verzije :(
 
Jel mora nov nalog ili bilo koji?
 
Nazad
Vrh Dno