Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ako ce neko da kupi neku Pro verziju bilo koje konzole a nema igara koje zavrednjuju istu, koja je poenta? Pa valjda sadrzaj treba da prodaje konzole a ne da li je ovaj ili onaj procesor, grafika ili sta vec u njoj. Eksluziva vrednih pomena nema odavno. PS je imao TLOU2 pre 4 godine. Xbox je trebao da ima Starfield, ali je prosao kako je prosao.
Prodaja konzola pada i pada iz generacije u generaciju. A sve su jace i jace. A kvalitenih igara je sve manje i manje.
Zakljucak se sam namece.

Inace Game Pass nije uopste jeftin. Kosta koliko i drugi streanig servisi.
Ja držim PC/Sony igraonicu još od 2007. godine. Navike igrača su se znatno promenile. Danas mi retko ko sedne za Sony/PC da odigra neku igru u single play kampanji. Nekad se igrala svaki Call Of Duty, Medal Of Honor, Tomb Raider... Na Soniju God Of War, Uncharted, Metal Gear Solid... Sad toga nema - najpopularnije igre su mi trenutno: Fortnite (ubedljivo prvi), GTA V, League Of Legends, CS2, Minecraft, Roblox, Rocket League, World Of Tanks, DotA2... Znači sve online. Čak kad klinci i pazare kod mene Playstation/Xbox traže da imaju Fortnite i par igara sa spiska.

Zato će sve manje i biti ekskluziva i AAA naslova kalibra TLOU2, Starfield i sl. Milenijumci nisu navikli da igraju takve igre niti im drže pažnju. Casual gaming je prevladao.

Gamepass je u svakom slučaju povoljniji izbor nego Playstation Plus u jačim tierovima. Tipa extra ili premium - sa kojima se i takmiči.
 
Jel ima neko punjivu bateriju za xbox controller? Jel se isplati ta baterije ili bolje uzeti obične punjive baterije? One koje sam dobila su se ispraznile a ove krš lidlove traju sat vremena.
 
Za xbox kontroler ti je bitno da imas dva seta baterija, 2x4... cetiri koje ce se pune i cetiri koje ce biti napunjene. Trebaju da budu nove i bar od 2000 mAh i obavezno nov punjac.

U igrama gledaj da gasis vibraciju jer trosi bateriju.
 
Jel ima neko punjivu bateriju za xbox controller? Jel se isplati ta baterije ili bolje uzeti obične punjive baterije? One koje sam dobila su se ispraznile a ove krš lidlove traju sat vremena.
Ja za Xbox kontrolere koristim dva para punjivih baterija Ladda od 2450 mAh iz Ikee i traju mi baš baš dugo, sa uključenom vibracijom.
 
Mislila sam da kupim onu original kao bateriju sto se puni preko type c ali nadjoh kuci 4 nove baterije od 2500 mAh i jos neke 2 i panasonikov punjac.
 
Naravno preporuka za Ikea baterije, ali koristim i te Lidlove i nema šanse da traju sat vremena. Poslednje sa gamepad-om što sam igrao je Yakuza 0 (pre par meseci) i mislim da sam celu igru prešao sa jednim parom baterija (sigurno 20-ak časova). Čisto da ne pomisli neko da su raspad sistema baterije. Nisu, nego je verovatno bojilica naleteo na neki krš primerak.
 
LIdlove punjive najbolja investicija ikada
 
Ja mislim na lidlove nepunjive. Danas mi došao sestrin klinac i taman seo da igra igrice crknu duracell. Posle njih sam promenila 2x lidlove dok nisam našla punjive. Nisu loše za neke stvari al za ovaj controller možda sat ipo do dva. Jedino ako mi nisu dugo stajale, ne znam.
 
Jel ima neko punjivu bateriju za xbox controller? Jel se isplati ta baterije ili bolje uzeti obične punjive baterije? One koje sam dobila su se ispraznile a ove krš lidlove traju sat vremena.
Koristim tu original punjivu, jednom je staviš i ćao. Jako dugo drži i nema njakanja sa menjanjem, punjenjem drugih i tako u krug.
 
Ja mislim na lidlove nepunjive. Danas mi došao sestrin klinac i taman seo da igra igrice crknu duracell. Posle njih sam promenila 2x lidlove dok nisam našla punjive. Nisu loše za neke stvari al za ovaj controller možda sat ipo do dva. Jedino ako mi nisu dugo stajale, ne znam.
Moguce je da su od stajanja, a i te ne punjive sto si stavila ko zna kakve su i koje su jacine i jesu uospte alakalne. Ja sam dugo vremena koristio punjive baterije ali sam posle nekog vremena drugaru poklonio svoj kontroler jer nije imao a sebi sam kupio novi ali ne xbox one nego sam uzeo Canyon sa punjivom baterijom od 600 mAh i jednostavno zaboravim kada sam ga punio a nema sta ne igram sa njime.
 
Ja mislim na lidlove nepunjive. Danas mi došao sestrin klinac i taman seo da igra igrice crknu duracell. Posle njih sam promenila 2x lidlove dok nisam našla punjive. Nisu loše za neke stvari al za ovaj controller možda sat ipo do dva. Jedino ako mi nisu dugo stajale, ne znam.
Lidlove punjive mi traju po nekih 40 sati sigurno, možda i malo više
 
Takodje i meni. Malo je skuplje ulaganje u pocetku jer ti treba i punjac koji je bio oko 2000din ali ja sam sve baterije po kuci zamenio sa punjivim tako da je meni to ulaganje vredelo.
Narocito sto sam kod njih uzimao baterije dok su bile 350-400din za 4 komada sto je bas niska cena. Sada su valjda 600-700din za 4 sto i dalje nije preterano skupo.
 
Punjač sa četiri AA Ladda baterije je 1450din u Ikea-i.
 
Takodje i meni. Malo je skuplje ulaganje u pocetku jer ti treba i punjac koji je bio oko 2000din ali ja sam sve baterije po kuci zamenio sa punjivim tako da je meni to ulaganje vredelo.
Narocito sto sam kod njih uzimao baterije dok su bile 350-400din za 4 komada sto je bas niska cena. Sada su valjda 600-700din za 4 sto i dalje nije preterano skupo.
Da znaš da ću da ih kupim sledeći put. Puna mi je kesa iskorišćenih baterija. Sve hoću da ih ponesem da ubacim tamo na ulasku u lidl za reciklažu samo ne znam dal uopšte ono neko koristi ikad. Da li zaposleni to prazne ili samo roknu u kantu.
 
Prazne, oni baš vode računa o tome ozbiljno
 
Sada se salje u reciklazni centar po njihovim navodima, a do prosle godine to nije bio slucaj..
Ako imas vremena i neki reciklazni centar u svojoj blizini bolje licno odnesi u isti.
 
I od mene topla preporuka za Ladda baterije iz Ikea-e + punjač.
Nema greške.
 
Da znaš da ću da ih kupim sledeći put. Puna mi je kesa iskorišćenih baterija. Sve hoću da ih ponesem da ubacim tamo na ulasku u lidl za reciklažu samo ne znam dal uopšte ono neko koristi ikad. Da li zaposleni to prazne ili samo roknu u kantu.
Roknu u kantu, barem u NS im ne funkcioniše taj sistem.
 
Jel uspeva neko na Argentini da kuoi preko Visa kartice ja sam lre mogao preko mastercard kartice al zamenili mi za visa. Probao sam sa 3 razlicite Visa kartice i izbacuje da se podatci ne poklapaju sa karticom??
 
Mogu li se igre kupovati preko Turske našom karticom ili njihovim Xbox Live gift karticama?
 
Izasao PGA tour na GamePass, reko aj da probam, davno nisam igrao neki golf.
Prvi korak kreiras karaktera ( golfera ) i naravno, za nacionalnost nema Srbija???
Deinstalirao istog momenta.
Bitno da ima they/them da izaberes....
 
Nazad
Vrh Dno