Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ne bih da stajem na muku, ali mogao si da uzmeš Xbox za bar 100 € manje, a da njih uložiš u više od godinu dana Game Pass Ultimate gde bi imao da se igraš do besvesti. Kao što kolega iznad reče, čim je skriveno biće neke starije igre koje su sigurno dostupne u okviru GPU.
Sad vidoh na drugom sajtu jedna igra je otvorena ,i to je fifa 21.Hvala na predlogu imamo vec game pass,a uzimam kreditnom karticom ,pa me manje boli.
 
Pozdrav svima, uzeh danas Xbox Series S, po prvi put na Xboxu.

Nalog sam imao od ranije sa PCa, konzola i store mi stoje na US, par igara sam skinuo, plus sam kupio FC 24, samo ukucao svoju karticu, adresu na Aljasci i proslo bez problema.

Koja mi je najbolja varijanta za GamePass Ultimate, sta moze od onih kodova sa Kinguina i slicnih? Ako aktiviram ovaj trial za 1$, da li blokiram nesto od toga posle?

Primarno mi je da bude bez budzenja (u smislu VPNa i ostalog), i da ne postoji rizik od blokade naloga.
 
Nije na odmet da malo prelistaš temu, na svakoj strani se o tome govori :)

Po meni, US nalog na Xboxu apsolutno nikakvog smisla nema. Na konzoli direktno napraviš novi Outlook nalog, podesiš ga na Tursku, region konzole takođe podesiš na Tursku, dodaš billing adresu iz Turske (prava adresa, neki hotel ili sl.), dodaš našu platnu karticu i to je to, nikakvi VPN-ovi ti ne trebaju. Onda uzmeš GPU za 7 € mesečno ili uradiš ono konvertovanje sa EA Play, pa prođeš još jeftinije i kupuješ igre po turskim cenama, koje su znatno povoljnije od američkih.
 
Ne znam zasto sam drugacije shvatio za Tursku i Argentinu ranije:unsure:

Nije moguce da trenutni nalog prebacim samo na drugu drzavu?

Ako napravim novi, sta se desava npr. sa FC 24 sa ovog postojeceg naloga, da li cu moci da je igram online (otprilike vise uzimam Game Pass da zbog toga, nego zbog igara koje se dobijaju i ostalog)?
 
Nije moguce da trenutni nalog prebacim samo na drugu drzavu?
Za prebacivanje samog naloga na drugu državu nisam siguran, ali sam ja jedno vreme imao kombinaciju turski nalog (koji sam napravio pri kupovini konzole, kao što gore opisah) i XBX prebačen na Argentinu. Tako sam pokupovao masu igara kad je bio onaj nagli pad pezosa, pa sam posle vratio konzolu na Tursku kada je Argentina prestala da radi i sad normalno radi na Turskoj.
Ako napravim novi, sta se desava npr. sa FC 24 sa ovog postojeceg naloga, da li cu moci da je igram online
Možeš svakako da imaš više prijavljenih naloga na konzoli, ali javiće se neki iskusniji kolega već da pomogne sa tim. Onlajn ne igram, pa sa tim uopšte ne mogu da pomognem.
 
Ja imam 3(turski, arg i us) naloga na konzoli, sve radi kako treba. Svaki nalog ima pristup gamepassu, iako imam samo na glavnom(turski). Takoðe na bratovom xbss ima 2 naloga(moj gamepass i njegov), samo ne možemo u isto vreme igrati fc24 koji je na istom nalogu, što je i očekivano 😅
@axel-junior
 
Poslednja izmena:
E super, hvala vam puno obojici. Videcu onda sta se desi ako prebacim samo konzolu na Tursku npr, jel mogu da kupim Gamepass povoljnije, ako ne moze, napravicu drugi nalog, bitno mi je samo da radi taj FC24 koji sam uzeo online svakako
 
I ja imam 3 naloga (TR, ARG i US).
Ranije kupovao na svakom od naloga (TR nalog i TR region konzole, ARG nalog i ARG region). Na US sam slao kao gift dok je radilo. Medjutim u poslednje vreme sam igrice kupovao direkno na US nalog, samo sam menjao region konzole (ARG i TR). ALI SAMO IGRE!
Gamepass mi je i dalje na TR nalog.
Probaj, mislim da ce raditi tako, bez kreiranja novih naloga, samo prebaci region konzole. Naravno, treba ti adresa za taj region kada placas.
 
Zdravo, da li kupiti GPU preko turskog naloga ili kupiti preko preprodavaca koji nude za 5500 godisnji?
 
EA play i konverzija.
 
Moze preporuka za neke kvalitetnije naslove koje ste igrali.Sutra mi stize serija x ,imam Forcu 5,i Tomb Raider.
 
Konačno mi je stigao Xbox Series S. Uzeo polovan na kp. 200eu sa 2 joypada (original i pdp wired). Kolega sa bancha mi napravio turski nalog i prelatu za GPU za 9 meseci. Kad sam video kolekciju igara na GPU, hteo sam da se... pa sad, nije sve za forum. Instalirao sam odmah Sea Of Thieves, Starfield, Forza Motosport i to je to... Samo 364GB za instalacije. Da li me neko zeza. Na tu stranu nisam razmišljao.

E sad, pitam kao Xbox laik, može li se nakačiti eksterni usb hard disk (ssd) na konzolu i da igram igre sa istog ili mora da kupujem oficijalne storage kartice, koje vidim da su nenormalno skupe.
 
Mozes da nakacis bilo koji eksterni hdd sa usb 3.0 ili iznad kao opciju da tu drzis igre.
Da bi igrao igre sa nekog eksternog izvora one ne mogu da imaju na omotu X/S.
Igre koje su bas optimizovane ili za Seriju S/X mogu da se igraju samo sa tih skupih kartica koje si ti naveo.
Postoje neke igre kojima stoji X/S na omotu, a mogu da se igraju sa eksternog hdd-a ali imas foru kako to da proveris na Jutjubu, malo potrazi lako je za naci.
 
Mozes da nakacis bilo koji eksterni hdd sa usb 3.0 ili iznad kao opciju da tu drzis igre.
Da bi igrao igre sa nekog eksternog izvora one ne mogu da imaju na omotu X/S.
Igre koje su bas optimizovane ili za Seriju S/X mogu da se igraju samo sa tih skupih kartica koje si ti naveo.
Postoje neke igre kojima stoji X/S na omotu, a mogu da se igraju sa eksternog hdd-a ali imas foru kako to da proveris na Jutjubu, malo potrazi lako je za naci.
Proverio. Mogu sve xbox360/xbo igre plus x/s igre koje nemaju dvosmerne strelice.
 
Ja imam 3(turski, arg i us) naloga na konzoli, sve radi kako treba. Svaki nalog ima pristup gamepassu, iako imam samo na glavnom(turski). Takoðe na bratovom xbss ima 2 naloga(moj gamepass i njegov), samo ne možemo u isto vreme igrati fc24 koji je na istom nalogu, što je i očekivano 😅
@axel-junior
Može, samo treba lepo da se podesi sve ;)
 
Ako možeš napiši kad stigneš šta i kako 🙏
Nalog na kom je FC24 se podesi kao Home na konzolu gde se FC24 ne igra sa tog naloga.
Ukratko :D
Npr. ako je FC24 kupljena sa tvog naloga, ti se svakako logujes sa njim, burazer ima pristup igrici zato što je njegova konzola podesena kao home konzola.

Ako je FC na nalogu koji ne koristis ni ti ni on za igranje > jedna konzola ide na home (FC igra bilo koji nlaog).
Na drugoj konzoli kad hoćeš da igras FC sa svog ili bilo kog drugog naloga, ulogujes se na acc gde je FC, vratis se na svoj i igras sa njega :)
Poenta je da nalog na kom je FC a nije postavljen kao home bude samo ulogovan, na konzoli gde je podesen kao home može se skloniti bez problema.
 
E prc, ja imam GPU a burazer nema, mora moja konzola da bude home. On je kupio fc24 sa njegovog naloga.
 
E prc, ja imam GPU a burazer nema, mora moja konzola da bude home. On je kupio fc24 sa njegovog naloga.
Vrlo prosto brale :)
Tvoj nalog kod njega ide kao home
Njegov nalog kod tebe kao home
Ti imas GPU na svom + FC24 sa njegovog kod njega obrnuto :)
Cak i da imate nalog sa kog niko ne igra izvodljivo je igranje sa vasih naloga. napisao sam u prethodnoj poruci.
 
Je l se isplati ovaj Red Dead 2 Ultimate Edition za 200 lira ili ti 670 dinara, obicna verzija je 154 lira ili ti 517 din. Nisam nikad igrao ovu igricu a svi su je hvalili.
 
Nazad
Vrh Dno