Šta je novo?

Xbox Series X / S

Ja dobio nov s za 250e iz Austrije, najjeftiniji x je bio 530e. E sad da li vredi više nego duplo, meni ne. Napravio turski nalog, kupio nov 2tb maxtor na KP za 4500 din. Igram na 55 inča TV i preko xbox app na PC. Za mene kupovina decenije.
Kako igras preko PC?
 
Neće ni da kupuje ni da gifta sa turskog naloga a pass sam uzeo na mesečnom nivou i radilo je. Drugižo,kad promeni regiju na konzoli izgubi se konekcija i onda moram da palim gasim i konzolu i modem da bi se vratilo. Stvarno i jedino mi se ovo ne sviđa kod konzola,bez obzira na sigurno veće cene ali kad bi bilo normalno da se kupuje a ne ovo cimanje pa nekom radi,nekom ne,kartice,vpn i ostala čudesa ..
 
Zato samo US nalog i ćao. Ne pada mi na pamet da se mrcvarim s tim čudima.
 
Procedura je sledeca.

Samo kada pravis nalog se bira regija konzole i to je to. Ne svaki put. Onda vratis na US.

Za kupovinu igara npr ARG. Promenis regiju i napravis nalog, za to ne treba ni mail i pravi se na konzoli za minut.
Kada kupujes, odaberes ARG nalog, izaberes igru buy as gift i saljes na svoj primarni.
Stize ti mail sa kodom igre. Upalis VPN ARG preko telefona ili PC na sajt microsoft redeem.
Restartujes konzolu i igra se nalazi u my games.

Sve ovo nije ni 10min. A svaki sledeci put samo kupujes i redeem ti treba minut.

Ne treba predstavljati da je neki bauk i "cimanje" jer to deluje nekome ko prvi put radi kao nuklearna fizika a u realnosti ste lenji da se posvetite tome JEDNOM. Uputstva su kacena sto puta ali svako ide svojim nekim putem.
I nije da ne radi nekome nego radi svima, a VPN je jedan sajt da udjes i kopiras kod.

 
Dok ne stigne series s u pon ili utorak,ja sam preko kompa napravio 3 naloga na hotmail i birao 3 razlicite regie ,sva tri pravio preko 3 vpn-a, 1x usa acc,1x turkey acc,1x argentina acc.Nadam se da ce funkcionisati kad stigne konzola.
 
Ako ne bude htelo znaj da moras preko konzole da pravis.

Tj naloge ce ti prihvatiti ali kupovinu mozda ne.
 
Ako sam lepo razumeo, ako imam recimo 3 naloga na konzoli, dovoljno je da samo na jednom od njih imam game pass pretplatu, ona se moze koristiti na sva 3 naloga?
Ja imam samo US nalog i placao sam regularno 10$ mesecno obican game pass. Posto na tom nalogu imam kupljenu fifu i nba, od proslog meseca sam batalio da placam tu pretplatu, posto ne igram previse druge igre. Ali ako za 3-4$ mesecno mogu da uzmem ultimate game pass i pikam online, odradio bi to :)
 
Da, tako je. Samo taj nalog na kome je aktiviran Game Pass se stavi kao Home i to je to.
 
Sinoć kupio sa mojom Visa karticom Aliens vs Predator na ovoj back comp akciji, stavio grad Homer, Alaska, adresu hotela... iz prve prošlo. Nakon toga više puta probao da kupim RDR i Darkness i uvek izbacuje oops, not shure what happened there. Koja je fora, jednom je prošlo, što ne bi uvek? Inače, sad gledam korpu, vrednost 13.88+1.09 porez. Kakav porez na Aljasci, nisu valjda uveli skoro?
 
Jel si probao ovako, pogledaj fotografije u originalnom postu:
Evo da podelim i ovde kako kupovati igre za orginalni i 360 xbox, do sada je bilo moguće kupiti jednu igru preko argentinskog store i posle toga je bilo bukvalno nemoguće pazariti još neku. Proces je sledeći, samo pratite slike i posle treće slike zviznite buy i ako prodje kupovina čestitam proćiće svaka sledeća.
 
Promenio adresu, ostavio grad Homer, Aljaska i prošla kupovina. Inače vidim po internetu da mnogi imaju probleme sa kupovinom na Microsoft Store
 
Ma nema veze sta si napisao kao adresu, bitan je samo zip code da je tacan. Meni adresa stoji Akacija 29. Grad GTA nebitno totalno...
 
Zip code bio dobar u oba slučaja naravno... svakako neću skoro ponovo kupovati ništa :)
Iznenadio sam se koliko modova za Skyrim je portovano za Xbox, izuva kako sam je podesio i grafički i što se tiče zvuka a i gejmpleja.
 
Sinoć kupio sa mojom Visa karticom Aliens vs Predator na ovoj back comp akciji, stavio grad Homer, Alaska, adresu hotela... iz prve prošlo. Nakon toga više puta probao da kupim RDR i Darkness i uvek izbacuje oops, not shure what happened there. Koja je fora, jednom je prošlo, što ne bi uvek? Inače, sad gledam korpu, vrednost 13.88+1.09 porez. Kakav porez na Aljasci, nisu valjda uveli skoro?
I meni je. Prvi put prodje na novom nalogu, posle kaže kad odeš u korpu duži opis, tj da uskladiš region konzole i region izdavanja kreditne kartice
 
 
Cloude ne radi, xbox remote radi
 
Neko je pomenuo da bi Sony mogao dati neku sličnu konzolu kao što je Series S. Ja mislim da ne bi trebao jer PS5 digital za 400$ je najmoćnija konzola ikada ako se gleda odnos cena/performanse. Suludo je šta se dobije za taj novac. E sad, ja ga sigurno neću kupiti već Series S (kao i svi) jer su povoljnosti fenomenalne.

Jeste li se zapitali nekada da li će Series S budući da je osetno slabiji od Series X "kočiti" razvoj nekih igara u smislu da zbog toga nešto mora da se downgrade-uje?... Ili je sve zapravo jednostavno i potreban je downscale rezolucije i malo grafike i to je to.
 
XBSS se može naći po KP za ~310e, a novi xb džojstik za ~60e. Gamepass ultimate imaš za 45 lira, a igre uzimaš na turskom ili arg store-u. iščitaj malo temu.
Za ps4, to ti najbolje znaš šta ti odgovara, zavisi i šta igraš.
 
Baci pogled na moju temu:
 
Jeste li se zapitali nekada da li će Series S budući da je osetno slabiji od Series X "kočiti" razvoj nekih igara u smislu da zbog toga nešto mora da se downgrade-uje?... Ili je sve zapravo jednostavno i potreban je downscale rezolucije i malo grafike i to je to.
Manja rezolucija manji fps za next-gen igre (1080p 30fps npr.). Ipak je S mali brat.
 
Je l' moze neko da mi kaze cenu za paket: Assassin's Creed Valhalla, Odyssey i Origins na Argentini ili Turskoj? Hocu da uporedim cene sa kinezima posto je ovde taj paket 98 juana (nekih 1600 dinara).
 
Druže kupuj to odmah. Tri igre za 1600 dinara. Taj bundle je na ARG oko 10.000 dinara trenutno.

Pretpostavljam da je ta cena negde lokalno u Kini u prodavnici? Ili si našao na netu?
 
Game code je u pitanju. Malo su digli cene igara zadnje sedmice pa reko da nije neko znacajno povecanje i tamo u Argentini posto su svi kodovi odatle. Al sad vidim da je razlika u ceni nenormalna. Da mi je znati kako su dosli do tih kodova da otvorim svoju prodavnicu :D
 
mozda moze ovo da pomogne, ne samo za Argetinu vec uopste... gde su popusti...

 
mozda moze ovo da pomogne, ne samo za Argetinu vec uopste... gde su popusti...

 
Nazad
Vrh Dno