Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Nisam ja nista pokusavao drugo, usao u Store Beta i prve stvari koje je ponudio bilo je ovo.
Inace kada se radi o apps ja ih trazi tu.
A ovo je zbog izjava da je OS krs i da ne radi kako treba a ja vidim da nije tako.
Ista stvar se desava i sa igrama..instalira se sve i svasta ostavi se "repova" od
ko zna cega, starih drajvera, AV programa koji se integrisu u sistem i na keca se optuzi
kao neoptimizovana i krs.
Najbolji usluzni program je po meni CCleaner resava dosta glavobolje.
 
svaki bre post'o takav,kako je mene eset SS napatio prosli put,isto je full ubijanje win-a pa jovo nanovo moralo da padne.
 
Ista stvar se desava i sa igrama..instalira se sve i svasta ostavi se "repova" od

Što se tiče igara ja znam za dva ozbiljna problema za koja za sada nema rešenja.

Jedan je taj da steam u mp igrama koje imaju vac zaštitu ume da crash-uje jednom u par sati (nekad ređe, nekad češće...) dok se igraju te igre na vac serverima.

I za to još nema rešenja, a za problem znaju i ms i valve, kao što je i Aul potvrdio na twitter-u.

https://twitter.com/GabeAul/status/565414992611393538

A drugi zasada nerešivi problem je taj što NBA 2k15 neće da se konektuje na 2k servere, a jedini odgovor od ljudi iz 2k je taj da ne daju podršku za win 10 i da je neće davati do zvaničnog izlaska.

Tako da i nije baš da sve radi bez problema :)
 
Sistem je odlican, kod mene super radi, jedino jos nisam probao antivirus da postavim i ne radi mi start dugme iz nekog razloga, ali mi ne smeta, nije ga bilo ni na 8.1 u toj funkciji. :)
 
Sistem je odlican, kod mene super radi, jedino jos nisam probao antivirus da postavim i ne radi mi start dugme iz nekog razloga, ali mi ne smeta, nije ga bilo ni na 8.1 u toj funkciji. :)
Odradi update, radi ce...
 
e ako stvarno uvedu tabove u file explorer,izgleda da cu posle ravno 10 godina da batalim total commander. :d
 
1c139c4dc7a9df4b8490663c1d17cbd9.png
Gde mogu da nabavim ove Flat ikonice iz prvog ili drugog build-a W10 ??? Ne mogu ove foldere da gledam iz 9926 :D
 
Poslednja izmena:
Posto mi je Catalyst pravio problem odradio sam brisanje sa DDU i opet instalirao drivere, e posle toga ne mogu da pokrenem launcher igre sa Steam-a, izbaci crn prozor i kresuje, izbaci onaj error report... Takodje i MPC HC ima slican problem, pustim film otvorio MPC i puca... Wtf i igricu i mpc sam obrisao i ponovo instalirao i opet isto...... -_-
Net 3.5 je instaliran, sta bi tu jos moglo da zeza??
 
Nisi dobro obrisao, pobrisi i foldere u program data..
Sa ccleaner pobrisi registry, pa tek onda instaliraj nove.
Koja graficka je u pitanju?
To odradi u safe modu u ddu stkliraj da ti ne restartuje auto
Izaberi drugu stavku..
I visual c++ pack 2005-2013 http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/VC-Redist-Installer.shtml
Ps.
Ne radi start dugme u safe modu, za restart idi ctrl+alt+delete pa onda restart.
 
Poslednja izmena:
Nema on problem sa steam, nego sa drajverima..pucaju i filmovi kod njega.
Ja sam na seam pa ih nemam, to su ovi sto se ne snalaze sa nicim, gomila kojima nesto ne radi
nevezano za OS.
A i ovaj "strucnjak" odgovara verovatno isto kao i za sve "resavamo uskoro"...
 
Nisam zbog njega ovo postavio, već uopšteno ako nekog zanimaju igre koje imaju VAC. :)
 
Nisam zbog njega ovo postavio, već uopšteno ako nekog zanimaju igre koje imaju VAC. :)
A to je u pitanju :D samo sam preleteo pogledom...
Znajuci kako je forum na steam pun onih sto misle da je problem u igri i negde tamo..
A ne pada im na pamet da problem potraze u svom kompu.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Zna li neko hće li NAJZAD novi Browser Spartan u februarskom Windows 10 buildu ugledati svetlo dana i da li će višestruki desktopi najzad dobiti daleko više opcija podešavanja ???
 
Spartan je bio jos u buildu 10009 , a sada se stiglo do builda 10024 , ako bude bio build u zadnjoj nedelju februara bice spartan u njemu najverovatnije!
 
A to je u pitanju :D samo sam preleteo pogledom...
Znajuci kako je forum na steam pun onih sto misle da je problem u igri i negde tamo..
A ne pada im na pamet da problem potraze u svom kompu.

Primenicu ovo sto si mi napisao za DDU, a sto se tice MS-a mislim da bi trebao malo bolje da saradjuje sa AMD-om, Catalyst ima problem sa time jos od win7...Zasto WDDM nije u stvari full Catalyst? Nego neki rip off isporucuju kroz MS update?
Mozda cak i nije to problem, mozda bi to sve bilo bolje da nisam 8.1 pregazio sa ovim JTP W10, takodje neki drugi programi ne rade kako treba / izbaci gresku pa kada ga drugi put pokrenem onda radi ok, sve do restarta. Mooguce da i Net Framework 3.5 pravi problem, navodno je instaliran a ko zna sta tu fali, upravo zbog toga sto sam gazio sistem ili gresim?! Definitivno ovaj februarski build radim kao clean install sa flesa... AMD ce valjda izdati dobar driver za w10, posto je Omega koliko sam video bazirana na W8.1 a ne W10. Pitam se kako prolaze ovi sa Nvidia i Intel drajverima?
 
Poslednja izmena:
do tebe je,nema toliko problema katalist sa 10tkom,ocisti do kraja repove i stavi sveze omegu.a ripovanu verziju katalista majkrosoft isporucuje verovatno zbog velicine,full katalist nije bas mali.sto se tice frejmvorka,neta i sl,ja uvek skinem steam i skinem neku od igara iz biblioteke,i steam instalira sve sto treba i spakuje,i odavno nemam probeme sa tim.
 
Nisi dobro obrisao, pobrisi i foldere u program data..
Sa ccleaner pobrisi registry, pa tek onda instaliraj nove.
Koja graficka je u pitanju?
To odradi u safe modu u ddu stkliraj da ti ne restartuje auto
Izaberi drugu stavku..
I visual c++ pack 2005-2013 http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/VC-Redist-Installer.shtml
Ps.
Ne radi start dugme u safe modu, za restart idi ctrl+alt+delete pa onda restart.


Hvala! Zanimljivo je da sam dva x sa ddu morao da cistim :D posle prvog puta je ostao wddm a posle drugog je ostao na basic ms driveru, tek onda sam radio install omega.
 
imam na više računara windows 7 sp1, sa svim zakrpama, prošao je potvrdu validnosti,(iako je "pirat") a na jednom win 8.1 (telefonski aktiviran :D ) znači li to da ću na svim kompovima imatidžaba apgrejd na win 10(barem tih prvih godinu dana, da ne razmišljam o kojekakvim cr@ckovima)?
 
zadnji build,nakon rucnog pokretanja apdejta,instalira neki krnji katalist preko zadnje 15.x "dell" bete,i u crossfireX podesavanjima mi stoji da je disejblovan jer mi crossfire mostic nije pravilno prikopcan.srecom,imam ih par,i svaki sam probao,nije popravilo stanje,ono sto jeste je ciscenje sa DDU-om i stavljanje omega drajvera,ali nisam opet pokretao apdejt.

naravucenije:ne pokretajte rucno apdejt ako ako imare cfx. :d
 
Nazad
Vrh Dno