Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Bilo koji iole upotrebljiv partition manager/wizard to moze, probaj npr. MiniTool Partition Wizard, nadji Recovery particiju (Minitool ti izbaci koja je pored) i ides na Extend pa nastelujes velicinu.


1710065890731.png
 
Ako sam ja dobro razumeo,sa nekim sledećim apdejtom će se samo prebaciti na Win 11?
 
Neće oni koji nisu potpuno kompatibilni.
 
Samo je ukucio i ni jedna komanda nije radila tipa task menager, alt+ctrl+delete nista. Ugasio sam komp drzeci dugme. Ovo je izbaciovao pri paljenju ~ imate neku ideju? Hvala IMG_20240318_041440439.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20240318_041306211.jpg
    IMG_20240318_041306211.jpg
    228.9 KB · Pregleda: 18
  • IMG_20240318_040656998.jpg
    IMG_20240318_040656998.jpg
    271.9 KB · Pregleda: 47
Ja mislim da je problem sa diskom. onom na kojem su windows ili na nekom grugom ako je boot pomešan, Provo probaj samo sa jednim diskom.
 
Kako mislis sa jednim diskom? Da otkacim hardove i ostavim samo ssd? Onaj recovery nece da povuce takodje sa flesa. Probacu i da zamenim sata kabal i port kao i tvoj predlog
 
Da, ostavi samo onaj na kome su windows.
 
Probah sve on taj ssd izgleda ne vidi. Nosim sutra u servis da cekiraju samo i kupujem drugi na lokalu ovde.. a ovaj cu poslati na reklamaciju pa kad realizuju.
 

Prilozi

  • IMG_20240318_191821446.jpg
    IMG_20240318_191821446.jpg
    209.2 KB · Pregleda: 40
  • IMG_20240318_191235238_MP.jpg
    IMG_20240318_191235238_MP.jpg
    136.8 KB · Pregleda: 44
Pozdrav svima,
nadam se da ima neko kod može da mi da odgovor,
Imamo u firmi neki racunar pod Win7 koji nam glumi serverčić, na tom računaru se vrte dve aplikacije koje koriste kolege kroz lan na svojim radnim stanicama.
E sad, namnožilo se ljudi i sve više ih pristupa tim aplikacijama, a pošto je Windows ograničen po broju lan konekcija na 20 dolazimo do situacije da prvih 20 koji se nakače rade, a ostali imaju poblem.
Istraživajući malo po netu, zaključak je da bi nam Win Server rešio sve muke, ali to je teški overkill u ovom slučaju i u potrazi sam za jeftinijim rešenjem.
Guglajući naišao sam na Windows 10 Enterprise for Virtual Desktop (ServerRdsh) koji po defaultu podržava veći broj simultanih broj RDP konecija što je još jedan ogroman plus, ali nigde ne mogu da nađem info da li ova verzija podržava veći broj od 20 simultanih lan konekcija?
Znam da ovo namenjeno isključivo za Microsoft Azure Cloud okruženje i da pričam o nekim stvarima koje u principu nisu legalne što se MS-a tiče...
 
Pozdrav svima,
nadam se da ima neko kod može da mi da odgovor,
Imamo u firmi neki racunar pod Win7 koji nam glumi serverčić, na tom računaru se vrte dve aplikacije koje koriste kolege kroz lan na svojim radnim stanicama.
E sad, namnožilo se ljudi i sve više ih pristupa tim aplikacijama, a pošto je Windows ograničen po broju lan konekcija na 20 dolazimo do situacije da prvih 20 koji se nakače rade, a ostali imaju poblem.
Istraživajući malo po netu, zaključak je da bi nam Win Server rešio sve muke, ali to je teški overkill u ovom slučaju i u potrazi sam za jeftinijim rešenjem.
Guglajući naišao sam na Windows 10 Enterprise for Virtual Desktop (ServerRdsh) koji po defaultu podržava veći broj simultanih broj RDP konecija što je još jedan ogroman plus, ali nigde ne mogu da nađem info da li ova verzija podržava veći broj od 20 simultanih lan konekcija?
Znam da ovo namenjeno isključivo za Microsoft Azure Cloud okruženje i da pričam o nekim stvarima koje u principu nisu legalne što se MS-a tiče...

Taj Windows svakako ne možeš skinuti sa Interneta tako da će morati ići Windows Server sa RDS.
 
Ma radi se upgrade sa Win10Pro. Bukvalno minut posla.

Izgleda da ima tweak da se instalria sa klasičnim ISOm. Ovo si vjerujem već našao.

Samo je licenciranje mogući problem.
 
Ma da, ima načina :)
Svestan sam problema sa licenciranjem, no, samo me interesuje da li bih rešio problem sa brojem konekcija. Da ne bude da premestimo sve na ovo i dobijem isti problem.
 
Tako je
Nikakvo regularno izdanje Windowsa nema mogućnost više konekcija korisnika. Osim toga postoje još neki problemi prilikom komunikacije.
Za takve namene - server edition. Tačka.
 
Da li neko ima uporedna iskustva sa Windows 10 LTSC i Windows 10 LTSC Iot na neki duzi vremenski period i sta mu se bolje pokazalo, koje su razlike na koje ste naisli ?
Citao sam svasta po netu i samo me glava zabolela.

Postoji li neka mogućnost da običan Win 10 pro dobije ovaj izgled Win 10 LTSC?





ovo je sasvim zadovoljavajuće

1712575997482.png
 
Poslednja izmena:
jel ima neko MD5 od Win 10 LTSC?
 
Koristi li neko ovo CHRIS TITUS tool?
Sa 128 procesa uspešno smanjuje na 63..u ovom primeru...


 
Ja koristim već duže vreme to je prvi tool koji pokrenem posle instalacije win-a
 
Nazad
Vrh Dno