Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

U oktobru retail. Krajem avgusta verovatno MSDN i OEM.
 
A ko ga sada koristi ostaje mu trajno w10 bez dodatnih troskova?
 
sta ne ;) KMSpico kaze da :D
 
Nemam pojma vise, nisu jasni.. Ove god free a posle da platis, nista to nisam razumeo, zato ce KMS da radi posao :)
 
Nije ove godine free. Ukoliko poseduješ legalni win 7 ili win 8, imaš 12 meseci, od izlaska retail verzije, pravo na free upgrade na win 10. Nakon isteka 12 meseci, ukoliko svoje pravo nisi iskoristio, plaćaš redovnu cenu za win 10.
 
Besplatna do 2 oktobra a do tada ce izaci ko zna koji buildovi..
 
drzis u ram-u/swapu jos jedan proces bezveze koji ne radi nista.
 
Meni je radio lepo sve do danas kada se zakucao iz cistog mira dok sam radio nesto u chrome, i nisam nikako mogao da ga ozivim.
Uradio sam format i vratio win7 do daljnjeg.

Bice ovaj win10 pun pogodak kada se zavrsi.
 
Ma znam da mi ne treba krek, nego je isti ostao jos na 8.1 pa sam ga pregazio sa w10 pa je i dalje Kms radio :D pa reko da pitam, sta znam mozda poremeti nesto :D

Ma jok ja sam isto update sa 8.1 i ugasio sam KMS na 10 radio je sve normalno
 
Vidim da se sprema novi bild,jer ćemo ga mi dobiti preko updata?
 
Naravno, ako si isao upgrade preko win7 ili 8 prijavi se kao Insider i na kraju ga dobijes besplatno.
Ako nemas nista protiv da misrosoft malo njuska po tvom racunaru.
 
Njuškanja možeš pogasiti, tako da nisu problem :)
 
:d
 
Jel moze da se iskljuci onaj search bar (Cortana) ili bar da se premesti?

Edit: Sto se izgleda ikonica tice, to se moglo videti odmah. Na osnovu one odvratne File Manager ikonice se moglo zakljuciti da ce i preostale nove ikonice biti bar jednako gadne ako ne i gore.
 
Poslednja izmena:
desni klik na bar - search - neku od te tri opcije koja ti sljaka (disable,icon,bar).
 
Sta ce biti kada prestane beta. Da li ce se win sam deaktivirati ? Nadam se da ce se pojaviti nesto sto ce to spreciti...
Naravno, cak se ni microsoft nece preterano truditi da to oteza.
Odgovara im sto vise korisnika novog OS.
 
Pa naravno :) skoro je objavljeno da 90% win korisnika u Kini koristi "piratski" windows :D onih 10% su firme ;)
 
Vrh Dno