Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Meni se gasi drugi hard disk. Jel ima jos neko podesavanje za gasenje harda sem onog u power meniju ? Jos sam prebacio SWAP na taj hard koji se gasi, ali ne vredi i dalje se gasi pa se zamrzne na par sekundi kada se pali....
 
Meni se gasi drugi hard disk. Jel ima jos neko podesavanje za gasenje harda sem onog u power meniju ? Jos sam prebacio SWAP na taj hard koji se gasi, ali ne vredi i dalje se gasi pa se zamrzne na par sekundi kada se pali....
Onaj u Advanced power settings je za sve diskove odjednom, ne može svaki pojedinačno.
 
hddscan - odaberes hdd koji ti treba - new task - features - IDE features - pogasis sve.ako je neki stariji segate disk,jos ako je na 5200 obrtaja,postoji sansa da je podesen da se gasi u firmveru i onda nema pomoci.ako i posle restarta bude gasio napravi u hddscan-u .bat i podesi u win scheduler-u da se izvrsava sa butovanjem.
 
hddscan nece da radi kod mene na win10. Izgleda da je problem u hardu i agresivnom podesavanju gasenja u firmveru. U pitanju je samsung 2TB (verovatno neka zelena varijanta pa zato se i gasi non-stop)
 
Kod mene radi, upravo sam proverio.
 
radi i kod mene.samsung je ribrendovan sigejt,nemam pojma koliko bi srece imao sa podesavanjima.
 
Ponovo krece :D, ovde nikada nije dosadno..
 
Vec mesec dana nije bio novi build bio bi red da izadje , na softpediji kazu u sredu videcemo...
 
E a kad se setim XP-a :D novi build na 2,3god a vidi sad, svaki mesec :D
Izgleda nece biti Spartana u ovom buildu?! -_-
 
Da li se novi build dobija update-om ili mora ispocetka da se sve instalira ?
Sam se instalira preko update, ostaje sve programi, igre...
Posle obrises windows old, i to je sve.
Eventualno drajveri za graficku se ponovo instaliraju.
 
Novi build ce biti iz fbl_impressive , proverite da li vam je ovako:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsSelfHost\Applicability]
"ThresholdRiskLevel"="high"
"ThresholdOptedin"=dword:00000001
"BranchName"="fbl_impressive"
"ThresholdInternal"=dword:00000001

Ovo samo promenite ako ne skine sam kada izadje , a ako skine nemorate!
 
A kada bi na slow stigao?? Za par dana u odnosu na high??
 
ja cekam .iso,verovatno ide uefi instalacija od nule.
 
Ništa ne znači dok se ne vide. Možda su još gore. :D
 
LOOL ne kapiram te sto rade na dizajnu ikonica, zar je tesko skapirati da je Flat u fazonu ali sa modernim nijansama a ne 16bit bojama, uzas...
 
ili lepo ubace 10tak najpopularnjih u sklopu tema i svi srecni.
 
Greska moja 16bit je super ove su 8bit :D
 
imam na više računara windows 7 sp1, sa svim zakrpama, prošao je potvrdu validnosti,(iako je "pirat") a na jednom win 8.1 (telefonski aktiviran :D ) znači li to da ću na svim kompovima imatidžaba apgrejd na win 10(barem tih prvih godinu dana, da ne razmišljam o kojekakvim cr@ckovima)?

bilo ko?
 
Planiraju da u nekom od narednih buildova spoje start i search, verovatno zajedno sa Kortanom. Nadam se da će to i uraditi, glavna zamerka trenutnog start menije je ta što ne mogu da pretražujem preko njega. Jednostavnije je win + tipkanje, nego win+x pa tipkanje za pretragu...
 
Poslednja izmena:
ja licno ne verujem da ce ni kms ni telefonski prolaziti aktivaciju,ali to nemere niko sad da zna dok full 10ka ne izadje.

edit: ne verujem ni da ce da je dzabe daju ljudima sa win 10 TP-om,nisu ni 8micu dali ljudima koji su bili na 8 Preview-u,pa ne vidim sto bi sad bilo drugojacije.u prevodu i dalje ili full legit kljuc,ili da se leci,trece nema.
 
Poslednja izmena:
Kako god, ako nista ne bude od toga, kupici ga.
Nema sanse da se vracam na win 8 ili 7.
Za meni vredi, veoma sam zadovoljan kako radi.
 
Kako god, ako nista ne bude od toga, kupici ga.
Nema sanse da se vracam na win 8 ili 7.
Za meni vredi, veoma sam zadovoljan kako radi.
Ako prođu obećanja da će se stalno ažurirati 10ka na "Major updates" besplatno, isplatće se kupovina čim izađe, verovatno će biti veliki popusti.
 
Mali off.
Treba mi mala pomoc. Koji OS instalirati na buducoj konfiguraciji,cilj je izvuci maksimum prilikom igranja igrica?

INTEL Core i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
Gigabyte GA-H81M-S2PH, PCIe/DDR3/SATA3/GLAN/7.1
HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10F/8
SEAGATE Barracuda 1TB 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
CHIEFTEC CTG-600-80P 600W BOX
GTX970
 
Sad ovaj Win 10 build koji izadje. Ugurajte tu bar neki 120GB SSD. Grijeh takva masina bez jednog.
 
Rekli su krajem meseca update, danas četvrtak , možda bude večeras u 18h , obično tada puštaju ili sutra u isto vreme.
 
Nazad
Vrh Dno