Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Ne pomaze ni to, problem je do windows update-a jer kad sam opet instalirao win isti problem se javio, posle update-a net ne radi. Mozda ima veze zato sto nije cista instalacija?
 
Skini sa sajta za maticnu drajvere za adapter pa instaliraj.
 
Ja sam radio upgrade sa win 7, proslo sve bez problema.
Probaj reset windowsa.
 
@dexy i ja sam imao taj problem, i cak probao i drajver da instaliram fabricki ne m$, i nije uspelo nista i tek kada sam instalirao cistu desteku proradilo je ponovo i posle update-a, ocigledno da ima problema kada se upgreduje sistem, tako da ili to ili se vracaj na 8.1, generalno meni je delovalo mnogo brze nego 8.1 ali sam se vratio zbog keylogera koji je ubacen u 10ku, mada i za to postoji resenje da se ugasi ali sta je tu, inace ovo je verovatno jer ovo nije ni beta pa se desavaju takvi problemi.
 
meni kad to piše za mrežu, ja uradim disable device, pa onda enable, i proradi... dešavalo mi se često na svim windows-ima....
 
Nista onda probacu cistu instalaciju, jer sve sto sam pokusao nista ne resava problem. Ili bez updete-a.
 
Kako se ljudima cini ona "Search" ikonica?

Meni se licno svidja, jer relativno cesto mi zatreba. S druge strane, slazem se sa komentarima koje sam video negde, da bi trebalo napraviti da ta ikonica moze da se izbaci kome ne treba.
 
Čemu služi uopšte ta ikonica?
Koja je razlika između tog search-a i onog iznad start dugmeta u Win7?
 
a jel neko ima iskustva sa win 10? ja sam negde citao da je to neka office verzija i da nije full kao win 8.1
 
zove se office verzija jer na njemu radi samo ms office od programa i nista vise.
 
whaaa.gif
 
@njokac1, da, da i da.
 
a jel neko ima iskustva sa win 10? ja sam negde citao da je to neka office verzija i da nije full kao win 8.1
Nema nikakva "Office verzija", samo zamisli da se zove 8.2 i to je to, ne fali ništa od 8.1 ali nema još stvari koje tek treba da budu implementirane.
 
Двадесет страна теме о windows 10 и питање да ли неко има искуства? А што се офиса тиче, ја одавно не инсталирам мс офис ... ма скоро ниједан офис ... шта ли онда мени ради 10? ;)
 
Ako ne instaliras office, onda ti se pali keylogger....
 
Hajde navedite sta od programa ne radi.
 
pa ne radi bas sve...mislim na programe...
konkretno na 64 bit. verziji TuneUp Utilities 2014 ne moze da zavrsi instalaciju :
tuneup.jpg
ima jos gomila ("brdo") aplikacija koje uopste ne rade (ili lose rade) na Win 10...
i jos jedan detalj koji sam uocio pre par dana....Win 10 "sisa" dosta vise memorije nego 8.1 sa potpuno identicnim postavkama i instaliranim programima u odnosu na 8.1 - ali ....
ipak ostajem na Win 10 jer mislim da je (kvalitetniji) od prethodnih
Ako ne instaliras office, onda ti se pali keylogger....
ovo mi bas nije jasno....?
ako moze kolega da objasni...
postoji komanda da se ovaj (servis) iskljuci ali ne vidim nikakvu razliku u odnosu kada je ukljucen...u cemu je "poenta" ?
 
Poslednja izmena:
Da li je neko pronasao nek antivirus koji moze da radi na windovs 10???
Ja sam pokusao nekoliko i ni jedan nije komaptibilan,cime bih trebao da zastitim racunar? :D
 
@prijatelj.v stavi na instalaciju TuneUp na properties na compitability , Windows 8:

Capture.PNG

Pa javi jel radi!
 
Da li je neko pronasao nek antivirus koji moze da radi na windovs 10???
Ja sam pokusao nekoliko i ni jedan nije komaptibilan,cime bih trebao da zastitim racunar? :D
Ima inegrisani defender kao win 8.1, tako da nema potrebe za nekom dodatnom zastitom.
Bar ja nisam imao lose iskustvo sa njim.
 
Da li je neko pronasao nek antivirus koji moze da radi na windovs 10???
Ja sam pokusao nekoliko i ni jedan nije komaptibilan,cime bih trebao da zastitim racunar? :D

Ja sam uspesno bio instalirao Comodo Firewall i Antivirus (Comodo Internet Security free opcija).
 
Nisam dosao na ovaj forum da bih se mesao u rasprave ili slicno,ali trebali bi malo da spustite loptu...
Recimo imate dosta dobrih foruma globalnih igrica,evo recimo pocnite da igrate ikariam,travian i jos mnostvo poznatih,tamo pravite vojsku pa se medjusobno krljajte,a na forumu se prepucavajte.. :D
Jednostavno mislim da je ovo apsolutno pogresno mesto za takve stvari.
Svako je ucio iz sopstvenog iskustva i krao znanje iz tudjeg takodje.
Prijatelju,nista licno,samo govorim iz svog iskustva,koristio sam Tune up 2 puta u zivotu,prvi put mi je sj*bao teme na sistemu,a drugi put (ni sam ne znam kako) dok je cistio racunar,zatrazio restart i pobrisao neke fajlovve nakon kojih sistem nije startovao.
Inace taj program i svi ostali programi koji bi trebali da ubrzaju rad sistema,u istinu i funkcionisu,to ne moze niko da pobije,ali je to ubrzanje izuzetno malo. najveca prednost u tim programima ako nista,ocistice ti smece i osloboditi nesto prostora na disku..i dalje nije vredno debate vredjanja da bi se razgovaralo o tome,mozete to i na lepsi nacin,ili ako ne mozete,u krajnosti pametniji popusta,zadrzite to u sebi.
Izbegnite nelagodnosti takvih prepiski i muku moderatora u uklanjanju postova. Pozdrav
 
Nadam se da će neki admin da reaguje na silne reporte :)



TuneUp ne moze ni da prismrdi Iobitovom ASC. Jos nisam cuo, do sada, da ga neko dobrovoljno instalira.



Probajte NOD32 v4 na Win10, sljakace bez problema.
 
Tune-up je nekad bio dobar, u vreme XPa. Tako je i stekao slavu. A onda je doziveo istu sudbinu kao Nero. Tako to ide kod Windows aplikacija, retko koja prezivi nagli porast popularnosti. Zato postoji gomila Best of sajtova za softver, jer je svake godine neki drugi program (naj)kvalitetniji.
 
Nadam se da će neki admin da reaguje na silne reporte :)



TuneUp ne moze ni da prismrdi Iobitovom ASC. Jos nisam cuo, do sada, da ga neko dobrovoljno instalira.



Probajte NOD32 v4 na Win10, sljakace bez problema.

ASC je dobar,ja ga koristim vec 2 godine,odlicna solucija,ako nista imate performance monitor na njemu,i to je od koristi.. :D
Inace AVG internet security odlicno sljaka na win 10
 
Da li je neko pronasao nek antivirus koji moze da radi na windovs 10???
Ja sam pokusao nekoliko i ni jedan nije komaptibilan,cime bih trebao da zastitim racunar? :D
Avast za sada jok, nekoliko probalo AVG i radi. MBAM, SAS i drugi te vrste rade isto ka i na 8mici. Ja lično probao.
 
Nazad
Vrh Dno