Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Сви морају да виде све (ntfs) партиције, само што новији Пенџери код инсталације понекад сакрију слово ако виде претходни ОС. Лако се врати али ја ионако откачим све друге дискове када инсталирам Windows и никада ме није погодио тај проблем.
 
i meni je bio otkačen ssd kad sam instalirao desetku na hdd
 
Jesu li iz MS pričali o kakvim promjenama i unapređenjima "ispod haube" (rad sa CPU, memorijom, diskom, sve ono što utiče na performanse, sigurnost, igre i drugo) jer koliko sam vidio sva priča se zasad svodi na GUI izmjene (start meni, virtuelni desktopi i slično).

Vidim da ovde neki pišu da im Win 10 radi brzo i drago mi je ako je tako, samo uzmite u obzir da su to čiste instalacije Win 10 a Win 8 koji duže imate se već malo "zaprljao" a znamo da ih to vremenom uspori.
 
Ovo je realno trebalo da bude Win 8.2 - ispod haube je isto :)
 
OS Version 6.4.9841.0 (Win10 Technical Preview)
 
Poslednja izmena:
Opa 6.4 :) niee lose 6X je jedina sa toliko revizija, znaci stabilan Core ! fino
 
Zanimljivo da se skype verzija razlikuje u 8.1 i 10TP, na 8.1, a verovatno i na W7, je 6.21.0.104, a na 10ki 6.21.64.104. treba li uopste reci koliko bolje izgleda na TP :D Za svaki slucaj sam i na 8.1 isao na skype web stranu i skinuo poslednju verziju, tj. ono sto mi je ponudjeno mada je i dalje ostala ta razlika. Prilikom instalacije ponudjena je klasicna 'Program Files (x86)' lokacija mada to "64" u verziji moze samo da znaci da do kraja izlaska w10 moze da se ocekuje i skype 64-bit :)

Ono sto se razlikuje na novoj verziji je i windows snap. U svim verzijama do sada kada se uradi snap i nakon toga odvoji od ivice, vraca se u prvobitni oblik. U W10TP ostaje isti! Malo mi to smeta ali je to sigurno zbog novog quad dizajna snapa :d

Jedini workaround za sada koji sam nasao je da se prozor odvuce do coska i tako se prelomi na pola. Eto ako nekome znaci :)
 
Fino fino, ja sam upravo probao Skype preview, lepo su ga sredili .
 
Pogledajte malo po servisima, ima nekoliko koji još ne služe ničemu i disejblovani su. Još treba puno dodataka da stigne, "Cortana" među njima. "Puna" verzija će imati kernel 10xxxxxxx, zato se i zove Win 10.
 
Dakle Skype nije isti kao na 8.1 ? Lepo da su ga poboljšali, a i ja se ISKRENO nadam da će do izlaska finalne verzije Windows-a 10 Skype biti po defaultu 64-bitni program.

Ja bih, da sam na mestu Microsofta, potpuno ukinuo podršku za dalje verzije 32-bitnih Windowsa, čemu ? Onaj ko još ima neki 32-bitni procesor (ima li neko uopšte neki 32-bitni procesor na forumu ??? ) treba ostaviti mogućnost da koristi Windows 8.1 x32 i to je to.
 
slažem se, skype je jedan od programa koji toliko profitira od 64-bit tehnologije, da zaista nema smisla da se uopšte pravi 32-bit verzija skype-a. ta sofisticirana sposobnost tog programa da sprovede glas od jedne osobe do druge preko pola sveta, i to sve kroz internet konekciju zaista iskorišćava sav potencijal 64-bit tehnologije, fascinantno koliko je napredovala tehnologija, juče preko pisama, a danas preko 64-bit skajpa...

dole 32 bit! to samo usporava razvoj skajpa! nama treba 64-bit ili bože daj 128-bitni skype preko koga će sve što se izgovori zvučati bolje!!!!


-.-
 
dole 32 bit! to samo usporava razvoj skajpa! nama treba 64-bit ili bože daj 128-bitni skype preko koga će sve što se izgovori zvučati bolje!!!!

-.-

Pa da, Skype zaista mora da bude 64-bitni i trebalo je to da postane još pre godinu-dve dana, nadam se da će ovo dobro uraditi. Em što će 64-bitni Skype mnogo stabilnije raditi, em će to otvoriti neke nove mogućnosti za enkripciju glasa i optimizacije protoka.

Što se 128-bita tiče, to neće biti još 10 godina, jer nema niti naznaka za 128-bitne procesore, barem za sada. Ili si samo pomenuo 128-bita kao šalu ?
 
Šalio sam se Kosta, šalio sam se... Skype je nekad radio na P3 kompjuterima savršeno, i isto su se ljudi čuli i kuckali, a sad mu treba dual core da bi radio kako treba, užas šta su napravili od programa. A ti bi sad da bude 64-bit... Da se razvija dalje? Pa gde da ga razvijaju, šta da mu rade više? Jel ide glas? Ide. Jel idu slova? Idu? Išla su i pre 10 godina, za koji ga đavo više diraju?
 
Svakako ta tranzicija sa 32bita na 64 traje predugo, verovatno ce win10 i dalje da nudi podrsku za 32 i 64 bit programe.


Pa sta reci vise kada su Metro aplikacije gotovo sve napravljene u 32 bita.


I sta se zaludjujete sa time, ko da je Skype ultra bolji na 64bit...



@hidrogen.net



Nekada, a ti pominjes period pre deset godina i nije bilo dual core procesora ;)
I nemoj da zaboravis da sada imas hd video protok preko tog skypa, sa time se nebi pentium izborio, sigurno.
 
Poslednja izmena:
ma kakav hd video, kakvi bakrači... glas i tekst! ništa više. instaliraj skype na p2, pa vidi.
 
ma kakav hd video, kakvi bakrači... glas i tekst! ništa više. instaliraj skype na p2, pa vidi.


Pa to su tvoje potrebe :) a sta je sa potrebama drugih, nije bitno?!
Ti si bre neki zesci hejter MS , vidi se.
OSX da koristim e onda bih mrzeo sebe zbog loseg izbora, ovako Win je prosto zakon ama bas za sve i nema konkurenciju, kompletan OS.
 
hejtujem MS na svakom koraku jer upropaste sve što dotaknu, Skype, Nokiu....
 
Kako su to Nokiu upropastili? Posle 7-8 godina su se pojavile Nokie koje bih kupio.

Izbor postoji, nije neophodan Win za mnogo koje akcije na kompjuteru.
 
uvek ima neko ko misli drugačije, ali generalni stav je da je nokia nekad bila no1, a sad skuplja koske ispod stola. ms je diiiiiivan, otpustio 20000 ljudi iz nokie -.-
 
uvek ima neko ko misli drugačije, ali generalni stav je da je nokia nekad bila no1, a sad skuplja koske ispod stola. ms je diiiiiivan, otpustio 20000 ljudi iz nokie -.-




A ko je primio Elopa da bude CEO?

I meni je zao ali Nokia nikad nije prodavala skart, cak ni u low segmentu se videlo da je to Nokia.

Al sta cemo, idemo dalje a otpustanja su negativan trend ovih godina, roboti preuzimaju posao ljudi.

Izvinjavam se za off, mada je u pitanju MS koji je kupio Nokiu :D
 
Poslednja izmena:
E drustvo, hajde da ne idemo u off topic i razvodanjavamo temu. Zamolio bih ko je moderator da slobodno obrise moj a predlazem i sve postove koji nemaju veze sa Win 10. Bilo je i prica i o Win 7 i XP cak. Ja mislim da ovde treba da se razmenjuju iskustva, problemi i saveti oko Win 10. Znam da je lako ponekad otici u off topic :), kao eto sa skajpom
 
Poremetio sam redosled metro ikonica u startu , nekako sam uspeo da ih sredim , evo slike:

Capture.PNG

Ajde neka mi neko uslika svoje , da vidim jel isto , ja sam Local Account nisam Microsoft , mozda je na Microsoft drugaciji redosled ikona , neko ko ima Local Account neka uslika da vidim kako je...
 
Pa sta ako si ih poremetio?One i jesu tu da budu "poremecene"!:D
 
Task manager i dalje ne prepoznaje OC brzinu memorije i opet kao na 8.1 (razumljivo), 1200 umesto 1400 MHz.
 
Meni cak ni ne izbacuje ime memorije, doduse stara je u pitanju ddr2 Apacer 2x2GB ali opet Gold edition? Da covek pomisli da je ram memorija Kina (kopija) :D
 
Instalirah i ja ovu desetku sinoc preko 8.1(trajalo oko sat vremena). Posle desetak minuta koriscenja deluje brze u odnosu na 8.1. Onda sam odradio windows update koji je ponudio i posle restarta mi ne radi net, stoji uzvicnik i pise unidentified network, no internet access. Radio sam sistem restore ali ne pomaze. Kada idem na troublesboot problems izbaci one or more network protocols are mising on this computer. Wi-fi radi.
Ima li nekig resenja za ovaj problem?
 
Otvori device manager-network adapter pa desni klik na adapter(koji je vec) i ununstall.
Restartuj komp i instalirace ga ponovo.
 
Nazad
Vrh Dno