Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

Jel probao neko Windows 10 na laptopu,kakva je autonomija?
 
Геџети су одбачени и нема ни подршке ни њих али углавном раде стари. Код мене се такође нису појавили после апгрејда па сам их поново инсталирао ... можда би се и појавили али нисам хтео да много истражујем. Већи ми је проблем што се пар пута побунио па рестартовао.
 
Lepo bi bilo da omoguce kacenje plocica na desktop,bar da budu korisne.
 
Instalirao sam novi build 9860 naravno iz Windowsa e sada kada sam hteo da obrisem Windows old sa C particije nemogu , dali je imao neko ovakvih problema kako da obrisem Windows old?
 
Mozes da ga obrises preko disk cleanup, pa system files. Tamo ce ti biti opcija old windows.
 
Instalirao sam novi build 9860 naravno iz Windowsa e sada kada sam hteo da obrisem Windows old sa C particije nemogu , dali je imao neko ovakvih problema kako da obrisem Windows old?

Sistem ne dozvoljava da se to obrise. Ja sam iz zezanja hteo da vidim hoce li to uticati na sistem. Podigao sam neki Linux, g-parted ili parted magic sto imam, i odande sam obrisao windows.old. Nije nista poremetilo sistem. Ali posto sam onda menjao interni laptop hdd, instalirao sam win 10 opet na taj novi, tako da nisam predugo istrazivao kako brisanje windows.old utice.

Ima li jos nekoga da je to brisao?

Inace na laptopu 10-ka radi dobro. To mi je tercijarni sistem, eto za zezanje :). Danas cu instalirati taj novi build opet, i necu brisati windows.old odmah, nego mozda kasnije. Pogledacu i po netu ima li da je neko brisao. U stvari treba li brisati uopste. Jer ako za mesec dana stigne opet novi build, mozda mu to treba??
 
Sad mi cista instalacija sa par programa zauzima skoro 70 giga ako stigne novi build trebace mi velika particija ako nece da se brise.

Imam jos jedan problem instalirao sam Eset smart i izgleda da su se posvadali on i Windows deflender tako da sam jedva deinstalirao Eset. Posle deinstalacije pokusao da ukljucim Windows deflender ali nece sta da radim?
 
Ma radi on lepo nego kada se ubacuju "dodatci" koji su lepo radili na 8mici, naravno da dođe do problema. MS je lepo rekao : "Nema niti će biti više ništa od Gadgets" previše nesigurni, i sigurno su uradili nešto da ih spreče ili bar otežaju. Naravno da ima i problema "iznutra", nađi mi neke windowse (ili bilo koji OS) koji ih nema.
pricao sam o "svezoj" instalaciji ovog novog Win 10 (ne preko VMware) ili kao neki drugi (rezervni-probni) OS prilikom boot-a...
Znaci,sveza instalacija - narezana (ili sa flas-a).Posle toga...ovaj update sam dolazi (bez da ga cekirate i preuzimate) i cela procedura traje (10-tak ili vise min.) sa nekoliko restarta....
Svi drajveri i (vitalni 35) programi posle ovoga rade ok...neke stavke (mozda) treba naknadno da se stave za podrazumevane (default)...moja kombinacija je Asus - Intel
Nikakve bagove (promasaje i sl.) nisam uocio za ovih par dana...e sada...mozda...pozz...
 
Koji antivirus koristite posto Windows deflender nemogu da ukljucum izbacuje gresku. Sto se instalacije tice danas sam instalirao Windows preko fleske cistu instalaciju i posle nadogradio na novi build i instalirao par programa ali posle instalacije eseta 8 sve zablokiralo.Koji antivirus da instaliram da radi kako treba.
 
Koji antivirus koristite posto Windows deflender nemogu da ukljucum izbacuje gresku. Sto se instalacije tice danas sam instalirao Windows preko fleske cistu instalaciju i posle nadogradio na novi build i instalirao par programa ali posle instalacije eseta 8 sve zablokiralo.Koji antivirus da instaliram da radi kako treba.
ja ne koristim nikakav (jos od verzije 8.1) osim Defender koji je podrazumevani (default)...
Ako se secas na XP (a mislim i na Win 7) da te dole u taskbar obavestava da nemas antivirus program...
Vidis da toga nema na verziji 8.1 kao i na Win 10 ...
O antivirusu sada mozemo da pricamo jako puno...jedni su za a neki (kao ja) su ....ne protiv - nego ovi novi Win OS nisu vise toliko "ranjivi" pa ti antivirus program uopste nije potreban...
Ako imas neke poverljive podatke i zelis da ih "zastitis" onda Kaspersky bez ikakvog kompromisa...
Opet,nudice ti i osporavati moj predlog) Eset NOd...ali...kao i u svemu (koliko para toliko muzike)
Svaki antivirus ce da ti "pojede" memoriju i izlazak na net...pozz...
 
Sistem ne dozvoljava da se to obrise. Ja sam iz zezanja hteo da vidim hoce li to uticati na sistem. Podigao sam neki Linux, g-parted ili parted magic sto imam, i odande sam obrisao windows.old. Nije nista poremetilo sistem. Ali posto sam onda menjao interni laptop hdd, instalirao sam win 10 opet na taj novi, tako da nisam predugo istrazivao kako brisanje windows.old utice.

Ima li jos nekoga da je to brisao?

Inace na laptopu 10-ka radi dobro. To mi je tercijarni sistem, eto za zezanje :). Danas cu instalirati taj novi build opet, i necu brisati windows.old odmah, nego mozda kasnije. Pogledacu i po netu ima li da je neko brisao. U stvari treba li brisati uopste. Jer ako za mesec dana stigne opet novi build, mozda mu to treba??

https://www.youtube.com/watch?v=AfpgSiOYWPc
 
Ocistio kao nasnimku nema vise windows old ,ali zasto mi je Windows velik oko 30giga dali je kod vas isto. Sad neznam dali je ranije bila ova fascikla a zove se RecoveryImage a velicine je oko 20giga. Dali smem da obrisem ovu fasciklu da nezeznem nesto?

capture.png
 
Ako si imao ranije legalan Windows pa ti je istekla garancija , slobodno brisi recovery particiju!

Ne bi trebao da bude 30 gigabajta Windows folder , mozda su se pomesali neki fajlovi od starog windowsa i od 10-ke! Trebao si svezu instalaciju uz format a ne instalaciju uz guranje starog windowsa u windows.old , windows.old rade oni koji ih mrze da prebace sta im treba sa C:\ na drugu particiju pa da formatiraju C:\ .
 
Poslednja izmena:
Ajmo sad ,danas instalirao Windows 10 cini mi se znaci Build 9841, format C particije i cista instalacija. Posto sledecu nadgradnju nemoze da se skine nego sa instalira preko windows updatea Build 9860. Ja to uradio tako kako sam cuo da mora i ovo je rezultat svega.
 
После неколико принудних рестарта (уз смајли који само обавештава да ће да се рестартује због проблема) и неких чудних брљања, синоћ сам склонио ово чудо и инсталирао 8.1. Јуче поподне се windows 10 подигао у никаквој резолуцији, у дивајс менаџеру није ни било дисплеј адаптера ... после рестарта је опет било у реду ... превише брљања да бих га оставио, може некад да откаже кад не сме па је отишао са харда. Сачекаћу неку нормалнију верзију.
 
Do Consumer Preview nema šta da se očekuje osim nestabilnosti.
 
После неколико принудних рестарта (уз смајли који само обавештава да ће да се рестартује због проблема) и неких чудних брљања, синоћ сам склонио ово чудо и инсталирао 8.1. Јуче поподне се windows 10 подигао у никаквој резолуцији, у дивајс менаџеру није ни било дисплеј адаптера ... после рестарта је опет било у реду ... превише брљања да бих га оставио, може некад да откаже кад не сме па је отишао са харда. Сачекаћу неку нормалнију верзију.
Tako je i bolje, nerealno je očekivati da neki OS u ovakvom stanju razvoja bude perfektan. Ako baš hoćeš da se igraš sa njim onda dual boot ili u VM pa udri kad imaš vremena. Ja ga imam na obadva načina a imam i vremena skoro na pretek pa reko 'ajd da probam i naučim nešto od samog početka.
 
Igleda da sve zavisi od konbinacije komponenata.
Za nekoga vrlo nestabilan sistem a za druge bez problema.
 
pa okacite screen toga sto (kao) ne radi...
silujete novi OS i trazite neke (umisljene) kvarove,greske,bagove itd...
"nismo u gacama" pa da trazimo dlaku u jajetu...
 
silujete novi OS i trazite neke (umisljene) kvarove,greske,bagove itd...
"nismo u gacama" pa da trazimo dlaku u jajetu...
Pa to i jeste razlog za upotrebu systema koji je u "probnom radu". Čak i MS očekuje da se to događa i zato i ima aplikaciju za primedbe. Jednom nedeljno se pojave i pitanja dali se i kome nešto sviđa ili ne. Bolje je eksperimentisanje sada, na besplatnom sistemu, barem se nešto nauči bez velikog rizika. Ima dosta manjkova, evo jedan: System Restore ne radi kako treba, mnogima pokazuje samo jedan ili dva "Point-a". Meni nije ni iz Safe Mode-a hteo da vrati system posle instalacije drajvera za GPU a koji napravljen nekoliko minuta pre.
Kad smo već kod drajvera, sa nekoliko probanih verzija drajvera za GPU, CCC nije radio, AMD i mnogi drugi ih nisu još spremili za 10ku.
Ima poprilična lista igara koje ne rade a rade na istom kompjuteru na 8.1. Avast neće da se instalira, čak ni najnoviji. .NET 3.5 je praktično nemoguće naterati da radi iako je imao bar jedan ili 2 update-a.
Svašta još može da se promeni pa da stvari koje rade danas, nema garancije za sutra.
 
Poslednja izmena:
pa okacite screen toga sto (kao) ne radi...
silujete novi OS i trazite neke (umisljene) kvarove,greske,bagove itd...
Шта има да качим када сам описао. Урадио апгрејд, није прихватио драјвере за графичку које је користио претходник него сам морао да пробам све редом и на крају скинуо са АМД. После тога 2-3 пута тек тако пријављује да ће да ме рестартује за неколико секунди уз смајли на екрану а последње је било обично нормално стартовање у некој VGA резолуцији из чиста мира. После рестарта опет све нормално.
Прва верзија је радила чисто, сада 8.1 сам набацује драјвере за графичку и ради нормално.

Ако брзо не буде нови битан апгрејд, многи ће да се скину са овога.
 
Calexx ne znam nemam intel hd , na amd lepo radi 10-ka , mada sam vratio 8.1 , moziila mi sporije radi na 10-ki , secka youtube , mada ova mozila firefox 33 i na 8.1 ponekad zasecne youtube , Opera ima siromasan Menu bar i teska kopija chorme-a je ali barem lepo radi na 10-ki znatno je brza od mozile! Nemaju svi 4 jezgra ali bas briga to mozilu svaka novija verzija je sve zahtevnija i vise opterecuje procesor , uporedjivao sam mozilu sa operom na 8.1 i 10 znatno bolje se pokazala opera , znatno manje opterecuje procesor u task manager ...ali opet koristim mozilu navikao sam , cekam nadam se da vidim da li ce naredne verzije opterecivati procesor...ne opterecuje u radu ali optereti nekad par sekundi na 100% dovoljno da zasecne youtube , na operi to nikad nije bilo!
 
Нисам инсталирао десетку на Интел ХД него на лаптоп са интегрисаном Ати картицом и углавном су код пуцања пријављивани проблеми са Ати драјвером. То се није дешавало са првом десетком него после адпејта на нову верзију, не дешава се ни са 8.1 ... мислим да оба кроз инсталацију набаце драјвере док апдејт није хтео да их прихвати, пријављивао је да су непотписани па сам на крају инсталирао оне са Ати сајта. Ако не ваљају они из инсталације и пуца са драјверима са Ати сајта, шта ту има даље да се проба.

Можда ћу да пробам и на компу са Интел ХД мада га последњих недеља ретко користим.
 
Meni radi odlicno ovaj build 9860. Na 10-ki sam od kako je mogla da se skine, i zadovoljan sam. Zna nekad zvuk na youtube-u da secne na sekund, ali to se bas,bas, retko desava.
 
Meni radi odlicno ovaj build 9860. Na 10-ki sam od kako je mogla da se skine, i zadovoljan sam.
Ајд пробаћу и на другом компу са Intel HD, ипак овај стари лаптоп није меродаван мада ми је поглу да се збуни са неком обичном Ати графичком.
 
Manite policiju neka radi svoj posao kako treba, e sad i to je pitanje ali kako god...
Nego imam i dalje problem, od kad je izasao taj novi preview, ja ne mogu da ga nikako updateujem, udjem u settings i idem na update i nista zakuca, posle mi prijavi da treba da se HDD checkira, odradi to , restartujem masinu, nista ne diram, udjem opet da vidom taj preview da skinem i opet zakuca, iznerviram se i odustanem...
Sta tu moze da koci? Od kad sam instalirao Preview, sve je radilo ok, bilo nekih sitnih ispravki, instalirao i to je to, pojavi se novi build i zakucalo..
 
Sta tu moze da koci?
Od kad sam instalirao Preview, sve je radilo ok, bilo nekih sitnih ispravki, instalirao i to je to, pojavi se novi build i zakucalo..
To ni u Microsoftu verovatno ne bi znali tačno da odgovore.
Ovo su vrlo rane radne verzije, i iz verzije u verziju prilično drugačije "ispod haube" (isprobavanje novog koda zarad ovog ili onog).
Pa su bagovi i razne greške normalna stvar a build koji na jednoj konfiguraciji normalno radi na drugoj uopšte ne mora da radi.
 
Kod mene je to odradio sam, primetim nesto mulja,
radi i tek kada je zatrazio restart ukapiram novi bild.
 
Ah pa to objasnjava sve, ostavicu ga par sati da odradi update :D
Nisam znao da i preview skida automatski, mislio sam da se to radi na zahtev korisnika.
 
Nazad
Vrh Dno