Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Rekli su mi da će svima biti ukinut kad istekne prvi mesečni obračunski period.Ostalo je da mi se jave na telefon da mi to potvrde 100%.Bili su izričiti da je uploud buster ukinut kao dodatna usluga.Zovite ih ih pretite otkazom ugovora jer sa tom bagrom samo tako može da se razgovara.
 
Ukinuli su uploud buster.Ja mislim da svi oni rade za SBB.Nije normalno da svako sam sebi seče prihod osim ako ga neko ne plaća za tako nešto.Verovatno sabotaža pred kupovinu da se uzme lova dok se još može.
Zvao sam ih da hoću da raskinem ugovor jer sam ga uzeo zbog bustera.Pošto se razgovor snima sve sam im sasuo u brk.Kažu zvaće me da mi kažu šta se dešava.

Ajd javi sta su ti rekli...
Koliko sam ja razumeo kada se kupuje protok ka internetu, ugovor sa stranim partnerom se potpisuje za simetricne brzine npr 10/10 Gbps.
E sad, u startu su im paketi za VDSL katastrofalni sto se tice brzine uploada, a sad ti hoces da DOPLATIS neku odredjenu sumu za jaci upload koji njih nista ne kosta (ako je moja pretpostavka sa pocetka tacna, ili ih kosta mrvicu prema onome koliko uzimaju od krajnjih korisnika), a ono NECE DA MOZE.
E sad izgleda da ovi "sefovi" nisu culi za strimovanje igara, HD skype, cloud servise, upload na Youtube, a plus i svi freelanceri mogu imati samo pozitivan efekat na svoj posao sa vecim i sigurnim upload brzinama...
Sa ovim potezom su se vratili 10 koraka unazad sa ponudom interneta, a po nekoj mojoj slobodnoj proceni zbog neuvodjenja boljih paketa i ovih zajebancija su izgubili bar 50.000 potencijalnih korisnika.
Sve ostalo sto bih napisao o njihovoj "NE"sposobnosti bi bilo *********.
 
Imas gore odgovor.
 
Videh odgovor....
Ko jos nije poludeo u Srbiji, taj definitivno nije normalan :lupko: :lupko: :lupko:
 
Zao mi je ako je ovo tacno, ali nemate na osnovu cega da raskinete ugovor zvanicno - ta usluga nije deo nikakvog ugovora, vec dodatna usluga, nezavisna skroz. Nikakav ugovor nije potpisan za nju, niti ugovorne obaveze.

Bunite se, ali nemojte se zaletati da stvarno raskidate ugovor (pretite, ali nemojte raskidati :D), bice na vasu stetu :D
 
Nije bas sve tako kako izgleda na prvi pogled.Ukinuta je dodatna usluga koja je postojala pri potpisivanju ugovora.nije pisalo da je probna ili u test fazi pa je stoga potpisivanje ugovora dovelo u zabludu korisnika da je njegovo opredeljenje za potpisivanje ugovora bilo doneto na bazi dodatne usluge koja je u tom trenutku cinila ponudu telekoma vrednijom nego sto je to ona sada,odnosno korisnik je doveden u zabludu da mu takva usluga stoji na raspolaganju.
 
Poslednja izmena:
umesto da budu pametni i da omoguce ub i na box paketima, da uzmu koji dinar dodatno, i da vise forsiraju vdsl tamo gde moze, oni idu u nazad - i to ne samo na stetu korisnika vec i na svoju stetu. ne razumem njihovu politiku.
 
Ne mogu da verujem, ako nam stvarno budu ukinuli posle januara... Ispadne da jos treba da im pisemo peticiju kako bi im davali vise para, ovo samo u Srbiji.
 
UB ne moze da radi sa iptv-om.To je tehnicki tako i tu se krije mozda razlog ove odluke u smislu da onaj ko ima Ub ne moze ili svesno ne želi njihov iptv a oni bi po svaku cenu hteli da ga uvaljaju.Ako nije to razlog onda je sigurno ono sto sam rekao ranije da su na platnom spisku konkurencije.
 
To vec mogu da shvatim :D

Inace, ne ocekuj nista oko one price za ugovor - ja sam uspeo da izmene samog ugovora uvek iskoristim za raskide, ali cene dodatnih usluga ne mogu da se iskoriste. Sve sto NE STOJI U UGOVORU, KAO DEO ISTOG, stavi macku pod rep :(
 
Zvao korisnicku sluzbu, receno mi je da nemaju informacije sta ce biti sa starim korisnicima koji vec koriste Upload Booster, ali da novi korisnici nemaju mogucnost uzimanja istog niti je moguce aktivirati/promeniti kao postojeci korisnik. Iskreno ne znam ni kome da se zalim, ako nam stvarno ugase, posto ovi na korisnickoj ocigledno ne mogu nista/nemaju blage veze. Zalim dan kad sam potpisao ugovor sa njima...
 
Ja se spremah da sa BOX-a predjem na neki od Net paketa bas zbog upload-a,a oni ukinuse Upload Booster!?
Mozda nam spremaju nove Net pakete sa vecim upload brzinama :p.
 
Ako su u pitanju novi paketi, to onda nije uopste lose. Ali ako je ukinuto samo da bi bilo ukinuto, onda neka se gone u pakao !
 
Ko je njih poznavao ni pakao mu neće teško pasti:-devil-:
 
@2kmilos
Yes, a sa novim paketima ces dobiti prase sa raznja i gajbu piva kod potpisivanja ugovora :p
Eve jedan normalan paket npr u Rumuniji:
https://www.telekom.ro/fix/internet-m-voce-s.html
Koliko sam ja razumeo to je 50/16 Mbita verovatno preko VDSLa (za fibre pakete idu posebne ponude) + nesto razgovora za 59 leja (oko 1500 dingera).
 
Na tom prasetu će pisati "MADE IN GERMANY"
 
Kakvi su oni slepci i koji je ovo fail od poslovnog poteza.
Pa ljudi neko je uzeo njihov internet samo zato sto je imao upload booster.
Nekome posao i plata zavisi od upload boostera i oni ga bez najave ukinu!
Gde to jos ima?
 
U Serbistanu.
 
@2kmilos
Yes, a sa novim paketima ces dobiti prase sa raznja i gajbu piva kod potpisivanja ugovora :p
Eve jedan normalan paket npr u Rumuniji:
https://www.telekom.ro/fix/internet-m-voce-s.html
Koliko sam ja razumeo to je 50/16 Mbita verovatno preko VDSLa (za fibre pakete idu posebne ponude) + nesto razgovora za 59 leja (oko 1500 dingera).

16 puta prezvakano, ne moze da se poredi Rumunija sa vecinom zemalja u Evropi, a kamoli nama. Makar sto se tice interneta. Ima debeo razlog za to, diskutovano na forumu vec.
 
@Ve®sus
Moja neka filozofija je da se treba uvek ugledati na bolje/razvijenije od sebe jer su oni bili pametniji/mudriji/sposobniji/imali strategiju/ pa su zato i ispred....
U ovom trenutku VDSL paketi 50 i 100 Mbita gube svaki smisao jer je odnos D/U 25:1 ili jos gore 50:1 ...
 
Ne gube smisao jer jos uvek jako mali broj ljudi moze da koristi vdsl tehnologiju.
U ruralnim podrucjima pogotovo.
 
Polupao si lončiće, gube smisao za one koji MOGU da ih uzmu....
Za one koji ne mogu isti im *****
 
Telekom ne deli a(V)dsl ulugu na tehnlologiju kojom se pristupa sistemu, vec iskljucivo na NET pakete, koji se po ovom novom ne menjaju (bar za sad). Ali UB su izbacili iz ponude (zasto, kako, ebem li ga) i to je njihovo pravo jer je to ipak dodatna usluga, tj nismo se na istu pretplatili ugovorom.
 
Klasicna pravno vrlo dobro smisljena prevara.
Ponudis dodatnu uslugu koja primami korisnike, oni potpisu ugovor na 2 godine i onda ukines tu dodatnu uslugu koja je nekima sigurno bila i presudna pri odabiru operatera.
Svi koji su potpisali ugovor na 2 godine zbog dodatne usluge Upload Booster su ovim gestom izigrani.
 
Poslednja izmena:
UB presudan? Kako? Jer si na Dedinju ili NBG pa si imao izbor Targo-a ili SBB Fibera? Aha... ovaj prvi je bio jeftiniji jer ne mora fixni/TV da se uzima, pa je glup onaj koji ih nije izabrao, a ovaj drugi je skuplji u svakom slucaju, i ima ga samo na Dedinju i Senjaku van NBG - gde sigurno nije presudan upload.
 
Telekom-ova optička mreža je još bolja od pomenutih ponuđača. Nešto skuplja ali radi stabilno.
Brzina upload-a je meni presudna pri odabiru paketa usluga i operatera.
Smisao daljnjeg ulaganja Telekom-a u infrastrukturu (VDSL i optičku mrežu) gubi smisao ako ćemo svi da se vratimo na brzinu upload-a od 1 ili 2 Mbps jer takve brzine nudi i ADSL.
Ako oni stvarno ukinu uslugu Upload Booster, ponuda Telekom-a će biti lošija od čak nekih običnih paketa kablovskih operatera jer i oni čak nude veće brzine upload-a.

I molim bez vređanja, o tome ko je glup neka prosudi neko stručno lice.
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio ni na koga konkretno, "nepromisljen" bi bila bolja rec.

Glupo je ako Telekom izbaci ovu uslugu, pogotovu sto je naplacuje - ali ne mogu da se slozim da ona sme biti presudna u odabiru operatera.


Inace, kome treba za posao - zbog vas verovatno i izbacuju mogucnost UBa, jer zele da platite skupe poslovne pakete, a ne kucne.
 
Da li je moguće da se koristi svoj ruter umesto telekomovog?
Ako ne, da li ovaj način i dalje funcioniše?
 
Nazad
Vrh Dno