Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Ja imam vdsl 50/2 i placam pretplatu kod sbb-a.
I nije da sam nesto narocito ekstaziran zbog toga.
Cale gleda tv zato placa pretplatu.
Ja placam telefon i vdsl a samo mi treba vdsl.
Mobilni paket imam al to samo da zadrzim kul broj. Inace koristim crnogorsku karticu za sve pozive, mada ni ne zovem preterano nesto.
 
Izgleda da mi koji smo na oko kilometar i vise metara udaljeni od centrale morati da cekamo VDSL2.
 
Na MojTelekom meni i dalje stoji 20/1 kao opcija, kao i 30/2 ;)
 
Ako vec ukidaju dodatnu uslugu Upload Booster neka ponude bar nove pakete, tipa 10/1, 20/2, 50/5, 100/10 Mbps i naravno neka odobre da na te nove pakete mogu da predju i stari korisnici koji su potpisali ugovor i koristili uslugu Upload Booster.
Odnos download-a i upload-a bi bio 10:1, što bi bilo i prihvatljivo za nase uslove, a i ponuda Telekom-a bi opet bila ispred svih i sa brzinama i sa cenama.
 
Bezobrazno je što su bez ikakve najave ukunuli UB.Sa takvim ponašanjem od njih ne treba očekivati ništa pametno.
 
UB je dodatna usluga, i ni za jednu dodatnu uslugu niko ne najavljuje ukidanje.

Pogotovu ne za nesto sto ne kaci ni 1% korisnika :(
 
Nije normalno ni da se ukine nesto preko noci sto su nudili godinu dana. To nije bila nikakva testna usluga ili akcija, vec normalna javna usluga za sve korisnike koji imaju VDSL ili pristup preko opticke mreze.
Meni je jasno da se sve usluge sa vremena na vreme menjaju na bolje ili losije, na skuplje ili jeftinije, da su promenili brzine ili cene to bi jos i razumeo ali da samo ukinu od jednom nesto sto je postojalo duze vremena, mislim da nije fer.
 
A kad je SBB samo ukinuo lokal?
Kad se ukidaju dodaci za mobilne tarife?
Kad se ukidaju karte za jednu voznju?

Kad se ukidaju bodovi za SuperKartice?
Kad se ukidaju promocije za kreditne kartice?
 
UB nije usluga buđenja,nije provera temperature,horoskop ili radio čestitke i želje.

To je primarna funkcija internet saobraćaja.Bez uplouda nema ni downlouda.Znači mora se imati uploud a oni ga sada svode na 18 vek.
 
Poslednja izmena:
@all
Da li vam se kod direktnog odgovora na temu javlja ova greska???

Greške
Prilikom slanja poruke prijavljene su sledeće greške
Database Error

a na kraju ipak okaci poruku...
 
Smorili ste. Od ovog piskaranja nemate nista. Ajde se lepo okupite pa protestvujte na terazijama ispred poslovnice. Meni ub ne treba, ali cu doci iz solidarnosti kad se dogovorite. Ako mislite da to moze da pomogne da se vrati na staro. Ako mislite da ne moze, onda prestanite da kenjate.
 
Izgleda da mi koji smo na oko kilometar i vise metara udaljeni od centrale morati da cekamo VDSL2.
HW koji koristi TS za vdsl je 2 generacije, sto ce reci ovo sto sad imamo je bas taj vdsl2 [emoji4]
 
Ako vec ukidaju dodatnu uslugu Upload Booster neka ponude bar nove pakete, tipa 10/1, 20/2, 50/5, 100/10 Mbps i naravno neka odobre da na te nove pakete mogu da predju i stari korisnici koji su potpisali ugovor i koristili uslugu Upload Booster.
Odnos download-a i upload-a bi bio 10:1, što bi bilo i prihvatljivo za nase uslove, a i ponuda Telekom-a bi opet bila ispred svih i sa brzinama i sa cenama.
Da a kad sam ja to napisao pre 10 dana svi me napadose da hocu da pokradem TS, a sad vidim ima onih koji misle kao ja samo sa zakasnjenjem ali sad to svi odobravaju...
 
Da li na ovaj paket 20/2 može da se pređe sa 20/1 ko ima već ugovor na 20/1?
I da li ovo znači da će svugde gde je pre bilo 20/1 adsl biti 20/2 vdsl?
 
Telekom Srbija VDSL

Ne znaci, nego ako ti odobre vdsl i vrv nece da ti menjaju dok ne istekne ugovor
Edit:ako i puste adsl na 2 upload, vrv ces cekati 3 meseca do isteka
 
Poslednja izmena:
Ne mora da znaci da ce odobriti. "Tehnicki uslovi" su cudo. Pre svega udaljenost od centrale.
 
Sem za one koji nemaju tehnickih mogucnosti ni za paket NET10. Tacnije, zanimljivo je to da ukoliko potpisete ugovor za NET10 koji je trenutno najsporiji paket, a niste u mogucnosti ni pola brzine ostvarite, mozete isti ugovor raskinuti bez placanja penala, u bilo kojem mesecu tekuceg ugovora.
 
Sta ima da idemo do TC, zovem 19813 ujutru :) Ionako treba da selim prikljucak :)
 
Javi obavezno šta kažu ako ti nije problem. I ako možeš još jedno pitanje ako se preseli priključak na mesto gde nije moguće ostvariti brzinu predviđenu ugovorom može li se raskinuti ugovor
 
Znam da moze ako nema mogucnosti za ADSL uopste (prebacis fon tamo, ne moze ADSL - moze raskid).
Za ovo drugo ako se setim, pitacu, ali mislim da ne moze jer zato postoje DO brzine, a ne konkretne. Jedino ako u ugovoru ne stoji iskljucivo jedna brzina (Net50 po ceni Net10 recimo).
 
Sta ce sada biti sa net50 akcijom, jel ce se placati 1549? Jer tehnicki, akcija je net50 po ceni net10
 
Ali čim je sa adsl radio 20/1 radiće i sa vdsl 20/2.
Da ali očigledno imamo posla sa ******ma.

Sta ce sada biti sa net50 akcijom, jel ce se placati 1549? Jer tehnicki, akcija je net50 po ceni net10

Plaćamo po novoj ceni za Net10 = 1.999,00 din.


Pre dva dana pričam sa drugom i kažem mu kad se vrati sa puta da pređe na 20/5 jer će nam obojici značiti i sad obiđem temu kad ono nema više UB.
@alfaunits kao što vidiš ta dodatna usluga je presudna i ostaće bez korisnika koji bi potpisao na dve godine ;)
 
Vrh Dno