Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Meni je konkretno UB bio presudan prilikom izbora operatera! Zivim na Dorcolu, u zgradi u kojoj osim Ikoma i Telekoma nema vise opcija sto se neta tice. S obzirom da Ikom ima 2 mbs max upload izabrao sam Telekom. I sada ako u Telekomu odluce da ukinu UB meni njihova usluga nece biti vise potrebna a potpisao sam ugovor na 24 meseca...
 
A ti bi izabrao Ikom, koji isto nema upload veci?
 
Ali ce zato SBB imati bolju ponudu (ponovo) posle ukidanja UB, a siguran sam da nisam jedini koji je otisao sa SBBa zarad Telekomovog mazanja ociju.
 
Kako? On nema SBB, a SBB nema ponudu >2Mbps.
Ne kapiram?
 
Pricam za situacije gde imamo izbor izmedju vise provajdera, a ne Telekom i nekog ko kupuje od Telekoma link. I odakle ti to da SBB nema ponudu vecu od 2Mbps (ne pricam o fiberu)?
 
Iskreno izgleda da je povecano malo od kad sam gledao SBB ponudu ;)

Ali za nesto bitno vise, mora mnogo vise da se plati. I kod Telekoma ima 50/2 za 1900 - sta ima kod sbb za toliko? (nema ni najnizi ako se uracuna KTV)
Mislim da je to daleko od ozbiljne razlike u brzini.


(ne branim TS ako ukida UB, vec vise sam na sredini - mislim da se zalite isto kao i oni koji misle da je dovoljno da PPom mozemo da primamo uplate i sve je reseno da zaradjuju slanjem prozivoda u svet :D)
 
Где има код Телекома 50/2 за 1.900 па да размислим о томе? Јел боље 50/2 за 1.900(+659) од 60/3 код СББ-а за 2.554? ;)
 
Kako za 2554? Ktv ne placas uz njega?
Ima ako imas VDSL. Barem ne bilo kad je Veks birao za UploadBooster.
 
Za iste pare ima 40 mb kod sbb, međutim šta je bolje fiksni i internet ili digitalni i hd kanali i internet?
 
Iskreno izgleda da je povecano malo od kad sam gledao SBB ponudu ;)

Ali za nesto bitno vise, mora mnogo vise da se plati. I kod Telekoma ima 50/2 za 1900 - sta ima kod sbb za toliko? (nema ni najnizi ako se uracuna KTV)
Mislim da je to daleko od ozbiljne razlike u brzini.


(ne branim TS ako ukida UB, vec vise sam na sredini - mislim da se zalite isto kao i oni koji misle da je dovoljno da PPom mozemo da primamo uplate i sve je reseno da zaradjuju slanjem prozivoda u svet :D)

Moj mesecni racun za Telekom je 3300 dinara, a ne tih 1900 koji su inace podignuti na 2000 i nesto i to je bez PDVa. Kao sto neki SBB fanovi vole da preskoce mesecno "odrzavanje", tako i Telekom ljudi namerno zaborave da je obavezno imati telefonsku liniju za koju placas obavezan RATEL-om-podrzan mesecni porez i racun. Inace, mislio sam da je protivzakonito objavljivati cene bez PDVa na nacin koji su oni tada radili, ali drzavna firma pa valjda nema svrhe da se buni. Kod SBBa dobijam i digitalni TV u isto vreme, veci upload (nakon ukidanja UB, ako me zadesi), besplatnu identifikaciju telefona (ovo je toliko tuzno da se mora navesti kao prednost, kad Telekom naplacuje u 21. veku), flat impulse i jos dosta stvari za neznatno vecu cenu ili makar daleko opravdanu razliku za jace pakete.

Sto se tice zaljenja, to sto mozda vise od 90% ljudi ne koristi svoj upload ne znaci i da ostalih 10% treba staviti u istu korpu i tretirati kao da im realno ne treba. A veoma je interesantno da neko ko je radio/ziveo u Koreji sa daleko boljim konekcijama kaze tako nesto. Npr., u mom stanu postoji daleko vise od jednog uredjaja koji koriste istu konekciju tokom dana, pocev od skoro svakodnevnih Skype poziva sa familijom i prijateljima u inostranstvu, do streamovanja i slanja materijala, a nesto od toga postaje prakticno nemoguce kad ti neko smanji upload 5 puta. Puka slucajnost da bi mi i omogucivanje Paypal uplata pomoglo pri obavljanju nekih od tih dela, ali tebi sam mozda samo jedan od onih u Srbiji koji su u zabludi i da nam Sengen sluzi icemu...
 
Poslednja izmena:
Sto se tice zaljenja, to sto mozda vise od 90% ljudi ne koristi svoj upload ne znaci i da ostalih 10% treba staviti u istu korpu i tretirati kao da im realno ne treba. Npr., u mom stanu postoji daleko vise od jednog uredjaja koji koriste istu konekciju tokom dana, pocev od skoro svakodnevnih Skype poziva sa familijom i prijateljima u inostranstvu, do streamovanja i slanja materijala, a nesto od toga postaje prakticno nemoguce kad ti neko smanji upload 5 puta.

+1

Meni je konkretno UB bio presudan prilikom izbora operatera! I sada ako u Telekomu odluce da ukinu UB meni njihova usluga nece biti vise potrebna a potpisao sam ugovor na 24 meseca...

+1
 
Zovite ih na telefon.Svaki razgovor se snima i najexxxite im se mile majke.Ja sam im svašta rekao.Da ih je SBB platio,da su jedina kompanija koja se odriče profita,da su prevaranti,hoštapleri,i ono sve po spiku kako to već ide.
 
Kako za 2554? Ktv ne placas uz njega?
Ima ako imas VDSL. Barem ne bilo kad je Veks birao za UploadBooster.
Не плаћам одржавање и не могу да добијем VDSL на (по њиховом) преко 700м од централе. Пошто ни ISDN није у VDSL плану, вероватно неће ни да ме занима у даљој будућности. Поред тога, нисам сигуран да и даље важи та понуда 50/2 по цени 10/1. Хм, откуд то да је то цена без ПВД-а? Цена за 10/1 тј 1.899 је била са ПДВ-ом па ми је чудно да се за ту акцију додатно обрачунавао.

Код СББ-а се добија тзв флет тек уз пакете са телефонијом па то може да се пореди са Телеком Бокс пакетом а ту се добија реално бољи флет. У принципу су понуде пакета сличне, ја тренутно имам оба а ако могу да бирам, изабраћу ... ехе-нет. ;) На пролеће ми истиче Бокс и укидам га, на јесен СББ пакет и вероватно онда прелазим на ехе-нет.
 
Nalupa se ti samo tako.
Odakle ti to da sbb flet internet može samo uz telefon?
 
Za iste pare ima 40 mb kod sbb, međutim šta je bolje fiksni i internet ili digitalni i hd kanali i internet?
Za koje iste pare? Vi samo gledate osnovni paket, i ne ukljucujete KTV pretplatu.
Meni licno je bolje NISTA dodatno, ali posto vec moram da biram, bolje je fixni (nemam telefon, ali nemam ni TV - oba placam dzaba, a KTV je duplo skuplji, znaci da je duplo bespotreban).
Ako je nekome KTV potreban, a fixni nije, onda nema rasprave uopste, njemu je SBB bio bolji izbor.

Moj mesecni racun za Telekom je 3300 dinara, a ne tih 1900 koji su inace podignuti na 2000 i nesto i to je bez PDVa.
O cemu ti pricas, kakvo podizanje, kakav PDV? 50/2 je 1900 sa PDVom, za onu promociju, koju si nadam se iskoristio.
2550 izadje sa fixnim otprilike. Kod SBBa 60/3 je vise od toga BEZ KTV.

Kao sto neki SBB fanovi vole da preskoce mesecno "odrzavanje", tako i Telekom ljudi namerno zaborave da je obavezno imati telefonsku liniju za koju placas obavezan RATEL-om-podrzan mesecni porez i racun.
Uopste. Ja sam poredio sa fixnim i sa KTVom.
Oba smatram nepotrebnim djubretom, koje ja moram iznositi, i placati :D

[quite] Inace, mislio sam da je protivzakonito objavljivati cene bez PDVa na nacin koji su oni tada radili, ali drzavna firma pa valjda nema svrhe da se buni.[/quote]
Ovo pricas za UB? I mene je to zbunilo! Inace, ako se menja paket sa UBem, ili se menja UB paket, bice duplo naplacen UB! (ili ce biti naplacena oba UB paketa)
Ako vam ukinu, pogledajte racun, moze se desiti da ima vise naplaceno nego sto treba.


Kod SBBa dobijam i digitalni TV u isto vreme, veci upload (nakon ukidanja UB, ako me zadesi), besplatnu identifikaciju telefona (ovo je toliko tuzno da se mora navesti kao prednost, kad Telekom naplacuje u 21. veku), flat impulse i jos dosta stvari za neznatno vecu cenu ili makar daleko opravdanu razliku za jace pakete.
E, sad.... prvo, flat impulse NEMAS. Imas "FLAT" dodatak za fixni, koji je flat koliko je i Zemlja ravna - jer daje samo 1500 minuta:
http://www.sbb.rs/Jeftina+fiksna+telefonija/5514/Flat+Fiksni.shtml
I to NIJE besplatno ni uz Gold paket (vec tek uz Gold Extra), vec se placa 400 dinara.

Znaci poredis oko 2550 (50/2 + Fixni) sa 4100 (Gold Extra) ili 3800 (Gold+"FLAT" fixni) ili 3000+1100+400= 4500 (60/3+KTV+"FLAT" fixni...)
Priznaces da poredis mnogo razlicite stvari!
Ako vec tako nesto poredimo, ajde ovako:
MegaBox, ~3600RSD:
- 50/2
- HD IPTV
- Fixni PRAVI FLAT unutar Srbije (posto je 99% brojeva i dalje TS, a stvarno nema ogranicenja za zvanje TS brojeva iz Box paketa)
- Tarifa koja treutno vredi barem 850 dinara (Miks M valjda)
Naspram pa i 4100 za Gold Extra, a dobijas i mobilnu tarifu.

AKo vec poredis sa TVom, uzmi moguce opcije kod TSa, a ne logiku "ovde placam 2550, ovamo 'svega' 4100, ali dobijam TV koji koristim"..... ne kapiram ti poredjenje inace.
AKo je tebi ovo "neznatno veca cena, ili veca usluga" moram te podsetiti osnovnoj matematici :)

BTW, mozes preci na MegaBox sa bilo kog ADSL/VDSL paketa, ako nemas uredjaj.

Sto se tice zaljenja, to sto mozda vise od 90% ljudi ne koristi svoj upload ne znaci i da ostalih 10% treba staviti u istu korpu i tretirati kao da im realno ne treba. A veoma je interesantno da neko ko je radio/ziveo u Koreji sa daleko boljim konekcijama kaze tako nesto.
Ne razumem? Na sta mislis ovde?
Ne kazem ja da ih treba staviti u istu korpu, vec da nisu imali izbora ionako :(
Npr., u mom stanu postoji daleko vise od jednog uredjaja koji koriste istu konekciju tokom dana, pocev od skoro svakodnevnih Skype poziva sa familijom i prijateljima u inostranstvu, do streamovanja i slanja materijala, a nesto od toga postaje prakticno nemoguce kad ti neko smanji upload 5 puta.
Slazem se, molim te, nemoj misliti da ja zelim da TS ukine UB, ili da ih opravdavam.... vec mislim da niste ionako imali izbora, ma kako to izgledalo, tj. da ne bi ste drugaciji izabrali, pa se na isto svede ("pa jesi dobio manje parce, sta hoces" :D)

Puka slucajnost da bi mi i omogucivanje Paypal uplata pomoglo pri obavljanju nekih od tih dela, ali tebi sam mozda samo jedan od onih u Srbiji koji su u zabludi i da nam Sengen sluzi icemu...
Ja sam u PP temi objasnio alternative za naplatu preko PayPala, i jedino mesto gde nema alternative jeste eBay (mada i tu moze nesto da se uradi preko tih alternativa, ali nije podjednako lako).
Ako smatras da te PP zadrzava, lazes sebe. Da sam ja tako mislio, ne bi stigao do Koreje jos 2002., vec bi sedeo ovde, kuckao preko dialupa :)

Nadjite resenje, prekinite da se zalite :)

Sengen... dobrom broju ljudi je omogucio da putuju komotnije, velikom broju ljudi da ga zloupotrebe, a nekima je iskreno smorio putovanje.
Pre belog sengena nisam nikada morao da pokazujem u Nemackoj ista, nista me nisu pitali, samo pecatirali skoro uvek (2x godisnje), sada mi traze rezervaciju hotela :D (a to me ni u SAD nisu pitali ikada).
Ne bih da se vrati staro doduse!
 
Не плаћам одржавање и не могу да добијем VDSL на (по њиховом) преко 700м од централе.
Cekaj, kako ne placas KTV odrzavanje?
AKo imas razlog, ti si specifican slucaj, nemoj molim te toliko specificne situacije uzimati kao mogucnost, sumnjam da populacija koja ima mogucnost za VDSL ima tu mogucnost, a kamoli sire.
Ili mislis na osnovni Net+KTV paket koji je sporiji od 50/2, koji kosta toliko isto sa fixnim.

Поред тога, нисам сигуран да и даље важи та понуда 50/2 по цени 10/1.
Pa sto onda ulazis u raspravu o VDSLu, ako ne mozes imati VDSL?:)
Ja zelim da ljudi razmisle da li bi drugacije odlucili (sigurno bi drugog providera izabrali) da su znali da nece moci UB da koriste. Ti uopste nisi imao izbora, nisi primer :D

У принципу су понуде пакета сличне, ја тренутно имам оба а ако могу да бирам, изабраћу ... ехе-нет. ;)
Ko je imao izbor ExeNeta i Beogrida (ili Targoa), a izabrao je Telekom.... pogresio je u startu po meni.
 
Za oko 300 više

To nisu iste pare, i ipak je 50/2 naspram 40/2.5. Znaci upload ti je neprimetno veci (spor u oba slucaja), tako da ne dobijas primetno vise (cak dobijas download manje), a placas vise.

izgleda da mi moramo da definisemo sta znaci "iste pare" i jos neke matematicke pojmove :D
 
Iste pare su slične pare do 5-10% tolerantancije. Ali dobro ti si rekao ne treba ti ni televizor ni fiksni a ja uplatim tv par puta sedmično a fiksni 0 puta godišnje. Zato mi je bolji sbb.
 
Mogu samo da zavidim onima koji imaju ponudu i SBB-a i Telekom vdsl u zgradi.
Na osnovu toga može da lako da se odluči šta mu najviše odgovara; koje TV programe najviše gleda, da li koristi jedan, dva ili tri TV-a u kući, da li više mu znači neograničeni fiksni telefon kod telekoma ili 200 min kod SBB-a gde ulaze i fiksni brojevi u 70 zemalja i sl. Razlike u ceni nisu neke i zavise baš od potreba.
 
Iste pare su slične pare do 5-10% tolerantancije.
Licno se ne slazem, nagomila se sve to.

Ali dobro ti si rekao ne treba ti ni televizor ni fiksni a ja uplatim tv par puta sedmično a fiksni 0 puta godišnje. Zato mi je bolji sbb.
Sa te strane i meni dodje slicno sada (TV bi i upalio, fixni sigurno ne bi - ali ni TV nemam nameru da ubacujem opet u stan).


Ako je neko birao 50/5 za 2550 kod TSa umesto 25/2 za maltene slicno (2700) kod SBBa, ili 50/5 za 2550 kod TSa naspram 40/2.5 kod SBBa 3000 (Silver Duo), samo zbog uploada, zao mi je :(
Ali je ocigledno da je Net bitna stavka, i da bi moralo 500 dinara vise da se plati (sto je dosta preko 10%, ~25% je :D) za slicne brzine, zbog TVa.


Probajte da prebacite na nekoga ugovor, ako imate 50/2, sigurno ce se javiti neko ko ima mogucnost za VDSL, a nema ugovor trenutno ili mu uskoro istice.
 
Nalupa se ti samo tako.
Odakle ti to da sbb flet internet može samo uz telefon?
Кад одговараш на поруку, прочитај је мало пажљивије са посебним освртом на оно на шта се односи. Овде је у питању био телефон са флет импулсима.
Cekaj, kako ne placas KTV odrzavanje?
Постоје категорије корисника које су ослобођене неких плаћања, слично као што то постоји и код Телекома и неких других.
AKo imas razlog, ti si specifican slucaj, nemoj molim te toliko specificne situacije uzimati kao mogucnost, sumnjam da populacija koja ima mogucnost za VDSL ima tu mogucnost, a kamoli sire.
Па јесам специфичан случај али је вероватноћа да неко имамогућност за VDSL скоро мања него ово што је код мене. ;)
Pa sto onda ulazis u raspravu o VDSLu, ako ne mozes imati VDSL?:)
Ово је расправа о томе да је VDSL у сваком случају повољнија опција али без назнаке да неки мали проценат корисника уопште може да га има. Иначе мислим да VDSL не каска за већином осталих понуда интернета под условом да се поклопе неке коцкице.
Ko je imao izbor ExeNeta i Beogrida (ili Targoa), a izabrao je Telekom.... pogresio je u startu po meni.
Ја нисам имао, оптика је пристигла у ове крајеве мислим јесенас а пошто ми на пролеће завршава Бокс (а на јесен и СББ), мислим да знам како ћу даље.
 
Ludi dosta prepiranje malo vise korisnijh informacija. :smash:

Upravo primetih da su promenili upload brzinu u cenovniku za Net 20 do 20/2 Mb/s
 
Jos da nama sa 20/1 sad prebace:)
 
@alfa
Koliko ja znam 20/2 ce morati da ide preko VDSLa....
Max upload na ADSL2+ je oko 1,2Mbita u najboljem slucaju. Koju ti imas konekciju? A/V DSL?
 
Zvao juce telekom za VDSL moze samo za one koji su max od centrale udaljeni 350 a ja sam udaljen 712m :( ostalo mi na kraju da cekam da se neki kablovski operater dovuce do mene
 
Vrh Dno