Šta je novo?

Telekom Srbija VDSL (FAQ 1. post)

Da li neko zna postoji li neki broj telefona / osoba / sluzba koju mogu da kontaktiram da provjerim da li imam teoretske mogucnosti da uvedem VDSL, posto nemam uveden telefon, a ne bih bezveze da placam uvodjenje, pa da mi posle kazu da mi ne moze internet :D

Lokacija je Mirijevo 4 (kod teniskih terena).
 
Uzmeš bukvalno najbližeg komšiju sa telefonom i onda za taj broj telefona pitaš da li uopšte može adsl pa onda sve ostalo.
 
Nakon isteka ugovora, sta se desava ? Jel brzina ostaje ista kao pod ugovorom ili ne ? Nadam se da ce do sledecg marta biti neka nova promocija kako bih po isteku ove 50/2 po ceni 10/1 uspeo da produzim trenutni ugovor ili potpisem neki jos bolji po mene.
Valjalo bi da do tad uvedu ono paket po ceni nizeg, to bi znacilo za nepune 3k paket 100/2.
 
Nakon isteka ugovora, sta se desava ? Jel brzina ostaje ista kao pod ugovorom ili ne ? Nadam se da ce do sledecg marta biti neka nova promocija kako bih po isteku ove 50/2 po ceni 10/1 uspeo da produzim trenutni ugovor ili potpisem neki jos bolji po mene.
Valjalo bi da do tad uvedu ono paket po ceni nizeg, to bi znacilo za nepune 3k paket 100/2.
Brzina ostaje ista, ali gotovo sigurno ce ponuditi iste uslove ili jos povoljnije po nas a do tad ce se privatizovati TS ja mislim na zalost ali daj boze da gresim.
 
Ako se privatizuje bezite.. uvode FUP toliko sam uveren u to da cu se ozbiljno kladiti da za max. godinu nakon sto DeutTelekom ih kupi dolazi FUP.
I vece cene samo sto ce mozda bas za nas sa Bencha na pocetku izgledati bolje jer ce verovatno najnizi paket poskupeti ali ce i biti dosta jaci.
 
Ako se privatizuje bezite.. uvode FUP toliko sam uveren u to da cu se ozbiljno kladiti da za max. godinu nakon sto DeutTelekom ih kupi dolazi FUP.
I vece cene samo sto ce mozda bas za nas sa Bencha na pocetku izgledati bolje jer ce verovatno najnizi paket poskupeti ali ce i biti dosta jaci.
Pa kazem ja nazalost ce se privatizovati do isteka nasih ugovora a onda... Logicno FUP.
 
Nakon isteka ugovora, sta se desava ? Jel brzina ostaje ista kao pod ugovorom ili ne ? Nadam se da ce do sledecg marta biti neka nova promocija kako bih po isteku ove 50/2 po ceni 10/1
Онако из прве, наравно да брзина остаје иста али не и цена, осим ако и даље не буде постојала акција 50/2 по цени 10/1. Ако не буде тако, остаје ти да плаћаш 50/2 по некој реалнијој цени (сада 2.899 на две године) или да мењаш пакет.
 
Bio mi je lik iz TS.. Ponudio je megabox4 : 50/2 iptv fixni i sim karticu sa nekim minutima i 1gb data sve za 3600din. Da li je ok ponuda?
 
I treba da se privatizuje kad su nesposobni, kad mi se hosting iz Nemačke www.hetzner.de rutuje preko Holandije da mu... Ko nije na telekomu i čiji provajderi ne kupuju telekomov net svi su normalni pingovanje ne više od 35ms, a mongoloidi iz telekoma kad im se kaže da je radilu super do pre mesec + dana oni ne razumeju, kazu do tvog je računara hahahahaha pa dećeš goreg provajdera
 
Bio mi je lik iz TS.. Ponudio je megabox4 : 50/2 iptv fixni i sim karticu sa nekim minutima i 1gb data sve za 3600din. Da li je ok ponuda?

Da. Standardna ponuda ako podrzava centrala VDSL. Cak ima na Box flajeru u poslovnici TNP.
 
Dobra je to ponuda.
 
Ako se uzme VSDL+IPTV na jednoj a samo ADSL(ne VDSL) na drugoj lokaciji da li moze IPTV da se koristi na drugoj lokaciji samo uz prebacivanje iptv risivera?
 
Koliko ethernet portova ima Vdsl modem? Ako uzmem mega box4 jedan port ide za iptv, a treba mi bar 3 slobodna (pc, tv, ps4). Malo mi je bezveze da kupujem switch.
 
Imaju obicno po 4, 2 za net a 2 za iptv. Mogu sva 4 da se zbudze za net mozda mogu i 3.
Sem ako ne daju neki vecu ruter sa vise portova sada.
 
Још нисам видео (бар овде код нас) неки ADSL рутер са више од 4 порта. Углавном су уз IPTV слободна два за интернет а мислим да је овде било упутства како да се за VDSL рутер и друга два подесе. Како год, ако хоћеш IPTV онда за више од три уређаја мора свич.
Ako se uzme VSDL+IPTV na jednoj a samo ADSL(ne VDSL) na drugoj lokaciji da li moze IPTV da se koristi na drugoj lokaciji samo uz prebacivanje iptv risivera?
По којој би ово логици могло? Онда бих и ја код мене могао да гледам телевизију са неким STB.
 
Po logici da tako gde je uzet onda ne moze, po logici da ce na drugom mestu imati manje neta, a na prvom nece imati vise....
Ne ide na stetu TSa, ipak nije to DUPLIRANJE STBova, pa da se na dva mesta koristi, a na jednom placa; vec da moze da se seta STB na mestima gde ima ADSL. Mada je pitanje vezano za VDSL na jednom, a ADSL na drugom mestu.

Ti ako imas na dva mesta ADSL, mozes da setas modeme - svaki modem vuce svoju brzinu.
 
Брзина се подешава за линију а не на модему па ако однесеш негде модем, имаћеш брзину која је и била тамо. Што се СТБ-а тиче, ваљда се и то подешава на линији а не на СТБ-у па мислим да то мора да одобри и подеси Телеком. Иначе би процветала продаја СТБ-ова на бљуваку.
 
Cvetala bi KOPIRANIH STBova prodaja.
Ja pitam za originalni.
 
Koliko ethernet portova ima Vdsl modem? Ako uzmem mega box4 jedan port ide za iptv, a treba mi bar 3 slobodna (pc, tv, ps4). Malo mi je bezveze da kupujem switch.

Ima 4, 2 za net i 2 za iptv. Znači možeš u jedan IPTV, jedan za PC, jedan za TV, a PS4 preko wifi. Ostane ti jedan port slobodan za drugi TV, tj. IPTV, ako želiš da dodaš, a to je još 300 din mesečno.
 
Poslednja izmena:
Ne moze stb da se koristi na modemu/liniji/ruteru u okviru adsl/ koji nije podesen za rad sa njim od strane telekoma.

To nema veze sa tim da li je neki stb ukljucen fizicki, vec da li je na strani telekoma podesen da se sa odgovarajucim adresama upari. Kada se izda svaki stb, ukuca mu se kod/mac adresa/ i veze se za konkretan telefonski broj i to je to.
 
Pozdrav,
danas sam bio u poslovnici Telekoma da se raspitam za povecanje brzine sa 10/1 na 20/1 sa tim da mi treba i upload booster na 20/5.
Na moje veliko iznenadjenje, rekli su mi da je usluga Upload booster ukinuta, a jos uvek postoji na sajtu sa sve cenama!?!
Ima neko mozda informaciju da li je stvarno tako i zasto su to uradili?
 
Jel moze neko da potvrdi ovu informaciju o ukidanju uploas boostera? Ako su ga stvarno ukinuli to znacajno umanjuje vrednost telekom ponude za net.
 
za iptv nema bustera,mozda ga je to zbunilo?
 
Nema ga na sajtu, ne daju uz Box.
Mozda daju uz VDSL koji nije u Boxu ali su verovatno imali previse smaranja od strane ADSL korisnika za UB.
 
@all
nemam box ni IPTV i on uopste nije bio pominjan...
Ovako je tekao razgovor:
Imam ADSL 10/1 a zeleo bih da dobijem 20/5 (da li mozete da proverite da li je moguce/izvodljivo).
Radnica prvo nije ni skontala da mi treba 5 Mbita upload, vec pokazuje na net paket 20/1. Mogu u sistemu da vas prijavim za taj paket (20/1) pa ako vam puste brzinu znaci da ste se prebacili na vecu brzinu.
Ja: ako to uradite, probace da mi puste tu brzinu preko ADSLa i onda nema sanse za 5 Mbita upload.
Meni treba VDSL 20/1 + UB 5Mbita.
Onda je ukapirala da nema pojma sta je pitam, i obraca se kolegi u vezi Upload Boostera, na sta on samo odgovara: nema vise - ukinuto.
Na to sledi moje: fala lepo, dovidjenja....
Nemam nista protiv radnica koje rade poslove u vezi telekomunikacija i u PC prodavnicama, ali u konverzaciji sa 95% njih, samo dobijem glavobolju.
 
Да ли је проверено да ли уопште може VDSL код тебе?
 
Ukinuli su uploud buster.Ja mislim da svi oni rade za SBB.Nije normalno da svako sam sebi seče prihod osim ako ga neko ne plaća za tako nešto.Verovatno sabotaža pred kupovinu da se uzme lova dok se još može.
Zvao sam ih da hoću da raskinem ugovor jer sam ga uzeo zbog bustera.Pošto se razgovor snima sve sam im sasuo u brk.Kažu zvaće me da mi kažu šta se dešava.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno